Rada-Gminy

Kandydaci na radnych Józefosław Okręg 15 – Joanna Chełchowska

Niektórzy kandydaci z Józefosławia nie chcieli przedstawić swojego programu wyborczego na łamach naszego portalu. Przyczyny niezrozumiałe, ale szanujemy to. Postaramy się przedstawić ich dokonania na podstawie innych źródeł.

Przypominamy, że w okręgu 15 o mandat radnego ubiegać się będzie 8 kandydatów :

CHEŁCHOWSKA Joanna (KWW Józefa Zalewskiego i Centrum)
DWORAK Elwira Barbara (KWW NASZA GMINA-NASZ POWIAT)
HUBL Andrzej Tadeusz (KWW Klub Rozwoju)
KRZYSZKOWSKA-SUT Katarzyna-Małgorzata (KW Platforma Obywatelska RP)
PIWOWARSKA BEATA BRYGIDA (KWW Przyszłość Samorządu)
PORA Beata Maria (KWW Projekt Piaseczno)
WIECZOREK Łukasz (KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa)
ZEL Jolanta Grażyna (KWW WSPÓLNE RAZEM)

Okręg 15 obejmuje obszar :

Józefosław, ulice: Alzacji, Bretanii, Cyraneczki (na odcinku od ulicy Wilanowskiej do granicy z gminą Konstancin-Jeziorna), Działkowa (na odcinku od ulicy Wilanowskiej do granicy z gminą Konstancin-Jeziorna), Enigmy, Grzybowa, Julianowska, Kameliowa, Kameralna, Krokusowa, Letniskowa, Miodowa, Nad Strumykiem, Normandii, Prowansji, Przylaszczki, Spacerowa, Wakacyjna, Wilanowska, Winorośli, Victorii, Zielone Ogrody, Żwirowa, Alaski, Dźwiękowa, Geodetów (na odcinku od ulicy Wilanowskiej do Julianowskiej), Jutrzenki, Kwadratowa, Marsa, Saturna, Tenisowa, Urocza, Wenus, XXI Wieku, Zorzy PolarnejNa szczęście są też kandydaci, którzy z przyjemnością zechcieli przedstawić wyborcom swoją kandydaturę. Jednym z nich jest Joanna Chełchowska z KWW Józefa Zalewskiego i Centrum – 37 lat, mężatka, troje dzieci, urodzona w Piasecznie, zamieszkała w Józefosławiu przy ul. Zielone Ogrody.

Wykształcenie:

- Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie; Wydział Administracji; Kierunek: – – Polityka i zarządzanie lokalne – mgr.
- Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie; Wydział Architektury; Kierunek: Architektura krajobrazu – inż.
- Prawo Zamówień Publicznych Po Nowelizacji – Certyfikat z Prawa Zamówień Publicznych.
- Polskie Centrum Badań i Certyfikacji – Certyfikat Asystenta Systemu Zarządzania Jakością. Audytor Wewnętrzny.
- Centrum Edukacji Komputerowej HITEX – bezpieczeństwo systemów informacyjnych.

Znajomość języków: angielski,niemiecki, rosyjski

Praca w samorządzie lokalnym:

- Gmina Piaseczno – oświata, inwestycje szkolne, zamówienia publiczne.
- Powiat Piaseczyński – komunikacja publiczna.
- Ministerstwo Gospodarki – ekspert w Departamencie Handlu i Usług.
- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (obecnie) – główny specjalista w Departamencie Informatyki

PROPOZYCJE KANDYDATKI NA RADNĄ

W działalności samorządowej będę chciała wykorzystać swoje przygotowanie i doświadczenie zawodowe w zakresie:

Realizacji infrastruktury technicznej w Józefosławiu, a przede wszystkim drogowej, oświatowej i obiektów użyteczności publicznej.

Weryfikacji i rozszerzenia sieci parkingów dla pojazdów prywatnych, ze szczególnym uwzględnieniem parkingów przy placówkach oświatowych.
Ochrona zdrowia mieszkańców Józefosławia.

Realizacji autorskiego programu: „Zwiększenie możliwości merytorycznego uczestnictwa środowisk lokalnych w realizacji strategii rozwoju gminy Piaseczno z uwzględnieniem zaniedbanego dotychczas Józefosławia”.
Intensywnej pracy związanej z pozyskiwaniem wszystkich możliwych i dostępnych źródeł finansowania inwestycji (zakres: transport, ekologia, oświata i sport).

Realizując swój program w ramach programu KWW Józefa Zalewskiego i Centrum, jestem pewna, że nastąpi właściwy rozwój Józefosławia.

Podoba ci się:

Komentarzy (32)

 1. wszyscy to samo mówią piszą i to samo potem jest

 2. Może niektórzy nie potrzebują rozgłosu, ponieważ już wiedzą, że się dostali do RM :D

 3. Kandyba (choć nie we własnej osobie) częstował ponoć dzisiaj rano korkowiczów pączkami i ulotkami na Jagielskiej…

  • ooo,że akurat dziś mnie tam nie było ;/ .
   Nie wiem,ale takie zagrania dla mnie to już za dużo-czy pączek wystarczy do polepszenia swojej pozycji?.
   Przez jakiś czas się nie udzielałem, żeby na spokojnie się wszystkiemu przyglądac-no,ale nie zawsze się tak da.Info o pączkach mnie ”rozwaliło”.
   Powiem szczerze,że najbardziej nie znoszę tego przedwyborczego szumu,szopki i cyrku-bo tak własnie wg mnie to niejednokrotnie jest cyrk.Potem 4 lata ślepoty i bycia głuchym na ludzi.
   Niech już te wybory się odbędą, bo zastanawiam się powoli kiedy mi jakiś kandydat wyskoczy z lodówki….

  • ‘Przedstawicieli handlowych’

  • A tu muszą sprostować – we własnej osobie – sam widziałem na oczy własne :-)

 4. Ta pani raczej nie ma programu, tylko korzysta z wizji przedstawionej przez p.Zalewskiego!

  • Szanowny Panie,
   Program, który Pan przeczytał powyżej jest mojego autorstwa, mojej chęci i wizji poprawienia jakości życia Nas Mieszkańców J&J oraz z podyktowany obserwacją potrzeb ludzi tu mieszkających – w tym mojej osoby,rodziny, sąsiadów.
   Dziękuję
   Joanna Chełchowska

 5. A ja się pytam czemu inni kandydaci nie chcieli tutaj przedstawić swojego programu?W dobie internetu to dość dziwna postawa.Czy mają tak marny program, czy może nic nie mają do zaoferowania?
  Przecież każdy wyborca powinien mieć możliwość zapoznania się z ”zamiarami” startujących.Skoro nie tu to gdzie?(proszę o info)-bo ja np chciałabym wiedzieć jak się ogólnie syt przedstawia.
  A nie zawsze jest możliwość bycia na spotkaniu z kandydatami-zatem to chyba w ich interesie jest by trafiać do nas wyborców w każdy sposób(nie mówię tu o pączkach czy innych tego typu historiach).

  • No wlasnie. Mnie np. bardzo ciekawi co do zaoferowania ma np. Lukasz Dakek. Chetnie bym wysluchal co ten kandydat ma do powiedzenia. Moze widzieliscie jakis wywiad, ulotke cokolwiek. Bede wdzieczny za link.

   • Mialo byc Lukasz Dabek.

  • Mój test się jakoś nie powiódł- nawet nikt nie zwrócił uwagi,że napisałem ”chciałabym”-ale nie tracę wiary,że faktycznie czytamy się dokładnie.No cóż jakieś dziwne pomysły mnie czasem nachodzą…
   Ale oddaliłem się od tematu- a reszta kandydatów,znane są Wam może jakieś linki do ich programów?Skoro nie chcieli ich przedstawić na tym portalu, to czy jest szansa,że w innym miejscu w sieci można się z nimi zapoznać?

   • Obecnie dużo mówi się o gender ,to w sumie co za różnica ;)

 6. ufff, ciężko będzie wybierać,
  a jak będzie zimno, albo mokro, to nawet ciężko wyjść z domu.

 7. Witam serdecznie,
  W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące komunikacji publicznej uważam, że jak najbardziej powinna nastąpić poprawa warunków komunikacyjnych dla Józefosławia i Julianowa ponieważ przy tak dużej ilości osób korzystających każdego dnia z jedynej linii jaką mamy w J&J 739 – należałoby zwiększyć częstotliwość kursowania tej linii 7 dni w tygodniu, a także postarać się o uruchomienie linii nocnej. Natomiast po przebudowaniu-poszerzeniu ulic( promień skrętu) skrzyżowań przy ul. Geodetów/Wilanowska , Wilanowska/Kameralna Kameralna/Julianowska można byłoby w godzinach szczytu postarać się o kursy autobusów przegubowych.
  Jeśli otrzymam tą szansę to na pewno podejmę rozmowy z ZTM Warszawa i będę wnioskowała o zwiększenie budżetu na dopłaty do komunikacji publicznej aby Nam Mieszkańcom J&J żyło się lepiej i aby droga do pracy czy szkoły była przyjemna i bezstresowa.
  Dziękuję
  Joanna Chełchowska

  • Itd,ble ble ble

 8. .,

 9. A ja bardzo proszę o przedstawienie swojego programu Panią Zel Jolantę Grazynę
  Nigdzie nie spotkałam informacjoi o Tej Pani .Kto ,dlaczego .To nie Pan Kandyba ma przedstawiać swoich radnych.Bo jak tak sie dzieje juz teraz …..To co będzie jak zostana wybrani?

  • Program to tylko słowa i to zazwyczaj na potrzeby kampanii – liczy sie, co ktoś już na prawdę zrobił dla naszej wsi. Ale skoro takie są wymogi, to kandydaci programy piszą, bardziej, a częsciej mniej konkretne. Swój też postaram się upublicznić.
   Od dziewięciu lat działam w lokalnej oświacie, w Radzie Rodziców w Józefosławiu, Piaseczyńskim Porozumieniu Rad Rodziców i nie tylko. Proszę zapytać o mnie ok.dwa tysiące rodziców z naszej szkoly, pewno ktoś wie, kto to ta Zel i co tam robiła. Taką już mam naturę, że robię po prostu swoje i może dlatego nie jest o mnie głośno. Znają mnie też pewnie z wizyt na sesjach Rady Miasta, gdzie staraliśmy sie o zwiekszenie budżetu dla oświaty, w Wydziale Infrastruktury – starania o rozbudowę,w gabinecie Burmistrza, gdzie nie raz walczylismy o szkoły, przedszkola, o strategie oświatową dla gminy, o przestrzeganie przepisów prawa. Także sołtysi obu naszych wsi pewnie wiedzą kim jestem.To tylko jeden obszar działalności, którą się zajmowałam i dalej będe robić swoje.
   Jolanta Zel

   • Na listach sami znajomi nawet personalnie i strach pomyśleć co będzie.Mam swoją opinię.
    KOMU UFAĆ JEDNEJ OSOBIE,KTÓRA JUŻ WIELE ZROBIŁA dla nas mieszkańców Józesfosławia,która stawiała dobro mieszkańca zawsze na pierwszym miejscu,zawsze była rzetelna i słowna KATARZYNA NOWOCIN !!!!!!!!!!!!!!!

 10. Wiochmen i to wszystkie twoje? Masakra być tak tendencyjnym należało pokazać wszystkie. Postaram się przejrzeć i Ci podać. , ponieważ jakoś przypadkowo ominąłeś te co wyjaśniają sprawę na korzyść tego młodego człowieka.

  • Jga to jak bedziesz szukac to znajdz dla mnie jakis jego program, jakis wywiad z nim cokolwiek co napisal badz powiedzial samodzielnie i bezposrednio. Chcialbym wiedziec z czym idzie do rady powiatu co chce zrobic, dokonac ten kandydat. Sadzac po wysokim 2 mijscu na liscie zapewne tryska genialnymi pomyslami i doswiadczeniem. Ja nic nie znalazlem, moze Tobie sie uda.

 11. Jako ciekawostka
  wybory 2010, nasi radni i liczba głosów:

  Nowocin-Kowalczyk Katarzyna 177
  Szweycer Elżbieta Maria 223
  Hubl Andrzej 318
  Krzyżewska Hanna 181

  W tych wyborach naprawdę KAŻDY głos ma znaczenie.

 12. Jestem przeciwko kandydatkom typu ,,ciamcia ramcia”

  • Będziesz miał niedługo okazję wyrazić swój sprzeciw. Po prostu 16 listopada wybierz sobie takiego kandydata który Ci się najmniej podoba i go skreśl go na swojej karcie do głosowania (najlepiej skreśl krzyżykiem). A kartę wrzuć do urny.

 13. Proszę o trochę powagi, a nie wciąż piaskownica. To forum to rzeczywiście dziecinada.

 14. Ważne jest by nie głosować ślepo na partię, tylko na człowieka, a z tym do tej pory niestety w Józefosławiu nie było najlepiej :(
  Te wybory – zwłaszcza do rady gminy, to swoisty eksperyment – okręgi jednomandatowe – tu można wygrać, bądź przegrać dosłownie jednym głosem, zupełnie inaczej też będzie wyglądała później praca w gminie. Zapowiada się ciekawie i oby efektywnie.

 15. Niebardzo rozumiem czemu nazywasz to bzdurami i to jeszcze zarzucasz brak merytorycznych argumentów. Oto fakty:
  - Pan starosta twierdzi że podpisał umowę pośrednictwa pomiędzy mieszkańcem Józefosławia a deweloperem Indra a on był pośrednikiem. Sąd w Piasecznie przyznał mu ostatecznie rację że taka umowa została podpisana i jest autentyczna.
  - Umowa jest z listopada 1999. W tym czasie pan Dąbek był wiceburmistrzem w Piasecznie.
  - Oznacza to że Pan Dąbek pełniąc funkcję wiceburmistrza Piaseczna i sołtysa Józefosławia prowadził działalność polegającą na pozyskiwaniu działek budowlanych w Józefosławiu na rzecz dewelopera.
  - Mamy do czynienia przynajmniej z konfliktem interesów. A już na pewno głupio teraz brzmią w ustach starosty ubolewania z powodu zbyt dużej ilości bloków w Józefosłąwiu.
  Wszystko jest dokładnie opisane, jeśli bardzo chcesz mogę dołączyć linki.
  Wskaż gdzie jest ten brak merytorycznych argumentów i dlaczego nazywasz to bzdurą.

 16. Skoro Pan Dąbek martwi się zbyt gęstą zabudową Józefosławia to czemu jak sam twierdzi, w imieniu firmy Indra Polska, wykorzystując piastowane przez siebie funkcje, działał na rzecz pozyskania działek pod ich osiedle mieszkaniowe. Albo dlaczego wsadził na urząd naczelnika Wydziału Architektoniczno-Budowlanego panią która w trybie ekspresowym wydała pozwolenie na budowę bloków na nieodrolnionym terenie. Abo dlaczego wybudował swój dom nie zachowując minimalnej odległości od swojego sąsiada, który bezskutecznie próbował powstrzymać budowę

 17. Miałem niedawno na spacerze okazję zagadnąć panią Joannę Chełchowską. Rozmowa z nią to sama przyjemność. Od niej i jej męża biła z daleka wysoka kultura osobista i troska o naszą okolicę.

  • Z pewnoscia

 18. Wyborco,
  Jeśli ufasz sołtysowi Janowi Dąbkowi to głosuj na niego i ludzi z jego listy Nasza Gmina – Nasz Powiat.
  Jeśli nie przeszkadza Ci, że pośredniczył w sprzedaży ziemi deweloperom pełniąc funkcję publiczną – głosuj na Jana Dąbka.
  Jeśli nie przeszkadza Ci, że organizuje „wieczory seniora” w restauracji swojej żony z pieniędzy sołectwa – głosuj na Jana Dąbka.
  Jeśli nie przeszkadza Ci, że to z powodu jego działek przy ulicy Julianowskiej budowa chodników opóźnia się niemiłosiernie – głosuj na Jana Dąbka
  Jeśli nie przeszkadza Ci, że swojego syna kryminalistę (skazanego na 1.5 roku prac społecznych) umieścił na swojej liście wyborczej – głosuj na Jana Dąbka i jego syna.
  Jeśli uważasz, że w czasie długich lat piastowania stanowisk samorządowych Jan Dąbek był skutecznym sołtysem i starostą działającym etycznie w interesie naszej lokalnej społeczności – głosuj na Jana Dąbka.
  Jeśli nie nasuwają się Tobie żadne wątpliwości, nie zastawiaj się i nie szukaj nikogo innego wzbudzającego większe zaufanie.
  W końcu parafrazując hasło wyborcze Sz. Pana Sołtysa – To JEGO Gmina i JEGO Powiat.
  A nie Twój…