Monitoring

Aresztowano złodzieja, który kradł na terenie Józefosławia i Julianowa

Sukcesem zakończyły się ostatnie działania policyjne skierowane przeciwko złodziejom i włamywaczom. Piaseczyńscy kryminalni wyjaśnili okoliczności kilku kradzieży z włamaniem, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie powiatu. Łupem złodziei była biżuteria, pieniądze, telefony, sprzęt komputerowy, w sumie policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk różnych przedmiotów. Michał T. decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Sprawa swój początek miała pod koniec ubiegłego roku. Wtedy doszło do pierwszych włamań do domów na terenie Józefosław i Julianowa. Jak ustalili policjanci obecni na miejscu zdarzenia, sprawcy wchodzili do środka wyłamując drzwi tarasowe i okna. Ich łupem padała głownie biżuteria, pieniądze, telefony, sprzęt komputerowy i inne drobne przedmioty.

Policjanci podczas oględzin zabezpieczyli ślady pozostawione przez włamywaczy. Funkcjonariusze dokładnie prześwietlili środowisko przestępcze typując osoby, które mogły mieć związek z tymi włamaniami. Po wykonaniu szeregu czynności policjanci zebrali pokaźny materiał dowodowy. Na początku tygodnia zatrzymali podejrzewanego o kradzieże z włamaniem Michała T.

Gdy 37-latek pojawił się przed domem, tam już na niego czekali kryminalni z Piaseczna. W czasie przeszukania w miejscu zamieszkania, policjanci ujawnili i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę przy Kościelnej. Tam okazało się, że jest on poszukiwany dwoma listami gończymi w celu doprowadzenia do aresztu śledczego wydanymi przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie i Prokuraturę Apelacyjna w Warszawie.

Decyzją sądu Michał T. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Osoby pokrzywdzone, które rozpoznają swoją własność proszone są o zgłaszanie się do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Piasecznie tel. 22 60-45-211 lub 22 60-45-314.

Podoba ci się:

Komentarzy (1)

  1. Wreszcie :-)