Starostwo Powiatowe w Piasecznie

Starosta gościł ukraińską delegacje

26 listopada br. na zaproszenie Starosty Piaseczyńskiego Jana Adama Dąbka (pełniącego również funkcję sołtysa wsi Józefosław) przybyła do Piaseczna delegacja miasta Nowogród Wołyński (Ukraina). Była to oficjalna wizyta w ramach współpracy partnerskiej pomiędzy administracją miasta Nowograd Wołyński i samorządem Powiatu Piaseczyńskiego.

W skład delegacji wchodzili: Wasyl Michalczuk – sekretarz mera Nowogradu Wołyńskiego, Anatolij Legenczuk – radny rady miejskiej, kierownik Służb Komunalnych „Koloryt”, Wołodymyr Gerus – przedsiębiorca, Oleg Waszczenko – radny rady miejskiej, przedsiębiorca, Roman Siedlecki – radny rady miejskiej, przedsiębiorca, Ludmiła Wolska – prezes Towarzystwa im. A. Mickiewicza.

Na prośbę gości z Ukrainy w programie wizyty przewidziano wizytę w piaseczyńskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, prezentację systemu opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi w Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii, zapoznanie z doświadczeniami polskiego systemu kształcenia zawodowego na przykładzie Zespołu Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii.
Goście odwiedzili Gminę Lesznowola, gdzie mieli możliwość spotkania z władzami Gminy i obejrzenia prowadzonych obecnie inwestycji. Byli także w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łazach. W ramach programu pobytu goście zaproszeni zostali na wycieczkę do pałacu w Wilanowie oraz Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.

Ostatniego dnia pobytu (29.11.) delegacja ukraińska uczestniczyła w obradach Sesji Rady Powiatu. Tu wymieniono podziękowania za rzeczowe i pożyteczne rozmowy dotyczące gospodarki komunalnej, polityki recyklingu i produkcji bioenergii. Podkreślono wolę rozpoczęcia polsko-ukraińskich spotkań młodzieży szkół średnich, ze szczególnym uwzględnieniem drużyn sportowych oraz grup szkolnictwa zawodowego.

Pan Wasyl Michalczuk – sekretarz mera miasta Nowograd Wołyński – skierował na ręce Starosty Jana Adam Dąbka i władz powiatu wyrazy wdzięczności za przyjęcie i organizację pobytu delegacji. Przekazał od mera Nowogradu Wołyńskiego Wołodymyra Zagrywogo zaproszenie do złożenia rewizyty. Starosta otrzymał też dyplom z podziękowaniem za wolę kontynuowania i rozwoju współpracy partnerskiej między polskim i ukraińskim samorządem lokalnym.

Źródło : Starostwo w Piasecznie


Podoba ci się:

Komentarzy (8)

 1. Dla ścisłości zaproszenie było od starosty a nie od sołtysa.

  • Ciekawe w jakich godzinach jest starostą a w jakich staje się sołtysem ? Może taka informacja powinna się znaleźć na stronach starostwa, byłoby łatwiej to wszystko ogarnąć.

   • Dr. Jekyll and Mr. Hyde

 2. a wy jak zwykle swoje.
  Może skomentujcie nowy piękny odcinek ul. Cyraneczki. To też dzieło starosty ale i naszego sołtysa.

  • Polecam maść na odciski, bo zapewne po takiej robocie ma sporo odcisków.

   • :) :):):):) Ziutek is OK !!!

    • a ciebie ziutek mózg nie boli ot tego myślenia jak każdemu dokopać.

     • Pozdrawiam, całuję i trzymaj się ciepło w 2013 roku. Ziutek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*