Andrzej Sochocki fot. Stowarzyszenie Centrum

Andrzej Sochocki – Józefosław okręg nr 14 – „Ograniczyć przewóz pasażerów, którzy nie są z tych miejscowości, a mają do dyspozycji inne linie autobusowe, chodzi o to, by linia 739 w jak największym stopniu służyła mieszkańcom Józefosławia i Julianowa”

Andrzej Sochocki, Muzyk – dyrygent, organista, menadżer kultury, pedagog. Wykształcenie: wyższe.
Absolwent Akademii Muzycznej im. F Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a także Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 15 lat organista parafii w Józefosławiu, założyciel chóru „Con fuoco”, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Klasycznej „Con fuoco”, członek zarządu Fundacji prowadzącej Gimnazjum i Liceum im. św. Pawła z Tarsu w Warszawie, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Musica classica”.
nauczyciel i wychowawca w Zespole Szkół Publicznych w Józefosławiu.

Program :

Swoją działalność radnego podzieliłbym na dwa obszary: lokalny i gminny.

W zakresie lokalnym chciałbym się zająć:

- infrastrukturą: uzupełnienie chodników na ul. Ogrodowej, Osiedlowej, Wilanowskiej, poszerzenie ul. Krótkiej, a także dalsze prace przy ul. Cyraneczki, odwodnienie ul. Wilanowskiej i Geodetów, regulacja świateł na ul. Geodetów, budowa ronda na ul. Wilanowskiej,

- edukacją – utworzenie filii Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu w budynku należącym do Politechniki przy ul. Ogrodowej (dla najmłodszych uczniów, a także oddziałów przedszkolnych), w dalszej perspektywie budowa nowej szkoły podstawowej w Józefosławiu,

- ładem przestrzennym – uporządkowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego preferując zabudowę niską i kameralną.
W zakresie gminnym chciałbym się zająć opracowaniem koncepcji, pozyskaniem środków i budową nowej siedziby Centrum Kultury i Sztuki w Piasecznie z nowoczesną salą wielofunkcyjną teatralno-koncertowo-kinową na około 600 osób, a także innymi salami (pracowniami): kameralną, filmową, teatralną, lustrzaną, form plastycznych, konferencyjną, co by się przyczyniło do odkrywania i rozwijania talentów dzieci, młodzieży i dorosłych, a także byłoby miejscem spotkań i przyjemnego spędzania czasu dla wszystkich mieszkańców Piaseczna.
W radzie miejskiej szczególnie włączyłbym się w pracę komisji: finansów i inwestycji, edukacji i kultury, ładu przestrzennego.

Jozefoslaw24 : Zaniedbania, które przez lata nawarstwiały się na terenie Józefosławia, spowodowały liczne niedogodności w życiu codziennym mieszkańców.

Jedną z nich jest komunikacja publiczna. Pasażerowie skazani są na krótkie autobusy obsługujące trasę linii 739. W godzinach szczytu oraz w czasie ograniczonej intensywności kursów panuje w nich tłok i duchota. Mieszkańcy Józefosławia narzekają na warunki podróżowania niedostosowane do potrzeb prawie 10 tysięcznej wsi.

Brak linii nocnej, zbyt małe autobusy i jeden kurs na godzinę w godzinach wieczornych nie ułatwiają życia.

Jakie są szanse na poprawnie jakości podróżowania linią 739 ?

Czy po wygraniu przez Pana wyborów na obszarze Józefosławia i Julianowa pojawi się w końcu lokalna linia autobusowa dowożąca pasażerów do stacji kolejowej w Nowej Iwicznej ?

Andrzej Sochocki – W zakresie linii 739:

- przy obecnym stanie infrastruktury w Józefosławiu nie widzę możliwości wprowadzenia do użytku dłuższych autobusów,
- należy (jest to działanie priorytetowe) zwiększyć częstotliwość kursowania 739 w godzinach wieczornych -do godz. 20:00 co 20 min, po godz. 20:00 przynajmniej co 30 min.,
- należy przeprowadzić badania ruchu pasażerów w autobusach 739, tak by dostosować częstotliwość kursowania, a także przystanki, na których się zatrzymują autobusy (ograniczenie liczby przystanków), do rzeczywistych potrzeb mieszkańców Józefosławia i Julianowa, tak by ograniczyć przewóz pasażerów, którzy nie są z tych miejscowości, a mają do dyspozycji inne linie autobusowe, chodzi o to, by linia 739 w jak największym stopniu służyła mieszkańcom Józefosławia i Julianowa.
- komfort podróży z pewnością poprawi wytyczenie bus pasa na ul. Puławskiej,

Odnośnie komunikacji nocnej:

- uważam, że wystarczy delikatnie zmienić trasę już istniejącej linii nocnej N83 i poprowadzić ją przez Józefosław po trasie linii 739, z tym, że autobus nocny nie skręcałby w ul. Geodetów, tylko jechał ul. Energetyczną do Puławskiej, bądź na odwrót w przypadku kursu z Warszawy.

Jestem zwolennikiem utworzenia linii L dowożącej mieszkańców do stacji kolejowej w Nowej Iwicznej, jednak uważam, że trzeba wykorzystać tory tzw. linii siekierkowskiej -mam dwa pomysły: pociągi kursujące wahadłowo Konstancin – Nowa Iwiczna (zsynchronizowane z pociągami linii radomskiej), bądź rozwiązanie docelowe (jednak zdecydowanie bardziej kosztowne) Konstancin – Warszawa.

W godzinach porannego szczytu na „wylotówkach” tworzą się kilkukilometrowe korki.
Czy posiada Pan receptę na poprawę sytuacji na drogach wyjazdowych z Józefosławia zwłaszcza wyjazdy ulicami Geodetów, Jagielską i Działkową ? Czy przewiduje Pan nawiązanie współpracy z Warszawą w sprawie udrożnienia ruchu na Puławskiej ?

Jak widzi Pan pomysł współpracy z gminą Konstancin w celu poprawienia jakości ulicy Działkowej na odcinku do ulicy Prawdziwka ?

Współpraca z Konstancinem odnośnie ul. Działkowej i ul. Prawdziwka jest już rozpoczęta, uważam, że należy to w trybie pilnym kontynuować.
Należy współpracować z Warszawą w kwestii udrożnienia ruchu na ul. Puławskiej -lepsza synchronizacja świateł zwłaszcza do obwodnicy – ten odcinek wymaga szczególnego udrożnienia, należy też zatroszczyć się o dobrą komunikację z nową drogą S7. Uważam, że znacząca poprawa komfortu podróży ul. Puławską nastąpi po oddaniu drogi S7.

Jaki jest Pana ogólny plan rozwoju Józefosławia i Julianowa w 2014-2018 ?

Za sprawy priorytetowe, możliwe do zrealizowania w trakcie kadencji 2014-2018 uważam problemy zdefiniowane w moim programie, ponadto chciałbym, aby przez najbliższe lata została wypracowana koncepcja rozwoju i zagospodarowania przestrzennego Józefosławia, która będzie oficjalnie obowiązującą i konsekwentnie realizowaną (ciągi komunikacyjne, przestrzeń wspólna, preferowana zabudowa niska i kameralna).

OKRĘG 14 (8 kandydatów)

Józefosław, ulice: Aleja Bzów, Bażancia, Cynamonowa, Cyraneczki (od ul. Osiedlowej do ul. Ogrodowej), Drozda, Działkowa (od granicy z Dzielnicą Ursynów do ul. Ogrodowej), Dzikiego Wina, Geodetów (na odcinku od ul. Wiejskiej do ul. Ogrodowej), Impresji, Jowisza, Kanadyjska, Krótka, Kuropatwy, Londyńska, Montrealska, Narcyzów, Niagary, Ogrodowa, Oliwkowa, Osiedlowa, Ottawy, Pachnącego Groszku, Prymulki, Przepiórki, Rosiczki, Świetliska, Wiejska, Aleja Platynowa, Cyprysowa, Cyraneczki (na odcinku od ul. Ogrodowej do Wilanowskiej), Dzikiej Róży, Feniksa, Geodetów (na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Wilanowskiej), Komety, Księżycowa, Kwitnącej Wiśni, Limby, Magnolii, Mieczyków, Migdałowa, Mirabelki, Mlecznej Drogi, Olchowa, Pastelowa, Planety, Radnych, Rajskiej Jabłoni, Sasanki, Sekwojowa, Słoneczny Sad, Storczyków, Śnieguliczki

Kandydaci:

KRAWCZYK Ewa (KKW SLD Lewica Razem)
LENARD Elżbieta Katarzyna (KWW NASZA GMINA-NASZ POWIAT)
MICHAŁOWSKI Bartłomiej Zygmunt (KWW Klub Rozwoju)
PRAJSNAR Monika Stanisława (KW Prawo i Sprawiedliwość )
SKOWRON Ryszard Józef (KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa)
SOCHOCKI Andrzej (KWW Józefa Zalewskiego i Centrum)
WIDZ Robert Stanisław (KW Platforma Obywatelska RP)
ŻÓRAŃSKA Jolanta (KWW WSPÓLNE RAZEM)

Podoba ci się:

Komentarzy (5)

 1. GOSTKA CHRONI BÓG NIKT GO NIE HEJCI :D

 2. Doskonały pomysł!

  Przy każdych drzwiach urzędnik, który będzie sprawdzał, skąd jest pasażer i czy może podróżować tą linią…

  Od razu pro forma jeszcze wyposażyć w pałkę i gaz na opornych.

  Aaaa, ale przewoźnik musi przerejetrować autobusy na WPI, bo mu szyby potłuką…

 3. super pomysł ! gratuluję pomysłów.Tragiczna ta wieś Józefoslaw .smierdzi

 4. Proponuję aby wszyscy którym śmierdzi Józefosław udali się 16 do szkoły na Kameralną i oddali swój głos zamiast narzekać.

 5. Ta, skąd wziąć na to kasę poprzedni też obiecywali chodniki, komunikację, a tu nawet nie ma internetu kablowego dostępnego wszędzie. Dziura na dziurze w drogach, gmina nie chce naprawiać(ktoś kto odebrał geodetów po remoncie powinien do pierdla trafić). Widać jak jest i na lepsze się nie zmienia, inne gminy dopłacają stolicy by bilet na drugą strefę był tańszy, bo ceny biletów są z kosmosu na drugą strefę. Obecni tylko obiecują i spełnienia obietnic brak. Przyjdą nowi i co cuda się staną? Niech lepiej napiszą jak chcą to zrobić i skąd wezmą na to pieniądze to może uwierzę., by dać szanse. Każdy przed wyborami pisze, że chce i zrobi, ale nie pisze jak i czy to realne.

  Mieszkańców przybywa, ruch coraz większy, a nie inwestuje się w infrastrukturę, brak placów, parków, boisk, chodników, centrów rozrywki i rekreacji, brak porządnych siłowni(nie wspominając o TUAN, gdzie drożyzna jak nie wiem), pełno za to PRYWATNYCH przedszkoli. Po co nam kolejna szkoła podstawowa?

  Patrolów policji brak, włamania, nocą na ulicach urządzane są wyścigi aut z wiejskim tuningiem, latem jeżdżą kładami, młodzież jeździ grupami nocą bez oświetlenia po ulicach kręcą się w koło dla zabawy, bo nie mają co robić, siedzą na cyraneczki na ławkach(niedawno oddanych do użytku wraz z ulicą), wszystko zaplute, petów pełno wokoło, psie kupy na chodniku co kawałek mimo iż kubły na kupy ustawione wzdłuż drogi.

  Skrzyżowanie Cyraneczki z Wilanowską – odkąd otwarli nowy kawałek drogi to co 3 dni wypadek, ostatnio zainstalowali kamery zamiast zrobić rondo. Faktycznie Józefosław „zmienia się na lepsze”. Taka melina i dzicz się robi, coraz mniej komfortowo tu mieszkać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*