CH Auchan Piaseczno

Rada miasta nie zgodziła się na sprzedaż działki dla Auchan

Radni Miasta i Gminy Piaseczno nie wyrazili zgody na sprzedaż w trybie przetargowym działki oznaczonej w ewidencji 22/24 obr. 2. Działka ma powierzchnię 257 m2 i znajduje się zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w obszarze urbanistycznym przeznaczonym pod usługi komercyjne. Jednak sprzedaż działki wywołała spory sprzeciw radnych. Zwłaszcza tych, którzy pochodzą z Józefosławia i Julianowa, a także tej części Piaseczna.

Wszyscy mieszkańcy gminy Piaseczno zdają sobie sprawę, że Auchan chce się rozbudować. Dzięki nowym powierzchnią pozyskanym mają być wybudowane nowe powierzchnie handlowe, a także rozrywkowe jak kino. Według radnego Józefa Wierzchowskiego dzięki rozbudowie Auchan osiągnie powierzchnię Centrum Handlowego Janki. Niestety to bardzo skomplikuje życie mieszkańców tej części Piaseczna. Wszystko przez to, że Auchan chce wybudować dwa wyjazdy na zatłoczoną już dzisiaj ulicę Geodetów.

Radny Józef Wierzchowski pytał w swojej wypowiedzi: Jak Auchan wyobraża sobie układ komunikacyjny po rozbudowie?. Pytanie to wydaje się bardzo zasadne. Wszystko przez to, że Józefosław i Julianów właściwie ma tylko dwa wyjazdy ze swoich miejscowości. Główne ukierunkowane jest na ulicę Geodetów, a drugie znajduje się na ulicy Jagielskiej, która jest w bardzo złym stanie technicznym. Jako pierwsza głos w imieniu radnych z Józefosławia i Julianowa zabrała wiceprzewodnicząca rady miejskiej w Piasecznie Pani Hanna Krzyżewska, która przypomniała o inicjatywie radnych dotyczącej przebudowy skrzyżowania ulicy Geodetów i Puławskiej.

W sprawie nowego kształtu komunikacyjnego wypowiedział się burmistrz Zdzisław Lis, który przedstawił propozycję upłynnienia ruchu. Według zapewnień burmistrza na ulicy Geodetów mają powstać wyjazdy z Auchan. Dodatkowo na skrzyżowaniu ulicy Geodetów i Puławskiej ma powstać nowy pas do skrętu w prawo. Jednak aby takie zmiany doszło do skutku to trzeba uzyskać porozumienie z wójt gminy Lesznowola Panią Marią Jolantą Batycką-Wąsik, bo teren po drugiej strony ulicy Geodetów należy już do Mysiadła. Bez zgody Pani wójt i rady gminy Lesznowola nie uda się nic zmienić w systemie komunikacyjnym na ulicy Geodetów.

Zdaniem radnej Katarzyny Nowocin-Kowalczyk jeden dodatkowy pas na ulicy Geodetów nie jest w stanie rozwiązać problemów komunikacyjnych mieszkańców Józefosławia, Julianowa i Chyliczek. Wszystko przez to, że rozbudowa Auchan spowoduje zwiększenie się w znaczący sposób ruchu drogowego. Tym samym istnieje obawa, że mieszkańcy Józefosławia i Julianowa zostaną zablokowani!. Zdaniem radnego Józefa Wierzchowskiego należy zablokować Auchan możliwość wyjazdu na ulicę Geodetów. Bez tego wyjazdu Centrum Handlowe może bardzo dobrze funkcjonować. Już dzisiaj dobrze jest rozbudowana sieć wjazdów i wyjazdów od strony ulicy Puławskiej. Zdaniem wiceburmistrza Daniela Putkiewicza wszystkie rozmowy o wjazdach i wyjazdach z Auchan powinny odbyć się w lutym 2010 roku kiedy był podejmowany miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru Piaseczna. W planie są dokładnie wyznaczone wyjazdy i wjazdy na teren Auchan.

Na samym końcu dyskusji głos ponownie zabrała radna Katarzyna Nowocin-Kowalczyk, która odniosła się do nowych wiadomości na temat inwestycji związanych z rozbudową Auchan i nowy układem komunikacyjnym: „My jako radni nie wiemy nic na temat przedstawionych propozycji przesunięcia skrzyżowania (ronda) ulicy Geodetów i Puławskiej”.

W związku z tym radna Katarzyna Nowocin-Kowalczyk poprosiła o przesunięcie uchwały na kolejną sesję, aby był jeszcze czas dla radnych na zapoznania się dokładne ze wszystkimi aspektami tej inwestycji. Wprowadzony został na wniosek Pani radnej wniosek o wycofanie uchwały z XXXII sesji Rady Miejskiej w Piasecznie. W głosowaniu za oddaleniem było 10 radnych, 2 było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu.
Pozdrawiam Kamil Myszyński

Więcej na temat auchan :

Interpelacja w sprawie przebudowy Auchan

Co dalej z rozbudową Auchan ?

Rozbudowa Auchan to nie wszystko ?

Środowiskowe uwarunkowania dla rozbudowy Auchan – cały dokument


Podoba ci się:

Komentarzy (4)

 1. Ja nie w tym temacie, ale chciałem naświetlić pewną sprawę i szukam wsparcia.

  Chodzi o przejazd z Józefosławia na druga stronę Puławskiej. Część z nas, rano, skręca w Puławską np. z ulicy Bażanciej, jedzie prosto do Karmazynowej, skręca w nią w prawo zawraca i przecina Puławska jadąc dalej Karczunkowską. Czyli musi pokonać 300 metrowy odcinek zakorkowanej Puławskiej. Rano Puławska jest zazwyczaj całkowicie zakorkowana więc większość z nas po skręceniu w prawo trzyma się prawego pasa który staje się za chwilę pasem do skrętu wyłącznie w prawo do hurtowni Platforma. 100% jadących zderzak w zderzak samochodów nie skręca jednak na parking Platformy, która o tej porze dnia nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem, tylko łamie przepisy jadąc dalej prosto. Za chwilę pas znów się staje wyłącznie do skrętu w prawo i wszyscy skręcają w Karmazynową. Nikt nikomu nie wadzi i jest jako tako okej. Ale od jakiegoś czasu policja z Piaseczna wlepia kierowcom mandaty za to że nie skręcają do Platformy tylko jadą prosto. Formalnie policja ma racje ale w praktyce jazda zgodnie z przepisami na tym odcinku spowodowała by znaczne utrudnienie ruchu wszystkich kierowców, także tych jadących prawidłowo Puławską i powstanie jeszcze większego korka. Apeluje więc o zmianę oznakowania pasa ruch na Puławskiej tak by pas przy skrzyżowaniu z ulicą Jaskółczą (wjazd do Platformy) umożliwiał także jazdę na wprost. Dodam że teraz chcąc jechać zgodnie z przepisami i nie stać w korku w drodze do ulicy Karmazynowej trzeba się dostać na tyłach Platformy do ulicy Jakółczej i z niej skręcić w prawo w pas na Puławskiej do skrętu w prawo w Karmazynową. Coraz więcej kierowców wystraszonych policją tak robi. Problem w tym że Jaskółcza jest nieutwardzona i za chwilę jak przyjdą roztopy mieszkańcy pobliskich domów nie będą mogli wyjść z domu by nie utopić się w błocie. Może wymusić na zarządzie dróg by oznakował tak ten fragment Puławskiej by pójść na rękę setkom samochodów wyjeżdżających z Józefosławia a nie by chronił jakieś hipotetyczne interesy Platformy (z której o 7 rano i tak mało kto korzysta). Nie wiem czy ta Jaskółcza należy do Józefosławia ale może nasi Radni pomogli by rozwiązać tę sprawę by można było jakoś sprawniej i zgodnie z przepisami wydostać się rano z naszej wsi. W końcu setki kierowców codziennie swoim zachowaniem pokazuje jak to oznakowanie powinno wyglądać, nie robiąc przy tym nikomu krzywdy ani nie stwarzając zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu. Proszę zastanówcie się nad tą sytuacją i zmieńmy ją, bo jest źle.

  • Pas jest wymalowany na ulicy Puławskiej, która na tym odcinku nalezy do W-wy. Więc to tam trzeba pisać. Miałem już z nimi kontakt – zapewne odpiszą ci w duchu że wszystko jest zgodnie z zatwierdzonym przez inżyniera ruchu projektem i nie widza potrzeby zmian. A w ogóle to tam przewidziany jest buspas, więc w ogóle to „bujaj się intruzie i płać podatki na nas”, a nie pyskuj.

   • ‘Miałem już z nimi kontakt – zapewne odpiszą ci w duchu że wszystko jest zgodnie z zatwierdzonym przez inżyniera ruchu projektem i nie widza potrzeby zmian’.

    Zdaję sobie z ego sprawę ,dlatego zwracam się do radnych, być może ich wniosek spotka się z większą uwagą.

    • Rok w rok Geodetów dziurawa ja ser!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*