ul. Działkowa / Kierszek - 2015 r.

Zmiany na Działkowej ? Protokół z zebrania Rady Sołeckiej Józefosławia

Protokół z zebrania Rady Sołeckiej Józefosławia dnia 15 października 2013 r.

Obecni:

Sołtys Józefosławia / Starosta Piaseczyński: Jan Dąbek

Rada Sołecka : Elżbieta Gostkowska, Felicja Dowska, Elwira, Dworak, Marek Kloc, Andrzej Bogdański, Krzysztof Wojciechowski, Paweł Michalak

Oraz mieszkańcy Józefoslawia, mieszkańcy ulicy Ogrodowej
 

Porządek obrad:

1.  Przygotowania do Zebrania Wiejskiego w dn. 17 października 2013
2. Omówienie bezpieczeństwa na ul. Działkowej.
3.  Budżet sołectwa z 2013.
 

Przebieg:

1.  Przygotowania do Zebrania Wiejskiego w dn. 17 października 2013
- Omówienie kwestii wniosku dot. wykorzystania Funduszu Sołeckiego na rok 2014 – złożony do dnia 30 września 2013 wniosek został przez Burmistrza odrzucony ze względu na uchybienia formalne tj. nie został spełniony wymóg zatwierdzenia propozycji wydatków przez Zebranie Wiejskie; Pan Sołtys przedstawi propozycję wydatków z Funduszu Sołeckiego na rok 2014 na Zebraniu Wiejskim w dn. 17.10.2013 w celu ich zatwierdzenia i ponownie przedłoży wniosek w Gminie.
- Ogłoszenia o Zebraniu Wiejskim – zaproszenia dotyczące Zebrania Wiejskiego zostały rozesłane mailem przez Panią Elżbietę Gostkowską, informacja ukazała się także na portalu Jozefoslaw24.pl ; nie rozwieszono natomiast wystarczającej ilości ogłoszeń na terenie wsi; ustalono, że członkowie Rady rozwieszą ogłoszenia w uczęszczanych miejscach (szkoła, przystanki, tablice ogłoszeń) oraz ponownie zostanie wysłane ogłoszenie do przewodniczącej Rady Rodziców z prośbą o powiadomienie rodziców.
Zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami Przewodnicząca Rady Rodziców szkoły zostanie poproszona o przesłanie informacji o Zebraniu Wiejskim do rodziców.
Omówienie sprawozdania z pracy Sołtysa i Rady Sołeckiej przygotowane przez Pana Sołtysa na Zebranie Wiejskie.
 
2. Omówienie bezpieczeństwa na ul. Działkowej.

Gmina Konstancin jest  właścicielem lewej strony ul. Działkowej.
Prawa strona ul. Działkowej jest własnością Gminy Piaseczno, ale brakuje regulacji prawnej, tej części ulicy.
Pan Marek Kloc zadeklarował, że skontaktuje się z Gminą Konstancin w tej sprawie.

3.  Budżet sołectwa z 2013.

Niewydatkowane środki :

a) Dofinansowanie terenów zielonych  14 053 – do końca września Burmistrz zdecyduje, czy 14 tys będzie uwzględnione w kwocie 300 zł przeznaczonych na odwodnienie w Józefosławiu – czekamy na decyzje Burmistrza.
b) Współfinansowanie imprez sportowych 8.000 .
Propozycja przesunięcia kwoty 8.000 oraz 14 053 ( w zależności od decyzji Pana Burmistrza) z przeznaczeniem na odgrodzenie , ławeczki , oświetlenie oraz koniki bujane i huśtawki, w celu utworzenia tymczasowego miejsca rekreacyjnego.
c) Współpraca ze szkołą – 5.000 – szkoła zakupiła ławeczki do szatni
 
WNIOSKI:

1) Wniosek do Gminy Piaseczno:

W związku z zatwierdzony planem Józefosław 3 wzdłuż ulicy Działkowej, prosimy o regulacje prawna pasa ziemi wzdłuż ulicy Działkowej po stronie piaseczyńskiej, celem poszerzenia pasa drogowego oraz wybudowania chodników.
 
2) Uprzejmie prosimy o wycięcie drzewa na ulicy Wilanowskiej na wysokości posesji … w związku z z zagrożeniem, jakie stanowi dla dla kierowców i przechodniów.
 
3) Uprzejmie prosimy o przesunięcie słupa na skrzyżowanie ulicy Wilanowskiej z Działkową. Obecna umiejscowienie słupa stanowi zagrożenie dla kierowców i przechodniów.

Następne spotkania Rady Sołeckiej będą odbywać się :

· 19 listopada

· 10 grudzień

Protokół sporządziła

Elżbieta Gostkowska

Podoba ci się:

Komentarzy (11)

 1. ’3) Uprzejmie prosimy o przesunięcie słupa na skrzyżowanie ulicy Wilanowskiej z Działkową’ – apeluje do rady o ponowne przemyślenie tego postulatu skierowanego do gminy. Przesunięcie słupa na skrzyżowanie może poważnie ograniczyć lub w ogóle uniemożliwić ruch na tym skrzyżowaniu. Proszę nie róbcie nam tego.

  • Ziutek daj spokój. Wiem że Rada Sołecka oraz Sołtys to twoje ulubione organy samorządowe ale nie każdy czyta dokładnie i wyłapie ten lapsus:) Zresztą przesunięcie tego słupa to pewnie potrwa ze 3 lata, bo PGE Dystrybucja wymyśli tysiąc powodów żeby tylko nic nie zrobić! Ale wracając do meritum, ja nie rozumiem do końca zamysłu z wniosku nr 3. Przesuwamy słup i co…. drożność skrzyżowania sama się poprawi – nic więcej nie trzeba robić??? Nie potrzeba tam ronda, nie potrzeba poszerzenia relacji działkowa-wilanowska?? Co to za bzdurne umotywowanie, jakie zagrożenie stwarza ten słup np. dla pieszych? To nowy potężny, stalowy słup, no pewnie że jak Jasiek/Franek itp walnie 1L na łeb to może na niego najść w momencie pomroczności jasnej i pociągnąć go z grzywki:)

   • Ja tylko tak dla śmiechu, to żaden atak. Ja już odpuściłem. Przecież gdybym chciał się merytorycznie do tego sprawozdania doczepić to przecież jest do czego – patrz punkt 1.

    • Robiąc parafrazę skeczu Kobuszewskiego, można śmiało rzec, „głupocie należy się przeciwstawiać siłom i odwagom osobistom” . No cóż, ‘OBYŚ ŻYŁ W CIEKAWYCH CZASACH” jak powiedział Wieszcz. Ale jak na mój czas (a jest już dłuuugi to te czasy są za ciekawe) .

     • Małe sprostowanie : ‘siłom i godnościom osobistom’. Ale tak w ogóle to wężykiem, wężykiem. Dzięki za przypomnienie Dudka.

 2. Zerkne za 5 lat zobacze co się zmieniło :)

  • Minęło 6 lat jeśli chodzi o Działkową to nic :)

 3. A ten Wnioskodawca o chodniki, to tak po złości zapomniał o ludziach starszych, i ławeczki dla odpoczynku nie ma dla staruszka, a latarnia gdzie? po ciemku będą chodzić spacerowicze po TYM chodniczku?

 4. da

 5. kosmos

 6. Thank you, I’ve just been looking for info approximately this topic for ages and yours is
  the greatest I have discovered so far. But, what concerning the conclusion? Are you sure about the supply?

  inter maglia 2017