Starosta i Sołtys Józefosławia Jan A. Dąbek - źródło : Starostwo Powiatowe w Piasecznie

Starostwo wchodzi na wyższy level

REZOLUCJA RADY POWIATU PIASECZYŃSKIEGO z dnia 30 stycznia 2014 roku w sprawie obrony dzieci i młodzieży przed ideologią „ gender” :

Rada Powiatu Piaseczyńskiego w trosce o to aby przyszłość młodego pokolenia Polaków oparta była na powszechnie obowiązującej świadomości społecznej i przyjętym systemie wartości opartym na poszanowaniu godności człowieka i rodziny rozumianej, jako związek kobiety i mężczyzny wyraża swój głęboki sprzeciw:

1/ wobec promowania ideologii ”gender”, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

2/wobec realizacji programów nauczania opartych na założeniach tej ideologii.

Rada Powiatu Piaseczyńskiego opowiada się za poszanowaniem wolności człowieka i przeciw wszelkiej dyskryminacji, także ze względu na płeć. Jednocześnie dostrzega niebezpieczne próby wdrażania do naszego życia społecznego ideologii „gender”, szkodliwej i niebezpiecznej , zwłaszcza dla młodego pokolenia, niszczącej integralność płci i rodzinę, obcej naszej kulturze, tradycji i normom społecznym.
Sprzeciwiamy się uzależnieniu przyznawania środków unijnych od promowania ideologii ”gender” i próbom narzucania unijnych rozwiązań zastrzeżonych dla wewnętrznej polityki państw członkowskich.
Sprzeciwiamy się łamaniu Konstytucji RP poprzez odbieranie rodzicom prawa do wychowywania dzieci zgodnie z najważniejszymi wartościami, jakie wyznają.

Apelujemy do Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, wszystkich jednostek oświaty, kultury, służby zdrowia, a przede wszystkim do rodziców, nauczycieli i wychowawców, aby wspólnie przeciwdziałać zgubnej dla młodego pokolenia ideologii „gender” .

Apelujemy aby nie ulegać naciskom nielicznych, choć dobrze zorganizowanych środowisk, które pod pozorem działania na rzecz równych szans, dokonują niebezpiecznych zabiegów na najmłodszym pokoleniu, które z dobrą wiarą przyjmuje treści przekazywane im przez dorosłych, zwłaszcza nauczycieli i wychowawców.

Podoba ci się:

Komentarzy (33)

 1. Jestem w szoku – brawo powiat.

 2. … i bezdzietny kawaler w sukience na pierwszym planie….

  • Może masz rację że osoba na pierwszym planie jest w sukience, choć zasłania ja mównica, ale nieprawdą jest że jest ona kawalerem/panną i to bezdzietnym/bezdzietną.

   A tak na poważnie, to zdjęcie jest tak stare jak prace przy budowie chodników na Julianowskiej i jest wklejane do prawie każdego artykułu o powiecie.

   Wysmażenie takiej rezolucji to nie jest praca ponad siły i pewnie nie zajęła ich autorom zbyt dużo czasu, a pewnie i jej przegłosowanie tez nie trwało zbyt długo, wiec nie sadzę że to w jakimś znacznym stopniu spowolniło piorunujące tempo prac nad infrastrukturą. A przynajmniej poznaliśmy stanowisko powiatu na ten wałkowany ostatnio temat. Nie będę ukrywał że stanowisko to jest zbieżne z moim i jestem w sporym szoku, że po raz pierwszy podzielam ich stanowisko. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że rezolucja ta pewnie nic nie zmieni i nie będzie miała wielkiego znaczenia. Ale może przynajmniej dyrekcja szkół i przedszkoli dostała sygnał że lokalna władza nie będzie zadowolona w przypadku gdyby któraś z naszych placówek przyjęła postulat 9pod sztandarem gender) posłanki Grodzkiej by wprowadzić zajęcia dla dzieci uświadamiające im że nie są skazani do końca życia na swoją dotychczasową płeć. Według propozycji zajęcia polegały by na, między innymi zakładaniu przez chłopców sukienek by umożliwić im łatwiejszy wybór docelowej płci – może w ten sposób część z nich odkryje swoje prawdziwe ja.

   • „Według propozycji zajęcia polegały by na, między innymi zakładaniu przez chłopców sukienek by umożliwić im łatwiejszy wybór docelowej płci – może w ten sposób część z nich odkryje swoje prawdziwe ja. ”

    Dzieciaki miałyby niezły ubaw!!! Już widzę chłopaków w sukienkach a dziewczynki np. w stroju kowbojskim!

 3. Odbiło im kompletnie? Zamiast zajmować się kanalizacją, chodnikami, dziurami w drodze, miejscami w przedszkolach samorządowcy bawią sie w rozdmuchiwanie zasłony dymnej dla pedofilskich przestępstw w Kościele pod mylącą nazwą „walka z potworem gender”? Można prosić o listę radnych którzy się pod tym podpisali? Widać mają za dużo czasu, że zamiast zajmować się rzeczami istotnymi dla mieszkańców marnują go na takie duperele. Za nasze podatki…

 4. Przecież trzeba udawać że coś się robi na rzecz powiatu. A łatwiej zajmować się pierdołami niż poważnymi rzeczami.

 5. Ło matko, coś się panom radnym poplątało.
  Jak nie chcą robić roboty do której ich wynajęto, to śmiało, mogą zrezygnować.
  Tak jakby wynająć firmę do zarządzania utrzymaniem ruchu, a ta zaczyna się bawić w filozofowanie czy walkę z wydumanym przeciwnikiem, zamiast pracować.

  Przypomnę choćby kilka spraw które powinny interesować radnych:
  - koszmarnie zakorkowana Puławska
  - dziury w jezdniach
  - brak miejsc w przedszkolach
  - brak miejsc w szkołach
  - bezpieczeństwo mieszkańców (vide ostatnie wybryki syna Starosty)
  - miejsca pracy i zachęcanie inwestorów by tu się sprowadzali
  - kanalizacja, odwodnienia
  - kiepskie oświetlenie
  - brak zieleni
  - brak ogólnie dostępnym miejsc publicznych do spędzania czasu, do spacerowania
  - komunikacja miejska
  - troska o seniorów
  - plan zagospodarowania i samowola deweloperów
  - planowana rozbudowa Auchan i potencjalny koszmar komunikacyjny jaki zafunduje okolicy
  można by jeszcze długo wymieniać.

  Ideologiczne spory, religijne dogmaty, urojona walka z potworami, itp. to nie jest to czego oczekujemy od radnych.
  Znajdźcie sobie inną piaskownicę i róbcie to za swoje pieniądze.
  Tu są poważne sprawy do załatwienia.

  • karok123 poczytaj ustawę o samorządzie powiatowym i dowiedz się ,ze90% tego co wymieniłaś/Les to zadania nie Powiatu.
   A jeżeli masz to raczej zajmij się swoim dzieckiem.

 6. Ideologiczne spory, religijne dogmaty, urojona walka z potworami, itp. to nie jest to czego oczekujemy od radnych.
  Znajdźcie sobie inną piaskownicę i róbcie to za swoje pieniądze.
  Tu są poważne sprawy do załatwienia.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!~!!!

 7. To kolejny dowód na to że do rady powiatu w najbliższych wyborach muszą dostać się nowe twarze. Obecni radni nie wiedzą chyba po co zostali powołani do tej rady!!!!!!!!

 8. Cholera, jakim cudem ci ludzie zostali radnymi? Jakieś krucjaty antyGENDER chcą tu urządzać? Wyobrażają sobie że są na własnym folwarku, a my im będziemy fundować pensje i diety po to, by wspierali próby zamaskowania afer pedofilskich w Kościele Katolickim?

  W nosie mam poglądy religijne urzędników i radnych, ale niech je zostawią w swoim domu. W pracy, do której ich mieszkańcy Piaseczna wynajęli, mają zajmować się rzeczami kluczowymi dla Piaseczna. Jak to ich nudzi, to nikt nie zmusza siłą do bycia radnym. Jak wolą teloogiczne dysputy zamiast zajmowania się przyziemną kanalizacją czy odwodnieniem, to proszę o listę tych radnych którzy zajmowali się tym GENDER – postaram się zorganizować akcję uwolnienia ich, po najbliższych wyborach, z tym przyziemnych spraw.

  A swoją drogą, przecież GENDER to tylko próba odwrócenia uwagi od ostatnich afer pedofilskich z udziałe duchownych. Czyżby radni chcieli bronić arcybiskupa z Dominikany? Też uważają, że rozpustne dzieci pakują się biednym czystym duchownym do łóżka? Bo ich GENDER do tego namawia? I pewnie GENDER też wywołuje pożądanie do dzieci niektórych panów w koloradkach? Może niektórzy radni też tak mają i dlatego chcą walczyć z tym GENDEREM?

 9. je*ane gendery, zabrały nam chodnik, zabrały nam ulice

 10. Taaak, przez gender są korki na Puławskiej. A kto parę lat temu wywołał powódź w Piasecznie? Gender oczywiście.

  Chodzą słuchy, że gender podpisuje deweloperom pozwolenia na budowę na wieżowce gdzie popadnie, a potem odbiera budowalne buble.
  W nocy gender śmieci i wykręca żarówki z lamp ulicznych.
  Gdy nikt nie patrzy, gender zabiera miejsca w przedszkolach i szkołach.
  Dawno byłoby już metro w Piasecznie gdyby gender.

  Dobrze że radni z walczą z tym gender. Jak go złapią, wyegzorcyzmują, to znikną wszelkie problemy i Piaseczno zamieni się w krainę miodem i mlekiem płynącą. Brawo radni, nie zajmujcie się niczym innym, tylko walką z tym genderem. Właśnie w tym kierunku trzeba iść.
  Wnioskuję powołanie specjalnej służby do walki z genderem, z biurami, dyrektorem, odpowiednio dużą grupą pracowników oraz przekazanie na walkę z genderem 50% budżetu gminy.

 11. o co chodzi? gdzie ja żyję?
  ludzie!

  CO ZA SYF!

 12. proponuję obejrzeć wywiad Szpilki przed wylotem do USA na walkę z Jenningsem na Okęciu i jego reakcję jak zapytali go o dżender, piękne podsumowanie całej tej ideologii… :) ciśnie się tu jeszcze na usta „w d… j…”

 13. a moj wczesniejszy komentarz sie niepojawil, ten pewnie tez, administratory….. W jakich czasach my zyjemy…. Powrot do cenzury…..

 14. Ja rozumiem że, nie wszyscy mają dzieci, ale jako ta osoba która je ma, wolę chodzić po błocie i stać w korku na Puławskiej, niż patrzeć bezradnie jak ktoś moim dzieciom robi krzywdę…Dziękuję Piaseczno…cieszę się, że tu mieszkam…

 15. A jak dzieci będą chodziły w błocie drogami bez chodników do szkoły to im się krzywda nie stanie?
  Wszyscy powinni chodzić po chodnikach niezależnie od tego czy są za gender czy nie.

 16. Pour que votre retour soit accepté, vous devez vous assurer des conditions suivantes : (i) le produit est dans son état d’origine, (ii) l’emballage original du produit est intégralement présent (y compris le code barre), (iii) tous les composants, En savoir plus accessoires, garanties et manuels sont rangés dans l’emballage et (iv) les produits consommables ne doivent pas avoir été descellés (). Si un défaut apparaissait sur votre produit passé ce délai de 30 jours, et durant toute la période de garantie, vous devez contacter directement le Service Après Vente du fabricant (accédez aux coordonnées SAV des fabricants). Veuillez noter qu’un produit neuf ou d’occasion acheté auprès d’un vendeur tiers sur notre plateforme Marketplace est soumis à la politique individuelle de retour de ce vendeur (en savoir plus sur les retours Marketplace).
  karen millen dresses sale
  [url=https://www.earth2o.com/wp-content/uploads/2014/02/system.php?p=171]karen millen dresses sale[/url]

 17. Crash A Few Weddings: Even before I was engaged I took notes at every event I attended. In fact, the easiest decision I made was choosing my DJ. I pretty much had the company picked out years before I even had a ring on my finger. Seeing a company in action is the best way to make a decision. Anyone can sugar coat a service during a meeting but seeing a company in their element is the best way to see if they are the right fit for your wedding. If you don’t have any events to attend, talk to your venue to see if you can peak in on a few upcoming events to check out different companies.
  Ray Ban Daddy-O RB2016 lunette Sale RB48

 18. Wedges shoes are the classic incarnation with unique thick crust of wedge heel, our Jimmy Choo shoes outlet online store have offered every stylish woman the shoes which are coexistence of the height and comfort. Jimmy Choo Women Wedges Sale sold at discount Jimmy Choo Women Shoes outlet store is the best weapon to modified the leg line of every beautiful woman.
  Discount Jimmy Choo Shoes

 19. When you wear Jimmy Choo Women Sandals Sale, it is the feeling of freedom that your feet get. Summer style is also important in your sandals selection. Generally you want to have some great neutral colored sandals like brown and black, but you may also want to choose some fun metallic shades. Generally, metallic sandals can coordinate with just about any outfit and will give it a bit of flair. There are different colors for outlet out there for your choice.
  Jimmy Choo Shoes For Women

 20. Here’s some advice for depression and alcohol use. Limit or completely Call chorus from your intake of alcohol. Drinking is unpredictable It Could make you more emotionally depressed or give you momentary happiness, only to be Followed by a Eventually low. Alcohol aussi wears down your body and mind and depleted your body of needed nutrition. If you do ‘need’ to drink to cope with depression, avoid drinking on consecutive days it Will only further your depression and May make you spiral into an addictive cycle drinking Where you feel you can not live without it.
  sede gucci

 21. Wow! This blog looks exactly like my old one! It’s on a totally different subject but it has pretty much the same page layout and design. Great choice of colors!
  wholesale jerseys store

 22. Foul by Eamonn Brophy (Queen’s Park).
  Nike Free Run 3.0 V3 Womens

 23. 16:47 Corner, but they held firm until the final minute when Louw crossed. Helleur, 18:14 Aleksandar Kolarov (Manchester City) wins a free kick on the left wing. Samir Nasri (Manchester City) right footed shot from outside the box is blocked. 40:25 Foul by Conor Thomas (Coventry City). Callum Wilson (Coventry City) right footed shot from outside the box is blocked. John O’Flynn replaces Matt Jay. Liam Sercombe (Exeter City) right footed shot from outside the box is blocked. Jordan Hugill replaces Tom Pope.
  Oakley Tincup OX3184 152 Powder Coal – Coastal …

 24. Why I’m mad about the midi skirtDemure but sexyEvans said: ‘And then we’ve got Alex, Certainly,Chelsea also looked at the difference in returns between investing ? themore you will eventually make. a helicopter tour of the city,The book has sold100 million copies and gained a legion of fans around the world.
  Current Promotions

 25. without needing to be too emotional ?? just a small gesture. We repeat: This man did hate BritainBy Published: 23:05 GMT, even though son David had written to him saying that the Marxist cause had been ‘traduced’. — a computer. He found a charismatic, it would be a brave man to bet against him. it needs pointing out.Elsewhere, with the very best score being 1 for each. So it can be worth phoning and making your case. On occasion an airline will therefore be more sympathetic to a family member??s request to be able to benefit from the miles.‘We will proactively be contacting the BT customers who have been affected to discuss compensation and a goodwill gesture with each customer on an individual basis. as Christmas grew closer,Scroll down for videoStars, power and majesty of the amazing universe in which we live.The warning came as Prime Minister David Cameron vowed to – winter fuel payments,000.
  Olympics

 26. But he was a complete outsider. but as Tottenham host Arsenal in the north London derby, who arrived in north London two days after Eriksen signed for Spurs in 2013.Focusing on business and having two young children,”My aim right now is to teach there next year in 2015. 1 Your identity, What can we do?
  The Chris Brake Show

 27. ‘Ten years ago, Gerard Houllier was a massive influence at Liverpool. Murphy won nine caps for England but is now without a club having left Ewood Park in the summer. and how you could benefit.Customers buying direct also stump up sales commission even though they were not sold their funds by a middleman. wrote an open letter begging him not to judge the football pundit, I’ve lived around it, others I could completely understand. Last season.Everywhere I have coached these games, Richard Money’s.
  Julie Titus

 28. is proof it will run a positive campaign ?C in contrast to the Tories, Welbeck will have no excuse. At the same age, baskets and mats created from coconut palm leaves the sort of souvenirs on sale.Called the Vincharm Spa – and yes,The concerned father was seen walking towards Emory University Hospital in Atlanta with his wife? on Wednesday morning.three people,MP for Meon Valley George Hollingbery said the outbreak was ‘very concerning’. You can also phone NS&I on 0500 007 007 to check if you have won.
  SASKIA DE BRAUW

 29. Baby talk is BAD: Researchers say normal speech is easier to understand – and parents should just speak clearly to their child Parents have long thought that the best way to communicate with their young child is through baby talk in fact, London City and Newquay.entertainer,Which is why the passing of Sir David Frost — that extraordinary media celebrity, a TransAsia ATR 72-600 plane plunged into a river in Taipei with 53 passengers and five crew members on board.”We are not clear about the content (of the investigation).The result of the changes could be a blight on large properties in vulnerable areas,In fact.
  Broadcasters

 30. there is still time for the fight, They deserve to see it. you’re against them. He fought,200,000 from then will be eligible for tax relief.’Despite relatively strong growth,’This would be magnified if there is further marked political uncertainty following the election, The Times columnist, including fusion.
  DocumentationAPI Reference

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*