ul. Geodetów

Geodetów w kontekście rozbudowy Auchan

Do Burmistrza Gminy Piaseczno
Pana Zdzisława Lisa

Interpelacja dotycząca rozbudowy Auchan

Uprzejmie proszę o informacje dotyczące uzgodnień z inwestorem związanych z rozbudową CH Auchan. Niestety, pomimo wielokrotnych zapewnień pana burmistrza, radni nie otrzymali żadnych informacji. Mieszkańców Józefosławia i Julianowa szczególnie interesują ustalenia dotyczące z rozbudową ul. Geodetów oraz wyjazdem na tę drogę z parkingu CH, jak również rozbudową ul. Energetycznej. Ponadto, pragnę nadmienić, że zarówno radnym, jak i mieszkańcom, należą się wyjaśnienia dot. inwestycji w kwocie 20 mln, którą, zgodnie z przekazem pana burmistrza, inwestor zgodził się wykonać.

Z poważaniem
Katarzyna Nowocin-Kowalczyk

Odpowiedź Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno :

Podoba ci się:

Komentarzy (14)

 1. Czyli mamy robienie dobrze Auchan i dalsze korkowanie Geodetów.

  Gdzieś były informacje, że planowany ruch do Auchan wzrasta chyba do 20 milionów aut rocznie (z jakiś 12 milionów), czyli BARDZO.
  A wjazd/wyjazd pozostaje ten sam, czyli wiadukt i wjazd z Puławskiej po staremu, i ten sam wyjazd na Geodetów który jest, za to poszerzony dla klientów Auchan ale ZERO dalszej modernizacji Geodetów. Za to pojawią się kolejne światła na Geodetów, czyli spowalnianie dojazdu do Józefosławia. Gdyby tam jeszcze miało być rondo, może kładki górą dla pieszych by nie spowalniali na przejściach. Ale tak? Robi się dobrze tylko Auchan i w nosie ma się mieszkańców.

 2. Czyli cała inwestycja drogowa to światła przy wyjeździe z CH na Geodetów i dodatkowe dwa pasy przy wyjeździe z Geodetów na Puławską. Dość skromnie. A co ze skrętem z Puławskiej w Geodetów ma być bez zmian ?

 3. a w czy mproblem… ? jezeli cos zbuduja i beda korki nie do „przebicia sie ” radni Józka itp. niech organizuja blokadę .. gwarantuje ze skutek bedzie odpowiedni….. moze palenie gum ;) w kontekscie ost. wydarzen w europie mogą sie bac ze to jacys separatysci , wiec o sprawie bedzie głośno :)

 4. Jak zbudują, to zbudują i ruch pójdzie na Geodetów. Podejrzewam że nikt w Józku nie chce dodatkowych świateł na Geodetów, anie dodatkowych aut. Już teraz to jest cholernie wąskie gardło. Jednyne sensowe rozwiązanie to skierować sznur aut w innym kierunku niż na Geodetów. Więcj aut na Puławską (pytanie jak?) oraz zrobić drogę na Energetyczną i tak zorganizować ruch na terenie samego Auchan, by był to kierunek preferowany. Ale Energetyczna nie będzie preferowana, jeśli nie będzie się można z niej łatwo wydostać. Na Puławską wyjazd ma OK, ale kierunek na Wilanowską/Julianowską to kolejne wąskie gardło na skrzyżowaniu przy CH Józefosław. Jeśli rozbudowa ma być zrealizowana, równolegle powinnien powstać dedykowany dla Auchan przejazd przez teren policji, oraz zmodernizowana Energetyczna w kierunku Wilanowskiej, oraz rondo zamiast skrzyżowania Energetyczna-Geodetów-Wilanowska.
  Przydałoby się też poszerzenie (o ile to możliwe, tam gdzie to jest możliwe) samej Geodetów, oraz przebudowa skrzyżowań na ronda i likwidacja świateł.

  To co proponuje Auchan to prowizorka. Dodatkowe pasy udrożnią wyłacznie wjazd/wyjazd z Puławskiej do Auchan, a światła spowolnią jeszcze ruch i ruch na Geodetów zwolni. A dojdą dodatkowe miliony aut rocznie. W tym miejscu niezbędne jest rondo. Bez żadnych świateł. Ewentualnie można zlikwidować przejścia dla pieszych, ale trzeba im dać możliwość przejścia przez ulicę (chyba górą). Od ręki można zrobić chodnik na tej nieformalnej ścieżce przy sklepie ogrodniczym, którą ludzie i tak chodzą, tylko muszą obchodzić płot.
  A sama Geodetów powinna być poszerzona od ręki przynajmniej do Tulipanów, bo na tym odcinku jest miejsce. Korek przesunąłby się dalej. A na dalszym odcinku też trzeba by wyszukać gdzie można dodać choćby fragment pasa. I rondo zamiast świateł na skrzyżowaniu z Ogrodową. Najlepiej też przy skrzyżowaniu z Tulipanów, tylko trzeba by odkupić fragmenty prywatnych działek (zabudowań tam nie ma). No i wysepki dla autobusów, bo dziś stając na przystanku tamują ruch.

 5. a dla mieszkańców światła (żeby nie blokowali klientów Auchan).

  Jest jeszcze czas żeby się zorganizować albo wyprowadzić.

  • PS. rondo w tamtym miejscu jest jeszcze gorsze od świateł

 6. Moja być zły. Moja chcieć do Warszawy. Gorzej na pewno nie będzie. Moja dać lagą temu patafianowi – negocjatorowi od siedmiu boleści co to się zasłaniał tajemnicą negocjacji że to niby nie można było w trakcie negocjacji informować społeczeństwa czego oczekuje gmina od auchana. No i macie swoją tajemnicę i super wynegocjowane w tajemnicy warunki. Moja pozdrawia resztę murzynów swych braci od prostowania bananów. Dalej zginajcie kark licząc na to że Biała Twarz w naszym imieniu coś sam z siebie bez kontroli i nacisków zrobi dla nas. A teraz cicho bo Pan z pejczem idzie i jeszcze któremu po plecach przejedzie.

 7. Przepraszam, ale dla mnie ta odpowiedź to kpina i w żaden sposób nie wnosi niczego nowego! Jakoś w Łomiankach Auchan było w stanie sfinansować wiadukt na drogą nr.7- może wymieńmy negocjatorów od 7 boleści? W Piasecznie zwyczajowa odpowiedź – nie da się, sa problemy, trudności itp. Rzeczywiście czas się zorganizować i wyprowadzić Pana burmistrza z całą ekipą.

 8. Szok i niedowierzanie:

  nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=2615
  „Ten układ komunikacyjny mnie przekonuje – mówi nam burmistrz Zdzisław Lis”

  Inwestor prognozuje ruch x2, a potrzebną pojemność drogi chce zabrać mieszkańcom (światła)

  Jedyne tanie i korzystne (dla mieszkańców) rozwiązanie w tym miejscu to
  - likwidacja lewoskrętu z terenu Auchan
  - poszerzenie do dwóch pasów skrętu Geodetów->Puławska
  - poszerzenie do dwóch pasów skrętu Puławska->Geodetów

  • Zgadzam się z Tobą :
   - likwidacja lewoskrętu z terenu Auchan
   - poszerzenie do dwóch pasów skrętu Geodetów->Puławska
   - poszerzenie do dwóch pasów skrętu Puławska->Geodetów

   i pozamiatane.

 9. LUDZIE… rozumiem WAS, ale moze pamietacie jak TU /pulawska…/ bylo nim powstalo DH … z piaseczna do warszawy,pulawska jechalo sie „gesiego” jednym pasem w kazda strone… to byly czasy !!! prawda ? kto to pamieta niech rzuci kamieniem w burmistrza …

  • Tak, pamiętam jak jeździło się furmanką.
   Ale jak się komuś spieszyło to wsiadał do kolejki wąskotorowej i w centrum
   był w pół godziny.

  • O ile się nie mylę to Puławska jest fragmentem drogi krajowej 79, tak więc burmistrz Piaseczna ma znikomy wpływ na liczbę pasów na tej drodze. Rozliczajmy urzędników za to co i jak zrobili lub nie zrobili podczas swojej kadencji a nie uprawiajmy demagogii że dwadzieścia lat temu było gorzej więc nie powinniśmy narzekać. Przypominam że żyjemy w bogatej gminie leżącej w bogatym województwie w średniej wielkości kraju w Europie należącym do UE i mamy 21 wiek.

 10. DH czyli CO ?! ja nie pamiętam GĘSIEGO /puławska…/ ?! Jedwn Pass ? POZYCJONOWANIE.org ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*