ADVENTURE WORLD WARSAW

Rozrywkowy gigant 40 km od Józefosławia

O budowie parku rozrywki w Mszczonowie było głośno najpierw kilka lat temu, gdy chciał go budować Michael Jackson. Potem w 2012 roku, gdy ruszyła budowa kompleksu rozrywkowego finansowanego przez holenderskiego inwestora.

W Adventure World Warsaw (AWW) miało powstać ponad 50 różnego rodzaju atrakcji w parku tematycznym, w tym 24 przejażdżki i rollercoastery. Na terenie parku miało być również 5 tematycznych krain z atrakcjami na najwyższym, światowym poziomie.

Niestety, w 2013 roku okazało się, że odpowiedzialna za budowę holenderska firma Imtech ma naprawdę poważne kłopoty finansowe i grozi jej upadłość. Zawieszono wtedy zarząd spółki w Polsce, a na giełdzie w Amsterdamie akcje spadały o 42 proc. Imtech rozważał doniesienie do prokuratury i oskarżenie o defraudację członków zarządu w Polsce i Niemczech. Spółka złożyła pod koniec zeszłego roku wniosek o upadłość, odrzucony jednak przez sąd. O sprawie pisał więcej portal Biztok.pl.

Za inwestycję chce się zabrać kolejna firma – tym razem jest to Global City Holding, który niedawno sprzedał brytyjskiej firmie sieć kin Cinema City. GCH ma dziś ponad 100 hektarów gruntów pod Mszczonowem i chce by tu powstał park rozrywki na miarę Europa Park czy Port Aventura z Barcelony. Spółka już rozmawia z trzema potencjalnymi partnerami na Park of Poland.

Szacuje się, że pierwszy etap inwestycji będzie kosztował ponad 100 mln euro. Jest szansa, że budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Źródło: Wawalove

Podoba ci się:

Komentarzy (5)

  1. A chodniki tam będą ? Jeżeli tak to chętnie się tam wybiorę by trochę pospacerować.

  2. aDLACZEGO NIE W CENTRUM jÓZEFOSŁAWIA ? tutaj też sa atrakcje , nie wiadomo którego dnia przypierdzieli w plecy samochod…

    • To może u nas filia tego parku – wieś strachu / kupa śmiechu. Dzieci do 6 lat bezpłatnie. Dorośli po 50 zł za wejście, o przepraszam za wjazd. Przy wjeździe podpisać trzeba oświadczenie że wjeżdża się na własne ryzyko i znane są wszelkie możliwe zagrożenia występujące na tym terenie. Seniorzy, którzy przywieźli dzieci, w oczekiwaniu na wyhasanie się swoich pociech mogli by oczywiście skorzystać z organizowanych tu od lat wieczorów seniora. Osoby chętne mogą wziąć udział w meczu piłkarskim w ośrodku piłkarskim sponsorowanym z funduszu sołeckiego choć wprawdzie nie ma tam bramek ani murawy ale w piłkę grać przecież można.

  3. A bezpieczeństwo gwarantuje grupa karków z CBA delegowanych z filii z urzędu Piaseczna…. przecież oni teraz maja tam swoje ‘izby’ po co marnować kase na dojazdy ?

    przejażdżki i rollercoastery oczywiście „ulicami” Józefosławia wózkami i spacerówkami… bezpośednio ulicami… bo chodniki ma tylko propobszcz…

  4. Czasami az zaluje na forum ze nie mozna dawac like’ow za komentarze :) Co to ma za znaczenie dla nas ze bedzie park w Mszczonowie? Rownie dobrze moglby byc np. w Markach… A moze mamy sie cieszyc ze bedzie park w Mszczonowie, bo na chodniki w Jozefoslawiu nie mamy predko co liczyc…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*