Piaseczno

List Burmistrza do mieszkańców

Szanowni Państwo,

Z początkiem lipca obowiązywać zaczęły w naszej gminie, i w całej Polsce, nowe zasady gospodarki odpadami. Dzięki wytężonej pracy wielu osób pracujących przy wdrażaniu reformy śmieciowej, ale przede wszystkim dzięki Państwa zrozumieniu i obywatelskiej postawie, w naszej gminie udało się wprowadzić w życie nowy system bez opóźnienia i większych problemów. Na dzień 1 lipca 2013 roku wprowadzonych do ewidencji odbioru odpadów zostało ponad 70 tysięcy mieszkańców. Jest to wielki sukces nas wszystkich, gdyż od prawidłowego zewidencjonowania punktów odbioru śmieci w dużej mierze zależy powodzenie całej reformy.

Od samego początku wdrażania systemu staraliśmy się rzetelnie o wszystkim Państwa informować poprzez często aktualizowaną stronę internetową urzędu, „Gazetę Piaseczyńską”, inne gazety lokalne, plakaty, ulotki, facebook, youtube, system powiadamiania sms oraz licznie organizowane spotkania w terenie. Do Państwa dyspozycji dostępna jest specjalna infolinia, której funkcjonowanie przedłużyliśmy do końca sierpnia.

Chcę poinformować, że w dalszym ciągu przyjmujemy deklaracje od osób, które jeszcze ich nie złożyły, albo chcą je zaktualizować. Cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji, udzielamy wyjaśnień i pomagamy w rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

Wszystkie uwagi dotyczące funkcjonowania systemu będziemy analizować, a następnie podejmować właściwe interwencje. To od należytej współpracy urzędu z mieszkańcami i dobrej wzajemnej komunikacji zależało będzie powodzenie reformy. Aby właściwie monitorować i kontrolować w jaki sposób pracują wyłonione w przetargu firmy odpowiedzialne za odbiór odpadów komunalnych, potrzebne będą nam Państwa informacje i uwagi.

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno
Zdzisław Lis

Infolinia (22) 121 04 76
(pon – pt. godz. 9.00 – 15.00, czynna do końca sierpnia 2013 r.)

Więcej na temat gospodarowania odpadami w gminie Piaseczno :

Dokładne stawki za wywóz śmieci

Deklaracja

”Zzielenieć z odpadów” – dla posiadaczy ogródków – Krzysztof Dynowski

Śmieciowa ofensywa

Nowy system gospodarowania odpadami

Nowy system gospodarowania odpadami – przydatne informacje

Zakład utylizacji odpadów w Uppsali i Piasecznie – opinie samorządowców

Czy w Piasecznie powstanie spalarnia odpadów ? Relacja Hanny Krzyżewskiej

Reportaże z wizyty piaseczyńskich radnych w szwedzkiej spalarni śmieci

By żyło się lepiej… – wycieczka do szwedzkiej spalarni…


Podoba ci się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*