Zdzisław Lis Burmistrz Piaseczna

Wybory do Parlamentu UE

Szanowni Państwo,pragnę poinformować, że począwszy od najbliższych, majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego nastąpią istotne zmiany w obwodach głosowania na terenie naszej gminy. Jest to związane z wejściem w życie ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy. Nowy podział obowiązywał będzie również w kolejnych wyborach, tj. w jesiennych wyborach samorządowych oraz następnych.

Dla części mieszkańców zmienią się dotychczasowe adresy lokali wyborczych, dlatego proszę o zapoznanie się z załączoną tabelą i odszukanie przynależnego Państwu obwodu.

W efekcie zmian gmina Piaseczno podzielona została na 45 obwodów głosowania. Zwiększenie liczby lokali wyborczych związane jest m.in. z przyrostem liczby mieszkańców. Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany wpłyną korzystnie na jakość obsługi w dniu wyborów, a zmiany niektórych adresów lokali nie utrudnią Państwu udziału w zbliżających się wyborach.

Szczerze Państwa zachęcam do wzięcia udziału w wyborach naszych reprezentantów do Parlamentu Europejskiego. Wierzę, że mieszkańcy gminy Piaseczno do swojego obywatelskiego obowiązku podejdą w sposób odpowiedzialny. To przecież w Brukseli i Strasburgu zapadają kluczowe decyzje polityczne, które wpływ mają na nasze codzienne życie. Dlatego razem zdecydujmy jakie osoby będą nas tam reprezentować.Więcej informacji dotyczących wyborów znajdziecie Państwo na stronie www.piaseczno.eu, na której umieszczona jest również pomocna wyszukiwarka siedzib obwodowych komisji wyborczych.

Z poważaniem,

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno
Zdzisław Lis

Podoba ci się:

Komentarzy (1)

  1. Ja Pana szczerze zachęcam do wybudowania infrastruktury – chodników i rond ….