22_teren_obserwatorium

Umowa podpisana – Józefosław będzie miał park !

Wieloletnie obietnice związane z budową parku stają się faktem. Dwa dni temu (27.05.14) burmistrz Piaseczna i dziekan Politechniki Warszawskiej podpisali umowę o dzierżawę terenu należącego do wydziału Geodezji i Kartografii przy ul. Ogrodowej w Józefosławiu. Gmina Piaseczno będzie dzierżawić 2,5 hektarowy teren przez 15 lat.

– Już wkrótce zlecimy projekt koncepcji zagospodarowania tego terenu aby jak najszybciej zaczął służyć mieszkańcom gęsto zabudowanego Józefosławia i Julianowa -dodał burmistrz. Te dwie miejscowości od dawna czekały na zorganizowanie otwartego terenu zielonego. Teraz droga jest prosta. Pozostaje kwestia zaplanowania i zrealizowania koncepcji aranżacji obszaru. Potencjał tego terenu jest ogromny chociażby z uwagi na wielkość i położenie.

- Chcemy się skupić na stworzeniu miejsca przyjaznego, gdzie wypoczywać będą całe rodziny, starsi i młodsi – zapewnił wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz, obecny przy podpisaniu umowy.

W Parku oprócz nowej aranżacji zieleni pojawić się mają urządzenia rekreacyjne, plac zabaw, pawilon gastronomiczny i toaleta. Prace przygotowawcze do sporządzenia dokładnej koncepcji zagospodarowania rozpoczną się jeszcze w czerwcu 2014.

Władze Politechniki planują ze środków z dzierżawy dofinansować remont budynku Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjne w Józefosławiu. – Marzy mi się organizowanie kongresów w budynku Obserwatorium oraz porządny hotel – roztaczała wizję pani dziekan. Historia Obserwatorium Astronomiczno – Geodezyjnego w Józefosławiu sięga roku 1949. W chwili obecnej budynek Obserwatorium spełnia funkcje zarówno naukowo-badawcze, jak i dydaktyczne. Posiada salę wykładową na ok. 40 osób i pokoje dla pracowników (parter), pomieszczenia laboratoryjne (piwnice) oraz bazę hotelową (piętro).

Zobacz więcej :

My też wywalczmy sobie park ! (styczeń 2012)

Park przy Ogrodowej

Powstanie park w Józefosławiu (czerwiec 2013)

Józefosław – Projekt Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej PW

Podoba ci się:

Komentarzy (14)

 1. KIEDY ruszy całość?
  2022?

  • Teren wydzierżawiony na okres 15 lat, więc powinno udać się przed jego końcem…

 2. Wietnie, mam nadziej ze bedzie przejscie od Wilanowskiej ….

 3. Wybory samorzadowe na jesieni. Zaczyna sie przedstawienie.
  Nagle lub „juz wkrotce” J&J beda mialy chodniki, parki. Na drogach pojawia sie patrole Policji (bezpieczenstwo), odbeda sie koncerty, rozpoczna sie prace wykonczeniowe przy Kuropatwy, Dzialkowa bedzie zalatana Itd itd.

 4. Czy wiadomo,kiedy ulica Cyraneczki, łącząca Wilanowską z Ogrodową będzie gotowa dla ruchu kołowego?

 5. Warto by było tam to obserwatorium, w ramach edukacji i dla,mieszkańców. W budynku mógłby się pomieścić i dom kultury, i coś jeszcze. Hotel może ograniczyć funkcjonalność parku, bo zaraz będzie chciał się odrodzić, parkować auta. Ale może jakiś urząd, posterunek policji, kawiarnia, konferencje dla naukowców, urzędników, to czemu nie.

 6. Żeby nie było tak hurra optymistycznie, to nie będzie taki park jak na tych ilustracjach ale dużo mniejszy, bo tylko fragment terenu jest wydzierżawiony:

  http://www.powiat-piaseczynski.info/informacja-powstanie-park-w-jozefoslawiu,6692.html

  i nie widać tam połączenia z Wilanowską.

 7. Będzie bezpośrednie przejście do parku z Wilanowskiej?

  • Tak, występując ponad dwa lata temu z wnioskiem o park w tym miejscu – prosiłam także o połączenie brzegiem parku ul. Wilanowskiej z Ogrodową. Ma być komplet.
   Na ostatnim zebraniu wiejskim p. starosta mówił, że pas jezdny na Cyraneczki będzie gotowy przed latem.
   Pozdrawiam,
   Hanna Krzyżewska, radna

 8. Szanowni Państwo,

  sposób prowadzenia inwestycji infrastrukturalnych w Józefosławiu woła o pomstę do nieba. To pasmo obiecanek-cacanek – bez pokrycia.
  Mydlenie oczu mieszkańcom. Mamy XIX w. w Józefosławiu jeżeli chodzi o infrastrukturę drogową. Dojazd do Puławskiej ul. Geodetów to katorga, brak chodników do szkoły, ścieżkirowerowej do Lasu, ronda na wilanowskiej z geodetów.

  Jakiś koszmar.

  a teraz bajki dot. Parku. Ludzie. Podpisano umowę dzierżawy. ile czasu zajmie opracowanie koncepcji, uzyskanie pozwoleń etc. kilka lat.

  • I co, jakieś propozycje usprawnień masz, oprócz narzekania na forum? Czyli wg ciebie najpierw trzeba było zacząć od budowy a na końcu podpisywać umowę??

 9. CZYLI DO PARKU SAMOCHODEM BO DOJSCIE TYLKO Z JEDNEJ STRONY.
  SAMOCHODEM TO JA SOBIE POJADE W KAZDE MIEJSCE A DO PARKU CHCIALBYM DOSC W KOMFORTOWYCH WARUNKACH NIE NA OKOLO

 10. Będzie połączenie piesze między Wilanowską, a Ogrodową przez park i będzie można wejść do niego z obu stron. Taki jest jeden z głównych zamysłów tego parku, żeby połączyć te dwie drogi. Od Ogrodowej będzie wejście na teren Obserwatorium od ulicy Ogrodowej 2, a od Wilanowskiej ulicą Pastelową, a tak swoją drogą życzę więcej optymizmu wszystkim, tego, żeby widzieć szklankę do połowy pełną, a nie od połowy pustą i cieszyć się, że ten park i to połączenie dróg jednak powstanie, a nie narzekanie, że dopiero za rok, bo nikt z nas biurokracji i przepisów nie przeskoczy. Ciągle też czytam „chcemy chodników” słusznie, rozumiem żale, bo mieszkam tu już 15 lat, ale w końcu coś drgnęło. Odcinek wzdłuż cmentarza już jest. Chodnik i miejsca parkingowe, teraz następne odcinki w stronę Kameralnej ruszą, bo są wszystkie pozwolenia. Niedawno pojawiła się informacja, że będzie modernizacja ulicy Wilanowskiej, że powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, że wciągu 2 lat będzie wszystko gotowe, to czytam komentarze: „O Boże 2 lata masakry i bałaganu”. Ludzie niestety, inaczej się nie da, trzeba pocierpieć, żeby potem mieć wygodnie, przecież o te chodniki i ścieżki tyle walczyliśmy wytrzymajmy te dwa lata. Pozdrawiam

  • No, nareszcie jakiś głos rozsądku. Onaa, dziękuję za pomoc w krzewieniu optymizmu.
   Hanna Krzyżewska, radna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*