FIilip Krakowiak

Filip Daniel Krakowiak – Julianów, Chylice, Chyliczki, Pólko okręg nr 16 – „Jakakolwiek chęć wieczornego wyjścia bez samochodu ograniczana jest przez rozkład jazdy autobusu 739″

Filip Daniel Krakowiak Mieszkaniec Julianowa. Kandydat do Rady Gminy Piaseczno Okręg Wyborczy nr 16 – KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

Prywatnie

Od prawie 20 lat mieszkam w Julianowie. Tu żyję, tu się wychowywałem i dorastałem, stąd dojeżdżam do pracy.

Julianów ukształtował mnie jako dobrego obywatela i dlatego chcę móc działać na rzecz mojej małej ojczyzny, a także mieszkańców Julianowa, Chylic, Chyliczek oraz Pólka. Jestem absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na kierunku Integracja Europejska i Polityka Międzynarodowa. Po rocznej przerwie kontynuuję studia na Uniwersytecie Warszawskim. Tym razem postanowiłem zająć się teorią działalności samorządu lokalnego.

Roczna przerwa w edukacji posłużyła mi do rozwijania własnej firmy i działalności społecznej. Od tamtej pory zajmuję się infrastrukturą Julianowa i Józefosławia (pytałem m.in. o ulice: Julianowską, Cyraneczki, Geodetów, Feniksa), a także działalnością charytatywną na terenie Powiatu Piaseczyńskiego, promuję też ideę społeczeństwa obywatelskiego poprzez przewodniczenie stowarzyszeniu Niezależne Porozumienie Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego.

W chwili obecnej mój czas skupiony jest na dalszej edukacji, działalności na rzecz Józefosławia i Julianowa, pracy w branży finansowej, a także na zakładaniu rodziny. Czułbym się w pełni spełniony mogąc godnie reprezentować Państwa w Radzie Gminy Piaseczno, wykorzystując swoje doświadczenia managerskie, a także wiedzę o funkcjonowaniu samorządu.

Julianów okiem mieszkańca

Widzę, że od lat w Julianowie i Józefosławiu nic się nie zmienia. Co cztery lata pojawiają się obietnice wyborcze, z których absolutnie nic nie wynika. Wiem, że głównym problemem Józefosławia i Julianowa jest infrastruktura. Brak dogodnego połączenia z ulicą Puławską sprawia, że codzienny poranny dojazd do pracy czy szkoły staje się koszmarem. Zastanawiające jest podejście obecnych władz do tego problemu. Budowane są ulice łączące ul. Ogrodową, Wilanowską i Julianowską (wcześniej ul. Cyraneczki, teraz planowane otwarcie ul. Wenus). Inwestycje te nie wniosą nic do komfortu mieszkańców i rozwiązania problemu komunikacyjnego, jaki dotknął Józefosław i Julianów. Gmina może wybudować i 15 takich połączeń i też nic to nie zmieni. Konieczna jest budowa alternatywnego połączenia z ul. Puławską. Tylko wtedy odciążymy obecnie zakorkowane ulice. Połączenie autobusowe Julianowa i Józefosławia z Warszawą także pozostawia wiele do życzenia. Autobusy jeżdżą zdecydowanie zbyt rzadko (szczególnie w godzinach wieczornych). Jakakolwiek chęć wieczornego wyjścia bez samochodu ograniczana jest przez rozkład jazdy autobusu 739,a najmniejsze spóźnienie sprawia, iż na kolejny autobus trzeba czekać godzinę. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być wykorzystanie istniejącej już linii nocnej N83 i skierowanie jej na objazd Józefosławia i Julianowa. Warto nadmienić, iż linia ta wykonuje też taki objazd do stacji PKP Jeziorki, a z moich obliczeń wynika, że proponowana przeze mnie zmiana trasy spowodowałaby jej wydłużenie o nie więcej niż 4 minuty. To rozwiązanie wydaje się być najwłaściwszym dla zwiększenia komfortu mieszkańców.

Moja wizja

Demokracja obywatelska jest ideą, która powinna być intensywnie promowana i rozwijana. Radny jest reprezentantem mieszkańców i swoistym łącznikiem z Urzędem Gminy. Winien on być radnym bezpośrednim, otwartym na dyskusje, słuchającym mieszkańców i kierującym się ich wskazówkami. W końcu to mieszkańcy wiedzą najlepiej czego najbardziej im potrzeba. Dlatego też mogę zapewnić, iż będę po prostu słuchał mieszkańców i pytał ich o zdanie. Jestem mieszkańcem, chcę działać dla mieszkańców i z mieszkańcami.
Zawsze pozostaję do Państwa dyspozycji.

Filip Krakowiak
Tel. 796-728-923

Jozefoslaw24 :

Czy według Pana okręg wyborczy 16 jest dobrym pomysłem? (Julianów, Chylice, Chyliczki, Pólko) ?

Filip Krakowiak : Te cztery miejscowości, mimo, że z sobą sąsiadują, są od siebie komunikacyjnie odcięte. Sytuacja ta sprawia, że perspektywy rozwoju tej części Gminy są mocno ograniczone. Da się niestety zauważyć, że teren ten jest zapomniany przez władze. Nic po prostu się tu nie dzieje – nadal nie ma chodnika przy ul. Julianowskiej (a trzeba pamiętać, że dzieci z pobliskich osiedli głównie Julianowską podążają w kierunku szkoły przy Kameralnej), ul. Cyraneczki na odcinku od ul. Julianowskiej do ul. Sybiraków jest nieprzejezdna (nawet w największe upały stoi tam woda), a odcinek Julianowska – Wilanowska kosztował mieszkańców blisko 8 milionów złotych (dokładnie 742m drogi!). Tych kilka przykładów dobitnie pokazuje, że inwestycji na tym terenie nie ma, a jeśli są to albo bardzo drogie, albo nietrafione. Walcząc wspólnie mieszkańcy Julianowa, Chylic, Chyliczek i Pólka mogą osiągnąć więcej, dlatego też jestem zwolennikiem takiego kształtu tego okręgu wyborczego.

Czy jeden radny zdoła zadbać o cztery wsie ?

Siła radnego drzemie w nim samym. Równie dobrze czterech radnych mogłoby sobie nie poradzić z tym terenem. Najważniejsze jest zaangażowanie w pracę radnego (a tego mi nie zabraknie) i jego wizja zmian.
W 2012r. pomagałem mieszkańcom Chyliczek w walce o odrzucenie nietrafionego planu zagospodarowania przestrzennego. Wiem, że mieszkańcy Julianowa, Chylic, Chyliczek i Pólka mają wspólne sprawy, których załatwienie będzie prostsze, gdy będą o nich mówili jednym silnym głosem. Właśnie na budowaniu dialogu, na współpracy i wspólnym dążeniu do celu zależy mi najbardziej. Dlatego też będę organizował comiesięczne spotkania z mieszkańcami, a mój numer telefonu będzie podany do publicznej wiadomości.

Dlaczego uważa Pan siebie za lepszego kandydata od innych kandydujących z okręgu wyborczego nr 16 ?

Nie chcę twierdzić, że jestem najlepszym kandydatem. Wszyscy kandydaci posiadają swoje postulaty, swoją wizję działania. To mieszkańcy 16 listopada zdecydują kto jest najlepszy.

Czy znane są Panu problemy mieszkańców Julianowa ?

Jak już wspomniałem, jestem mieszkańcem Julianowa od blisko 20 lat. Problemy jego mieszkańców widzę codziennie. Widzę problemy z dojazdem do Warszawy; widzę, że dzieci chodzą do szkoły polem przy ul. Julianowskiej bo chodnika nie ma a wielkie tiry nie zachęcają do chodzenia przy krawędzi jezdni; widzę w końcu, że mieszkańcy nie czują, że ktoś interesuje się ich problemami, że ktoś ich realnie reprezentuje w Radzie Gminy, że ktoś z nimi rozmawia nie tylko w czasie kampanii wyborczej. Myślę, że czas to zmienić i wybrać kogoś, kto będzie ich słuchał, brał ich uwagi do siebie i sprawi, że wreszcie poczują, że mają swój głos i sami mogą decydować o swojej najbliższej okolicy.

OKRĘG 16 (7 kandydatów)

Julianów, Chylice, Chyliczki, Pólko

Kandydaci:

DYNOWSKI Krzysztof Tomasz (KWW WSPÓLNE RAZEM)
KOZYRA BARTŁOMIEJ MATEUSZ (KWW Przyszłość Samorządu)
KRAKOWIAK Filip Daniel (KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa)
KRZYŻEWSKA Hanna (KWW NASZA GMINA-NASZ POWIAT)
MIKA Wojciech (KWW NASZ SPORT I KULTURA)
ROSIAK Robert Zbigniew (KWW Klub Rozwoju)
SPOCIŃSKI Krzysztof (KWW Józefa Zalewskiego i Centrum)

Podoba ci się:

Komentarzy (27)

 1. Brzmi rzeczowo i sensownie. Przynajmniej zna problem komunikacji miejskiej. Platforma też zna lecz od razu stawia sprawę na przegranej pozycji. Za co PO ma MINUS a pan Krakowiak PLUS.

 2. ” Dobrym rozwiązaniem wydaje się być wykorzystanie istniejącej już linii nocnej N83 i skierowanie jej na objazd Józefosławia i Julianowa. Warto nadmienić, iż linia ta wykonuje też taki objazd do stacji PKP Jeziorki, a z moich obliczeń wynika, że proponowana przeze mnie zmiana trasy spowodowałaby jej wydłużenie o nie więcej niż 4 minuty.” BRAWO POPIERAM!!!

 3. Rozwiązaniem części z tych problemów jest utworzenie nowej linii busowej typu „L” z Chylic przez Julianów i Józefosław do stacji PKP w Nowej Iwicznej. Takie rozwiązanie zamierza wprowadzić w nowej kadencji Pani HANNA KRZYŻEWSKA. Warto rozważyć tę propozycję oraz tę kandydaturę :)

  • Marku, przepraszam ale od razu widać, że albo jesteś Hanną albo na chama próbujesz agitować.

 4. Super! Ale co Pan Panie Filipie wie o Chylicach i Chyliczkach? Co PAn może zaoferować tym miejscowościa, tzn jak Pan rozwiąze problemy jakie trapią mieszkańców tych wsi. Wydaję mi sie oczywiście z całym szacunkiem że jest Pan ciekawą osobą lecz wiekiem za młodą. Pozdrawiam.

 5. Co ma wiek do bycia skuteczną radną ? Skutecznym się jest albo nie jest. Filip ma łeb na karku, szkoły pokończone, więc tylko chęci i wsparcie konstruktywną krytyką sprawi, że mechanizm zadziała.

 6. Patrycjo, Pani Hania występuje na forum pod nickiem Jania. A ja jestem wyborcą popierającym tę dobrą kandydaturę. Myślę, że przedstawianie dobrego programu nie jest chamską agitacją tylko wskazaniem lepszych pomysłów innego kandydata. Myślisz się też co do zasadniczej kwestii, mianowicie sam „łeb na karku, szkoły pokończone i chęci” nie sprawią magicznie, że „mechanizm zadziała”. Nie potrzebujemy radnego, który przez pół kadencji będzie się uczył na własnych błędach tej funkcji. Nasze miejscowości nie mają na to czasu. A Pani Hania ma doświadczenie i kupę skutecznie przeprowadzonych działań za sobą, w tym parę które wymagają dokończenia bo urzędowe procedury nie idą niestety w parze z wymiarem kadencji. Dobre chęci to sporo ale musimy głosować na chętnych i najlepszych, którymi nie zawsze są najmłodsi i najmniej doświadczeni ;)

 7. Osoby starsze musza wiedziec kiedy ze sceny zejsc nie pokonanym! Watpie czy Pani Hanna w wieku mojej babci bedzie odbierala telefony i jezdzila do mieszkancow. bedzie raczej zasiadac w radzie i głosowac a to dosyc mało…

 8. co do szkól to można miec ich skonczone tysiace ale wiedza jaka daje nam zycie jest bezcenna, a co moze wiedziec o zyciu chlopiec w wieku 18 lat, czy 23 bez urazy dla nikogo.

 9. @Kandydat, ależ Pani Hania na co dzień odbiera maile, telefony, prowadzi facebooka, bierze udział w komisjach, składa wnioski (w mijającej kadencji przeszło 80), prowadzi obrady, załatwia sprawy mieszkańców, prowadzi dom a potrafi też poprowadzić organizację dużej plenerowej imprezy integracyjnej dla mieszkańców (których zorganizowała kilkanaście) samodzielnie (bez pomocy balkonika ;) ) reprezentuje gminę na wielu uroczystościach a nawet korzysta z komunikacji miejskiej, której poprawą osobiście się zajmowała w tej kadencji i jest na tyle sprawna fizycznie oraz psychicznie, że większość radnych chciała uczynić ją przewodniczącą Rady Gminy. Proszę więc nie pleść trzy po trzy i nie używać argumentów oderwanych od jakiejkolwiek rzeczywistości, tym bardziej, że tak je formułując obraża Pan zarówno panią Hannę Krzyżewską oraz całe jej pokolenie 60+. Ma Pan, Panie Kandydacie, odwagę cywilną aby przedstawić się z imienia i nazwiska, żeby to pokolenie wiedziało na kogo na pewno nie głosować…?

 10. To ja zadam jedno trapiace mnie pytanie. Ddlaczego z góry zakładanie ze osobą młoda nie poradzi sobie z odpowiedZialną funkcją? Przecież wiek to nie wyznacznik umiejętności. Mam rozumieć ze każdy kandydat poniżej 60roku życia jest „be” i na niego nie powinno się głosować? No bez jaj! Gdzie tu logika? Czy rok w którym urodził się dany kandydat świadczy o jego umiejętnościach? Patrząc na takie klastfikowanie nasuwa mi się na myśl kolejej pytanie. Jak młody człowiek ma wystartować i nabrać tych umiejętności które posiada Pani Hanna skoro z góry jest dyskfalifikowany? Wychodzi na to że to nie działalność jak radny a wiek prowadzi do nabrania wprawy. Morał jest taki ze do póki nie prZekroczy się +50 trzeba siedzieć cicho bo prprzecież nic się nie wie i nie potrafi

 11. Jestem zdania , że trzeba dać szansę młodym wilkom!

 12. @szalona brunetka, w swoim poście z godz. 20:14 przedstawiłem odpowiedź na post „Kandydata” z godz. 19:50, o treści cytuję „czy Pani Hanna w wieku mojej babci bedzie odbierala telefony i jezdzila do mieszkancow. bedzie raczej zasiadac w radzie i głosowac”. Dobry jest każdy kandydat, który ma sporo czasu na zajmowanie się sprawami mieszkańców i jest w tym skuteczny. Wątpię (pisząc językiem „Kandydata”) czy osoba młoda, na dorobku, która potrzebuje poświęcać sporo czasu na budowanie swojej pozycji zawodowej i finansowej, będzie potrafiła znaleźć na codzienne rozwiązywanie spraw mieszkańców wystarczająco dużo czasu jak np sprawna i energiczna emerytka ;)

 13. Marco więc dowiemy się 16 listopada w czyje ręce MY – wyborcy oddamy swój los. ;) Ja osobiście stawiam na młodych ;P

 14. @szalona, najważniejsze żeby naszym przedstawicielem była osoba skuteczna w działaniach, kulturalna, potrafiąca zarówno walczyć jak i nawiązywać dobre relacje a przede wszystkim nieskazitelnie uczciwa oraz pracowita. Dlatego, nawet gdyby była znacznie młodsza, mój głos przekażę pani Hani Krzyżewskiej :)

  • Nie wiem, czy młody wiek jest plusem, czy minusem. Wiem, że doświadczenie w pracy społecznej pani Hanny jest na pewno plusem. Natomiast doświadczenia z działalności przy panu Palikocie tego młodego kandydata trochę mnie zastanawiają. No, bo tam trawkę podobno lubią…

  • …bo nie znam w naszym rejonie bardziej kompetentnej osoby na radną…

   • A znasz jakiegokolwiek innego kandydata? Wiesz co robi, jak pracuje i czy jest z natury kompetentny? Nie przekonamy się póki nie wybierzemy kogoś nowego. Warto stawiać na młodych!

 15. #to_ja. Z tego co wiem to pan Krakowiak też ma duże doświadczenie w pracy społecznej, kilka akcji charytatywnych za sobą, a z tego co słyszałem w NPM też odwala kawał dobrej roboty. A co do Palikota – każdy może w życiu popełniać błędy :) zresztą poglądy polityczne nie naga przecież znaczenia w samorządzie, nie?

 16. A widział ktoś rozpoczęcie poszerzenia ul. Kombatantów od Julianowskiej? Podobno cały projekt bezpiecznej ulicy z chodnikami i oświetleniem będzie realizowany aż do szkoły. Ktoś wie któremu radnemu udało się do tego doprowadzić…?

 17. Będzie…:-)

 18. Don sprawdzenia w urzędzie lub do potwierdzenia zapewne u pani Krzyżewskiej. Wykonawca wybrany w drodze procedury przetargowej, prace już rozpoczęte. Samo się nie załatwiło ;)

  • Szkoda że 3 lata temu się nic nie załatwiło

 19. Przebudowa Kombatantów była planowana od dawien dawna. Na razie powstaje tam tylko chodnik. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że „przypadkiem” zaczęli kilka dni przed wyborami.

  • Witam i wyjaśniam: przy Kombatantów będzie nie tylko chodnik, ale też kanalizacja burzowa i oświetlenie. Jezdnia też ma być poszerzona. Budowa tego 80 metrowego odcinka jest częścią składową projektu przebudowy całej Julianowskiej. Pierwszy odcinek Julianowskiej (od Przesmyckiego do Okulickiego) powstał wiosną, a więc trudno powiedzieć, że tuż przed wyborami :-) . Cała przebudowa od Kameralnej do Okulickiego ma zostać ukończona latem 2015. A kiedy już powstaną chodniki, to na co będzie narzekać Wiochmen???
   Marco, miło mi, że doceniasz moją pracę i zaangażowanie w sprawy naszej okolicy, czuję się nieco zażenowana, choć przyznam, że to naprawdę sympatyczne.
   Pozdrawiam Wszystkich,
   Hanna Krzyżewska

   • Wiem po prostu co nieco na temat przedłużających się procedur przy planowaniu geodezyjnym, związanych z wykupem gruntów, powtarzających się przetargów (bo oferenci nie spełnili jakiś tam procedur) czy na temat wykonawców, którzy w polskich realiach wygrywają najniższą ceną ale roboty zostawiają na ostatnią chwilę.
    Wiem też, że w sprawie inwestycji związanej z rozbudową Julianowskiej i bezpiecznym dojściem nią do szkoły dla naszych dzieci, walczyła Pani nie tylko w ciągu ostatnich 4 lat kadencji ale również społecznie, na długo przed zostaniem radną.
    Szanuję Panią za wytrwałość w dążeniu do celów. Dlatego proszę nie przejmować się hejterami, jak również nie krępować się docenieniem (osób, które są wdzięczne za Pani działania jest w Julianowie jest na pewno sporo), tylko dalej robić swoje (nasze!), bo to jest bardzo dobra robota! Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

 20. Dziękujemy za przypomnienie nam o obecnych radnych w wątku dotyczącym Pana Filipa Krakowiaka. Ocenę stanu infrastruktury oraz pracy obecnych radnych w ciągu czterech lat każdy wykona w niedzielę sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*