KNGP Józefosław

Park przy Ogrodowej

Poniżej interepelacja Hanny Krzyżewskiej dotycząca parku w Józefosławiu :

Odpowiedź Honoraty Kalicińskiej II zastępcy burmistrza Piaseczna :

Więcej na temat parku :

Powstanie park w Józefosławiu

Starosta w sprawie parku

Wojewoda przekazał działkę na skwer przy Tenisowej

Teren rekreacyjno-sportowy w Józefosławiu – projekt


Podoba ci się:

Komentarzy (50)

 1. Fajny ten plan parku. Żeby tylko udało się go zrealizować. Przy okazji można się zastanowić jak park będzie się nazywał i czyjego będzie imienia. Macie jakieś propozycje ?

  • Myślę Ziutek że ty wiesz kto powinien byc patronem:)) A na serio to czym tu sie podniecać, pierwsze programy z nowej perspektywy ruszą w 2nd połowie 2014, Piaseczno zawsze ma czas, więc zawnioskują najwcześniej w 2015 – później decyzja, projekt, wykonanie na 2017…może:(

 2. „Park Słoików”

 3. „Lisi dąb”

 4. „Park pod Lipą” bo wątpie aby to wyglądało jak na ‘wizualizacji’ ….. poczekamy 2-3 lata i może coś się ruszy…

  ps. MONITORING obowiązkowy ! … 1. aby nie zdewastowali w miarę szybko 2. i zeby mozna wieczorami smigać bez obawy :)

 5. 2018 r. pierwsze prace związane z porzadkowaniem zieleni – do tego czasu beda trwały konsultacje społeczne, przepychanki -starosta-sołtys – burmistrz
  etc.

  żenujący jest ten józefosław i cały samorząd.

  • Nie jęcz, tylko wyciągaj wnioski i punktuj. Od jęczenia na forum nic się nie poprawi, a władza (nieważne krajowa czy lokalna) boi się tylko oderwania od koryta. Przez rok jesteś w stanie zapamiętać kto co zrobił a kto tylko obiecuje, no i co najtrudniejsze trzeba ruszyć doopę w jesienną niedzielę przyszłego roku i oddać głos!

 6. „Józefosław Arena Park”

 7. Józefosław Central Park

 8. Popieram!

  Mamy wpływ jak będzie wyglądała nasza okolica… ale najpierw trzeba zmienic mentalność „Mój głos się nie liczy” … ale jak to mówią ‘kilometry robi się małymi krokami’…. więc głosowac , wyciągać wnioski… aby znowu nie dali nam partacza/partaczy…. od roku pierd.lenie o ulicach , parkach itp. a nic totalnie NIC sie nie poprawilo , nie wybudowano , przerobiono….. jedyne co to kącik emeryta dostaje kase i proboszcz…..

  • W wyborach samorządowych się liczy.
   Tu na tyle niedużo głosów może przeważyć szalę na korzyść konkretnego kandydata, że jak się zorganizuje większa grupa obywateli i nagłośni, to faktycznie można decydować który kandytat przejdzie.

  • No, nie, nie tak całkiem „nic”, jak piszesz. W ubiegłym roku w Józefosławiu zbudowano:
   całą ul. XXI w; całą ul. Komety, połowę odcinka Cyraneczki pomiędzy Wilanowską i Ogrodową (właśnie trwają przygotowania do dalszego ciągu). Rozpoczęto rozmowy nt. parku przy Ogrodowej, rozpoczęto procedurę projektową ul. Wilanowskiej wraz z odwodnieniem, zaprojektowano ul. 3KDD (bez nazwy) za szkołą. Cały rok trwały przepychanki ze starostwem w Otwocku ws Julianowskiej (teraz jest w naszym starostwie, więc bliżej, coraz bliżej). W Julianowie oświetlono całą Urbanistów i brakujące kawałki Kombatantów i Sybiraków.
   Powstał Klub Kultury i Proboszcz na tym nie zarabia, bo umowa najmu pomieszczeń opiewa JEDYNIE na 500.- zł m-cznie – ZA PRĄD ! Proszę więc nie zakłamywać rzeczywistości. W tym roku będzie zbudowana też w całości ul. Pastelowa.
   Wiem, że ci, którzy poruszają się jedynie drogami głównymi tego wszystkiego nie widzą i krzyczą, że NIC się nie robi. Wiem też, że to wszystko to mało jak na nasze potrzeby, ale mówienie, że nie robi się NIC – jest nieprawdą. A rozbudowa naszej szkoły, która niedługo się rozpocznie będzie kosztowała 20 milionów złotych!!! TO WSZYSTKO NAZYWA SIĘ NIC ?? Kochani, nawet nie wiecie ile pracy włożyliśmy jako radni, żeby to NIC powstało. Jeśli potraficie załatwić więcej – to proszę się wykazać działaniem, a nie ciągłym malkontenctwem !!
   Hanna Krzyżewska, radna

   • Pani Hanno, zapewniam Pania, ze ci mieszkancy J&J, ktorzy mieszkaja tu dluzej, widza pozytywne zmiany i widza jak wszystko (w zakresie publicznych inwestycji w J&J) przyspieszylo po ostatnich wyborach samorzadowych, a ze zaleglosci jest masa, a worek z pieniedzmi ograniczony, to nie wszystko mozna zrobic od razu i w pelnym zakresie, tylko krok po kroczku.

    Jezeli cos rozczarowuje, to brak jasnej wizji i prespetyw rozwoju J&J z zachowaniem kameralnego charakteru naszych miejscowosci z niska zabudowa etc, indolencja urzednikow przy realizacji poszczegolnych projektow (via chodniki na Julianowskiej i przeciagajace sie procedury), niewystarczajaca liczba miejsc publicznych do wspolnego spedzania czasu, aby sasiedzi poznali sasiadow z innych osiedli i brak jasnej komunikacji z mieszkancami.
    Moze zamiast ciagle przypominac mieszkancom, aby tu odprowadzali podatek PIT, warto pomyslec o popularnej ostatnio idei budzetu obywatelskiego, aby to mieszkancy w jakims zakresie sami decydowali o wydatkach z budzetu gminy???

   • 1.Urbanistów oświetlono do połowy a nie całą, i w dodatku laternie są w linii prostej (cześć z nich jest z 1,5m bliżej jezdni Bog wie dlaczego), poza tym moze ktos tam pomysli w koncu o jakims chodniku?
    2. Urbasnitów to nie Julianów tylko Piaseczno

    • Ul. Urbanistów jest ulicą graniczną pomiędzy Piasecznem a Julianowem. Osiedle domków jednorodzinnych to Piaseczno, a domy komunalne – to Julianów.
     Pozdrawiam,
     Hanna Krzyżewska, radna

     • tu super,
      jak pani zatem mysli jako radna z Julianowa, nie przydalby sie chodnik na urbanistów do julianowskiej?

 9. Przedstawiona wizualizacja wykonana przez grupę studentów obejmuje CAŁY teren przy Obserwatorium, czyli ok. 10 ha. Gmina może wydzierżawić 2,5 ha i tylko ten teren będziemy wyposażać.
  Jeśli chodzi o „skwer” przy Tenisowej, to Wojewoda przekazał te kilkaset metrów naszej Gminie. Też trzeba będzie to zagospodarować, mając wszelako z tyłu głowy fakt, że cały środek jest niestety pod linią napięcia (nie piszę czy średniego, czy wysokiego, bo pewna nie jestem).
  Także przy kanałku u zbiegu ulic Wilanowskiej i Cyraneczki jest kawałek ziemi pod mały skwerek. Po troszku, ale coraz bliżej jakichś miejsc na spotkania gronie…
  Hanna Krzyżewska, radna

  • Oprócz parków ważne by Józefosław dorobił się większej ilości przejść pomiędzy głównymi ulicami. Pieszych, rowerowych – nie chodzi o ruch aut. By połączyć jakoś te rozdzielone ulicami i pogrodzone tereny.

   A swoją drogą fajna byłaby idea (już ktoś o tym pisał) namawiania na robienie pieszych przejść przez zamknięte osiedla. Ludzie fundują sobie płoty licząc na to że bezpieczeństwo im wzrośnie, a faktycznie fundują sobie klatki i rozwalają całą komunikację Józefosławia. Co innego gdyby przez te osiedla przejeżdżały auta, ale wędrujący pieszo sąsiedzi zagrożenia nie zwiększą. Dziś ty przejdziesz przez moje osiedle, jutro ja przez twoje. A teraz zamiast jakiegoś spójnego, wspólnego Józefosławia, gdzie można gdzieś się wybrać bez wyciągania auta mamy ZOO z klatkami, gdzie praktycznie bez auta ciężko się poruszać. Zamiast przejść 200 czy 300 meterów, trzeba przejechać 3 kilometry i stać na 3 światłach.

   • Niestety, ale w naszym Jozku bardzo czesto sprawdza sie powiedzenie ‘sasiad sasiadowi wilkiem’ i popularne jest myslenie, ze wędrujący pieszo sąsiedzi rowniez stanowia zagrożenie – zniszcza albo okradna nasze samochody, czy mieszkania; skradna rowery czy wyrzadza krzywde naszym dzieciom … bo przeciez tyle ‘tu bogactwa’ ze tylko brac… smutne, ze tak myslimy o swoich sasiadach, ale tak jest.

    Idea otwarcia osiedli na sasiadow z innych osiedli nie przejdzie, bo wielu mieszkancow celowo sprawdzilo sie na zamkniete osiedla / enklawy. Za to zaplacili i nic innym do tego.

 10. a co bedzie wcześniej park czy chodniki na Julianowskiej?

  • Z tym pytaniem, to tylko do wrozki:-)

  • Koniec świata… ;)

 11. „Józefosław W Budowie Park”

 12. Może „Mroczna Puszcza”, albo „Lothlorien” nawiązując do Tolkiena. Skoro jest w niedaleko „Mordor” czyli wielkie blokowisko Multihekku, to może i inne krainy z Władcy Pierścieni wprowadzić?

 13. „Zielone Płuco Józefosławia”

 14. Faktycznie jak porównuję się zero do jednego to widać różnicę …. problem jest w tedy kiedy MARZYMY o parku z ‘atrakcjami’ a niema podstawowego tematu CHODNIKI m.in Julianowska , Geodetow , Rondo Geodetów / Wilanowska , przejscia dla pieszych ….

  Poprawa infrastruktury tj. Działkowa , poprawa bezpieczeństwa i znowu MONITORING :)

  Przejście dzieciaków do szkoły…..

  Codziennie czytam i tylko bla bla zero konkretów żadnego konkretnego terminu…

  Że w 2 lata wybudowano mały odcinek drogi :) do krzaków , „rozbudowano szkołe” …. szok… zwolnijmy bo w J&J brakuje ludzi do roboty…..

 15. Mieszkamy od niedawna w Józefosławiu i zastanawiamy się,dlaczego główna ulica Józefosławia – Wilanowska jest tak bardzo zaniedbanym traktem: wieczne kałuże,brak chodników, fatalna nawierzchnia, wisząca plątanina sieci elektrycznej.
  Inwestuje się w uliczki prowadzące donikąd,zapominając o głównej arterii Józefosławia.Czy są KONKRETNE plany (terminy) prowadzące do ww.zmian?

  • Główą arterią to raczej jest Geodetów, bo większość tam trafia jadąc na Puławską, zarówno z Julianowskiej jak i Wilanowskiej, Ogrodowej, Wiejskiej, Osiedlowej… i innych.

   Geodetów to wąskie gardło Józefosławia, główny wyjazd na Puławską. Wąski, jednopasmowy, z wieloma światłami po drodze, miejscami bez chodników i błotnistym poboczem, z wielkimi blokami przy brzegu, plus fatalne skrzyżowanie Geodetów-Wialnowska bez ronda. Tą ulice potrzeba udrożnić, i wybudować drugą dojazdową na Puławską.

   Geodetów powinna dostać jak najwięcej rond a nie świateł na skrzyżowaniach, chodniki, prawoskręt na Puławską bezkolizyjny z wyjazdem z Auchan. I dodakowe pasy na skręt przy skrzyżowaniach tam gdzie się da. I porządne odwodnienie by nie powstawała systematycznie przeprawa wodna na skrzyżowaniu z Tulipanów. I rozwiązania by zmniejszyć tam rozwijane prędkości, ale zwiększyć płynność ruchu (tam są wypadki). I chodniki na całej długości.

   Wilanowska nie była chyba przewidziana dla takiego natężenia ruchu. Powstawała raczej jako półosiedlowa ulica wyłożona kostką, ale Józefosław się rozrósł i efekty widać. Tam powinien byc asfalt, i chodniki na całej długości. Ale to samo dotyczy Ogrodowej. I chodników na Julianowskiej.

   A przede wszystkim brakuje połączeń między ulicami Józefosławia. Gdyby były połączenia samochodowe (albo chociaż rowerowe-piesze) pomiędzy Julianowską-Wilanowską-Ogrodową-Osiedlową-Wiejską to część mieszkańców nie wyciągałaby za każdym razem auta z garażu. Choćby do odstawienia dzieci do szkoły czy przedszkola. I ruch by zmalał.

   • Geodetów to już nie Józefosław tylko Piaseczno. A główne ulice Józefosławia to właśnie Wilnowska i Ogrodowa. Co z tego że załóżmy z Geodetów zrobią przelotówkę, jak i tak utkniesz przy wjeździe na Puławską?! Mieszkasz tu gdzie mieszkasz i dopóki nie powstanie nowa S-7 na południe od węzła Lotnisko, to na Puławskiej lepiej nie będzie. Więc pozostaje się skupiać na tym aby samochody przynajmniej lokalnie wyciągać jak najrzadziej, a do tego potrzebne są chodniki!

    • Aktualnie węzeł południowy wygląda tak że jest kilkadziesiąt lub kilkaset metrów asfaltu S79 na południe od węzła ale póki co zjazd z węzła w kierunku południowym jest zagrodzony. Wiem że budowa S7 (S79) jest odłożona na później ale ciekawe czy w do tego czasu będzie udostępniony wjazd i zjazd z/do węzła południowego od południa. Nawet gdyby była jakaś prowizoryczna uliczka którą można by było dostać się do węzła od południa to byłoby coś bo nawet teraz wiele samochodów mogło by włączać się w obwodnicę właśnie w tym miejscu zamiast korkować Puławską aż do Węzła Puławska. Na razie zjazd w kierunku południa jest zastawiony betonowymi płytami i nie wygląda to na prowizorkę ale raczej na sytuację na lata – oby tak jednak nie było.

    • Geodetów to granica Józefosławia i główny trakt na Puławską. Udrożnienie jej = mniejsze korki na Józefosławiu. Ale najlepszym sposobem na mniejszy ruch jest niewyciąganie auta z garażu.
     A do tego potrzebne są:
     - chodniki (odśnieżane i oświetlone – zimą jest ciemno już po 16:00)
     - ścieżki rowerowe
     - autobusy z zatoczkami na przystankach
     - połączenia równoległe pomiędzy biegnącymi prostopadle ulicami (od lasu Kabackiego do Geodetów)
     - alternatywa (przedłużona do Puławskiej Cyraneczki) dla Geodetów
     - usługi wszelakie na miejscu, żeby dojść piechotą a nie daleko jeździć

     Idea przejść przez strzeżone osiedla jest warta uwagi.
     Polecam artykuł:
     http://martamarciniak.natemat.pl/75139,o-tym-dlaczego-strzezone-osiedla-sa-beznadziejne

 16. I jeszcze jedno: czy jest nadzieja na kolejne wiaty przystankowe na Wilanowskiej ? Naliczyłam chyba na razie dwie.

 17. LUDZIE – ja czegoś nie łapię. Pani Radna, która jest aktywna na forach i w przygotowaniach interpelacji twierdzi, że b. wiele zostało zrealizowanych prac w Józku.

 18. Wylistujmy co w ciągu ostatnich 5 lat zrealizowano? tylko z istotnych prac w zakresie infrastruktury drogowej

 19. 739 – OK – sukces
  XXI w. – sukces
  szkoła – sukces

  TOTALNE KLAPY I WTOPY:
  - ULICA WILANOWSKA, JULIANOWSKA, OGRODOWA, OSIEDLOWA – FATALNY STAN DRÓG – BRAK CHODNIKÓW, POBOCZA – DO SZKOŁY!!!!
  - PODŁĄCZENIE JOZEFOSLAWIA DO PUŁAWSKIEJ – TYLKO GEODETÓW W MIARĘ SENSOWNE (KORKI GIGANT) LUB JAZDA POD LASEM LUB DO KONSTANCINA
  - ULICA CYRANECZKI – W BUDOWIE OD 2002 R.
  BRAK POŁACZENIA PIESZEGO OSIEDLOWA – JULIANOWSKA

  • Ul. XXI wieku – zalana na wiosnę pomimo nowego odwodnienia i nawierzchni. Podobnie zalewana była przed budową z tym że teraz nie ma już błota – to jednak plus.

  • Geodetów to wąskie gardło. Trzeba pilnować jej teraz przy rozbudowie Auchan, bo Auchan chce tam puścić ruch z rozbudowanej galerii handlowej (to mają być podobno gabaryty Galerii Mokotów!!!).
   Najlepsze opcje to:
   - zablokowanie wyjazdu z Auchan, zarówno obecnego (tylko wjazd) jak i tego który Auchan planuje puścić z Rubinowej (do której zamierza się podłączyć)
   - bezkolizyjny prawoskręt na Puławską, gdzieś od wysokości tego warzywniaka PLUS poszerzenie ulicy od świateł i skrzyżowania z Tulipanów (optymalnie rondo na Tulipanów, ale trzeba by odkupić narożniki działek od prywatnych właścicieli)
   - przerzucenie maksymalnie dużo ruchu z Wilanowskiej/Julianowskiej na niewykorzystaną Energetyczną (czyli rondo Wilanowska-Geodetów)
   - rondo przy Ogrodowej też by się (zamiast świateł) przydało

  • No, trudno, nie czytacie wątku, kochani, tylko włączacie się do dyskusji, nie znając wcześniejszych opinii, więc powtórzę swój wcześniejszy wpis:
   No, nie, nie tak całkiem „nic”, jak piszesz. W ubiegłym roku w Józefosławiu zbudowano:
   całą ul. XXI w; całą ul. Komety, połowę odcinka Cyraneczki pomiędzy Wilanowską i Ogrodową (właśnie trwają przygotowania do dalszego ciągu). Rozpoczęto rozmowy nt. parku przy Ogrodowej, rozpoczęto procedurę projektową ul. Wilanowskiej wraz z odwodnieniem, zaprojektowano ul. 3KDD (bez nazwy) za szkołą. Cały rok trwały przepychanki ze starostwem w Otwocku ws Julianowskiej (teraz jest w naszym starostwie, więc bliżej, coraz bliżej). W Julianowie oświetlono całą Urbanistów i brakujące kawałki Kombatantów i Sybiraków.
   Powstał Klub Kultury i Proboszcz na tym nie zarabia, bo umowa najmu pomieszczeń opiewa JEDYNIE na 500.- zł m-cznie – ZA PRĄD ! Proszę więc nie zakłamywać rzeczywistości. W tym roku będzie zbudowana też w całości ul. Pastelowa.
   Wiem, że ci, którzy poruszają się jedynie drogami głównymi tego wszystkiego nie widzą i krzyczą, że NIC się nie robi. Wiem też, że to wszystko to mało jak na nasze potrzeby, ale mówienie, że nie robi się NIC – jest nieprawdą. A rozbudowa naszej szkoły, która niedługo się rozpocznie będzie kosztowała 20 milionów złotych!!! TO WSZYSTKO NAZYWA SIĘ NIC ?? Kochani, nawet nie wiecie ile pracy włożyliśmy jako radni, żeby to NIC powstało. Jeśli potraficie załatwić więcej – to proszę się wykazać działaniem, a nie ciągłym malkontenctwem !!
   Hanna Krzyżewska, radna

   • Pani Hanno, proszę się nie przejmować tymi wszystkimi opiniami. Większość tych narzekaczy jest nakręcanych przez Sami Wiecie Kogo nie wykazując ze swojej strony żadnej inicjatywy, pozostali nawet nie odprowadzają tutaj podatków i szukają na siłę usprawiedliwienia tego stanu rzeczy.
    Pozdrawiam
    Kuba

    • Zgadzam sie w 100% z przedmowca!

     Pani Hanno,
     osobiscie doceniam Pani prace jako Radnej i dziekuje za to co Pani juz zrobila dla dobra naszej spolecznosci i oczywiscie licze na kontynuacje.

     Pozdrawiam

     • A ja też zgadzam się z przedmówcą i z poprzednim przedmówcą i ze wszystkimi przedmówcami co już przedmawiali. My wszyscy mamy rację. sytuacja jest jak ze starego żydowskiego żartu :

      Do rabina przychodzi Aron, który kupił konia i mówi : Rabinie zostałem oszukany Icek sprzedał mi konia i nie powiedział mi że koń jest stary i chory i ten koń mi zdechł.
      Rabin na to : masz rację powinien ci tym powiedzieć.

      Potem do rabina przyszedł Icek i mówi że Aron oczernia go przed ludźmi. Przecież jak kupował konia to widział co kupuje mógł sprawdzić czy koń jest stary i zdrowy. Rabin na to masz rację, Icek powinien przed kupnem sprawdzić konia.

      Przysłuchiwał się temu młody uczeń rabina. Po wyjściu Arona uczeń odzywa się. Rabi dlaczego powiedziałeś Ickowi że ma rację i Aronowi też powiedziałeś że ma rację, przecież tylko jeden z nich może mieć rację.
      Rabin zastanowił się i powiada : wiesz co, Icek ma rację i Aron ma rację i ty też masz rację.

      • Gratuluje poziomu dyskusji. Checi sa, tylko komptencji chyba brak:-)
       Wystarczylo napisac wprost, ze ma Pan inne zdanie i inaczej ocenia dotychczasowa prace Pani Radnej.
       Pana opinia i ma Pan do niej prawo! Raczej nikt nie bedzie z nia polemizowal, ja na pewno nie.
       Pozdrawiam

       • @@@ masz rację.

       • A tak poważnie to wszyscy mamy rację gdyż :
        - Rację mają ci którzy twierdzą że w Józefosławiu jest niedostateczna infrastruktura.
        - Rację maja ci którzy obarczają winą za ten fakt samorządowców
        - Rację mają ci którzy apelują do nas mieszkańców o większą otwartość naszych zamkniętych osiedli
        - Rację mają radni że wskazują że coś jednak się robi i kosztuje ich to sporo zachodu by się coś działo.
        - Rację mają ci co uważają działania radnych za niewystarczające a efekty ich pracy za mizerne w stosunku do skali potrzeb.
        - Rację mają ci którzy uważają że trzeba samorządowców rozliczać i w kolejnych wyborach zweryfikować ich dotychczasowa działalność.
        - Rację mają samorządowcy że próbują się jakoś wybielić i wyolbrzymiać dokonania by ogólny bilans nie wyglądał tak źle. Bo to leży w ich interesie.

        Nie ma dróg na skróty i jednego słusznego rozwiązania. Podstawa to otwartość komunikacja z ludźmi, uczciwość, wystawienie swoich dokonań na krytykę i odpowiedzialność za efekty.

        Moim zdaniem i tak jest przełom że z niektórymi samorządowcami (w przypadku tego portalu nasze dwie Panie radne) można normalnie dyskutować. Że pojawiają się na tym forum informują choć w ten sposób narażają się na ostrą krytykę. Pretensje mam do reszty samorządowców : innych radnych, sołtysa, członków rady sołeckiej że nie pojawiają się na tym portalu. Nie odpowiadają na pytania, nie nie rozwiewają wątpliwości itp. Zebrania wiejskie, które są organizowane są trochę archaiczną formą komunikacji z ludźmi a już na pewno nie powinny być jedyną forma komunikacji w dzisiejszych czasach. Na zebraniu ktoś coś powie, jedni to usłyszą inni nie. Powie prawdę lub nie. Takie sytuacje były w przeszłości. Tu jednak jak się coś napisze to już zostanie.

        • Chodzi o to, aby krytyka byla racjonalna, a nie totalna – za caloksztalt lub ‘bo u mnie nadal nie ma drogi’…u mnie tez nadal nie ma drogi z prawdziwego zdarzenia, t.j. z oswietleniem i chodnikiem, ale pamietam rowniez, ze kilka lat temu nie bylo nawet tego co jest teraz, tylko gliniasty dukt. I dlatego chwale dzialania obecnego samorzadu, bo pamietam, co bylo i widze ile sie zmienilo. No i mam swiadomosci, ze budzet gminy nie jest z gabki i ze musi objac cale gmine, a nie tylko J&J.

         Co do negatywow, to pozwole sobie przytoczyc swoj wczesniejszy wpis pod pierwszym wpisem Pani Radnej dot zalatwionych spraw:

         Jezeli cos rozczarowuje, to:
         - brak jasnej wizji i prespetyw rozwoju J&J z zachowaniem kameralnego charakteru naszych miejscowosci z niska zabudowa etc,
         - indolencja urzednikow przy realizacji poszczegolnych projektow (via chodniki na Julianowskiej i przeciagajace sie procedury),
         - niewystarczajaca liczba miejsc publicznych do wspolnego spedzania czasu, aby sasiedzi poznali sasiadow z innych osiedli,
         - brak jasnej komunikacji z mieszkancami.

         I mala uwaga na koniec do decydentow, ktorzy narzekaja na niskie wplywu do budzetu z podatkow osobistych mieszkancow: moze zamiast nachalnie przypominac mieszkancom, aby tu odprowadzali podatek PIT, warto pomyslec o popularnej ostatnio idei budzetu obywatelskiego, aby to mieszkancy w jakims zakresie sami decydowali o wydatkach z budzetu gminy???
         Jezeli mieszkancy beda miec wiekszy wplyw, na to jak sa wydawane pieniadze, to moze chetniej, ci jeszcze niezdecydowani, beda placic tu podatki.

         Ja od zamieszkania w Jozku podatki odprowadzam do US Piaseczno, a moglabym pozostac w W-wie, ale mam taka zasade, ze wspomagam to miejsce, w ktorym mieszkam.

 20. „Park zgody”

 21. a może po prostu JÓZEKPARK lub JÓZEFPARK?

 22. 7 i make a list of the meals i will cook for the week. This means eating taking your breakfast and eating at nite not too late atleast before 7.30. Some people drink anyhow which is no meant to be,if you must drink,take drinks with low sugar,yogurt with low sugar but with a little flavour. Take a enough warm water daily than cold water atleast ten glasses per day. Remember health is wealth. Sleep at least 7 hours a day but don’t overdo it. Go for 7 8 hours a day. Exercise at least 5x a day. At least 30mins of cardio and add some weights. Small baby steps. If you have a financial bank, you should probably think of a health bank too. So go and fill your health bank NOW! :) BassMan
  boutiques hermes http://www.alzheimersfortmyers.com/?p=446

 23. di Laura Tonero Borse di plastica piene di rifiuti, bottiglie, damigiane, cartoni zeppi di agrumi marci, mobili o giornali. Altro che raccolta differenziata! Visto quello che c’era ieri accanto e all’interno dei cassonetti della spazzatura della nostra città, a poche ore dal passaggio dei mezzi di raccolta di AcegasAps, i triestini faranno non poca difficoltà ad abituarsi da giugno a separare le immondizie dividendo dal resto della spazzatura la carta, il vetro, le lattine e la plastica. La noncuranza con la quale spesso vengono gettati i rifiuti preoccupa Comune e AcegaAps. Un giro per città ieri mattina tra le 9.30 e le 11.30 ha messo in evidenza le pessime abitudini di certi cittadini.
  how to reverse your mcm belt http://kitchmedia.com/?mcm=how-to-reverse-your-mcm-belt

 24. Hmm it looks like your blog ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I wrote and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I’m still new to everything. Do you have any points for beginner blog writers? I’d genuinely appreciate it.
  wholesale jerseys in usa http://www.crossthepond.com/documents/wholesale-jerseys/3887wholesale-jerseys-in-usalzb.asp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*