Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis - Piaseczno.eu

PILNE ! – Sąd Okręgowy uznał, że oskarżenia stawiane burmistrzowi są bezzasadne !

Dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się rozprawa w trybie wyborczym przeciwko Józefowi Zalewskiemu. Sąd nakazał publikację przeprosin i zakazu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w materiałach komitetu wyborczego Józefa Zalewskiego i Centrum. Zarzuty stawiane Zdzisławowi Lisowi dotyczyły braku środków na budowę ulicy Cyraneczki w Józefosławiu, w budżecie Gminy Piaseczno na rok 2015. Czekamy na oświadczenie Józefa Zalewskiego

Poniżej wszystkie artykuły związane z wyborami samorządowymi 2014. Informacje zostały opublikowane na naszym portalu na przełomie października i listopada.

Burmistrz boi się konkurentów w walce o reelekcję ? Nieuczciwa rywalizacja ?! – 1.10.2014

A gdyby tak spróbować inaczej … – 8.10.2014

Kandydaci na radnych z Józefosławia i Julianowa -19.10.2014

Józefosław 2014/2018 – kandydat na burmistrza Mariusz Słowik -20.10.2014

„…zainteresowane strony wypierają się tego jak żaba błota ” – Wyborcza koalicja ? -20.10.2014

Józefosław 2014/2018 – kandydat na burmistrza Józef Zalewski – 21.10.2014

Program rozwoju Józefosław 2.0 – spotkanie z kandydatami PO do Rady Miasta -22.10.2014

Gmina Piaseczno nie wykorzystała unijnych dotacji – 22.10.2014

Co może radny ? -23.10.2014

„Starosta Jan Dąbek i inni członkowie zarządu powiatu nie powinni pełnić żadnych funkcji w samorządzie, gdyż nie rozumieją, jakie cele samorząd powinien realizować.” – wywiad z Adamem Leśniakiem -24.10.2014

Czy kandydatka z listy wyborczej Starosty ma coś wspólnego rozbudową Auchan ? – 30.10.2014

„Nasza Gmina – Nasz Powiat” … syn Starosty Jana Dąbka kandyduje do Rady Powiatu ! -30.10.2014

Kandydaci na radnych Józefosław Okręg 15 – Joanna Chełchowska -31.10.2014

Oświadczenie w sprawie wpisu „Nasza Gmina – Nasz Powiat… syn Starosty Jana Dąbka kandyduje do Rady Powiatu „ – 31.10.2014

Hanna Krzyżewska Julianów okręg nr 16 -31.10.2014

Chcę być burmistrzem -3.11.2014

Komunikacja publiczna, drogi, koncepcja przyłączenia Józefosławia do Warszawy – wywiad z kandydatką na burmistrza Barbarą Rudzińską – Mękal- 4.11.2014

Elwira Dworak – Józefosław okręg 15 – 5.11.2014

Jolanta Zel – Józefosław okręg 15 – 5.11.2014

Debata z kandydatami na burmistrza Piaseczna – relacja video -5.11.2014

„Obawiam się, że jeśli wejdziesz do rady, to będziesz „przepychała” koncepcje rozbudowy Auchan zgodna z interesami spółki, a nie mieszkańców ” – Nowocin vs Dworak -7.11.2014

„Jeśli chodzi jakość podróżowania linią 739 to naszym zdaniem szanse na poprawę są niewielkie” – na pytania odpowiadają kandydaci Platformy Obywatelskiej- 11.11.2014

Filip Daniel Krakowiak – Julianów, Chylice, Chyliczki, Pólko okręg nr 16 – „Jakakolwiek chęć wieczornego wyjścia bez samochodu ograniczana jest przez rozkład jazdy autobusu 739″
– 12.11.2014

Krzysztof Dynowski – Julianów, Chylice, Chyliczki, Pólko okręg 16 – czy jeden radny zadba o cztery wsie ? -12.11.2014

Jolanta Żórańska – Józefosław okręg 14 – recepta na poprawę komunikacji publicznej kadydatek KWW Wspólne Razem -12.11.2014

Andrzej Sochocki – Józefosław okręg nr 14 – „Ograniczyć przewóz pasażerów, którzy nie są z tych miejscowości, a mają do dyspozycji inne linie autobusowe, chodzi o to, by linia 739 w jak największym stopniu służyła mieszkańcom Józefosławia i Julianowa” -13.11.2014

Kandydaci do Rady Powiatu Piaseczyńskiego – okręg Józefosław i Julianów -13.11.2014

Kandydaci do Rady Powiatu Piaseczyńskiego – okręg Józefosław i Julianów – 13.11.2014

Paraliż komunikacyjny Józefosławia – 13.11.2014

Józefosław 2014/2018 – kandydat na burmistrza Piotr Kandyba

Kandydaci do Rady Miasta – okręg Józefosław i Julianów – co kandydaci na burmistrza zaoferują mieszkańcom Józefosławia ?

Podoba ci się:

Komentarzy (16)

 1. i co …

 2. …tera ?

 3. KUP WC …

 4. PYKERA !

 5. UWAGA PILNE WAŻNE !! J24 usunęło wpis Zalewskiego, ale na Piaseczno4u jeszcze jest wpis o Cyraneczki

  http://www.piaseczno4u.pl/z-prawa-i-z-lewa/item/55840-zalewski-m%C3%B3wi-nie#.VHTwajSG88o

  Przedstawiamy tekst otrzymany od Komitetu Wyborczego Józefa Zalewskiego z prośbą o jego opublikowanie
  Otrzymany tekst:

  Zalewski mówi NIE! blokadzie Józefosławia

  Kandydat na burmistrza Piaseczna Józef Zalewski kategorycznie sprzeciwił się projektowi budżetu gminy Piaseczno na rok 2015. Obecne władze nie przewidziały w nim funduszy niezbędnych do kontynuowania budowy ul. Cyraneczki w Józefosławiu. A to dla północnych obszarów Gminy oznacza katastrofę cywilizacyjną.

  Oświadczenie Józefa Zalewskiego.

  Szanowni Państwo, nie znajduję usprawiedliwienia dla tak nieprzemyślanej i bulwersującej decyzji obecnych władz gminy Piaseczno. Brak środków w budżecie na dokończenie ul. Cyraneczki i otwarcie ruchu w kierunku Warszawy jest aktem bezmyślności i brakiem odpowiedzialności! To także bezkarność i oszu…(słowo usunięte przez piaseczno4u) wyborcze!

  Jeśli pan Burmistrz Lis i jego sztab wyborczy chcą „nabijać sobie” głosy w Józefosławiu, to najpierw powinni powiedzieć mieszkańcom prawdę. Po co promuje się wizualizacje raju na ziemi? Po co na tych hasłach wprowadza się ludzi do Rady Miejskiej? PO to, aby na końcu nie dać ani złotówki w budżecie na otwarcie Józefosławia w kierunku stolicy. To absolutny skandal!

  Apeluję do mieszkańców Józefosławia – otwórzcie oczy i uszy! Z całą odpowiedzialnością informuję Was, że po uzyskaniu mandatu burmistrza – natychmiast wniosę poprawki do budżetu Gminy i wprowadzę na obrady Rady Miejskiej Społeczną Kontrolę Władzy! Będziecie państwo widzieć i wiedzieć, jak głosują w tej sprawie nowi radni! Ulica Cyraneczki musi być wybudowana i musi być elementem nowo projektowanej sieci komunikacyjnej w kierunku Warszawy!

  Ogłaszam również, że mam w sprawie budowy ul. Cyraneczki pełne poparcie Wójta Gminy Lesznowola – pani Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik, która uwzględnia ulicę Cyraneczki w planach rozwoju Mysiadła i budowy węzła komunikacyjnego północ-południe.

  Obudźmy się!

 6. No to 1 : 0 dla Zdzisława Lisa !

 7. Z postanowienia wynika także , że w Gminie Piaseczno najbardziej znane i poczytne są dwa portale : piaseczno4u.pl i nasz J24!!!

  • A nie rozpatrujesz sytuacji w której sztab Zalewskiego zamieścił informacje które musi sprostować właśnie tylko na tych 2 portalach?

 8. A może tak w drugą stronę – Zalewski odniósłby się do tego co napisano na tym forum:

  http://forumpiaseczno.info/topic/607-znani-na-słowiczej/

  „tych dwóch panów ze zdjęcia, Zalewskiego i Piechocińskiego, na Osiedlu Słowicza nikt chyba nie lubi. Obaj mają ogromny udział w tym, jak to osiedle wygląda. Ścisk, słaba jakość budynków oraz wady prawne. Dziwnym zrządzeniem losu od momentu gdy „stali się naszymi sąsiadami”, to znaczy weszli w posiadanie mieszkań na osiedlu ( wpisane w oświadczenia majątkowe ), w jednym budynku, w którym są też inne ciekawe nazwiska z piaseczyńskiego świecznika, Multi-Hekk nie miał już trudności z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie kolejnych budynków, stawianych z rozmachem na miejscu wcześniej zaplanowanych parkingów. W sumie brakuje około 1400 miejsc parkingowych.
  Mało tego, większość wydanych przez PSL-owskich samorządowców pozwoleń na budowę została prawomocnie cofnięta. Zalewski rządząc gminą do 2010 r. nie zauważał problemu”

 9. No proszę a już niektórzy nasi forumowicze bardziej, zaangażowani w kampanię wyborczą, zdążyli na forum opluć Lisa że kasy na Cyraneczki nie daje. Jedyna pociecha dal nich to fakt że portal miłościwie usunął paszkwil Zalewskiego wraz z ich komentarzami. Niektórzy nawet zdążyli dalej rozwinąć atmosferę niby to wyrolowania Józefosławia przez Lisa i alarmowali że nie ma też pieniędzy na park przy obserwatorium a tylko jest pozycja za dzierżawę. A okazało się że pieniądze są tylko zapisane w innym miejscu, ale co tam ważne żeby pogrążyć przed II turą.

  • Ziutek należcie wiemy kto ty jesteś.Atakujesz nas za to ,ze dobrze piszemy o Dąbku.
   Teraz widać ,ze zaatakujesz wszystkich kto nie jest za Platformą.
   Tendencyjnym furmanowiczom dziękuję.

   • XYZ Ty na pewno obiektywny(a) nie jesteś. Zaatakujesz każdego kto źle napisze o P. Dąbku lub dobrze napisze o PO. Przyganiał kocioł garnkowi!

 10. Pieniądze są od wielu lat w budżecie ale NA PAPIERZE !
  Chodników na Julianowskiej jak nie było tak nie ma….

  Uwierzę jak zobaczę koparki,spychacze i buldożery!

  Żaden papier mnie nie przekona.
  Niezależnie od tego nowy odcinek Cyraneczki ma zbudować Powiat nie Gmina.

  • I buduje, aż huczy. Wystarczy przejść na spacer, żeby zobaczyć.

 11. nagłówek jest chyba pomieszany: powinnno byc nie przeciwko Zalewskiemu, ale przeciwko Lisowi chyba:
  „PILNE ! – Sąd Okręgowy uznał, że oskarżenia stawiane burmistrzowi są bezzasadne !
  Listopad 25, 2014
  Dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się rozprawa w trybie wyborczym przeciwko Józefowi Zalewskiemu. Sąd nakazał publikację przeprosin i zakazu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w materiałach komitetu wyborczego Józefa Zalewskiego i Centrum. Zarzuty stawiane Zdzisławowi Lisowi dotyczyły braku środków na budowę ulicy Cyraneczki”

  • chhyba w końcu sam zrozumiałem, że to Lis pozwał Zalewskiego za zniesławienie

   czyli jest ok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*