ul. Ogrodowa

Powstanie park w Józefosławiu

Miło mi przekazać Państwu informację, że wreszcie, po dwóch latach negocjacji z Politechniką Warszawską, Urząd Gminy „dogadał się” w sprawie wydzierżawienia terenu pod park w Józefosławiu.

Będzie to 2,5 ha pięknie zadrzewionego terenu przy ul. Ogrodowej. Wraz z wnioskiem o zorganizowanie parku w tym miejscu – wystąpiłam także o ścieżkę pieszo – rowerową, przebiegającą brzegiem tej działki, a prowadzącą od ul. Wilanowskiej do Ogrodowej, czyli do parku, lecz także w pobliże kościoła. Wygląda na to, że projekt zagospodarowania parku ma szansę powstać jeszcze w tym roku, z czego jestem bardzo zadowolona. Nareszcie będziemy mieli park z prawdziwego zdarzenia!!

Pozdrawiam,
Hanna Krzyżewska, radna


Podoba ci się:

Komentarzy (21)

 1. Bez podniety, takich obietnic to już wiele slyszelismy, prztocze chociażby słynne chodniki na Julianowskiej powstakące już od 3 lat. Jeśli powstanie park to super – nic tylko się cieszyć, ale zaraz na pewno pojawią się komplikacje;/

 2. Brawo !

 3. w tym roku ?? jaja sobie robicie z ludzi ? wiuadomo że nie powstanie w tym roku same prace adaptacyjne co najmniej 3 miesiące, odbiór i pozwolenie na użytkowanie …. + że to Józek czyli układy i układziki daje szanse na wiosna 2014…

 4. Witam, trzymamy kciuki, żeby park został jak najszybciej otwarty dla mieszkaców.
  Pisze Pani o ścieżce pieszo-rowerowej. Mam pytanie czy może Pani lub ktoś z forumowiczów nakreślić jak ta ścieżka mniej więcej ma przebiegać. Z tego co rozumiem to teren, który bedzie parkiem graniczy z ogrodową ale nie graniczy z wilanowską.

  Z góry dziekuję
  W

 5. Szkoda, ze mieszkający przy Wilanowskiej bedą mieli do tego parku tak daleko mieszkając tak blisko (w linii prostej). Czy ktoś kiedys wyjasnił dlaczego nie został zrealizowany ciąg pieszy Komety – Ogrodowa?

  • Komety-Ogrodowa?? Przecież od Ogrodowej od dawna jest to teren zabudowany, przez Brzozowy Prak i Dzikiej Róży, kiedy taki pomysł był? A dlaczego mieszkańcy Wianowskiej maja mieć daleko, przecież ściezka ma dochodzić do Wilanowskiej?!! Tylko ze jak ja patrzę na mapę to w grę wchodzi lokalizacja Pastelowa/Księzycowa. Chociaż w życiu tam nie byłem i nie wiem czy się da…

 6. Dajcie spokój już z tą fikcją. Wszystkie artykuły z serii, że coś kiedyś będzie należy traktować jako bełkot. Bez konkretów to są popłuczyny a nie informacja. Kilka miesięcy temu podobne artykuły były o prawoskręcie z Wilanowskiej w Geodetów, następnie o światłach na tym skrzyżowaniu – ŻE BĘDĄ i tyle. I oczywiście nie ma, za to jest rozpier…….ulica Geodetów.
  Informujcie o czymś co ma ręce i nogi, czyli CO i KONKRETNIE KIEDY, a nie bajki dla małych dzieci!

 7. Ludzie, spokojnie, to jest przecież bardzo dobra wiadomość. Ja osobiście jestem zadowolony że Pani Hanna informuje nas o możliwości powstania parku choć jest to jeszcze wstępny etap na drodze do sfinalizowania przedsięwzięcia. Gorzej bym się czuł gdyby informacja do mnie dotarła jak park byłby już otwarty. Przynajmniej wiem co się aktualnie dzieję jakie są plany i jakie podejmowane działania.

  • to jeśli Pan cieszą takie informację to jest też szansa że będzie metro przez całą Puławska i będzie odbicie na Józefosław oraz że z Paryża zostanie przywieziona wieża Eiffla tylko jeszcze nie wiadomo kto to zrobi i kiedy i czy się nie rozmyśli jak się już namyśli
   trzeba w eter puścić co jakiś czas „dobrą nowinę” że by nastroje uspokoić
   jeśli za rok będę mógł siedzieć z córką na ławce w tym parku przeproszę i pocałuję w pierścień osobę która jest za to odpowiedzialna

   • Dzięki za naprawdę dobre informacje, bardzo mnie one ucieszyły. Z radości chętnie ucałuję pierwszą napotkaną osobę niezależnie od płci, wieku i preferencji. Cmok, cmok.

 8. Na wniosek burmistrza Lisa, uchwała została zdjęta z obrad dzisiejszej sesji. Burmistrz Putkiewicz uzasadniał, ze nie wszystko jest jeszcze dograne z Politechniką.

 9. Brawo ! Pani Hanno brawo za to, że się Pani wciąż chce i że są tego efekty. A ludzie zawsze będą narzekać, tak jest najłatwiej a napisanie komentarza nie zajmuje duzo cennego czasu ;-)

  • Dzięki za kilka dobrych słów, ale także za słowa krytyki. Rzeczywiście trudno jest u nas załatwić coś od początku do końca bez kłopotów i kłód pod nogami. Informacja o wynikach negocjacji z Politechniką jest jeszcze „ciepła”. Rozmowy trwały ok. 2 lat. Miała być na dzisiejszą sesję dołożona uchwała dodatkowa w tej sprawie. Wpłynęła do nas dopiero wczoraj i wymaga doprecyzowania o kalkulację kosztów zagospodarowania parku (alejki, ławki, jakieś urządzenia dla dzieci, może tzw „małpi gaj”) i dlatego została wstrzymana na 3 tygodnie. Jak pisałam w informacji – park napewno nie będzie gotowy w tym roku, a jedynie JEST SZANSA, ŻE POWSTANIE PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA TEGO TERENU.
   Odpowiem Wojtkowi: ścieżka pieszo-rowerowa planowana jest od Wilanowskiej ulicą Pastelową, następnie w prawo w Słoneczy sad i w lewo brzegiem parku do Ogrodowej. Ale faktycznie na ma się co narazie podniecać, bo, jak zwykle musi to trochę potrwać. Chciałam się jednak z Państwem podzielić, że COŚ w tym temacie wreszcie ruszyło.
   Pozdrawiam,
   Hanna Krzyżewska, radna

   • Ps. – otwarcie parku może nastąpić najwcześniej wiosną 2014, oczywiście jeśli nie wystąpią jakieś nieprzewidziane trudności.
    Wiem, że moja radość jest troszkę przedwczesna, jednak po Klubie Kultury, który powstał z mojej inicjatywy, park będzie następnym wymiernym przedsięwzięciem dla Mieszkańców J&J, bo nie tylko drogi są ważne :-)

    Hanna Krzyżewska, radna

    • Mam prośbę o informację o planowane granice tego parku.
     Domyślam się że nie będzie to cały teren Politechniki ale jakaś jego część?

     Pozdrawiam
     Pol

     • Jak już pisałam, będzie to 2,5 ha, teren położony najbliżej w kierunku kościoła.
      Hanna Krzyżewska, radna

 10. A o z terenem przy ul Tenisowej. Czy już darowizna jest nieaktualna bo zanlazł się chętny znajomy?

 11. Bardzo się cieszymy z parkowych planów. W imieniu właścicieli najlepszych przyjaciół człowieka tj. psów, bardzo prosimy o wydzielenie w parku jakiegoś miejsca dla zwierząt. Przykładem niech będzie park Sadyba z odgrodzonym małym psim parkiem. Niestety J&J charakteryzuje się tym ze wzdłuż drogi są jedynie zagrodzone działki i nikt kto psa posiada nie może znaleźć choć kawałka trawy aby zwierzak mógł pobiegać. Pomyślcie o tym szanowni radni, ze podatki płacą również ludzie którzy posiadają psy.

 12. A parku jak nie było, tak nie ma. I już nikt o nim nawet nie mówi….. Obywatelu, który chcesz się przeprowadzać do Józefosławia! Nie rób tego! Tu nic nie ma. Nie ma dróg, nie ma chodników, nie ma nawet kawałka trawnika, gdzie możesz wyprowadzić psa lub wyjść z dzieckiem. Przy drodze jest brudno, leżą zwały śmieci. Wszystkie tereny zielone są czyjąś prywatną włąsnością i zostały ogrodzone – nawet ogromne pola, na których rosną tylko suche badyle. Możesz jedynie siedzieć na zagrodzonym osiedlu, ew pojechać do Kabat. Tragedia! A nad głowami ryczą samoloty…

 13. Gdyby tzw nowi mieszkańcy szanowali własność prywatną czy te pola z badylami nie zaśmiecali ich i nie robili wysypiska psich kup to nikt by ich nie grodził ale najlepiej kupić sobie mieszkanko w bloku na zamkniętym osiedlu do tego piesek i latanie po polach żeby pupil miał sie gdzie załatwić i sprzątać nie trzeba a do tego pustą buteleczke rzucić albo jakiś inny śmieć co by właściciel terenu zaraz tel od straży miejskiej dostał że brudno jest.

 14. Czy park będzie miał wejście od ul. Wilanowskiej?