Hanna Krzyzewska

Hanna Krzyżewska Julianów okręg nr 16

Nazywam się HANNA KRZYŻEWSKA i jestem mieszkanką Julianowa, do którego przeprowadziłam się z Warszawy ponad 16 lat temu. Mam męża, dwóch dorosłych synów i dwie wnuczki. Jestem na emeryturze. Zawsze, jako osoba czynna i nastawiona pro społecznie starałam się robić coś dobrego dla ludzi i okolicy. Stąd też moje zaangażowanie w prace kolejnych Rad Sołeckich Julianowa.

Prawie 8 lat temu powstało Stowarzyszenie „Nasz Józefosław i Julianów”, członkowie powierzyli mi funkcję prezesa, którą pełnię już trzecią kadencję. W roku 2010 otrzymałam Państwa mandat zaufania i wybrana zostałam Radną Rady Miejskiej Piaseczna, w której jestem wiceprzewodniczącą. Od ponad roku, kiedy to miesięcznik „Sąsiedzi” rozpoczął swoją działalność – redaguję dla Mieszkańców rubrykę „Informacje lokalne” oraz w artykułach poruszam bieżące sprawy i interesujące nas tematy.

Nie należę i nigdy nie należałam do żadnej partii politycznej.

Startuję z listy nr 32- KWW „Nasza Gmina Nasz Powiat” , Okręg nr 16.

Moja czteroletnia kadencja

Zawsze chciałoby się więcej i lepiej, jednak nie zawsze się udaje. Często my, radni napotykamy trudności, chcąc załatwić coś w Urzędzie. Mimo to, w czasie ostatnich czterech lat sprawy Julianowa i Józefosławia posunęły się znacznie do przodu. Szczególnie w porównaniu do lat ubiegłych, kiedy byliśmy na „szarym końcu” gminy pod względem inwestycji. I chociaż burmistrz Zdzisław Lis życzliwie traktuje JiJ, to niestety „przedłużające się procedury” dotyczące szczególnie ulic Julianowskiej i Cyraneczki nie dały możliwości ich zbudowania do dziś.

Lecz prace trwają:

1. Odcinek ul. Cyraneczki od Wilanowskiej do Ogrodowej został ukończony we wrześniu r.b.;

2. Odcinek ul. Cyraneczki od Julianowskiej do Sybiraków – rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze tej jesieni;

3. Ma być też (w odpowiedzi na moje starania) zbudowana ścieżka/chodniczek sięgający od Sybiraków do Kombatantów żeby suchą nogą dostać się do szkoły, czy autobusu;

4. Mamy pozwolenie na budowę chodników i ścieżki rowerowej przy ul. Julianowskiej oraz wyłonionego wykonawcę. Wystąpiłam o rozpoczęcie budowy od odcinka Kombatantów przed wlotem w Julianowską, prace się rozpoczęły.

5. Nie zarzuciłam starań o ciąg pieszo/rowerowy na przedłużeniu Kombatantów w kierunku lasu, fundusze zostały na ten cel przyznane, wyłanianie wykonawcy trwa.

6. Jako osobisty sukces (oczywiście we współpracy z burmistrzem Lisem) traktuję powstanie w ubiegłym roku Klubu Kultury w Józefosławiu, a teraz przeniesienie go do większego lokalu położonego bliżej Julianowa, co pomoże rozszerzyć proponowaną ofertę zajęć także dla seniorów z obu miejscowości. Tworzy się tu też biblioteka;

7. Również na mój wniosek podjęto (z sukcesem) starania o park w naszej okolicy, na terenie Politechniki przy ul. Ogrodowej. Umowa dzierżawy została podpisana, trwają prace projektowe zagospodarowania parku.

8. Podczas tej kadencji (dzięki mojemu zaangażowaniu) w Julianowie zostały oświetlone ulice Sybiraków i Kombatantów do ul Cyraneczki. Zostały też uzupełnione chodniki przy tych ulicach. Zainstalowano oświetlenie na ul. Urbanistów oraz zbudowano spowalniacze. Rozpoczęło się docieplanie i doprowadzanie centralnego ogrzewania do budynków komunalnych. Wzdłuż całej trasy autobusu 739 mamy wiaty przystankowe. Wspólnym staraniem radnych bieżącej kadencji z naszego terenu w Józefosławiu powstały ul. XXI w, Komety i Pastelowa. W toku są projekty ul. Wilanowskiej, Krótkiej, Olchowej i Wenus. Za ok 11 mln zł rozbudowuje się szkoła, przy której ok. 2 lata temu stworzono i szeroko udostępniono plac zabaw. Niedawno skończyło się zagospodarowanie skweru przy ul. Tenisowej. Dużo to, czy mało – ocena należy do mieszkańców.

Podczas trwającej kadencji zgłosiłam ok. 80 interpelacji, także o szerszej tematyce, np. w sprawie budowy trasy S-7, bus-pasa przy Puławskiej, potrzeby parkingów typu „P&R”, czy też konieczności partycypacji Auchan w infrastrukturę drogową. Interpelacje i wnioski wraz z odpowiedziami znajdują się na stronie internetowej Urzędu Gminy.

W następnej kadencji chciałabym mieć wpływ na dokończenie rozpoczętych inwestycji, przede wszystkim najistotniejszych dróg dla naszej okolicy (ul. Julianowska, Cyraneczki, Wilanowska, Wenus, Działkowa, Spacerowa, Olchowa, Geodetów, Energetyczna, Polna w Chyliczkach, Przejazd i Polna w Chylicach).

Leży mi na sercu komunikacja zbiorowa, (szczególnie w kierunku Warszawy), zwiększenie liczby kursów autobusu 739, utworzenie nowej linii busowej typu „L” z Chylic przez Julianów i Józefosław do stacji PKP w Nowej Iwicznej, parkingi P&R, bus-pas na ul. Puławskiej, ale też budowa Trasy S-7.

Uważam za bardzo ważne powstawanie jak największej liczby tras rowerowych i terenów publicznych (parków, placów zabaw, boisk i miejsc krzewienia kultury).

Jestem zwolenniczką rozgęszczenia dzieci w szkole w Józefosławiu, zamierzam działać na rzecz budowy nowych prywatnych szkół, a w razie konieczności także szkoły publicznej w Julianowie.

Widzę potrzebę zapewnienia mieszkańcom szeroko pojętego bezpieczeństwa, a także kompleksowego odwodnienia zarówno wsi Julianów, jak i Chyliczki.
Moja zasada to: „KONSEKWENTNIE DO CELU”.

Hanna Krzyżewska

OKRĘG 16 (7 kandydatów)

Julianów, Chylice, Chyliczki, Pólko

Kandydaci:

DYNOWSKI Krzysztof Tomasz (KWW WSPÓLNE RAZEM)
KOZYRA BARTŁOMIEJ MATEUSZ (KWW Przyszłość Samorządu)
KRAKOWIAK Filip Daniel (KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa)
KRZYŻEWSKA Hanna (KWW NASZA GMINA-NASZ POWIAT)
MIKA Wojciech (KWW NASZ SPORT I KULTURA)
ROSIAK Robert Zbigniew (KWW Klub Rozwoju)
SPOCIŃSKI Krzysztof (KWW Józefa Zalewskiego i Centrum)

Podoba ci się:

Komentarzy (40)

 1. Gdzie można znaleźć listy wszystkich kandydatów na radnych do Rady Gminy Piaseczno i powiatu piaseczynskiego? Czy może ktoś podesłać link?

  • W następnej kadencji chciałabym mieć wpływ na ‘ ‘ … zwiększenie liczby kursów autobusu 739, utworzenie nowej linii busowej typu „L” z Chylic przez Julianów i Józefosław do stacji PKP w Nowej Iwicznej, parkingi P&R, bus-pas na ul. Puławskiej ‘ ‘

   Droga radno a dlaczego w dobiegającej końca kadencji tego nie uczyniła pani? Dalczego teraz się uda a wtedy nie? Przecież to tylko kwestia dogadania się ZTM.Za te kilka przystanków 2 strefy płacimy 100% więcej za bilet i nic z tego nie mamy.

   • Moim zdaniem wystarczy przeczytać ze zrozumieniem dokonania tych 4 lat a także informację dlaczego „nie od razu Kraków zbudowano” aby odpowiedzieć sobie samemu na zadane pytanie :)

  • Skoro Pan Dąbek martwi się zbyt gęstą zabudową Józefosławia to czemu jak sam twierdzi, w imieniu firmy Indra Polska, wykorzystując piastowane przez siebie funkcje, działał na rzecz pozyskania działek pod ich osiedle mieszkaniowe. Albo dlaczego wsadził na urząd naczelnika Wydziału Architektoniczno-Budowlanego panią która w trybie ekspresowym wydała pozwolenie na budowę bloków na nieodrolnionym terenie. Abo dlaczego wybudował swój dom nie zachowując minimalnej odległości od swojego sąsiada, który bezskutecznie próbował powstrzymać budowę

  • Jaja polegają też na tym, że sąd w Piasecznie uniewinniając starostę od zarzutu składania fałszywych zeznań, potwierdził jego słowa że w 1999 roku pełniąc funkcję wiceburmistrza Piaseczna i sołtysa Józefoslawia zajmował się pozyskiwaniem działek budowlanych na rzecz miejscowego dewelopera. Na oko to jawny konflikt interesów (może nawet niezgodne z przepisami by wiceburmistrz prowadził taka działalność na ‘swoim’ terenie) a teraz po latach granie zatroskanego o to że zbyt dużo bloków w józefosławiu. Ale oczywiście te tematy nikogo nie interesują.

 2. Dzięki, po jednej osobie wchodzą z każdego okręgu?

  • Tak

 3. Tak zgadza się.

  • O ile wiem (a wiem) okręgi są jednomandatowe. Głosujesz na człowieka, a nie na listę. Mamy taką durną ordynację, że nie możesz wystartować na radnego gminy jako „Paweł Wilanowski”, ale tylko jako reprezentant jakiegoś Komitetu. To głupota, bo zmusza ludzie do „podpięcia się” po kogoś. A tam zawsze może być jakiś dureń. Ale to kwestia uzdrowienia sytuacji w całym kraju, a nie w gminie Julianów.

   • Sorry co znaczy zmusza? Nikt nikogo nie zmusza do kandydowania. Na 100% nie jest tak łatwo się „podpiąć’ do kogoś. Można wybrać jakiś inny komitet niż ten do którego „zmuszają”.

    • Czy Paweł Wilanowski -oprócz Ziutka-aspiruje do miana hejtera portalu J24?

    • Szczerze powiedziawszy wyrosłem z pyskówek w internecie. To co piszesz nie wnosi nic pozytywnego do niczyjej egzystencji. Nawet Twojej. Proponuję wyłączyć komputer, wstać i zrobić coś dobrego w swoim życiu. Pomóc dzieciom, pomóc samotnej osobie przy grobach (bo taki mamy czas), albo pojechać do schroniska i wziąć jakiego psa na spacer, żeby nie spędzał całego czasu w klatce. Cokolwiek. To zmienia optykę. Miłego dnia. I niezależnie ile pomyj teraz na mnie wylejesz – totalnie wali mnie to robaczku! ;-)

  • A co ma piernik do wiatraka? Liczą się działania, które zostały zrealizowane lub są w toku realizacji. Informacje zawarte w w/w linkach nie mają nic wspólnego z kandydatką. Komitet wyborczy to nie partia polityczna a jeśli chce się kontynuować pracę na rzecz swoich wyborców, z jakiejś organizacji wystartować trzeba. Inaczej się nie da. Polecam kandydaturę HANNY KRZYŻEWSKIEJ na radną gdyż jest wiele spraw, które zostały przez nią rozpoczęte ale przez procedury nie zdążyły wejść w życie.

 4. Ktoś tu na forum miał rację ze Ziutek i wWiochmen plus Amieryka to jedno.
  Ziutek się opamiętał troszkę to drugie ego zakochało się w Dąbkach.
  To raczej kobieta myślę, ze macie rację.
  Wiochmen gdzie merytoryczne odniesienie.?

  • Taka myśl mi przeszła przez głowę ,ze możesz Wiochmen tak kulturalnie odpowiedzieć.
   MIŁEGO DNIA i aby Ci śliny nie zabrakło.

  • Wiochmen pokazuje swoją prawdziwą twarz!

   • Raczej odruch wymiotny!

 5. Sytuacja jest taka – Julianów został połączony w okręg wyborczy z większymi Chylicami. Albo mieszkańcy Julianowa się zbiorą do kupy i zagłosują na Hannę Krzyżewską, albo wejdzie do rady ktoś ze wsi, której połowa mieszkańców nie wie gdzie jest Julianów, a 3/4 nigdy tu nie była. J&J straci szansę na 3 radnych.

  Dlatego apeluję o wzięcie się w garść i podjęcie działań myśląc strategicznie.
  Powściągnijcie złośliwości, agresję i pianę. Lepiej mieć 3 radnych z J&J niż dwóch. Proste.

 6. A moim zdaniem wyboru należy dokonywać nie w oparciu o to gdzie kto mieszka ale patrząc na dotychczasowe działanie tych osób i co te osoby z sobą reprezentują. W okręgu gdzie mieszkam obecny radny mało interesował się problemami mieszkańców. Pomoc uzyskaliśmy od innego radnego.

  • Zależy to od problemu. Fakt pozostaje jeden: Chylice też mają problemy. Duże problemy. I bardzo mało nas łączy. A potem to już zwykła psychologia.

   • A nie bierzesz pod uwagę takiej możliwości, że czym mocniejszy mandat z Chylic i Chyliczek otrzyma już pozytywnie sprawdzona przez mieszkańców Julianowa i Józefosławia HANNA KRZYŻEWSKA, tym więcej spraw uda się załatwić na rzecz mieszkańców Chylic i Chyliczek…? Przecież to logiczne, dlatego moim zdaniem nie należy marnować głosu na kogoś bez szans tylko poprzeć osobę które wie jak doprowadzić sprawy do końca :)

 7. Ludzie z KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat najskuteczniejsi!

 8. wydaje mi się, że w piwerszej kolejnośći powinna pani walczyc o publiczne szkoly a potem wspierac rozwój prywatnych inichatyw…. nie odwrotnie

  • tym bardziej że prytwanych szkół powstało bardzo dużo w okolicy i obłożenia specjalnego nie mają. Nie każdego stać na prywatną szkołę, teraz człowiek pracuje a za trzy lata może szukać pracy, czy w takiej sytuacji ma wypisać dziecko ze szkoły i przenieść do publicznej. Niestety rynek pracy jest taki że pewną pracę to ma się tylko w urzędach państwowych, w firmach prywatnych jest różnie.

 9. dd i Ania mają w pełni rację-walczyć trzeba o publiczne placówki.Przydałby się też publiczny żłobek i przedszkole-bądźmy szczerzy dzieci tu przybywa i mimo tego ,że będą rosnąć to ”rotacja” jest cały czas i takie placówki moim zdaniem powinniśmy mieć tu na miejscu.Wiem,że mnożenie prywatnych szkół czy przedszkoli nastawione jest na biznes-biorąc pod uwagę liczebność obu miejscowości.Jednak już powinno się to trochę przystopować i w to miejsce zająć się planami na placówki publiczne-i tak już dużo dajemy na sobie zarabiać,to teraz jakiś gest w naszą stronę by się przydał.

 10. Niebardzo rozumiem czemu nazywasz to bzdurami i to jeszcze zarzucasz brak merytorycznych argumentów. Oto fakty:
  - Pan starosta twierdzi że podpisał umowę pośrednictwa pomiędzy mieszkańcem Józefosławia a deweloperem Indra a on był pośrednikiem. Sąd w Piasecznie przyznał mu ostatecznie rację że taka umowa została podpisana i jest autentyczna.
  - Umowa jest z listopada 1999. W tym czasie pan Dąbek był wiceburmistrzem w Piasecznie.
  - Oznacza to że Pan Dąbek pełniąc funkcję wiceburmistrza Piaseczna i sołtysa Józefosławia prowadził działalność polegającą na pozyskiwaniu działek budowlanych w Józefosławiu na rzecz dewelopera.
  - Mamy do czynienia przynajmniej z konfliktem interesów. A już na pewno głupio teraz brzmią w ustach starosty ubolewania z powodu zbyt dużej ilości bloków w Józefosłąwiu.
  Wszystko jest dokładnie opisane, jeśli bardzo chcesz mogę dołączyć linki.
  Wskaż gdzie jest ten brak merytorycznych argumentów i dlaczego nazywasz to bzdurą.

  • Wieś Mac czy to nie transformacja Ziutka?

   • Trasformacja twej żony i twego męża.Ewentualnie matki i dziadka.

  • Być może się nie zorientowałeś ale: 1. prezentowaną sylwetką jest HANNA KRZYŻEWSKA a nie Dąbek, 2. Dąbek działa w powiecie a nie gminie a kandydatką jest osoba startująca do Rady Gminy.

 11. DLACZEGO HANKA GADA O 739 JAK MIALA 4 LATA BY TO OGARNAC ? OK KILKA KURSOW WIECEJ MAMY. ZAPRASZAM RADNYCH W PORANNĄ PODROZ DO WWA TO MOZE SKUMAJA O VO CHODZI LUDZIOM AUTOBUSU

 12. „Ok, kilka kursów więcej mamy”, a więc coś się jednak zrobiło. Teraz czas na ciąg dalszy.
  Ps. Często jeżdże autobusem 739, także w okolicach szczytu popołudniowego, więc warunki jazdy znam z autopsji.
  Pozdrawiam,
  Hanna Krzyżewska

  • Szacun za cywilną odwagę.pozdro

 13. Jeśli faktycznie Pani TO Pani to mam pytanie czy okolicami szczytu są takie kursy z Wilanowskiej w stronę szkolnej jak :

  16:32 16:52 i kilka jeszcze ?

  Pomijając styl wypowiedzi @wieś_maca muszę przyznań mu rację, że jednak radni chyba nie jeżdżą autobusami w tych samych godzinach co MY. Zapraszam również w godzinach 6:30-7:20 do darmowej sauny i puszki sardynek.
  Widziałam już na tym kilka głosów wypowiadających się na temat sensu płacenia za drugą strefę, patrząc przez pryzmat wymiaru korzyści jakie oferują nam w zamian. Może jestem głupia a może mądra, w każdym razie nie rozumiem na co idzie dopłata skoro i tak Gmina nie ma środków na dofinansowanie wymiaru floty i ilości kursów >>???

 14. Wyborco,
  Jeśli ufasz sołtysowi Janowi Dąbkowi to głosuj na niego i ludzi z jego listy Nasza Gmina – Nasz Powiat.
  Jeśli nie przeszkadza Ci, że pośredniczył w sprzedaży ziemi deweloperom pełniąc funkcję publiczną – głosuj na Jana Dąbka.
  Jeśli nie przeszkadza Ci, że organizuje „wieczory seniora” w restauracji swojej żony z pieniędzy sołectwa – głosuj na Jana Dąbka.
  Jeśli nie przeszkadza Ci, że to z powodu jego działek przy ulicy Julianowskiej budowa chodników opóźnia się niemiłosiernie – głosuj na Jana Dąbka
  Jeśli nie przeszkadza Ci, że swojego syna kryminalistę (skazanego na 1.5 roku prac społecznych) umieścił na swojej liście wyborczej – głosuj na Jana Dąbka i jego syna.
  Jeśli uważasz, że w czasie długich lat piastowania stanowisk samorządowych Jan Dąbek był skutecznym sołtysem i starostą działającym etycznie w interesie naszej lokalnej społeczności – głosuj na Jana Dąbka.
  Jeśli nie nasuwają się Tobie żadne wątpliwości, nie zastawiaj się i nie szukaj nikogo innego wzbudzającego większe zaufanie.
  W końcu parafrazując hasło wyborcze Sz. Pana Sołtysa – To JEGO Gmina i JEGO Powiat.
  A nie Twój…

  • Wieś Mac, powtarzasz się. Daj już spokój, bo staje się to nudne!!!

 15. Polecam lekturze informacje dotyczące dokonań radnej HANNY KRZYŻEWSKIEJ w mijającej kadencji. Bez względu na niekonstruktywną (i często nieprzystającą do jej wysokiej kultury osobistej krytykę), moim zdaniem udało się przez te 4 lata zrobić dla wyborców z Julianowa i Józefosławia (bo przede wszystkim te miejscowości głosowały na Panią Hanię) znacznie więcej niż przez poprzednich kilkanaście lat. Czasem procedury faktycznie utrudniają działania ale nie zmienia to postaci rzeczy, że jest to jedna z najskuteczniejszych radnych mijającej kadencji. Julianów i Józefosław już się o tym przekonały. Jeśli Chyliczki i Chylice chcą w najbliższych latach skutecznie rozwiązać swoje problemy, nie warto marnować głosu na kandydatów bez szans, tylko proponuję wesprzeć Panią Krzyżewską w wyborach aby otrzymała mocniejszy mandat (a wraz z nim większe motywacje) do wytężonych wysiłków również na rzecz Chylic i Chyliczek bo to jest w naszym interesie.

 16. Witam! Pani Hanna posługuje się ogromną wiedza z racji stanowiska jakie zajmuje wie co i kiedy będzie możliwe do zrobienia lub juz jest robione. Myśle że jest ciekawą postacia o dużej wiedzy na temat Julianowa. Przyglądając sie prezentacji kandydatow widze tu tylko mowe o Julianowie no cóz może Chylice i Chyliczki już się nie liczą. Gdzie wypowiedzi sołtysa z Chylic? Czemu nie dać szansy młodszym kandydatom ale może nie 18 letniemu??? POzdrawiam!

 17. Co tu dłużej dywagować o skuteczności. Widział ktoś rozpoczęcie prac poszerzających ul. Kombatantów od Julianowskiej? Cały projekt bezpiecznej ulicy z chodnikami i oświetleniem ma być w najbliższych miesiącach realizowany aż do szkoły. Ktoś wie któremu radnemu udało się do tego doprowadzić…? Bo ja wiem, że to zasługa pani Krzyżewskiej :)