Kino Plenerowe w Piasecznie

Kino pod chmurką

Już 4 lipca o godz. 21.30 rozpocznie się pierwszy pokaz filmowy w piaseczyńskim, wakacyjnym Kinie Plenerowym.

Biuro Promocji i Informacji, na wniosek Młodzieżowej Rady Gminy, przygotowuje wakacyjną akcję kina plenerowego. Profesjonalne pokazy „pod chmurką” będą się odbywać każdego piątkowego wieczoru od godziny 21.30, począwszy od 4 lipca, aż do 29 sierpnia, z wyłączeniem święta 15 sierpnia, na parkingu przy ul. Sierakowskiego.

Zaplanowanych jest 8 projekcji. Jeśli prognozy pogody nie będą sprzyjające, część pokazów może zostać przeniesiona na wrzesień.

Ze względu na ograniczone możliwości pozyskania praw licencji filmów do otwartych, niekomercyjnych pokazów plenerowych przy współpracy z młodzieżą wyselekcjonowana została lista 30 tytułów, spośród których w formie głosowania internetowego wybranych zostało 8, które zaprezentowane będą w Piasecznie. – Poprosiliśmy członków Młodzieżowej Rady o przygotowanie propozycji tytułów filmów, musieliśmy odrzucić nowości kinowe, gdyż niemożliwe jest pozyskanie na nie licencji do kina plenerowego. Zrezygnowaliśmy też z filmów, które trwają ponad 2 godziny, gdyż seanse kończyłyby się zbyt późno – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji.

Wyniki ankiety dostępne są na stronie www.mrg.piaseczno.eu. Najwięcej, bo aż 114 głosów, otrzymała francuska komedia „Nietykalni”.

Filmy, które pokazane zostaną w Piasecznie:

• „Uprowadzona” – 4 lipca godz. 21.30
• „Diabeł ubiera się u Prady” – 11 lipca godz. 21.30
• „Chłopiec w pasiastej piżamie” – 18 lipca godz. 21.30
• „Życie Pi” – 25 lipca godz. 21.30
• „Chce się żyć” – 1 sierpnia godz. 21.30
• „Atlas chmur” – 8 sierpnia godz. 21.30
• „Sherlock Holmes” – 22 sierpnia godz. 21.30
• „Nietykalni” – 29 sierpnia godz. 21.30

Zwiastuny filmów dostępne są na stronie www.mrg.piaseczno.eu oraz na Facebooku Młodzieżowej Rady Gminy, a także na fan page gminy Piaseczno – facebook.com/GminaPiaseczno.

Podoba ci się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*