PW

Piaseczyńskie obchody 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

31 lipca oraz 1 sierpnia zapraszamy na piaseczyńskie obchody 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Kościuszki w Piasecznie.

Program:
31 lipca – ok. godz. 19.30, kościół św. Anny w Piasecznie, koncert „Chwała Bohaterom Warszawy” w wykonaniu Spirituals Singers Band”

1 sierpnia, Kwatera Wojenna 1939-1945, godz. 17.00
- Godzina W – syrena alarmowa, Hymn narodowy
- wystąpienia Kombatantów
- Masz Święta polowa, Apel Pamięci
- wystąpienia władz samorządowych
- złożenie wiązanek
- pieśni powstańcze w wykonaniu Chóru „Lira”, uroczystości z udziałem Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej

24 sierpnia o godz. 12.00 rozpoczną się uroczystości rocznicowe poświęcone poległym Powstańcom w Lasach Chojnowskich. Msza Święta polowa, wystąpienia okolicznościowe i złożenie wiązanek będą miały miejsce przy Pomniku Szaniec Nieugiętych oraz Pomniku Leśników Mazowieckich na Zimnych Dołach w Żabieńcu.

25 sierpnia od godz. 12.00 zapraszamy natomiast na uroczystości związane z 69. rocznicą walk powstańczych w Lasach Chojnowskich, pacyfikacji wsi Chojnów przez Niemców i rozstrzelania 23 mieszkańców Chojnowa – w tym 5 braci Czapskich. Odbędą się one przy Pomniku Pamięci Żołnierzy AK Pułku Baszta i rozstrzelanych Mieszkańców wsi na leśnej Polanie w pobliżu domu rodziny Czapskich w Pilawie.
Program:

- Masz Święta polowa
- wystąpienia okolicznościowe
- złożenie wieńców
- pieśni powstańcze – Piaseczyńska Orkiestra Dęta

Organizatorzy: Gmina Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie
Współorganizatorzy – Powiat Piaseczyński, Parafia św. Anny w Piasecznie, Akcja Katolicka, Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Baniosze, Weterani Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Kombatantów RPiBWP koło w Piasecznie, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Stowarzyszenie Wsi Chojnów, Orzeszyn, Pilawa, Radosna Wieś, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Szczep „Watra” z Zalesia Górnego.


Podoba ci się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*