ul. Geodetów

Czy kandydatka z listy wyborczej Starosty ma coś wspólnego rozbudową Auchan ?

Komentarz zamieszczony pod artykułem „Elwira Dworak : Powiat wybuduje ulicę Cyraneczki na odcinku od ulicy Julianowskiej do ulicy Sybiraków” :

K. Nowocin-Kowalczyk | Październik 29, 2014 o 20:10

Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak „radna sołectwa. Jest „członek rady sołeckiej”. Pani Elwira Dworak posługuje się nieistniejącym tytułem.

Warto wyjaśnić, ze w radzie sołeckiej, pani Dworak jest poplecznikiem pana sołtysa.
Po drugie, pani Elwira Dworak kandydatka do rady miejskiej z ugrupowania pana Dabka, jest prywatnie żoną pana Marcina Dworaka, dyrektora ds. rozwoju spółki Auchan i negocjatora z gmina i powiatem w sprawie rozbudowy CH. Pan Marcin Dworak kilkakrotnie był gościem na komisjach problemowych Rady Miejskiej. Sam się publicznie chwalił przed radnymi, że zona jest członkiem Rady Sołeckiej, a doradca spółki w sprawie rozbudowy jest były burmistrz. Próbował nakłonić radnych do zaakceptowania warunków rozbudowy CH na warunkach przedstawionych przez spółkę, czyli bez żadnych dodatkowych inwestycji drogowych. Wyjątkiem był mały fragment ul. Geodetów na wysokości wjazdu do CH do ul. Puławskiej, ze światłami przy wjeździe do CH, włącznie.

Po zablokowaniu pewnych działań Auchan oraz po nagłośnieniu sprawy, spółka zgodziła się zainwestować ok. 20 mln w infrastrukturę drogowa wokół CH. Niestety, informacje na dzień dzisiejszy są takie, że spółka wycofała się z tych ustaleń. Koszt ewentualnych inwestycji drogowych, np. poszerzenie Geodetów czy budowa Energetycznej ma ponieść gmina.
Po trzecie, proponuje powściągnąć hurra optymizm związany z budową kawałka ul. Cyraneczki na odcinku od ul. Julianowskiej do osiedla francuskiego. Przypomnę, że w tym miejscu znajduje się naturalny spadek terenu, a woda rządzi się własnymi prawami. Propozycja budowy w przedstawionym kształcie może grozić lokalnymi podtopieniami. Przypomnę również, że projekt nie przewiduje budowy ok. 70-ciometrowego odcinka od ul. Julianowskiej. Wiąże się to bowiem z rozbudową całego skrzyżowania. Jest to kolejna nieprzemyślana kompleksowo inwestycja obliczona na efekt wyborczy.

I ostatnia sprawa. Pan starosta Dąbek próbuje zamknąć usta portalowi J24 oraz „niewygodnym” forumowiczom. „Portal Józefosław24.pl otrzymał wezwanie do usunięcia tematu i linków do innych mediów dotyczących Łukasza D. Kandydata KWW nasza gmina nasz powiat do rady powiatu. Jeżeli portal tego nie uczyni zostanie pozwany w trybie wyborczym.”

Interesujące jest to, ze pan starosta NIE POZYWA osoby, która publicznie używa wobec niego lub jego syna słów typu „BANDYTA’ czy „PATOLOGIA”. Starosta POZYWA osoby, które zadają pytania odnośnie np. jego zeznania podatkowego lub piszą o faktach związanych z jego-starosty, – działalnością samorządowa, czyli publiczną. Pozywa osoby, które mówią publicznie NIE dla dla jego kandydatury. Pozywa portal za przywoływanie oficjalnych źródeł.
Panie Ziutku, Pan również jest na czarnej liście pana Dąbka.

Wierze jednak w rozsądek mieszkańców JJ. Mówię tez NIE dla dalszego sprawowania jakichkolwiek funkcji samorządowych przez pana Jana Adama Dąbka.

BTW -€“ jaki nagły wysyp anonimowych popleczników pana JAD-a. A może to KW nie ma odwagi na otwarta dyskusje? Biorąc pod uwagę dotychczasowe sposoby działania ww. osób, jak również brak rzeczowych argumentów, mogę się spodziewać kolejnych personalnych, a nie merytorycznych argumentów. ”

Elwira Dworak (KWW NASZA GMINA-NASZ POWIAT) lat 38, mieszka w Józefosławiu, należy do Rady Sołeckiej Józefosławia.

Kandydatka na radną nie zechciała odpowiedzieć na nasze pytania. Nie wyraziła również chęci przedstawienia wyborcom swojego wizerunku i dorobku na rzecz Józefosławia.

Nasza korespondencja ograniczyła się jedynie do prośby o upublicznienie informacji dotyczącej ul. Cyraneczki i do zaprzeczenia informacji, która pojawiła się m.in. na naszym portalu.

J24: Czy Pani zdaniem rodzinne relacje z osobą zajmującą się negocjacjami z gminą w sprawie rozbudowy Auchan nie kolidują z dobrem interesów mieszkańców Józefosławia ?

” Może warto wiedzieć, że prywatnie, pani Elwira Dworak jest żoną dyrektora
CH Auchan, głównego negocjatora z gmina i powiatem w spawie rozbudowy. ”

Elwira Dworak : nie będę komentować nieprawdziwych informacji.

Komentarze znajdują się tutaj -> „Nasza Gmina – Nasz Powiat” … syn Starosty Jana Dąbka kandyduje do Rady Powiatu !

Artykuły na temat rozbudowy CH Auchan :

Rozbudowa Auchan

Geodetów w kontekście rozbudowy Auchan

Oświadczenie portalu Jozefoslaw24 w sprawie skargi Starosty :

http://jozefoslaw24.pl/2014/10/oswiadczenie-w-sprawie-wpisu-%E2%80%9Enasza-gmina-%E2%80%93-nasz-powiat%E2%80%A6-syn-starosty-jana-dabka-kandyduje-do-rady-powiatu/

OKRĘG 15 (8 kandydatów)

Józefosław, ulice: Alzacji, Bretanii, Cyraneczki (na odcinku od ulicy Wilanowskiej do granicy z gminą Konstancin-Jeziorna), Działkowa (na odcinku od ulicy Wilanowskiej do granicy z gminą Konstancin-Jeziorna), Enigmy, Grzybowa, Julianowska, Kameliowa, Kameralna, Krokusowa, Letniskowa, Miodowa, Nad Strumykiem, Normandii, Prowansji, Przylaszczki, Spacerowa, Wakacyjna, Wilanowska, Winorośli, Victorii, Zielone Ogrody, Żwirowa, Alaski, Dźwiękowa, Geodetów (na odcinku od ulicy Wilanowskiej do Julianowskiej), Jutrzenki, Kwadratowa, Marsa, Saturna, Tenisowa, Urocza, Wenus, XXI Wieku, Zorzy Polarnej

Kandydaci:

CHEŁCHOWSKA Joanna (KWW Józefa Zalewskiego i Centrum)
DWORAK Elwira Barbara (KWW NASZA GMINA-NASZ POWIAT)
HUBL Andrzej Tadeusz (KWW Klub Rozwoju)
KRZYSZKOWSKA-SUT Katarzyna-Małgorzata (KW Platforma Obywatelska RP)
PIWOWARSKA BEATA BRYGIDA (KWW Przyszłość Samorządu)
PORA Beata Maria (KWW Projekt Piaseczno)
WIECZOREK Łukasz (KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa)
ZEL Jolanta Grażyna (KWW WSPÓLNE RAZEM)

Podoba ci się:

Komentarzy (39)

 1. Portal J24 nawet nie zadał sobie trudu i nie sprawdził,ze mąż pani Elwiry :nie jest żadnym Dyrektorem ds. Rozwoju Auchan,nie jest żadnym negocjatorem z Gminą itd.Po co wypisywać te głupoty?Odpowiedź: dla sensacji i manipulacji ! Chyba Pani Nowocin zazdrości Pani Elwirze urody,bo sama się nią -niestety -nie może pochwalić!

  Portal J24 powiązany z Panią Nowocin staje się mało wiarygodny!
  Ale przecież Wybory za pasem!
  Coraz więcej reklam płatnych w portalu,coraz więcej kasy dla Portalu i Pani Nowocin!Biznes się kręci!!!

  Pani Nowocin znalazła sposób na życie. Zwiała do Ameryki i wali w ludzi niczym młot pneumatyczny!

  Pani Elwiro ma Pani darmową reklamę!
  Życzę pobicia rekordu wpisów!

  Na głupotę i zawiść lekarstwa nie ma!

  • A SKĄD WIESZ KTÓRE SĄ PŁATNE ?

  • Jaki jest problem żeby Pani Elwira napisała kilka słów o sobie?

  • Wyborco. Argument na temat urody jest naprawdę chamski i nie na miejscu.
   Wystarczy wpisać w google nazwisko Dworak i Auchan aby uzyskać informację o niejakim Marcinie Dworaku przedstawicielu Auchan.
   Nie wykluczam, że to absolutnie przypadkowa zbieżność nazwisk i Pan Marcin z Panią Elwirą nie ma nic wspólnego… Jednak biorąc pod uwagę informację od Radnej KNK, która zapewne orientuje się w lokalnych powiązaniach, przypadkowa zbieżność wydaje się mało prawdopodobna. Nie wyklucza to Pani Dworak ze startu w wyborach, ale poddaje w wątpliwość jej obiektywizm w kwestiach dotyczących Auchan.

 2. Ale bagno !

  • Bagno!!! To wina administratorów, krórzy decydują o tematach i szukają sensacji…
   Portal wtedy zarabia:) My w Józefosławiu nie lubimy dobrych wiadomości:(
   Niektórzy tylko knują.
   Jakie osiągnięcia na rzecz Józefosławia miła ta pani Nowocin zanim została radną?

   • KOGO OBCHODZI JAKIE MIAŁA PRZED TYM JAK ZOSTAŁA RADNĄ. LICZY SIĘ TO CO ZROBIŁA W SWOJEJ KADENCJI A MAŁO TEGO NIE MA

    http://jozefoslaw24.pl/interpelacje-radnych/ PORÓWNAJ SOBIE Z INNYMI.

    • Tylko zadymy i knucie!

     Nikt tych długich interpretacji nie czytał.
     Inni nie pisali interpelacji i byli skuteczniejsi albo pisali 2 lub 3 zdania i nie tracili czasu nad długimi wywodami…

    • Pani Elwiro,
     Niech Pani się nie przejmuje!
     Wrzucanie takich tematów świadczy o tym,ze ekipa pani Nowocin i Rodzina Leśniaków obawia się Pani Kandydatury!
     Po prostu się boją i zaczynają kąsać!

     • ‘wyborca’ : rodzina, znajomy, czy sama Pani Elwira?

      • Już kiedyś mówiłem .
       Jestem synem!

       • I zwracasz się do matki per ‘Pani’?

    • To po co pyta o osiagniecia p. Elwire…wszystko przed nia…w mysl tego co mowisz
     :)

    • A jakie, bo nic mi nie wiadomo:(

     • O osiagnieciach p.Nowocin:(

    • helmut rozśmieszasz mnie ha ha ha .Jeżeli osiągnięciami są interpelacje , to pozbieraj je i zrób nam kawałek chodnika lub może ta pani ci pomoże.

 3. Jeszcze jedno nienawiść pani Nowocin do Starosty i ludzi z KWW Nasza Gmina Nasz Powiat może brać się stąd, że kiedyś przyszła podobno do Starosty i zażądała żeby jej załatwił robotę a ten wysłał ja na drzewo! I słusznie !

  Pani Nowocin to nie Pani Wybory !
  Pani już dziękujemy!

 4. Każdy informatyk i administrator portali w Piasecznie wie,ze Portal J24 i p.Nowocin to jedno!

 5. DLACZEGO NA PORTALU BRAK INFORMACJI DOT. RAPORTU CBA Z KONTROLI STAROSTWA, KTÓRA PODOBNO NIE WYKAZAŁA ŻADNYCH UCHYBIEŃ W TEJ INSTYTUCJI?

 6. I tak Cyraneczki nie przebije wiekopomnego dzieła pani Nowocin ,czyli XXI wieku,bez odwodnienia!

 7. „Elwira Dworak : nie będę komentować nieprawdziwych informacji.”

  Problem w tym że nie wiem, w którym miejscu te informacje są nieprawdziwe.

  A swoją drogą, hipotetycznego konfliktu interesu można uniknąć,
  jeśli wszystko odbywa się jawnie,
  np. radna może wstrzymać się od głosu.
  Może też pozytywnie wpływać na męża :)

 8. Wiochmen naucz się ze zrozumieniem czytać i nie opowiadaj głupot. Odcinek Cyraneczki budowany przez Starostę będzie wykonany kompleksowo., możesz nie zrozumieć słowa kompleksowo napiszę prościej ,, będzie wykonane wszystko tak jak na innych odcinkach.
  Wiochmen wróć do plotkowania i obmawiania tam masz szansę zabłysnąć, wątkach konkretnych się gubisz.

  • Kompleksowo – z latarniami pośrodku chodnika…

 9. Wiochmen a tobie tylko opluwanie zostało nigdy nikim raczej nie będziesz.
  Sorry ,ze tak do ciebie piszę ale reprezentujesz nicość.

  • A pani radna – nieradna Nowocin z tego swojego wygnania ciągle pisze co mamy robić. Niby nie nakazuje i nie chwali (co podkreśla często i głośno) ale za to baaardzo lubi obmawiać, oczerniać i poniżać niektóre osoby. Szczególnie te, których nie lubi. A lubi tylko pana kandydata Leśniaka i jego żonę też kandydatkę, szkoda,że córeczka jeszcze za młoda, bo też by się w którejś radzie przydała, no nie?
   Pani Elwiro, nie znam Pani, ale tak na wyrost ma Pani już mój głos. Tak na złośc radnej- nieradnej, co to obowiązków nie wypełnia, a się wymądrza!

 10. Szanowni Państwo
  Pani Elwira i jej mąż są mi bardzo dobrze znani i moge tylko potwierdzić na 100% ze Marcin Dworak nie jest Dyrektorem Auchan i nie zajmuje sie negocjacjami z Gmina.
  A z Elwira współpracuje w Radzie Rodziców w szkole i uważam, że jest bardzo dobrą kandydatką do RG.

  • wiec dalczego Elwira nie powiedziala tego na zapytanie postawione przez jozefoslaw24?!

  • http://forumpiaseczno.info/topic/95-galeria-piaseczno-rozbudowa-auchan/
   O tym że Pan Marcin Dworak negocjuje z ramienia CH Auchan, Pani Nowocin informowała już w maju 2013 roku? Nie pisała tego przed samymi wyborami. Może chodzi o innego Pana Dworaka (który nie jest mężem Pani Elwiry) ale taka osoba o takim nazwisku pojawia się nie pierwszy raz na forach w temacie CH Auchan.

   • Ale to są informacje z zeszłego roku i od dawna nie aktualne!

    Wystarczyło sprawdzić a nie puszczać w portalu przysłowiowego ,,bąka” !

    Pani Radna jak widać od dawna nie ma kontaktu z rzeczywistością i nie dysponuje aktualnymi informacjami.

    • Wyborco, nie rozumiem. Dlaczego nieaktualne? Czyżby taki Pan jak Marcin Dworak był dawniej negocjatorem z ramienia CH Auchan a teraz przestał nim być?
     To masz tu link do innego artukułu gdzie wypowiada się Pan Marcin Dworak w imieniu Auchan:
     http://www.linia.com.pl/index.php/strona-glowna/regiony/wiazowna/7174-zrobia-przejscie-dla-zab
     Pytanie jest czy ten Pan do mąż Pani Elwiry Dworak, kandydatki do Rady Miasta z listy „Nasza Gmina, Nasz Powiat”. Być może zbieżność nazwisk jest przypadkowa, tego ja nie wiem gdyż nie znam tych osób.

     • Amelio głosujmy na ludzi , nie na listy!
      Mąż czy nie mąż… On nie startuje w wyborach.
      Osobiście chciałabym , aby Auchan wreszcie się rozbudowało i wreszcie
      byłoby kino:)

      • Wiesz Mag, ja bym chciała wracając z pracy jechać sobie elegancko naszą ulicą Geodetów i nie stać w korkach. A jak będzie rozbudowane Auchan to obawiam się że ruch zwiększy się dwukrotnie a mnie dwa razy więcej zabierze czasu dojechanie do domu. Chciałabym też żeby Auchan zainwestowało trochę pieniędzy w tą drogę skoro jej rozbudowa będzie realizowana głównie pod Auchan (płacę podatki w gminie Piaseczno a ta gmina potrzebuje więcej szkół, przedszkoli itd i wolałabym żeby moje podatki poszły w pierwszej kolejności na te cele). Co do kina – niestety kino nie będzie wybudowane, Auchan zrezygnowało z niego, będzie jedynie galeria Dlatego jestem przeciwko powiązaniom personalnym pomiędzy radnymi a pracownikami Auchan (dwie strony negocjacji) chyba że żona potrafiłaby nakłonić męża do wyłożenia większych zasobów na budowę infrastruktury wokół Auchan. Ale takiej pewności w tym przypadku nie ma, nawet nie wiemy czy rzeczywiście te osoby to jedna rodzina.

       • Mnie zastanawia, gdzie byli Radni, jak się budowało Centrum Józefosław.,.
        Nic nie wywalczyli, nawet kawałka chodnika o koniecznym rondzie już nie
        wspomnę.

 11. Niebardzo rozumiem czemu nazywasz to bzdurami i to jeszcze zarzucasz brak merytorycznych argumentów. Oto fakty:
  - Pan starosta twierdzi że podpisał umowę pośrednictwa pomiędzy mieszkańcem Józefosławia a deweloperem Indra a on był pośrednikiem. Sąd w Piasecznie przyznał mu ostatecznie rację że taka umowa została podpisana i jest autentyczna.
  - Umowa jest z listopada 1999. W tym czasie pan Dąbek był wiceburmistrzem w Piasecznie.
  - Oznacza to że Pan Dąbek pełniąc funkcję wiceburmistrza Piaseczna i sołtysa Józefosławia prowadził działalność polegającą na pozyskiwaniu działek budowlanych w Józefosławiu na rzecz dewelopera.
  - Mamy do czynienia przynajmniej z konfliktem interesów. A już na pewno głupio teraz brzmią w ustach starosty ubolewania z powodu zbyt dużej ilości bloków w Józefosłąwiu.
  Wszystko jest dokładnie opisane, jeśli bardzo chcesz mogę dołączyć linki.
  Wskaż gdzie jest ten brak merytorycznych argumentów i dlaczego nazywasz to bzdurą.

 12. Skoro Pan Dąbek martwi się zbyt gęstą zabudową Józefosławia to czemu jak sam twierdzi, w imieniu firmy Indra Polska, wykorzystując piastowane przez siebie funkcje, działał na rzecz pozyskania działek pod ich osiedle mieszkaniowe. Albo dlaczego wsadził na urząd naczelnika Wydziału Architektoniczno-Budowlanego panią która w trybie ekspresowym wydała pozwolenie na budowę bloków na nieodrolnionym terenie. Abo dlaczego wybudował swój dom nie zachowując minimalnej odległości od swojego sąsiada, który bezskutecznie próbował powstrzymać budowę

 13. Jaja polegają też na tym, że sąd w Piasecznie uniewinniając starostę od zarzutu składania fałszywych zeznań, potwierdził jego słowa że w 1999 roku pełniąc funkcję wiceburmistrza Piaseczna i sołtysa Józefoslawia zajmował się pozyskiwaniem działek budowlanych na rzecz miejscowego dewelopera. Na oko to jawny konflikt interesów (może nawet niezgodne z przepisami by wiceburmistrz prowadził taka działalność na ‘swoim’ terenie) a teraz po latach granie zatroskanego o to że zbyt dużo bloków w józefosławiu. Ale oczywiście te tematy nikogo nie interesują.

 14. Ja uważam , że trzeba dać p. Elwirze szansę. Ostatnio weszłam na jej Facebook i myślę, że mądrze pisze:)

 15. Pani Elwira nie robi ZADYM oraz nie hejtuje na lewo i prawo !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*