Skrzyżowanie ul. Cyraneczki / ul. Julianowska

Powiat wykupił działki pod budowę kolejnego odcinka Cyraneczki

Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek informuje, że 14 lipca br. Powiat Piaseczyński stał się właścicielem działek drogowych, przeznaczonych pod ulicę Cyraneczki w Julianowie. W związku z tym Starosta informuje mieszkańców, że rozpoczyna procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę ul. Cyraneczki na odcinku rozpoczynającym się 70 metrów od ul. Julianowskiej do ul. Sybiraków.

Podoba ci się:

Komentarzy (35)

 1. Super. Wiedziałem ,ze tylko na Starostę Dąbka w tej sprawia można liczyć.

  • Powiedz mi co to za wpis ?
   Czy to żart, głupota czy nachalna propaganda.

   Przypominam że Cyraneczki to inwestycja powiatu więc nie mam pojęcia na kogo w tej sprawie można jeszcze liczyć. Spodziewasz się że wylądują zielone ludziki i zbudują tę drogę za starostwo.To jest zadanie i OBOWIĄZEK powiatu. Na dodatek zadanie to jest realizowane z prędkością żółwia stepowego i to jeszcze odwróconego do góry łapami. Budowa trwa już tyle lat. Budowa odcinka przy Ogrodowej z nieznanych przyczyn porzucona i niszczeje. Przypomnę jeszcze że pomimo iż jest to zadanie powiatu gmina wyłożyła połowę kwoty na tę inwestycję (nie wiem skąd ta łaska gminy, może z litości jak widzą tempo prac).

   Sugerujesz że gdyby starostą powiatu był ktoś inny to zadania powiatu nie byłyby wykonywane ? Skąd to przekonanie ?

   • Ziutek jesteś w błędzie to droga Gminna. Tylko dlatego że starosta jest naszym sołtysem w ogóle ta droga jest budowana.
    Często sie na forum wypowiadasz, chociaż bardzo często piszesz o sprawach na temat których nie masz zielonego pojęcia.
    TA DROGA DOPIERO W PRZYSZŁOŚCI MA BYĆ POWIATOWA.

    • ‘Tylko dlatego że starosta jest naszym sołtysem w ogóle ta droga jest budowana’ podaj dowód.

  • rodzina?

   • chyba z tobą

 2. Super to bedzie jak droge bedzie zrobiona. Nie moge sie powstrzymac i spytam przy okazji jak wyglada sytuacja z odcinkiem Wilanowska – Ogrodowa? Wciaz brakuje tam asfaltu a budowa miala byc skonczona do konca wiosny…

  • Fakt, chyba JD coś tam przebąkiwał o końcu wiosny, ale chyba roku nie podał, więc jest kryty…

 3. Pytanie do radnych jeżlei czytają oraz Pana Starosty ewentualnei Burmistrza, który na ostatnim zebraniu w szkole na Kameralnej stwierdził ” np ….ileż można budować taką prostą drogę”

  Pytanie: co oznacza 70 metrów od ulicy Julianowskiej . Czy będzie to ulica przerywana tj. Sybiraków-> (Julianowska -70metrów) -> Julianowska -> (Ogrodowa – 70 metrów) ?

  Czy to jakiś wzór ?

 4. Nie chce mnie sie pisac , wam pospulstwu, odpisze za 2 miesiace jak wroce z sanatorium… dokumenty zlorzone za 3 lata… pozdrawiam wasz Władca.

 5. Witam. Omawiany odcinek ul. Cyraneczki zacznie się dopiero od 70. metra licząc od ul. Julianowskiej, ponieważ projekt Julianowskiej obejmuje także właśnie te 70m.
  Działki pod ten odcinek (do Sybiraków), jak i pod niedokończony kawałek od ul. Feniksa do Ogrodowej wykupiła Gmina i przekazała Powiatowi aktem notarialnym 06 sierpnia br.Trochę tu błędów. Tak samo z kategorią tej drogi, która, dopóki nie powstanie cała – to jest gminna. Dopiero po wybudowaniu będzie przeklasyfikowana na powiatową. Dlatego budowana jest we współpracy zgodnie z podjętą jeszcze za poprzedniego burmistrza umową 50 : 50 przez gminę i powiat.
  Pozdrawiam,
  Hanna Krzyżewska, radna

  • Brawo, tak zamącona sprawa że już nie wiadomo, kto buduje, kto będzie właścicielem, kto jest teraz.

   Czyli kategoria drogi dopóki nie zostanie zbudowana jest gminna. Mimo wszystko inwestycję prowadzi powiat, choć droga na razie gminna. Działki jak czytamy pozyskuje powiat, choć budowa gminy. Potem jak powiat ją zbuduje na swoich działkach to gmina przekaże zbudowaną przez powiat drogę powiatowi, który ja zbudował na swoich działkach. Dodatkowo jeszcze gmina z powiatem wspólnie wykłada pieniądze na inwestycję, którą prowadzi powiat a po zakończeniu której gmina przekaże drogę powiatowi.

   Konstrukcja zawiła, całkowicie niezrozumiała dla mnie, po prostu PRL w 21 wieku. Odpowiedzialność rozmyta. Przerzucanie się winą za żółwie tępo. Jednym słowem raj dla polityków. Bagno w którym politycy czuja się najlepiej. W zasadzie to bez znaczenia jak to wygląda w szczegółach i formalnie byle były konkretne i szybkie efekty. Ale jest odwrotnie budowa idzie źle i niegospodarnie. Odcinek Wilanowska – Ogrodowa porzucony i niszczeje (podmywane krawężniki i kostka) ze względu, jak powiedział na tym forum starosta, na oczekiwanie na podpisanie aktu notarialnego (jakiś brakujący akt notarialny w trakcie budowy). Brak tego aktu nie przeszkadzał w położeniu chodników ścieżki rowerowej i latarni (wszystko to zrobione w zeszłym roku) ale przeszkadza w wylaniu asfaltu.

   Nie mam pojęcia kto tu jest winny. Czy sprawę zawaliły nasze lokalne władze czy odgórne przepisy. Czy też jedna i druga strona. Tak czy owak jest źle, fatalnie i nienormalnie. Wstyd.

   • Zwóć uwagę że droga przebiegło koło domu JD, może chce mieć dojazd a nie chce mieć tranzytu?

    • Nie wiem o którym domu mówisz, ale jeżeli chodzi o ten przy Osiedlowej to raczej nie ma związku. Budowany odcinek nie dochodzi do Osiedlowej. A w planach Cyraneczki ma przeciąć Osiedlowa na wysokości Kuropatwy a to jest kilkaset metrów od sołtysa.

  • Pani Haniu, co za bzdury Pani opowiada. Ulica Cyraneczki nie ma żadnej kategorii. Nie jest ani gminna, ani powiatowa. Ma być powiatowa, ai powiat zobowiazał sie o nia dbać. Gmina współfinansuje budowę, aby ja przyspieszyć realizacje tej inwestycji, bo odkąd pan Dabek został starosta, to z roku na rok, finanse powiatu lecą dół. Kategoryzację drogi przyznaje się dopiero po jej wybudowaniu.

   • Pani Katarzyno, rozumiem iż Pani zdaniem zła kondycja finansowa powiatu nie ma żadnego związku z janosikowym?
    Czy za bankructwo województwa mazowieckiego też odpowiedzialny jest Dąbek? Pomóc Pani dostrzec zależność pomiędzy janosikowym a problemami finansowymi samorządów, czy może sama pofatyguje się Pani aby zgłębić ten temat?

    • Stwierdziłam po prostu fakt. Nie odpowiadam za to, co Pan sobie dopisał do mojej wypowiedzi, zatem proszę mnie nie nagabywać.

     A tak na marginesie, to janosikowie jest świetną wymówka dla niekompetentnego zarządzania.

     Mogę tez podać wiele przykładów prywaty w obydwu samorządach. Łącznie z radnymi czy sołtysami.

     • Prosimy o rozpoczęcie od siebie Pani k.

     • To proszę tą wiedzą podzielić się z CBA albo dać sobie spokój z dodawaniem kolejnych zarzutów bez pokrycia…

    • Skuteczność działania naszego sołtysa/starosty najlepiej zobrazować na przykładzie funduszu sołeckiego, gdzie janosikowe nie ma nic do rzeczy. Rada sołecka pod przewodnictwem sołtysa nie potrafi prawidłowo i w terminie przygotować dokumentów by otrzymać z gminy pieniądze które się nam należą.
     Cytat : ‘Ze względu na niedotrzymanie terminu uchwalenia Funduszu Sołeckiego 2014 przez Zebranie Wiejskie (tj. do dnia 30 września 2013), Fundusz Sołecki 2014 jako taki nie został przyznany sołectwu Józefosław.’
     Link :http://solectwojozefoslaw.pl/fundusz-solecki-jozefoslawia

 6. Mówie Wam że , dojazd do chałupy chcem miec.. a nie autostrade… co wam do tego ?

 7. #LetFootballWin

  • Ziutek, Pani radna Nowocin, Dębek weźcie się za robotę i trochę więcej obiektywizmu życzę a nie zawiści i nienawiści. Gdyby nie sołtys i jemu podobni nigdy by tu was nie było. Poznajcie historię Józka i Julianowa i wyciągnijcie wnioski.
   Mam nadzieję ,że wcześniej czy później nasi sąsiedzi poznają się kto mąci i robi zamęnt w sieci, a kto naprawdę pracuje i walczy o ten teren.

   • ‘Gdyby nie sołtys i jemu podobni nigdy by tu was nie było’

    Jaguś możesz rozwinąć swoją ‘myśl’, zaczyna się robić ciekawie.
    Ciekawe jak z tego wybrniesz.
    Dla utrudnienia dodam że jestem tu dłużej niż sołtys. To sołtys jest dla mnie przyjezdnym a nie odwrotnie. Jeśli zatem chcesz poznać historię Józefosławia to śmiało pytaj.

    • No, tak, odezwałam się i znów „opowiadam bzdury”. Tylko, że z wypowiedzi p. radnej Nowocin wynika dokładnie to samo, co z mojej. Tylko czytać trzeba ze zrozumieniem.
     Acha, Ziutku i to nie Powiat „pozyskuje ” działki, ale kupuje je gmina i przekazuje powiatowi. Tak czy inaczej inwestycje w naszej gminie (i powiecie) ciągną się rzeczywiście w ślimaczym tempie!
     Koleżanko Radna, proszę przestać mnie atakować za każdą wypowiedź, bo ja Pani nie atakuję i się nie czepiam. Proszę traktować moje wypowiedzi jak każdego innego forumowicza. Powtarzam: nie jestem ani Pani wrogiem, ani przeciwnikiem, ani nawet konkurentem. Nie wiem dlaczego tak Panią uwieram.
     Pozdrawiam wszystkich,
     Hanna Krzyżewska, radna

     • ‘Acha, Ziutku i to nie Powiat „pozyskuje ” działki, ale kupuje je gmina i przekazuje powiatowi.’ Ale o co chodzi? Właścicielem działek staje się powiat, no więc chyba można określić ten proces pozyskiwaniem, nigdzie nie napisałem że powiat kupuje działki. Tak czy owak budowa prowadzona jest na działkach powiatu. Tak więc nie wiem o co chodzi w tym sprostowaniu.

      Natomiast co do Pani sporu z panią Katarzyną, to jednak są różnice w Waszych wypowiedziach.

      Pani napisała :’Tak samo z kategorią tej drogi, która, dopóki nie powstanie cała – to jest gminna’ -czyli według Pani teraz droga jest gminna.

      A Pani Katarzyna napisała :’Ulica Cyraneczki nie ma żadnej kategorii. Nie jest ani gminna, ani powiatowa.’ – czyli jest teraz niczyja – nie ma kategorii

      Przyzna Pani że nie są to zbieżne wypowiedzi i nie jest to ‘dokładnie to samo’.

      Nawiasem potwierdza to moją tezę o kompletnym bałaganie i zamąceniu całej sprawy, skoro nawet radni gminy mają zupełnie inny stan wiedzy na temat własności/kategorii drogi.

      • Pani radna Nowocin itd tak jest zainteresowana wsią,ze nawet nie wie prostej sprawy
       jak droga nie ma kategorii to jest drogą gminną.
       Szkoda słów.

       • Do dróg powiatowych zaliczone zostają drogi inne niż zaliczane do dróg krajowych i wojewódzkich, stanowiące połączenia miast będących siedzibami powiatów z siedzibami gmin i siedzib gmin między sobą. Zaliczenie drogi do kategorii dróg powiatowych następuje w drodze uchwały rady powiatu w porozumieniu z zarządem województwa, po zasięgnięciu opinii wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) gmin, na obszarze których przebiega droga, oraz zarządów sąsiednich powiatów, a w miastach na prawach powiatu – opinii prezydentów miast.

        Do najniższej kategorii dróg publicznych, tj. do dróg gminnych, zalicza się drogi o znaczeniu lokalnym niezaliczone do innych kategorii, a stanowiące uzupełniającą sieć dróg służących miejscowym potrzebom, z wyłączeniem dróg wewnętrznych. W tym przypadku zaliczenie następuje na mocy uchwały rady gminy po zasięgnięciu opinii właściwego zarządu powiatu.

        Żeby zaliczyć drogę do odpowiedniej kategorii dróg publicznych, Skarb Państwa, województwo, powiat albo gmina muszą być właścicielem gruntu, przez który ta droga przebiega.

        Z orzecznictwa

        Dopiero zaliczenie drogi do określonej kategorii powoduje w konsekwencji uzyskanie przez tą drogę przymiotu drogi publicznej.

    • Swietnie Ziutek. To skoro jesteś tu dłużej jak sołtys to pochwal się co dla
     józefosławia zrobiłeś .Bo jak do tej pory przy każdej okazji atakujesz sołtysa.

     Z przyjemnością chciałabym abyś napisał co ciekawego o naszej miejscowości.

     • O nie jaga, to ja czekam na wyjasnienie jakim sposobem gdyby nie soltys to by mnie tu nigdy tu nie bylo. Slowo sie rzeklo. Czekam na wyjasnienia a nie na zmiane tematu. Trzymaj minimalny poziom.

      • Sołtys wybudował ul. Ogrodową, większą część Osiedlowej , Wilanowskiej,
       Działkowej. Kameralną , wywalczył teren pod szkołę. 80% infrastruktury kanalizacyjnej.itd można by tak jeszcze długo wymieniać
       Otworzył Józefosław na inwestycje. Dzięki tym działaniom mogli tu się sprowadzić następni..
       Ziutek teraz ty napisz co zrobiłeś dla Józefosławia.

       • Jaga, czekam ciągle na wyjaśnienie w jaki sposób sołtys spowodował że ja tu mieszkam.

        • ty to raczej przez jakąś fatalną pomyłkę .
         Napisz co zrobiłeś?

         • ‘ty to raczej przez jakąś fatalną pomyłkę .’

          Pomijając Twoje chamstwo, nienawiść i inne negatywne cechy które aż kipią z Twoich wpisów, czy mam odczytać Twoją ostatnią wypowiedź jako coś w rodzaju :’tak masz rację, napisałam nieprawdę że mieszkasz w Józefosławiu dzięki sołtysowi – przepraszam’. Jeżeli dobrze to odczytuję to jednak proszę o napisanie tego mniej pokrętnie – normalnie. Tak więc nie traktuję Twego wpisu jako zakończenie sprawy i czekam na normalną szczerą wypowiedź.

 8. A co wiadomo na temat odcinka Cyraneczki między Ogrodową a Osiedlową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*