Julianowska tutaj od 2012 powstaje chodnik ...

II tura wyborów na burmistrza Piaseczna – Zalewski vs Lis

Nie ma co się rozpisywać na temat kandydatów ubiegających się o stanowisko burmistrza, ale warto zaznaczyć, że na nasze pytania związane z poprawą jakości życia w Józefosławiu i Julianowie indywidualnie odpowiedzieli następujący kandydaci :

RUDZIŃSKA-MĘKAL BARBARA lat 45, wykształcenie WYŻSZE,
zam. PIASECZNO,
nie należy do partii politycznej KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

SŁOWIK MARIUSZ lat 39, wykształcenie WYŻSZE,
zam. GŁOSKÓW,
nie należy do partii politycznej KWW Klub Rozwoju

ZALEWSKI JÓZEF lat 58, wykształcenie WYŻSZE,
zam. PIASECZNO,
członek partii: Polskie Stronnictwo Ludowe, popierany przez: STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE CENTRUM KWW Józefa Zalewskiego i Centrum

Zdzisław Lis stwierdził, że nie ma potrzeby odpowiadać na indywidualne pytania, ponieważ wszystko jest opisane w programie wyborczym Józefosław 2.0 przygotowanym przez radnych, a ewentualne odpowiedzi stanowiłyby jedynie wycinek tematów. Naszym zdaniem pozostali kandydaci opracowali w swych „wycinkach” więcej ciekawych rozwiązań.

Chodnika przy Julianowskiej też chyba nie było potrzeby wybudować, bo jeszcze nie daj Boże przysłoniłby baner.

W środę sąd nakazał Józefowi Zalewskiemu przeprosić Zdzisława Lisa za podawanie nieprawdziwych informacji o budżecie podpisanym przez burmistrza:

„Józef Zalewski przeprasza Pana Zdzisława Lisa za treść nieprawdziwego oświadczenia umieszczonego na portalach internetowychJózefoslaw24.pl oraz www.piaseczno4u.pl. dotyczącego rzekomego braku środków w budżecie gminy Piaseczno na 2015 rok na dokończenie ul. Cyraneczki, w szczególności za naruszające dobre imię Pana Zdzisława Lisa, nie mające pokrycia w rzeczywistości, stwierdzenia o: »akcie bezmyślności«, »braku odpowiedzialności«,»bezkarności i oszustwie wyborczym« oraz o chęci »nabijania sobie głosów w Józefosławiu.”

Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę. Jedno jest pewne wybór jest trudniejszy niż ten „odwieczny” między PO a PIS.

Poniżej wszystkie artykuły związane z wyborami samorządowymi 2014. Informacje zostały opublikowane na naszym portalu na przełomie października i listopada.

Burmistrz boi się konkurentów w walce o reelekcję ? Nieuczciwa rywalizacja ?! – 1.10.2014

A gdyby tak spróbować inaczej … – 8.10.2014

Kandydaci na radnych z Józefosławia i Julianowa -19.10.2014

Józefosław 2014/2018 – kandydat na burmistrza Mariusz Słowik -20.10.2014

„…zainteresowane strony wypierają się tego jak żaba błota ” – Wyborcza koalicja ? -20.10.2014

Józefosław 2014/2018 – kandydat na burmistrza Józef Zalewski – 21.10.2014

Program rozwoju Józefosław 2.0 – spotkanie z kandydatami PO do Rady Miasta -22.10.2014

Gmina Piaseczno nie wykorzystała unijnych dotacji – 22.10.2014

Co może radny ? -23.10.2014

„Starosta Jan Dąbek i inni członkowie zarządu powiatu nie powinni pełnić żadnych funkcji w samorządzie, gdyż nie rozumieją, jakie cele samorząd powinien realizować.” – wywiad z Adamem Leśniakiem -24.10.2014

Czy kandydatka z listy wyborczej Starosty ma coś wspólnego rozbudową Auchan ? – 30.10.2014

„Nasza Gmina – Nasz Powiat” … syn Starosty Jana Dąbka kandyduje do Rady Powiatu ! -30.10.2014

Kandydaci na radnych Józefosław Okręg 15 – Joanna Chełchowska -31.10.2014

Oświadczenie w sprawie wpisu „Nasza Gmina – Nasz Powiat… syn Starosty Jana Dąbka kandyduje do Rady Powiatu „ – 31.10.2014

Hanna Krzyżewska Julianów okręg nr 16 -31.10.2014

Chcę być burmistrzem -3.11.2014

Komunikacja publiczna, drogi, koncepcja przyłączenia Józefosławia do Warszawy – wywiad z kandydatką na burmistrza Barbarą Rudzińską – Mękal- 4.11.2014

Elwira Dworak – Józefosław okręg 15 – 5.11.2014

Jolanta Zel – Józefosław okręg 15 – 5.11.2014

Debata z kandydatami na burmistrza Piaseczna – relacja video -5.11.2014

„Obawiam się, że jeśli wejdziesz do rady, to będziesz „przepychała” koncepcje rozbudowy Auchan zgodna z interesami spółki, a nie mieszkańców ” – Nowocin vs Dworak -7.11.2014

„Jeśli chodzi jakość podróżowania linią 739 to naszym zdaniem szanse na poprawę są niewielkie” – na pytania odpowiadają kandydaci Platformy Obywatelskiej- 11.11.2014

Filip Daniel Krakowiak – Julianów, Chylice, Chyliczki, Pólko okręg nr 16 – „Jakakolwiek chęć wieczornego wyjścia bez samochodu ograniczana jest przez rozkład jazdy autobusu 739″
– 12.11.2014

Krzysztof Dynowski – Julianów, Chylice, Chyliczki, Pólko okręg 16 – czy jeden radny zadba o cztery wsie ? -12.11.2014

Jolanta Żórańska – Józefosław okręg 14 – recepta na poprawę komunikacji publicznej kadydatek KWW Wspólne Razem -12.11.2014

Andrzej Sochocki – Józefosław okręg nr 14 – „Ograniczyć przewóz pasażerów, którzy nie są z tych miejscowości, a mają do dyspozycji inne linie autobusowe, chodzi o to, by linia 739 w jak największym stopniu służyła mieszkańcom Józefosławia i Julianowa” -13.11.2014

Kandydaci do Rady Powiatu Piaseczyńskiego – okręg Józefosław i Julianów -13.11.2014

Kandydaci do Rady Powiatu Piaseczyńskiego – okręg Józefosław i Julianów – 13.11.2014

Paraliż komunikacyjny Józefosławia – 13.11.2014

Józefosław 2014/2018 – kandydat na burmistrza Piotr Kandyba

Kandydaci do Rady Miasta – okręg Józefosław i Julianów – co kandydaci na burmistrza zaoferują mieszkańcom Józefosławia ?

Platforma Obywatelska Józefosław – 17.11.2014

Oficjalne wyniki wyborów w Józefosławiu i Julianowie – 18.11.2014

Jan Dąbek nie dostał się do rady powiatu piaseczyńskiego – wyniki wyborów ! – 19.11.2014

Kształt dzisiejszego Józefosławia (a także osiedli w rejonie Słowiczej) to planistyczne „dzieło” samorządów i władz gminy z czasów, kiedy decydowali pana koledzy” – 24.11.2014

Piaseczyńskie wybory w liczbach – 27.11.2014

Podoba ci się:

Komentarzy (16)

 1. Jeden lepszy od drugiego :(

 2. Program Józefosław 2.0 jest żenujący. Śmiech na sali. Nie rozgraniczam czyje projekty są realne czy nie. Oceniam po podejściu do sprawy. Faktycznie pan Lisek wykpił się z opdowiedzi i odesłał do smutnego folderu posłów PO. Na serio tylko na tyle stać tęgie łepetynki z platformy ? Kandyba, Mękal, Zalewski a nawet Słowik mają lepsze pomysł od tych wyPOconych przez PO.

 3. Partia Przewodnią Siłą Narodu :-)

 4. vide 2.0 ” Obecnie w Józefosławiu mamy 1 linię autobusową 739. niestety
  cała północna część miejsco wości wokół ulic Ogrodowej i Osiedlowej jest praktycz nie od komunikacji miejskiej odcięta. Jako rozwiązanie proponujemy utworzenie ciągu pieszo-rowerowego na wysokości przystanku Kameralna łączącego ul. Wila nowską i Ogrodową, co pozwoliłoby szybko dotrzeć do tego przystanku z ul. Ogro dowej i Osiedlowej.
  Do datkowo będziemy zabiegać o uruchmienie lokalnej linii L,
  (najlepiej jako przedłużenie linii L kursującej w Mysiadle i nowej iwicznej) na trasie nowa iwiczna Stacja – Mysiadło – Geodetów – Ogrodowa – Cyraneczki – Julianow ska – Plac przy Szkole). Zyskalibyśmy w ten sposób skomunikowanie Ogrodowej i Osiedlowej oraz łatwy dojazd do pociągu w nowej iwicznej.

  SUPER FAJNIE SZYBO DOTRZEĆ DO PRZYSTANKU I DOPIER$%#LIĆ WIĘCEJ LUDZI DO ZAJEB#$%GO 739 – NOOOO SUPER REFORMA. WSTYD I KURE#$WO !!!! A LINIE LOKALNĄ TO MOGLIŚCIE ZROBIĆ PRZEZ 2010-2014 ALE GÓWNO WAS OBCHODZIŁO, DOPIERO PRZED WYBORAMI MAMICIE NAS ALE WAM SIĘ NIE UDA. WOLE JUŻ ZALEWSKIEGO NIECH POKAŻE COŚ LEPSZEGO NIŻ LIS. KEIDYŚ MU NIE SZŁO MOŻE TERAZ SIE POPRAWI.

  • Zgadzam się z przedmówcą w 100%

  • Dokładnie tak.

   Ale dla tych ludzi to jakaś abstrakcja, której zupełnie nie rozumieją.
   Nie jeżdżą autobusem, więc nie znają tłoku.
   Nie umieją nawet czytać rozkładu jazdy – według nich autobus jeździ
   co 10 minut – nie rozróżniają 2 kierunków :)
   Nie widzą związku pomiędzy korkami rano, a słabą komunikacją publiczną,
   bo przecież autobus jeździ co 10 minut.
   Wszystkie problemy rozwiąże nam S7, po przecież do czasu jej wybudowania
   samochody z J&J będą umiały do S7 dolecieć, a potem na wyjeździe
   z tej S7 będą (bez korków) teleportować się do biurowych garaży.

   Byłem na spotkaniach wyborczych.
   Mizeria umysłowa i brak obycia w świecie mnie przeraziła.

 5. Lis dał wam to co macie a Zalewski stare gacie !

 6. Wybór między malarią a HIV. Mimo wszystko wolę chyba skreślić Zalewskiego, bo skreślam też przez to wpływy Dąbka. A Dąbek z Zalewskim latami tu rządzili i ponoszą największą odpowiedzialność za kształt tego Piaseczna, z dyktatem deweloperów, brakiem infrastruktury, zagęszczeniem i blokowiskami. Największym problemem jest za duże zagęszczenie, nie nadążające za infrastrukturą. Choć Lis i jego lobbing za Auchan też nie zachęca, to Zalewski obecny układ z Auchan stworzył. Pójdę zagłosować po prostu przeciwko Zalewskiem (i Dąbkowi przy okazji), bo olanie wyborów to jakby oddać głos na nich.

  Co do autobusów – może by tak ktoś wpadł na pomysł stworzenia zatoczek dla autobusów, żeby nie tamowały ruchu zatrzymując się przy przystankach? I jakiś komfortowych dużych wiat, by pasażerowie mogli czekać bez deszczu padającego na głowę i osłonić się przed wiatrem. To chyba nie jest duży koszt – zatoczka i wiata?

  • Ja też idę żeby zagłosować. Głosuję na PO czyli Pana Lisa. Porównując jego zaangażowanie do zaangażowania przeciwnika należy mu się duży plus. W tej kadencji jeśli starostą zostanie osoba która nie będzie robiła pod górkę urzędowi miasta (dotychczas zawsze był konflikt pomiędzy starostwem a Urzędem Mista) jest szansa że projekty zostaną zrealizowane.
   Pan Zalewski pokazał przez kilkanaście lat rządzenia co potrafi i w mojej opinii lepszym wyborem będzie PO z Panem Lisem na czele.

 7. Zdzisław Lis to fajny gość tylko, czy będzie w stanie rządzić samodzielnie, bez ulegania wpływom osób trzecich z partii ,których JJ już mniej interesuje….

 8. Też uważam, że wybierając z tych dwóch kandydatów, rozsądniejszym wyborem jest Lis.
  Ważne żeby odsunąć, przy okazji, od władzy Dąbka. To i może wreszcie chodnik na Julianowskiej powstanie.

  • gratuluje zapytaj lepiej szczwanego gdzie podziały się 50 mln zwrotu podatku VAT z pwik

 9. Dąbka to ty możesz…..i nie wiem czy ci pozwoli takiego zaszczytu dostąpić.

 10. Ale z drugiej strony Dąbek obiecał i nowy odcinek Cyraneczki się buduje!

 11. Porównując co zrobił Józef Zalewski, a co zrobił Zdzisław Lis dla Piaseczna – wybór jest prosty. Józef Zalewski.
  Oto krótkie porównanie.
  Józef Zalewski – pozyskiwanie środków Unijnych; budowa nowego Gimnazjum w Piasecznie, budowa ZSP w Józefosławiu, budowa praktycznie nowej oczyszczalni ścieków, skanalizowanie Józefosławia, wykonanie nawierzchni ul. Ogrodowa, Wilanowska, wykonanie nowej nawierzchni na ul. Julianowskiej, załatwienie dla Józefosławia komunikacji miejskiej linii 739, rewitalizacja centrum Piaseczna -rynek, fontanna, budowa nowej siedziby Centrum Kultury na rynku, zaangażowanie w budowę nowej komendy policji i sądu z prokuraturą.
  Zdzisław Lis – brak tzw twardych projektów unijnych, przez 4 lata nie był w stanie wybudować nowej szkoły dla Piaseczna (za to zwolnił p. dyr. Wiktorzak w ostatnim roku dyrektorowania przed emeryturą – po 19 latach dyrektorowania szk. podst. nr 5), zbudował 3 uliczki osiedlowe w Józefosławiu: Komety, Pastelowa i XXIw., nie był w stanie odwodnić zalewu wilanowskiego,wykonał skwer przy ul Tenisowej, nie był w stanie wykonać chodnika przy ul. Julianowskiej – zwodził mieszkańców przez 4 lata, wreszcie prace miały ostatecznie ruszyć 1 października -i nic, zbudował skate park, nie był w stanie rozwiązać problemów komunikacyjnych Józefosławia.

  Dla mnie wybór jest prosty JÓZEF ZALEWSKI

  • No i widać, który wybór był prostszy dla mieszkańców. Wybrali Lisa. No dobrze, zgadzam się, że nie jest to wybór idealny, ale posądzanie go o niechęć wykonania Julianowskiej – to chyba przesada. Przecież to jeszcze za Zalewskiego mieszkńcy walczyli o Julianowską od jakichś 12 lat. To dlaczego on jej wtedy nie zrobił??? A teraz jak wreszcie jest wykonawca i prace (rzeczywiście nadzwyczaj ślamazarnie) ale jednak ruszyły – to pan zwala winę na Lisa. Trochę więcej obiektywizmu! Ale rozumiem, była kampania wyborcza, więc trochę trzeba było kontrkandydata poopluwać.
   A`propos: jakoś nie zauważyłem, żeby Zalewski „odszczekaL” kłamliwe napaści na Lisa, zgodnie z wyrokiem sądu. Odwołanie odwlekło wykonanie wyroku, ale nie pomogło oskarżonemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*