Sprzątaj po psie

Sprzątanie po czworonogach to nie dobra wola, to obowiązek

Jak co roku, z nastaniem pierwszych oznak wiosny powraca nieśmiertelny temat sprzątania po pupilach. Musimy pamiętać, że decydując się na czworonoga, obok frajdy z posiadania psa, spadną na nas również obowiązki.

Jednym z nich – zgodnie z obowiązującym prawem lokalnym (regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Piaseczno, par. 21 pkt. 3) – jest sprzątanie odchodów po swoich zwierzakach. Odchody należy wyrzucać do przeznaczonych do tego pojemników. W sytuacji gdy takich pojemników jest mało lub nie ma ich w okolicy, torebki z odchodami można wyrzucić do zwykłego kosza na śmieci lub kontenera. Właścicielom, którzy zapisów regulaminu nie przestrzegają, grozi mandat w wysokości nawet 500 zł. Psie odchody na chodnikach i trawnikach to nie tylko niemiły zapach i ryzyko wdepnięcia w „niespodziankę”, ale realne zagrożenie, zwłaszcza dla bawiących się dzieci.

Gdzie kupić torebki na psie odchody

W torebki można zaopatrywać się m.in. w firmie PUK Sita Piaseczno przy ul. Technicznej 6 w godz. 9 – 15. Za pakiet zawierający 50 sztuk torebek papierowych płaci się w kasie firmy 12,30 zł. Zestawy dostępne są też w kioskach i lecznicach weterynaryjnych oznaczonych specjalnymi naklejkami.

Zapraszamy przedsiębiorców

Zachęcamy właścicieli lecznic weterynaryjnych, sklepów z artykułami dla zwierząt, kiosków oraz innych punktów handlowych i usługowych do włączenia się w akcję „Wstydź się nie sprzątać po psie” i posiadanie zestawów w swoim asortymencie. W Biurze Promocji i Informacji Gminy (ul. Kościuszki 5, pok. 96, tel. 22 701 76 50) otrzymać można plakat reklamowy przypominający o sprzątaniu po psie.

Bez pobłażania

Jednocześnie informujemy, że strażnicy miejscy będą bezwzględnie egzekwować przestrzeganie zapisów prawa i karać mandatem tych, którzy uchylają się od sprzątania po swoim zwierzaku.

Podoba ci się:

Komentarzy (8)

 1. ‘Psie odchody na chodnikach…’
  Przepraszam na czym ?

  • to bardziej brzmi jak lokowanie produktu…reklama zestawów dla psów? wystarczy nie wywalać siatek po zakupach i problem z głowy. Jak ktoś sprząta po psie to będzie to robił bez „specjalnego zestawu do sprzątania”

   • Ja to raczej miałem na myśli : co to są te chodniki ? Nie wiem co to jest bo ich w okolicy nie widziałem.

   • Przydałby się raczej jakiś produkt na rozwolnienie u czworonogów. Zimą poślizgnołem się na rozmazanych na Ogrodowej ekstrementach.

    • Chyba problemem jest brak jakichkolwiek terenów zielonych do wyprowadzania czworonogów. W efekcie istniejące odcinki chodnika na Ogrodowej służą za kuwete bez względu na porę roku czy konsystencję stolca.

 2. przy julianowskiej chodnikow nie ma, ale kosz na psie kupy owszem!

 3. najlepsza jest Cyraneczki i Wenus, NIKT nie sprząta, wali gownami na odleglosc, jakby się szło obok schroniska dla psów, psy bez smyczy na sciezce rowerowej aż przejechać nie da, w piątek jakiś kundel mnie ugryzł w nogę jak jechałam rowerem (wlasciciel paradował srodkiem sciezki rowerowej a 4 psy bez smyczy hulały), cyraneczki to najwiekszy wybieg dla psow w józefosławiu i nikt z tym nic nie robi. Mam wrażenie, że Józefosław to jedna wielka wies w ktorej mieszkają słoiki ktorych nie stać na mieszkanie w warszawie i te swoje wiejskie zwyczaje przeniesli tutaj, chamstwo i bydło się niestety powieksza, rok temu bylo jakoś lepiej

  • Wyprowadzanie psów na spacer to raczej miejski zwyczaj a nie wiejski.

   Faktycznie nieoddany odcinek Cyraneczki to teraz jedyne miejsce w Józefosławiu gdzie można w miarę bezpiecznie spuścić psa ze smyczy. Oczywiście właściciel ponosi odpowiedzialność za swojego pupila i powinien po nim sprzątać oraz nie powinien pozwolić by pies kogoś ugryzł. Ale z drugiej strony to trochę wyluzujcie za chwilę na Cyraneczki wjadą samochody i psy wrócą na smycze. Będziecie sobie mogli pędzić na rowerach po super ślepej ścieżce tylko nie zapomnijcie zsiadać z rowerów jak ze ścieżki będziecie chcieli przedostać się na drugą stronę ulicy (rower prowadzimy a nie jedziemy) oraz byście ustępowali pierwszeństwa pieszym, także tym z psami, jak już znajdziecie się na jezdni gdzie ruch pieszych odbywa się razem z samochodami i rowerami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*