Nowa polityka śmieciowa

Harmonogram odbioru odpadów z Julianowa i Józefosławia

Harmonogram odbioru odpadów dla mieszkańców Juilanowa i Józefosław – Sektor III ulice :

Wiejska, Montrealska, Niagary, Londyńska, Ottawy, Osiedlowa, Kanadyńska, Jowisza, Rosiczki, Prymulki, Dzikiego Wina, Drozda, Narcyzów, Impresji, Przepiórki, Bażancia, Krótka, Oliwkowa, Pachnącego Groszku, Mieczyków, Kwitnącej Wiśni, Wilanowska, Pastelowa, Słoneczny Sad, Komety, Księżycowa, Mlecznej Drogi, Dzikiej Róży, Sasanki, Cyprysowa, Storczyków, Radnych, Mirabelki, Śnieguliczki, Cytrusowa, Aleja Platynowa, Sekwejowa, Olchowa, Limby, Działkowa, Spacerowa, Krokusowa, Kameralna, Cyraneczki, Urocza, Nad Strumykiem, Dźwiękowa, Saturna, Kwadratowa, Jutrzenki, Wenus, Marsa, XXI Wieku, Tenisowa, Żwirowa, Wakacyjna, Letniskowa, Enigmy, Victorii, Kameliowa, Grzybowa, Kuropatwy, Jaskółki, Zięby, Czajki, Jemiołuszki, Srebnych Świerków, Złotej Jabłoni, Kombatantów, Złotej Rybki, Kolorowych Snów, Sybiraków, Kopciuszka, Królowej Śniegu, Urbanistów, Leszczynowy Zaułek, Krasnoludków, Guliwera, Bajkowa, Skrzatów, Elfów, Nadziei, Wenecka, Alaski, Feniksa, Komety, Wenus, Julianowska (od ul. Geodetów do ul. Działkowej), Geodetów (od ul. Energetycznej do ul. Puławskiej), Ogrodowa, Narcyzów, Wilanowska, Zorzy Polarnej.

Odpady biodegradowalne

Odpady suche

Odpady mieszane

Odpady szklane

Więcej na temat gospodarowania odpadami w gminie Piaseczno :

Dokładne stawki za wywóz śmieci

Deklaracja

”Zzielenieć z odpadów” – dla posiadaczy ogródków – Krzysztof Dynowski

Śmieciowa ofensywa

Nowy system gospodarowania odpadami

Nowy system gospodarowania odpadami – przydatne informacje

Zakład utylizacji odpadów w Uppsali i Piasecznie – opinie samorządowców

Czy w Piasecznie powstanie spalarnia odpadów ? Relacja Hanny Krzyżewskiej

Reportaże z wizyty piaseczyńskich radnych w szwedzkiej spalarni śmieci

By żyło się lepiej… – wycieczka do szwedzkiej spalarni…


Podoba ci się:

Komentarzy (15)

 1. Haha, w Józefosławiu pierewszy odbiór selektywnych śmieci z dnia 1 lipca 2013 r. nie odbył się, Firma Jarper olała mieszkańców Józefosławia, bo trzeba było zająć się Leszonowolą, (taką informację uzyskałam oficjalnie)….. oby tak dalej

 2. Ponieważ gmina nie wywiązuje się z obowiązku odbioru odpadów na naszym terenie (dzisiaj również nikt nie przyjechał), ustawodawca dopuszcza, aby mieszkańcy zlecili wywóz innej firmie i obciążyli kosztami gminę.

  Wczoraj na sesji radny z osiedla Patronat zgłaszał, ze kiedy do nich przyjechał Jarper, nie mógł opróżnić kontenerów, poniewaz uchwyty samochodu nie pasowały do uchwytów na koszu. A kosze niby normalne, standardowe, odkupione od poprzedniej firmy.

 3. Uwierzyłam Gminie i firmie Jarper i wystawiłam 4 lipca, jak zresztą wielu mieszkańców Julianowa, śmieci gromadzone ponad dwa tyg. tj. od momentu zabrania pojemnika przez MPO i cóż, jast 20.47 i nadal stoją, a jutro ponad 30 st.C
  W poniedziałek dostawię żółty i brązowy worek, będzie przynajmniej kolorowo.
  Pozdrawiam

  • W poniedziałek 1.07. miały być odbierane suche i tez nikt nie przyjechał. Moje śmiecie gromadzone już od prawie 3 tyg.

 4. W lipcu nareszcie można dostrzec,że „coś się dzieje” w Józefosławiu – wypiękniało nasze osiedle przy ulicy Wilanowskiej.Przed każdym domkiem przegląd barw: żółta, zielona,brązowa i czarna.Kolorów przybywa, a jakie zapachy! Toniemy w błocie, uciekamy na pobocza przed rozpędzonymi samochodami (na chodniki nie ma co liczyć),
  ale wszystko wynagradzają nam kolory i zapachy…Pogratulować naszym włodarzom, wzięli się w końcu do pracy, „to widać i czuć”…

 5. Ale oczywiście gmina uważa że się spisali na medal, cytuje Pana Zdzisława Lisa: „Dzięki wytężonej pracy wielu osób pracujących przy wdrażaniu reformy śmieciowej … w naszej gminie udało się wprowadzić w życie nowy system bez opóźnienia i większych problemów.” – moim zdaniem wszystkim należą się premie bo efekty są widoczne (u mnie na osiedlu już w altanie śmietnikowej brakuje miejsca) tak myślimy z sąsiadami aby się zebrać i zawieść je pod urząd aby poczuł Pan cudowne zapachy dwutygodniowych odpadów.

 6. Nowy trend segregacyjny – tzw. Zbiórki przy altankach. Smrodu dzień kolejny.
  Burmistrz Lis wyciąga kieliszki i otwiera oszronioną butelkę szampana. Po dobrze wykonanej robocie premie leją się na konta…
  Śmieciowe El Dorado trwa…

 7. Interweiniujmy koordynator Jarper na nasz teren 697988200
  gmina 22 70 17 656/633

 8. Odpady są już odbierane. Smutne, ze często, aby coś wyegzekwować lub załatwić w gminie, trzeba sięgać po radykalne argumenty. Miałam dzisiaj bardzo nieprzyjemna rozmowę z wiceburmistrzem Danielem, – bo przecież nic się nie stało i mieszkańcy JJ niepotrzebnie się gorączkują. Poprzednie grzeczne prośby, również naszych mieszkańców, do burmistrza Lisa i pani naczelnik wydziału nie odniosły żadnego rezultatu. Przewodnicząca komisji finansów (PO) twierdziła wręcz, ze sami jesteśmy sobie winni. Mogliśmy przecież zamówić na własny koszt odbiór odpadów w ostatnim dniu czerwca. (!) Bareja, wiecznie żywy. Na szczęście skończyło się na gorączkowych telefonach urzędników do firmy Jarper i deklaracji gminy, ze na 100% odpady zostaną od nas odebrane w dniu dzisiejszym. Dla wyjaśnienia, w podobnej sytuacji są również inne piaseczyńskie miejscowości.

 9. Dla mnie żadnym pocieszeniem jest fakt, żed inni mają podobnie. Przy takich temperaturach firm J. funduje nam bomby ekologiczne. Zwłaszcza na mniejszych osiedlach, gdzie segmety sa blisko siebie i nie kazdy chce segregować i taka kisząca się sterta worków uderza w innych mieszkańców. Druga sprawa to tłumaczenie Jarper, prawda jest taka, że w ostatniej chwili dostali jeszcze do obsługi Lesznowolę i nie chcąc swojej rodzimej gminy zaniedbywać, olali JJ…. Organizowanie wywozu na koszt gminy też pewnie różnie by wyglądał…. kto przyjedzie, pieniądze pewnie z góry a potem szarpać się z gminą o zwrot…. z mojego osiedla dlaje nie odebrano (ul. Ottawy- Willa Nowa II)…..

 10. stan faktyczny bez zmian, śmieciarki ani widu ani słychu, a pan koordynator wyłączył telefon bo tak najprościej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. U nas również bez zmian, śmieci smierdzą kartony się walają. Jutro zawozimy wszystko pod urząd gminy.

 12. Wczoraj jadąc do Piaseczna od strony Zalesia na skrzyżowaniu gość rozdawał ulotki z apelem aby w poniedziałek zwozić smieci na parking przed Urzędem Gminy. Był tez dopisek że utworzony został „Komitet” który wzywa do odwołania burmistrza w referendum.
  Za wybór firmy, sprawdzenie czy ma możliwości sprostać zadaniu (czyli wywozu śmieci a nie do złożenia dowodów wdzięcznosci za kontrakt) i czy zdązy się przygotować do wywozu przed 1 lipca odpowiada burmistrz

 13. Weekend przy altance. Śmieci się piętrzą…
  Dzieci czekające na lato w mieście potykają się o różnokolorowe worki wylewające się z kontenera…
  Burmistrz rozpala grilla w swej letniej rezydencji…

 14. Jeśli odpady nie zostały odebrane, proszę zgłaszać na mailem pod adres go@piaseczno.eu. Ponieważ nie tylko my mamy problem, Jarper jeździ również dzisiaj pod wskazane adresy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*