Jozefoslaw24.pl

Nieprawidłowości w CK Piaseczno ? Kto zarabia 11 000 PLN miesięcznie ?

Autorem poniższego tekstu i pytań jest stowarzyszenie Społeczna Kontrola Władzy. Na pytania odpowiedział burmistrz Zdzisław Lis :

Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis akceptuje nepotyzm w Centrum Kultury w Piasecznie przekazując co roku ponad 4 miliony złotych środków publicznych do dysponowania rodzinie księgowej i dyrektorki.To już nadaje się do Prokuratury z wnioskiem o wskazanie legalności działań burmistrza.

Przypomnijmy Ewa Dudek zatrudniła swoją córkę jako kadrową, a księgowa synową i syna. Mają bezpośredni i pośredni wpływ na wydawanie publicznych pieniędzy i posługiwanie się nimi. Czytając odpowiedzi na pytania ( nie na wszystkie burmistrz odważył się odpowiedzieć), nie można oprzeć się wrażeniu, „lania wody” i omijania tematów drażliwych. Pytania zadane gminie dostępne są na naszym profilu, kilka postów wcześniej. Burmistrz Zdzisław Lis z piaseczyńskiego PO jawi się nam jednak jako parasol ochronny nad nepotycznymi relacjami w Centrum Kultury w Piasecznie, co go ostatecznie dyskwalifikuje z wyścigu o posadę burmistrza.

Żaden z kandydatów nie oprotestował nepotyzmu w Centrum Kultury, wszyscy jak widać dotychczas poklepują się po plecach w dążeniu do utrzymania chorych wręcz patologicznych relacji w tej instytucji. Protestujemy przeciwko zawłaszczaniu instytucji publicznych przez rodzinne kliki w Piasecznie! Wzywamy kandydatów w ostatnim tygodniu przed wyborami do jasnego stanowiska w sprawie nepotyzmu w Centrum Kultury w Piasecznie.To papierek lakmusowy uczciwości. Albo za, albo przeciw, brak reakcji jest wspieraniem patologii.

Wzywamy lokalne media do oderwania się od myślenia własnym interesem reklamowym i opisania skandalu uczciwie i bez znieczulenia. Nie twórzcie w Piasecznie kliki, zmieniajmy standardy, Kamil Staniszek „Kurier Południowy” i @Mateusz Baj „Nad Wisłą” nie chowajcie głowy w piasek, precz z nepotyzmem i korupcją! #piaseczno, #nepotyzm, #mazowieckie

Pytania jakie zadaliśmy gminie Piaseczno w trybie Ustawy o dostępie do informacji publicznej w związku z aferą nepotyzmu w Centrum Kultury i innych jednostkach organizacyjnych:

1. Czy regulacje wewnętrzne urzędu gminy Piaseczno, jednostek organizacyjnych gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury zawierają zapisy antykorupcyjne i przeciwdziałające nepotyzmowi? Jeśli tak, to jakie i czy są one wiążące dla zarządzających tymi instytucjami?

2. Czy urząd gminy Piaseczno kontrolował Centrum Kultury pod kątem nepotyzmu w tej jednostce, jeśli tak to jakie są ustalenia kontroli wewnętrznej?

3. Czy po kontroli wdrożono w Centrum Kultury w Piasecznie zalecenia co do zapobiegania nepotyzmowi?

4. Dlaczego Burmistrz Piaseczna akceptuje zatrudnianie w centrum Kultury na stanowiskach bezpośredniej podległości członków rodzin kierownictwa, Dyrektor Ewa Dudek zatrudnia córkę Małgorzatę Dudek- Kowalczyk, a główna księgowa Jolanta Wacława Cordes zatrudnia swojego syna Krzysztofa Cordesa oraz synową Justynę Cordes?

5. Czy gmina Piaseczno przeprowadziła w ostatniej kadencji kontrolę jednostek jej podległych w zakresie praktyk nepotyzmu i przeciwdziałania im, jakie i w jakim zakresie?

6. Czy pracownicy gminy Piaseczno i jej podległych jednostek przeszli szkolenia antykorupcyjne i przeciwdziałające nepotyzmowi oraz wykorzystywaniu swoich funkcji do celów prywatnych?

7. Jakie nagrody finansowe otrzymała w ciągu ostatnich 4 lat dyrektor Ewa Dudek wraz z wyszczególnieniem kwot i zasług?

8. Jak kształtuje się wynagrodzenie dyrektor Ewy Dudek wraz z wyszczególnieniem jego składników?

9. Jak kształtuje się wynagrodzenie głównej księgowej Jolanty Wacławy Cordes, jej syna Krzysztofa Cordesa oraz synowej Justyny Cordes wraz z wyszczególnieniem jego składników?

10. Jakie środki publiczne i w jakiej wysokości przekazuje gmina Piaseczno dla Centrum Kultury w latach 2010-2014 i w jakim zakresie wykonano budżet?

11. Jaki procent budżetu Centrum Kultury i w jakiej wysokości łącznie w latach 2010-2014 stanowią wypłaty wynagrodzeń z tytułu umowy o pracę, a jakie z tytułu umów o dzieło i zleceń?

12. Kto zasiadał w komisji konkursowej gdy na stanowisko aplikowała Małgorzata Dudek – Kowalczyk wraz z wyszczególnieniem nazwisk i funkcji pełnionych w Centrum Kultury?

13. Dlaczego w Komisji zasiadała matka kandydatki Małgorzaty Dudek- Kowalczyk i dwóch pracowników fizycznych?

14. Kto zdecydował o takim składzie komisji rekrutacyjnej, na podstawie jakich przepisów i jak oceniono kandydatów?

15. Kto zajmuje się obsługą prawną Centrum Kultury i jakie wynagrodzenie pobiera z tego tytułu?

16. Ile umów, z kim i o jakiej wartości zawarło centrum Kultury z pieniędzy budżetowych Piaseczna na obsługę prawną w latach 2010-2014?

17. Jaką umowę z gminą Piaseczno zawarł Burmistrz Zdzisław Lis, proszę o przedstawienie skanu umowy i jej warunków oraz aktualnego Regulaminu pracy obowiązującego burmistrza?

18. Jaką umowę zawarła z gminą Piaseczno Dyrektor Ewa Dudek, proszę o przedstawienie skanu tej umowy i jej warunków.

19. Które osoby powiązane rodzinnie lub pozostające w powinowactwie zatrudnia gmina Piaseczno w urzędzie i jednostkach organizacyjnych oraz spółkach miejskich, proszę o o podanie listy nazwisk wraz z zajmowanymi stanowiskami?

Podoba ci się:

Komentarzy (13)

 1. Ale wytaczają armaty !
  Ręce precz od kultury!

  Coraz ciekawiej się robi przed głosowaniem ….

 2. Ręce precz od moich podatkowych pieniędzy! Kultura na szarym końcu potrzeb mieszkańców powiatu!

 3. To niezłe jaja się w tej Gminie dzieją

 4. Nepotyzmowi mówimy stanowcze NIE !

 5. Nepotyzm może być, ale nie na bezczela i z umiarem. Przecież rodziny też gdzieś muszą pracować. Trzeba wyważyć środek i nie popadać w paranoję. Jeśli chodzi o pensyjkę pani dyr, to uważam, że jest przesadnie duuuża.

 6. I jak zwykle, w drugiej turze, pozostał wybór między dżumą a cholerą.
  Ehhh…

 7. Jeśli ktoś ma prywatną firmę to może zatrudnić nawet swojego pradziadka. Jeśli ktoś jest wynagradzany z pieniędzy publicznych to nie życzę sobie żeby zatrudniał członków własnej rodziny gdyż nie mam zamiaru z moich podatków utrzymywać takich osób!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • „4. Dlaczego Burmistrz Piaseczna akceptuje zatrudnianie w centrum Kultury na stanowiskach bezpośredniej podległości członków rodzin kierownictwa, Dyrektor Ewa Dudek zatrudnia córkę Małgorzatę Dudek- Kowalczyk, a główna księgowa Jolanta Wacława Cordes zatrudnia swojego syna Krzysztofa Cordesa oraz synową Justynę Cordes?”

   Czy Społeczna Kontrola Władzy ustaliła jaką miesięcznie kwotę zarabia łącznie te 5 osob powiązanych rodzinnie? Czy były przeprowadzone konkursy na stanowiska piastowane przez córkę dyrektora i syna i synową głównego księgowego?

 8. Wiochmen wstydź się tak manipulujesz. To dlaczego ten nowy nie przeszkodził w tym działaniu.

 9. Kultura musi kosztować!

 10. Szczerze – mam dość układów i układzików – to tylko u nas tak być może. Tu synek tam córcia czy synowa. Jak tak można. !

  • Jedyny sposób na to, to rozliczać w wyborach. Ale że społeczeństwo leniwe lub bezmyślne i albo nie idzie na wybory wcale albo głosuje na tych samych darmozjadów, to jest jak jest.

 11. Warto zrobić listę takich spraw które wypłynęły przy tych wyborach i pytać o nie co miesiąc, i analizować czyli jak zostały rozwiązane. Niezależnie kto wygra.
  Nepotyzm jest kuszący dla wszystkich politycznych opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*