Ogrodowa-3

Burmistrz rozważa trzy połączenia między Ogrodową i Wilanowską

W ubiegły piątek odbyło się spotkanie mieszkańców z Burmistrzem Zdzisławem Lisem. Na spotkaniu zostały przedstawione trzy propozycje wytyczenia przejść między ulicą Ogrodową i Wilanowską :

Trasa 1

Istniejącym fragmentem ul. Feniksa, potem w lewo po działce gminnej przeznaczonej pod kontynuację ul. Feniksa, następnie w prawo po działce, która w przyszłości ma być własnością gminy pod dalszy ciąg ul. Cyraneczki do już wybudowanego fragmentu.

Wycięciem krzaków może zająć się powiat lub gmina

Trasa 2

Ścieżką przez działki przeznaczone pod budowę ul. Cyraneczki wzdłuż kanałku. Tutaj także wycinką krzaków może zająć się zarówno powiat jak i gmina

Trasa 3

Ulicą Olchową do końca, następnie w lewo działką gminną, w prawo do kolejnego fragmentu ul. Olchowej. W tym przypadku krzaki powinna wyciąć gmina. Dzieci przechodziłyby przez ul. Wilanowską do ul. 3KDD do Ul. Spacerowej, potem w prawo do szkoły. W ten sposób ominęłyby kałużę, która stwarza się na ul. Wilanowskiej przy os. Miodowa.

- Nie ustalono, kto ma zapłacić za wycięcie krzaków w trasach 1 i 2, rozważa się wniosek do Rady Sołeckiej o dofinansowanie.

- Burmistrz nie wyklucza zrobienia jednocześnie trasy 3. oraz 1. lub 2., jeśli znajdzie na to pieniądze.

- Burmistrz spotkał się ze Starostą, 28 sierpnia ma byc podjęta uchwała Rady Miejskiej dot. wykupu gruntów na koszt gmine pod fragment ul. Cyraneczki od istniejącego odcinka do ul. Ogrodowej

Więcej na ten temat :

Ostatnie bezpieczne przejście dla dzieci … zamknięte

Interwencja Starosty w sprawie przejścia Ogrodowa / Cyraneczki


Podoba ci się:

Komentarzy (13)

 1. Trasa brzmi jak plan „Wilczego Szańca” a nie przejście pomiędzy dwoma równoległymi ulicami, co do szukania pieniędzy to znalazłem ostatnio 50gr. na chodniku przy Wilanowskiej, więc kasa jest tylko p. burmistrz musi dobrze poszukać. A czy po deszczu trasy 1,2,3 będą mogły być uczęszczane czy zostaną wytyczone objazdy lub pozostanie brnąć dzieciakom przez błoto ?
  Z innej beczki – pytanie do Pani radnej Katarzyn (będę się powtarzał bo już jakiś czas temu zadawałem Pani to pytanie) – miała wystosować Pani pismo w sprawie skweru przy Tenisowej i udało się coś załatwić? Temat się ciągnie od grudnia i nie można doprowadzić go do końca ? Tyle czasu czekamy na jeden papierek ? Doprowadźcie w końcu sprawę do końca a jak nie potraficie to przy okazji koszenia tras do szkoły skoście te 2 metrowe chaszcze gdzie jest wylęgarnia komarów i kleszczy.
  Pozdrawiam,
  Mieszkaniec J&J

  • Wojewoda zgodził się, aby starostwo przekazało gminie ten teren. Decyzja jest z 18 lipca. Otrzymałam ja wczoraj wieczorem. Treść decyzji wysłałam na portal i prawdopodobnie administrator umieści ja w najbliższym czasie do Państwa wiadomości.

   Co do tego przejścia pomiędzy Ogrodową a Wilanowska, to byłam tam z burmistrzem w piątek. Przyszło kilku mieszkańców. Sytuacja jest dosyć trudna. Niestety, błędy decyzyjne poprzednich kadencji i krótkowzroczność polityki gospodarczej, odbijają się teraz. Zaproponowaliśmy powyższe rozwiązania, bo tylko te można wykonać w dość krótkim czasie. Jeśli maja Państwo pomysł na inne, to proszę o sugestie.

   • Pania Katarzyno, czym różni się trasa nr 1 i 2, bo się trochę pogubiłem? A jesli chodzi o trasę nr 3, to przecież burmistrz zawsze twierdził, że nie ma działki gminnej między jednym a drugim kawałkiem Olchowej – burmistrz już znalazł ten kawałek, wie cos Pani na ten temat?

    • To nie burmistrz znalazł. Pokazałam mu dokładne plany, na których są zaznaczone kawałki działek gminnych na interesującym nas obszarze.

     trasa 1 i 2 to jest to samo, – ciąg ul. Cyraneczki. Pytanie tylko, czy zrobi to starostwo w trybie pilnym, czy gmina. Panowie burmistrz i starosta muszą się porozumieć. Drogę trzeba odróżnić, poprzez wycięcie drzew i chaszczy. Ktoś musi za to zapłacić. Wskazaliśmy ewentualne źródło finansowania z budzetu gminy.

     • *opróżnić, – (wyczyścić)

   • A propos krótkowzroczności… może by tak ktoś zaprezentował jakiś długoterminowy plan, wizję rozwoju Józefosławia (i Piaseczna). Na najbliższe 2 lata, 5 lat, 10 lat, 15 lat. Rozumiem że może to niektórych przerastać, ale chyba w zarządzaniu gminą chodzi o coś więcej niż reagowanie ad-hoc (jak w tej sprawie), czy planowanie na miesiąc albo góra rok.
    Jakieś plany na dłużej, z planowanymi terminami, a potem ewentualne korekty tych planów z wyjaśnieniami dlaczego się je zmienia czy zmienia terminy.

 2. Dokładnie , jeszcze mapki trzeba będzie dzieciom dawać przed wyjściem. Przy okazji mam apel do radnych i sołtysa proszę komuś zlecić przycięcie krzaków, które wchodzą aż na ulicę Działkową ( odcinek od zakrętu do Osiedlowej ) bo stwarzają poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu.

  • Przekazałam straży miejskiej i naczelnikowi wydziału utrzymania czystości.

   • Dziękuję in blanco.

    • Co za głupoty ta pani opowiada. Ludzie co to za banialuki jedyna droga to taka jak teraz lub korytarzem ul. Cyraneczki.
     Poczekajmy co zrobi sołtys -starosta.

 3. Dajcie spokój burmistrzowi. Chłop siądzie, pomyśli (ze 3 lata) i wymyśli akurat na następne wybory… A dzieci to mogą chodzić ze świecami (dobre na oswietlenie drogi i jednoczesnie na komary), a i księdzu się spodoba:)

  • ale trzeba przyznac zGarou Gitan ze swiecami i ksiedzem dobrze pojechał ;-)

   • miało byc ze swiecami i ksiedzem ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*