ul. Julianowska

Chodniki przy Julianowskiej, skwer i ścieżka rowerowa – interpelacje Hanny Krzyżewskiej

Poniżej odpowiedzi Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno na interpelacje radnej Hanny Krzyżewskiej :

W sprawie pozwolenia na budowę chodników przy ul. Julinowskiej

Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie kto i dlaczego zdecydował o przeniesieniu całości dokumentacji potrzebnej do wydania ZRiD do innego starostwa, procedura ta wydłużyła oczekiwanie na budowę tej ulicy o następne 3 miesiące, kiedy to p. Starosta proponował, ze wyda decyzję po wyłączeniu kontrowersyjnego skrzyżowania ul. Julianowskiej z Cyraneczki. W tej chwili właśnie uczyniono to, czyli wyłączano w/w skrzyżowanie i dokumentacja wróciła do starostwa w Piasecznie, a następnie znalazła się w Otwocku.

Mieszkańcy tracą cierpliwość, a urzędnicy przerzucają się dokumentami. Mam wrażenie, że mamy do czynienia w tym przypadku z jakąś szczególną niechęcią skierowaną przeciw ul. Julianowskiej i jej budowie, a w konsekwencji przeciw mieszkańcom. Proszę jednak O krótką odpowiedź, bez odniesień „historycznych”, które znam.

Odpowiedź Burmistrza

W sprawie skwerku przy ul. Tenisowej

Bardzo proszę o informację, czy działka Skarbu Państwa przy ul. Tenisowej w Józefosławiu została (lub zostanie) pozyskana przez Gminę w celu urządzenia lam skwerku dla mieszkańców. Jeśli tak, to ponieważ środkowa część tego terenu przebiega pod linią wysokiego napięcia i nic nadaje się na plac zabaw dla dzieci, mieszkańcy proponują żeby urządzić tam „ucywilizowany” ogrodzony wybieg dla psów, a dopiero poza tą linią- miejsce wypoczynku z ławeczkami i zielenią dla ludzi.

Odpowiedź Burmistrza

W sprawie budowy ekranów akustycznych przy ul. Puławskiej

Chciałabym uzyskać odpowiedź na często zadawane mi pytanie; czy istnieje jakiś sposób na wybronienie się przed budową ekranów wzdłuż ul. Puławskiej? Decyzja o zaekranowaniu podjęta została tuż przed zmianą przepisów o wstrzymaniu bezsensownego wydawania pieniędzy na nie zawsze uzasadnioną budowę ekranów Byłabym wdzięczna za podpowiedz gdzie i jak interweniować w tej sprawie.

Odpowiedź Burmistrza

W sprawie ścieżek rowerowych

W związku z projektem włączenia Piaseczna w przyszłym toku do funkcjonującego od niedawna w Warszawie systemu bezobsługowej wypożyczalni rowerów miejskich proszę o informacjo jak nasza gmina zamierza zabezpieczyć podstawową sieć ścieżek rowerowych.

Odpowiedź Burmistrza


Podoba ci się:

Komentarzy (9)

 1. Śmieszna jest odp. w sprawie skweru przy Tenisowej. O tym przetargu było już wiadomo 3 m-c temu – ale miał on się rozstrzygnąć na początku grudnia i pytanie jest drogi burmistrzu i zastępco jaki jest wynik przetargu ?!?!? Czy można liczyć na ten teren czy ktoś go kupił?

  • A co tu śmiesznego ? Burmistrz mówi że sprawa leży w rękach starostwa. Chyba nie oczekujesz że będzie się wypowiadał za naszego starostę. Zacytował pismo starosty w, którym ten informuje że zorganizuje jednak przetarg i dopiero jak nie uda się działki sprzedać rozpocznie procedurę przekazania terenu gminie. Pozostaje tylko mieć nadzieję że nikt terenu nie kupi, ciekawe czy starosta ustalił jakąś minimalna cenę za tę nieruchomość a jeżeli tak to jaką.

   • Przetarg ten zakończył się 10 grudnia 2012 więc liczyłem że po takim czasie w piśmie będzie odpowiedź z jakim wynikiem się zakończył(a nie że jest przetarg o czym wszyscy już wiedzieli – i powinno być napisane że BYŁ a nie JEST),chyba że szukają jeszcze chętnych wśród znajomych żeby oddać za symboliczną kwotę. Jeśli poważnie się interesują tym tematem to już dawno powinni wiedzieć czy ktoś to kupił czy będą mogli ten teren zagospodarować.A znając życie nawet jeśli teren dostaną to powiedzą że za późno się o tym dowiedzieli i nie mają w tym roku kasy na zrobienie tam skweru i teren dalej będzie nieużytkiem lecz w rękach burmistrza.

    • Cytowana odpowiedź burmistrza jest z listopada. Skoro w grudniu przetarg się zakończył to nadal sprawy leżą w rękach starosty. Czy wystąpił już do wojewody o przekazanie terenu gminie ? Może tak przekierować tę interpelację do starosty, niech powie jak sprawy się mają.

   • A co z planem zagospodarowania Józefosław 3 ? Przecież tam też jakieś łąki miały być przeznacone na tereny rekreacyjne. Czy nie miały ?

 2. Odnosnie Ekranów Burmistrz odpisał jak totalny ignorant!!!
  Powołuje się na przepisy które zostały zmienione tuż przed podpisaniem zgody na zaekranowanie
  Czy on nie rozumie o co chodzi ???? Może ma w tyum jakiś „udział” ???

 3. O przepraszam k, nie doczytałem do końca odpowiedzi… Mam nadzieję że jednak nie pootawią tych ekranów

 4. emocjonujecie się a w kółko wokół nas to sama kupa

 5. A to ciekawe, w jakim głosowaniu czy innym dokumencie mieszkańcy postulują wbieg dla psów na Tenisowej. Na przeciwko są bloki i mieszkajątam ludzie pod wysokim napięciem Tu zwierzaki mają więcej praw niż ludzie. Dzieciaki niech siedzą w domach przy telewizorze bo mogą wdepnąć w kupkę, których jest pełno na każdym skrawku trawy i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*