Geodetów Józefosław

„Tulipanów będą jeździły tiry, Geodetów i Józefosław staną w jednym wielkim korku a market po wykupie za niewielkie pieniądze trzech działeczek” – więcej informacji o wczorajszym głosowaniu

Rozbudowa Auchan w Piasecznie – o temacie wiadomo od dawna, piękne wizualizacje i wizja setek sklepów oraz oczekiwanego przez wiele osób kina rozpala wyobraźnię i każe patrzeć z optymizmem na planowaną inwestycję. Ba, dodatkowo tysiące nowych miejsc pracy. Niestety, nie wszystko wygląda tak różowo… Rozchodzi się bowiem o to, że zakorkowane już wszak dosyć mocno Piaseczno i Józefosław „dostaną w prezencie” od rozbudowanego Auchan kolejne auta…

Na dzisiejszej (22.12.2014) sesji rady miejskiej podjęto uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż bezprzetargową trzech działek gminnych za Auchan, na końcu ulicy Tulipanów.

Przeciw głosowali radni PiS, Agnieszka Czajkowska i Michał Mierzwa, radny Wspólnoty Samorządowej Zbigniew Mucha, radny PO Krzysztof Cieślak oraz radny Centrum Józef Wierzchowski. Ten ostatni, wypowiadając się dziś wielokrotnie negatywnie o projekcie chciał zagłosować przeciw, niemniej „odziedziczył” feralne miejsce i urządzenie po radnym Mariuszu Słowiku, stąd system zapisał głos na „za”.

Od głosu wstrzymały się radna z Nasza Gmina Nasz Powiat Hanna Krzyżewska z Julianowa oraz Anna Krasuska z Nasz Sport i Kultura.

„Za” było 11 osób. Pomijając „feralny” głos Józefa Wierzchowskiego, byli to na pewno (byli obecni na sali podczas głosowania):

PO – Michał Rosa, Jerzy Mościcki, Adam Marciniak, Piotr Obłoza, Antoni Rosłon, Łukasz Kamiński, Robert Widz i Katarzyna Krzyszkowska Sut (oboje Józefosław) oraz Nasz Sport i Kultura – Dorota Kłos. Brakuje mi jednej osoby i nie dam głowy, czy była to nowa radna z PO czy z Naszego Sportu i Kultury. Pozostałych radnych nie było na sali.

Zdaniem wielu mieszkańców taki wynik głosowania nie wróży nic dobrego. Porządkując fakty trzeba się jednak odwołać do kwestii „zaufania i informacji”.

Wspomniane działki są potrzebne Auchan w pierwszym rzędzie do zmieszczenia wszystkich planowanych budynków. W tym kina. Tyle wiemy na pewno. Problem pojawia się, gdy próbujemy wyciągnąć więcej informacji z gminy…

1. Na spotkaniu ponad dwa lata temu ówczesny wiceburmistrz Daniel Putkiewicz zapewniał, że Auchan nie zrealizuje wyjazdu przez ulicę Tulipanów, gdyż muszą się tam znajdować wysokie bariery akustyczne. Na jakiej podstawie „muszą”, czy Auchan może się z tego wycofać, zaskarżyć postanowienie lub w inny sposób „obejść” prawo – nie wiadomo.

2. Na dzisiejszej sesji pani naczelnik Woszczyk tłumaczyła, że sprzedaż w trybie bezprzetargowym działek właśnie Auchan pozwoli pozyskać największe środki (w porównaniu do innych form wykorzystania / sprzedaży tych terenów). W tej wypowiedzi zupełnie nie było mowy o „dobru mieszkańców” czy kwestiach komunikacyjnych, jakiejś partycypacji w inwestycjach czy w kosztach. Ale – nieoficjalnie – mówi się o 20 milionach od Auchan na rozbudowę Energetycznej i / lub Geodetów. Jak jest naprawdę, czy coś zostało spisane – nie wiadomo…

3. Wyjazd klientów Auchan na Geodetów to już dziś dodatkowy „problem”, przy potencjalnym zwiększeniu liczby aut o 80 do 100% będzie to dramat. Pojawiają się różne koncepcje – a to wyjazdu uprzywilejowanego dla mieszkańców Józefosławia kosztem klientów galerii, a to na odwrót. Która z tych dwóch, a może jeszcze z innych propozycji, będzie realizowana – nie wiadomo…

4. Można przyjąć, że gmina „dogada się” z inwestorem, Tulipanów nie będzie połączona z Auchan, Geodetów rozbudują z rozmachem i pożytkiem dla wszystkich i że będzie kino. Równie dobrze można przyjąć, że po Tulipanów będą jeździły tiry, Geodetów i Józefosław staną w jednym wielkim korku a market po wykupie za niewielkie pieniądze trzech działeczek, z którymi gmina i tak nic innego nie zrobi, „wypnie się rufą” i będzie nadal organizował coraz to nowe promocje. Jak będzie naprawdę – nie wiadomo…

„Boli” mnie taka niewiedza, brak jasnego przekazu ze strony urzędu. Nie chodzi tu bowiem o deklaracje (z których czasem się wywiążą, a czasem nie) a o fakty, dokumenty, podpisane porozumienia i przelane pieniądze, uzgodnione wspólnie projekty, które będą realizowane, które gmina przedstawi opinii publicznej. Bez tego każdy może śmiało wyobrażać sobie najgorsze, nie mając żadnych twardych argumentów do zmiany czarnego punktu widzenia…

Powyższa relacja pochodzi z portalu wyborypiaseczno.pl

Więcej na temat :

Elwira Dworak – Józefosław okręg 15

Czy kandydatka z listy wyborczej Starosty ma coś wspólnego rozbudową Auchan ?

Zobacz jak będzie wyglądać Galeria Piaseczno Auchan

Rozbudowa Auchan

Rozbudowa CH Auchan i parking przesiadkowy – wspólna interpelacja E. Szweycer, J. Wierzchowskiego, K. Nowocin – Kowalczyk i H. Krzyżewskiej

Auchan zainwestuje, żeby nie zakorkować Geodetów

Rada miasta nie zgodziła się na sprzedaż działki dla Auchan

Geodetów w kontekście rozbudowy Auchan

„Obawiam się, że jeśli wejdziesz do rady, to będziesz „przepychała” koncepcje rozbudowy Auchan zgodna z interesami spółki, a nie mieszkańców ” – Nowocin vs Dworak

Paraliż komunikacyjny Józefosławia

Podoba ci się:

Komentarzy (33)

 1. Proponuję wykuć na tablicy w kamieniu nazwiska radnych którzy głosowali za tą sprzedażą i za zwiększeniem ruchu samochodowego na Geodetów, a tym samym przeciw mieszkańcom. Internet nie zapomina całe szczęście.
  Warto by też śledzić czy ich majątki nie urosną po takim głosowaniu (lub ich rodzin), bo przecież ich ZA warte jest dla Auchan naprawdę duże pieniądze.

  Żałuję oddania głosów na PO – nigdy więcej. Nam lokalnie tylko robi PO krzywdę. Wspominając już cięcie funduszy na S7, a teraz megakorek na długie, długie lata.

  • „Żałuję oddania głosów na PO” to już jest co najmniej dziwne. Nie da się być naiwnym tyle lat i dopiero teraz mieć takie spostrzeżenia ahahah

   • Lepiej późno niż wcale. Następne wybory idą, co prawda nie samorządowe. Ale do samorządowych też dojdzie za 4 lata, a lista radnych którzy działają na korzyść Auchan a przeciwko mieszkańcom już jest. Łatwo będzie ją wygooglować za 4 lata, a aktywni sami ją wyciągną.

    Człowiek się wścieka, że mógł być taki naiwny.
    To przecież sto razy większy temat niż PSZOK na który mieszkańcy tak się w Józefosławiu wnerwili. Ruch który spowodowałby PSZOK byłby sto razy mniejszy, albo i tysiąc razy mniejszy niż to co tu urządzi Auchan.

 2. Niestety Pani Hanna nie wytłumaczyła dlaczego nie oddała głosu przeciw uchwale ani za uchwałą. Pamiętacie Państwo jak w wyborach PO nie wystawiło swojego kandydata na terenie Julianowa, Chylic. Pojawiły się wtedy opinie że to był ukłon burmistrza w stronę Pani Hanny. Pani Hanna nie mogła teraz zagłosować przeciw uchwale gdyż teraz to ona oddala ukłon w stronę Burmistrza. Taki ukłon oddali prawdopodobnie też radni z Józefosławia. I przez te wzajemne ukłony będziemy mieć mega korek na Geodetów na całe lata.

  • Ja też nei rozumiem bierności pani Hanny?
   Czyżby zakulisowe układy z PO i starym-nowym burmistrzem z PO?
   Auchan dostał rewelacyjny prezent od radnych PO, więc pewnie i burmistrz PO to klepnie. A to, być może, najwazniejsza decyzja tej kadencji albo i łącznie kilku poprzednich. Bo wielka galeria handlowa i ruch przez nią wyprodukowany zaważą na kształcie okolicy przez 10, 20 lat co najmniej. Te Auchan w formie samego marketu już jest tu kilkanaście lat. Wielka galeria handlowa to większa inwestycja, kosztująca pewnie z miliard, będzie tu znacznie dłużej. 10 czy 20 milionów przy takich kwotach to jak splunąć.

 3. A tak w ogóle odkładając emocje na bok i raczej słuszne podejrzenia że będzie gorzej, to czy my mieszkańcy w ogóle wiemy jak dogadała się gmina z Auchan. Czy był jakiś oficjalny komunikat, jakakolwiek wyczerpująca informacja o tym jaka jest wizja gminy okolic Auchan po rozbudowie ? Parę miesięcy temu mieliśmy ożywioną dyskusję na forum w sprawie negocjacji gminy i Auchan. Ja byłem za jawnością negocjacji i jawnym określeniem minimalnych uwarunkowań poniżej których gmina nie może zejść w negocjacjach. Większość wypowiadających się była zdania że negocjacje muszą być tajne bo inaczej podobno nie można. Również Pani Krzyżewska wyraziła opinie że ona nie ma w zwyczaju mówić o czymś co nie jest na 100% ustalone i zamknięte. Mnie się takie stanowisko w samorządzie całkowicie nie podoba.

  Reasumując może jest jednak jakaś szansa że jakieś minimalne inwestycje zostaną jednak wykonane w związku z rozbudową CHA. A uchwała o sprzedaży tych działek jest jedynie zgodą na ich sprzedaż a nie zgodą na sprzedaż bezwarunkową. Szkoda że mieszkańcy nadal są traktowani przedmiotowo i nie są informowani po partnersku o sprawach które ich bezpośrednio dotyczą. Jawność ‘negocjacji’ z podanymi oficjalnie minimami dałaby gminie wsparcie mieszkańców i CHA nie miałoby złudzeń że uda się ‘wykiwać’ czy ‘przekonać’ kilku urzędników czy radnych, gdyż gwarantem układu byliby mieszkańcy.

  • Jak tu można być optymistą. Sama forma tego głosowania już budzi wątpliwości, co do dobrych intencji radnych którzy wsparli Auchan.

   1) świeżutko po wyborach, jak tylko rozdano stołki, od razu załatwia się interesy
   2) przed wyborami ŻADEN nie deklarował co sadzi o rozbudowie Auchan, starannie unikano tego tematu
   3) informacja o planie głosowań była lakoniczna, same numery działeczek, bez infromacji komu sprzedaż, gdzie się znajdują, byle nikt się nie zorientował o co chodzi
   4) głosowanie dwa dni przed świętami, gdy większość ma na głowie karpia, choinkę, prezenty

   Chyba że to forma świątecznego prezentu dla Auchan?
   Szkoda tylko, że naszym kosztem.

  • Masz rację Ziutek.
   Zgoda na sprzedaż to jeszcze nie jest sama sprzedaż,
   a jedynie otwarcie możliwości negocjacji.

   I wszystko byłoby OK gdyby gmina miała jakiś plan.
   Tymczasem plan ma tylko Auchan (100 x 3m asfaltu),
   który na dodatek przekonał już Burmistrza,
   jeśli wierzyć wypowiedziom w mediach.

   Najpierw powinna postać koncepcja komunikacyjna dla okolicy,
   z udziałem GDDKiA (administrator Puławskiej), Piaseczna,
   Lesznowoli (zabudowa przy Geodetów), Auchan,
   a być może i Warszawy (administrator Kuropatwy).

   Nie można ciągle budować bez żadnego elementarnego
   planowania – to się musi skończyć katastrofą.

   • To są bardzo mądre słowa. W Piasecznie tylko wydaje się zezwolenia, bez żadnego planu. Urzędnikom to wisi, albo mają w tym prywatny interes lobbowany skutecznie przez przedsiębiorców. Stąd mamy tyle blokowisk, deweloperskie eldorado, a podstawowe braki w infrastrukturze.

    Podejmuje się cichaczem jednym podniesieniem ręki decyzję, która będzie miała gigantyczny wpływ na Piaseczno i Józefosław. To nie jest kolejny blok z setką czy dwoma mieszkań. To jest handlowy moloch, generujący roczny ruch liczony w milionach aut. Jak wsadzą to gigantyczne centrum handlowe w obecnie istniejącą infrastrukturę, to będzie makabra. Tu się stawia drugie Janki.

    Czyje interesy reprezentuje burmistrz? Auchan czy mieszkańców? Przekonuje go Auchan że krótkim kawałkiem asfaltu 100x3m rozwiąże problem komunikacyjny?
    W Łomiankach Auchan musiało zainwestować 90 milionów (!!!!!) i wybudować węzeł komunikacyjny:

    http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,12951078,Nowe_centrum_handlowe_otwarte__Zbudowali_sobie_wezel.html

    W Piasecznie coś tam się przebąkuje, że być może, jak Auchan będzie miało dobry humor, to łaskawie może dorzuci 20 milionów. A może nie. Byle tylko radni przegłosowali, burmistrz podpisał, pozwolenie na budowę wydano, to może Auchan raczy rozważyć taką opcję. A może nie. Nic wiążącego, bo to ciii… tajemnica negocjacji.

    Jak chcą tu zarabiać miliardy przez kilkadziesiat lat, to powinni zbudować wielki węzeł komunikacyjny, przebudować skrzyżowanie Puławska/Geodetów (wiadukt, rondo), przebudować Geodetów do Julianowskiej, z rondami po drodze, i połączyćs swój teren z Energetyczną.

    W następnych wyborach skreślamy radnych któzy zagłosowali za rozbudową Auchan, a głosujemy na tych co zamkną wyjazd Auchan na ulicę Geodetów (wszystko jedno jak).

 4. Pani Hanno proszę powiedzieć dlaczego wstrzymała sie pani od głosu we wczorajszym głosowaniu ? Czy posiada pani wiedzę na temat rozwiązań komunikacyjnych jakie zobowiąże się wykonać Auchan po rozbudowie ?

  to samo pytanie zadałam pani w grupie J&J

 5. Gratuluje lemingom czystego sumienia i oddanych głosów na mniejsze zło. Miłego narzekania życzę, by żyło się lepiej naturalnie.

  • Cholera, rzeczywiście. Mądry Polak po szkodzie. Macierewicz czy Kaczyński to oszołomy, ale lokalnie w Piasecznie to my obrywamy od decyzji PO a nie od PiS. Wstrzymanie/opóźnienie Puławskiej BIS choćby w celu utrzymania stołka w Warszawie dla HGW. A teraz taki interesik radnych Platformy z Auchan, bez patrzenia na skutki dla nas. Głosowali karnie na rzecz Auchan, oprócz jednego który się wyłamał.
   Podatki też PiS obniżał a nie PO.
   Estetyka estetyką, ale portfel ucierpiał od decyzji PO, a czas w rosnących korkach po rozbudowaniu Auchan tez będzie dzięki decyzjom PO. Chyba już pora porzucić estetyczne opory na rzecz własnego prywatnego interesu. Niech się tam żrą na górze i urządzają wojenki, byle nam tu na dole nie przekładali interesów prywatnego biznesu nad publiczne dobro, i nie dobierali się do mojej kieszeni.

 6. Co za bzdury wypisujecie !
  Żadne Tiry nie będą jeździć Tulipanów – jest to niezgodne z planem miejscowym oraz innymi przepisami np. ustawa o drogach publicznych.
  Wystarczy sprawdzić w Urzędzie lub poczytać prawo.

  Zadymiarzom, Awanturnikom i wszelakiej maści Hejterom mówimy :
  STANOWCZE NIE !

  Na szczęście mieszkańcy JJ zachowali rozsądek w ostatnich wyborach i nie poparli pieniactwa!

  • „parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze nie”

   coś mi wyborca śmierdzi partyjniactwem

   • Rzeczywście ta sytuacja iście z Barei.

 7. Nie trzeba TIRów, wystarczy przepuścić przez Tulipanów parę tysięcy aut dziennie klientów z Auchan. Dziś ludzie tam mieszkają w spokoju, mając ślepą uliczkę, dzieci biegają po niej. A jak im przed oknami będą przejeżdżać tysiące aut klientów?

  Te podejrzenia nie są bezpodstawne.
  Jak się Auchan podepnie do końca ślepiej ulicy, to ją „odślepi” i kto mu zabroni puścić tamtedy ruch? Na stronach Skyscrapercity można znaleźć zdjęcia planów, gdzie jest wyrysowana, nieistniejąca jeszcze, ulica opisana jako „projektowana”. Ta ulica łączy tereny Auchan i ulicę Tulipanów z ulicą Rubinową. Ani mieszkańcy Tulipanów, ani Rubinowej na pewno nie chcą tej uliczki. Za to Auchan bardzo się ona przyda. Kto ją wyrysował na planach? Przecież nie mieszkańcy tych uliczek.
  A po co Auchan połączenie ze swoją częścią logistyczną, leżącą na tyłach planowanej rozbudowy, z ulicami Tulipanów i Rubinową, i owa uliczka nazwana „Projektowana”? Logicznie po to by puścić tamtędy dostawy.

  A swoją drogą, każde wypuszczenie nowych aut z planowanej wielkiej galerii na Geodetów to sabotaż komunikacyjny. Dziś już Geodetów w godzinach powrotu do pracy stoi. Nawet w weekendy są tam korki. A dodać jeszce dziesiątki tysięcy aut dziennnie klientów z wielkiej galerii. Tam parking ma się zwiększyć o jakieś tysiąc miejsc, a szacunki które można znależć mówią o dodatkowych 7 milionach aut rocznie. Na to lekarstwem nie będzie 50 metrów dodatkowego pasa od wyjazdu z Auchan na Puławską.

  Pewnie i ci co będą graniczyć z rozbudowanym Auchan też nie będą zachwyceni, jak im wyrosną za płotem dwudziesto metrowe budynki. Hałas mają zapewniony, pewnie także w godzinach nocnych gdy logistyka pracuje.

  Ile dziś trwa dojazd z Puławskiej do Julianowskiej? A jak dodamy do tego tysiące dodatkowych aut to ile będzie trwał? Przedszkola i szkoły wydłużą pracę, by rodzice zdążyli odebrać dzieci po pracy, gdy godzinę spędzą w korku na Geodetów?

  Ty Wyborca coś mocno lobbujesz za Auchan, i za PO (pisząc o tym „rozsądku”).
  Nikt z radnych z PO nie szedł z hasłem „rozbudujemy wam Auchan” do wyborów. A jakie są pierwsze decyzje po wyborach?

 8. Uważam,że wałkowany od wielu miesięcy ( lat) temat rozbudowy Auchan to temat zastępczy!
  Odpowiadam przedmówcy : ,,Za nikim nie lobbuję ” tylko stwierdzam fakty :

  Po pierwsze,
  absolutnym priorytetm dla Józefosławia i Julianowa jest ,, bezpeczna droga do szkoły ” czyli rozbudowa Julianowskiej, kórej na razie nie widać . To jest główny temat , który władze i nowi radni powinni jak najszybciej wyjaśnić. Jakoś cisza w tej sprawie…Dlaczego nie rozpoczynają budowy ?

  Po drugie,
  obszar zaplecza Auchan i ulicy Tulipanów leży w granicach administracyjnych miasta PIASECZNA nie Józefosławia. Należy o tym pamiętać !
  Nas, mieszkańców Józefosławia powinna interesować głównie ulica Geodetów zaś ulica Tulipanów już ( niestety ) mniej, choć rozumiem uciążliwość sąsiada.
  Dziwna jest ta zwiększona aktywność hejterów z tego rejonu na portalu na którym powinno się omawiać ( chyba) sprawy Józefośławia.

  Po trzecie,
  niezaleznie od Auchan nie da się udrożnić ruchu w kierunku Puławskiej bez zgody i współpracy Gminy Lesznowola, kóra raczej nie jest tym zainteresowana,

  Po czwarte,
  wystarczy przejechać się ulicą Tulipanów ,żeby stwierdzić ,iż nie nadaje się ona do ruchu dla klientów Auchan czy tym bardziej TIRÓw ( jest to sprzeczne z planem miejscowym oraz przepisami). Władze musiałyby być niespełna rozumu,żeby udzielić Auchan zgody na zjazdy od strony Tulipanów. To czysta hipokryzja.

  Po piąte,
  Ci co graniczą z Auchan od strony Tulipanów zamieszkali tam zanim Auchan powstał. Rozbudowa i modernizacja starego blaszaka, który nie przystaje do dzisiejszego rynku powinna być dla nich korzystna.

  Po szóste,
  nawet dziecko z przedszkola wie ,że Auchan jako jedyna prywatna firma sfinansowała obiekt mostowy przy Puławskiej, który daje możliwość bezkolizyjnego wjazdu i wyjazdu.
  Pamiętam ,,jawne” negocacje z Irlandczykami , którzy obiecywali guszki na wierzbie ( teren przy ul.Energetycznej) i po których pozostał tylko śmiech i smród!
  Zdaje się ,ze uczestniczył w nich jeden Radny z terenu Tulipanów właśnie,

  Po siódme,
  niestety wyborcy udzielili mandatu PO i to oni podejmują decyzje,oni rządzą, oni poniosą tego konsekwencje,

  Po ósme,
  powinniśy dopilnować ,żeby 3 małe działki zostały sprzedane za jak największą kasę i żeby ta kasa została wydatkowana na inwestycje w naszym rejonie tj. rozbudowa Geodetów czy Energetycznej czy Park przy Ogrodowej.
  Obawiam się tylko ,że te działki nie są Auchan tak potrzebne jak sądzi wielu forumowiczów. Francuzi mogą się rozbudować bez nich ( no problem)

  Tyle ze Swiątecznych przemyśleń…

  • Masz rację wyborco
   als :
   „Zgoda na sprzedaż to jeszcze nie jest sama sprzedaż,
   a jedynie otwarcie możliwości negocjacji.
   I wszystko byłoby OK gdyby gmina miała jakiś plan.
   Tymczasem plan ma tylko Auchan (100 x 3m asfaltu),
   który na dodatek przekonał już Burmistrza,
   jeśli wierzyć wypowiedziom w mediach.
   Najpierw powinna postać koncepcja komunikacyjna dla okolicy,
   z udziałem GDDKiA (administrator Puławskiej), Piaseczna,
   Lesznowoli (zabudowa przy Geodetów), Auchan,
   a być może i Warszawy (administrator Kuropatwy).
   Nie można ciągle budować bez żadnego elementarnego
   planowania – to się musi skończyć katastrofą.”

   Przy okazji szkoda, że nikt nie pomyślał o zaplanowaniu np ronda przy budowie CH.
   Czy ktoś planuje liceum dla dorastającego wyżu na J&J ? – Obywatel

  • Po pierwsze
   Co ma piernik do wiatraka i chodnik na Julianowskiej do rozbudowy Auchan? Chyba że to ma być odwracanie uwagi od problemu rozbudowy Auchan.

   Po drugie
   Czy przedzielająca coś granica administracyjna automatycznie też oddziela fizyczny wpływ? Granica przy Józku się wije, raz mamy stricte „wieś” Józefosław, raz „miasto” Piaseczno, raz Lesznowolę. Ale to ten sam teren, i cokolwiek tam zbudują będzie wpływało na całość. Tak jak PSZOK nie leżałby w administracyjnie w Józku ale na Józek miałby właśnie wpływ, tak samo rozbudowane Auchan będzie wpływać głównie na Józefosław, a nie na centrum Piaseczna. A głównie na ulicę Geodetów czyli główne połączenie Jóżka z Puławską i ze światem.

   Po trzecie
   Nie da się udrożnić ruchu do Puławskiej bez współpracy z Lesznowolą (czy to ktoś kwestionuje?) ale da się decyzją rozbudowy Auchan dojazd zablokować kompletnie. To że jest dojazd bardzo kiepski, nie znaczy że po rozbudowie Auchan będzie lepszy. Będzie gorszy, bo niewiele się zmieni a dojdzie olbrzymia ilość nowych aut.

   Po czwarte
   Tulipanów może technicznie nie nadaje się dla TIRów, co nie oznacza że tam TIRy nie wjadą i jej nie rozjadą. Dla kierowcy TIRa wszystko jedno gdzie staje i gdzie jedzie, bo w nosie ma ten teren. Ma tylko dostarczyć towar. Władze mogą sobie coś zakazać, ale jeśli będzie fizyczne połączenie to będzie fizyczna możliwość. Czy radni z PO bedą tam pełnili warty i te TIRy ścigali.
   A nawet jeśl i TIRy tam nie wjadą, to Auchan może zrobić sobie tam dodatkowy dojazd/wyjazd dla klientów czy personelu.

   Po piąte
   Jakim cudem rozbudowa tego blaszaka ma być korzystna dla jego sąsiadów? Czy to że będzie tam jeździło jeszcze więcej TIRów i jeszcze więcej osobówek w okolicy, a budynki urosną do ponad 20 metrów, to będzie dla tych ludzi korzystne?

   Po szóste
   Jak ktoś tu przytoczył, Auchan w Łomiankach zainwestowało (przecież nie z własnej ochoty) 90 milionów w węzeł komunikacyjny.
   Inwestycja Auchan w wiadukt to żadna łaska. Cytat:

   „Co do Auchan, powinno się wymusić na nim pierwotny plan sprzed kilkunastu lat – bezkolizyjne, dwupoziomowe, dwupasmowe zjazdy do i z Puławskiej. Rozumiem że to kosztuje, ale Auchan i tak zarabia tu krocie, a jak zbuduje wielką galerię to będzie zarabiał jeszcze więcej. Dla mieszkańców taka galeria to żaden pożytek, a tylko jeszcze większe zatłoczenie okolicy.
   To śmieszne że „droga pożarowa” na Geodetów jest równorzędnym wjazdem do wiadukut dla klientów Auchan. Zatyka wjazd i wyjazd z Józefosławia.”

   http://jozefoslaw24.pl/2014/11/paraliz-komunikacyjny-jozefoslawia/

   Co do przykładu Irlandczyków, to nie można tych błędów popełnić z Auchan. Żadnych obietnic, tylko twarde i wiążące umowy, przewidujące okrutne kary za niewywiązanie się. Żadnych ustępstw, nim Auchan nie włoży tu przynajmniej 90 milionów w infrastrukturę, jak w Łomiankach. I nie będzie miało wyjazdu na Geodetów, ja w cytowanym wyżej planie sprzed kilkunastu lat.

   Po siódme
   Ciekawe podejście. PO nie szło do wyborów w Piasecznie pod hasłem rozbudowy Auchan. Wręcz przeciwnie. Sugerowane podejście jest w stylu „no dobra, nabraliśmy was i wyłudziliśmy wasze głosy. A skoro tak to teraz zamknąć się, nie patrzeć nam na ręce, bo prze 4 lata będziemy tu sobie kręcić takie lody, jakie nam się żywnie podoba. Już tak PO w paru miastach robiło, a skończyło się to potem referendum i zmianą władz. Ale widać, że pan „wyborca” to chyba właśnie z PO co dostało władzę i postanowiło mieć w d… mieszkańców przez 4 lata.

   Po ósme
   Z tych działek żadnej sensownej kasy nie będzie, bo są malutkie. Te działki blokują Auchan, bo na mapach widać że bez nich Auchan ma wąską i długą dziurę w posiadanych przez siebie terenach. Ważne są nie dla kasy, ale do negocjacji. Jakie karty ma Piaseczno? Te działki, możliwość zablokowania wyjazdu na Geodetów, pozwolenia na budowę i odbiory, ewentualnie zmiany planu zagospodarowania. I powinno tym tak grać, by ugrać maksymalnie dużo dla mieszkańców. Dla Francuzów te działki to problem, a Piaseczno powinno mieć możliwość stworzenia jeszcze więcej problemów jeśli trzeba.
   Wielkie Auchan to żaden zysk dla mieszkańców, a tylko większe korki. Praca żadna, ani jej dużo, ani dobrze płatna. Gdyby to miała być jakaś sensowna fabryka, można by mówić o zyskach, miejscach pracy, rozwoju, impulsie dla lokalnych dostawców. A Auchan ściagnie TIRami towar spoza Piaseczna, a zatrudni głównie na kasach i nisko opłacanych ekspedientów.

   Wyborca coś bardzo, bardzo lobbuje za tą rozbudową Auchan.

   • Wyborca przed wyborami lobbował na rzecz byłego starosty Dąbka, lobbował też na rzecz kandydatki do rady miasta Pani Elwiry Dworak żony dyrektora CH Auchan. Teraz lobbuje na rzecz Auchan.

  • Z jednej strony Wyborco piszesz że Tulipanów leży w Piasecznie i nie rozumiesz aktywności forumowiczów z terenu Józefosławia w tej sprawie, z drugiej strony piszesz że kasa ze sprzedaży działek na Tulipanów ma pójść w inwestycje w Józefosławiu. A dlaczego nie ma pójść w inwestycje w Piasecznie a dokładnie w teren leżący obok Auchan żeby ten teren jak najbardziej odgrodzić od inwestycji molocha? Byłeś nawet na ulicy Tulipanów? A nie przejeżdżałeś przypadkiem ulicą łączącą Geodetów z Auchan? Czy wygląda ona na ulicę pożarową po której zgodnie z planami nie powinien odbywać się ruch do tego centrum? Tak samo może być z Tulipanów. Auchan z umowy się nie wywiązało, nie wybudowało bezkolizyjnych dwupasmowych wjazdów do i z Auchan w kierunku Puławskiej a jest marketem osiągającym największe obroty w Polsce.

  • wyborca, ile ci Auchan płaci że tak za nim gardłujesz?

  • Tylko, że gmina Lesznowola na terenie po drugiej stronie Geodetów (teren KPGO) zmieniła właśnie plan zagospodarowania przestrzennego. Podpisała też umowy dzierżawy. Podobno mają tam być : Salon mebli BRW, Centrum tureckie i Selgros…
   Są jeszcze jacyś zwolennicy takich rozwiązań? Bo to razem z rozbudową Auchan zrobi nam nowe Janki lub Marki…Tylko oba te centra handlowe mają zupełnie inną sieć komunikacyjną niż my. Józefosław razem z częścią Mysiadła po tej stronie się zupełnie sparaliżuje. Trzeba było się tym zainteresować przed wyborami i nie popierać starych układów, które gdzieś mają interes społeczny.

   • Janki mają wiadukty i ronda, a u nas to samo wcisną w obecną infrastrukturę.
    Trzeba śledzić kto za czym głosuje i co podpisuje. W internecie nic nie ginie, to raz zdobyta informacja będzie do użycia wielokrotnie.
    Na razie na cenzurowanym mamy już spory skład, głównie z PO.
    - Michał Rosa
    - Jerzy Mościcki
    - Adam Marciniak
    - Piotr Obłoza
    - Antoni Rosłon
    - Łukasz Kamiński
    - Robert Widz
    - Katarzyna Krzyszkowska Sut
    Sport i Kultura:
    - Dorota Kłos
    Centrum:
    - Józef Wierzchowski

    Podejrzanie też wstrzymały się:
    - Hanna Krzyżewska (Nasza Gmina Nasz Powiat)
    - Anna Krasuska (Nasz Sport i Kultura)
    I nie wyjaśniły dlaczego.

 9. Po piąte,
  Ci co graniczą z Auchan od strony Tulipanów zamieszkali tam zanim Auchan powstał. Rozbudowa i modernizacja starego blaszaka, który nie przystaje do dzisiejszego rynku powinna być dla nich korzystna.

  Korzystna, bo będą mieć większy hałas i wyższy budynek przed domami? Korzystna gdyż więcej szczurów i smrodu będą mieć w sąsiedztwie? Pomyśl człowieku zanim coś napiszesz albo zamilcz.

  • Tak więc proponuję abyśmy dbając o dobro mieszkańców jeżeli burmistrz nie osiągnie zadowalających rezultatów w negocjacjach to zablokujemy wjazd na budowę.

 10. Poziom dyskusji wzrasta…
  Tymczasem wszystkim życzę Wesołych Świąt!

 11. Ciekawe informacje, z innego miejsca:

  „. Po nagłośnieniu sprawy („Piaseczyński Miś” – artykuł w PP, na J24 oraz innych portalach), gmina przystąpiła do negocjacji ze spółką w sprawie inwestycji w infrastrukturę okalającą CH. Auchan, mając nóż na gardle składało propozycje i obietnice, a potem z uśmiechem, ze wszystkiego się wycofywało. Zarówno Daniel Putkiewicz jak i Zdzisław Lis są marnymi negocjatorami, do tego bez szerszej wizji. Zatem Auchan osiąga wszystko co chce. ”

  „Czasu na negocjacje bylo az nadto – kilka lat. W poprzedniej kadencji jak udalo sie zablokowac analogiczna I uchwale I wycofac z obrad sesji, Daniel Putkiewicz tlumaczyl podobnie – uchwalcie to bede negocjowal. – NIC NIE WYNEGOCJOWAL. Te dzialki to byl ostatni argument gminy, aby zmusic spolke do inwesrycji drogowych wiekszych, niz absolutne minimum potrzebne do funkcjonowania Auchan po rozbudowie. Ponowne przedlozenie radnym tej uchwaly oraz jej bezmyslne uchwalenie moze wakazywac jedno – gmina niczego nie ugra, a urzednicy nie zdaja sobie sprawy z konsekwencji rozbudowy CH bez odpowiednich inwestycji drogowych. ”

  Wygląda na to że burmistrz gra w drużynie Auchan, a nie mieszkańców Józefosławia. Wciskanie że to tylko problem tych co mieszkają na Tulipanów to pic na wodę i zasłona dymna, by ludzie nie zorientowali się jaki komunikacyjny armagedon powstanie po rozbudowie Auchan. I wszyscy decydenci mają to głęboko w …. albo mają interes w tym by Auchan rozbudowało się bez inwestowania w infrastrukturę.

  „Auchan przerwało rozmowy, bo nie miało żadnego interesu w tym, aby je dalej prowadzić. Może rozbudować CH bez tych działek, z tym, ze nie będzie w tym miejscu kina. Jednak spółka oraz jej spółki córki maja dość terenów wzdłuż Energetycznej, aby centrumrozrywki przenieść w inne, pobliskie miejsce, które nie będzie generować takiego ruchu na Geodetów. Auchan jednak nie jest zainteresowane inwestycja w okoliczna infrastrukturę drogową poza absolutnym minimum, – co się np. przekłada na dodatkowe światła na Geodetów przy wjeździe do CH. Przystępując do rozmów ze spółka, burmistrz nawet nie był świadom tego, ze wydał im pozytywna decyzję środowiskową. Nie wiedział tez, jakie są zapisy w tejże decyzji”

  „Rozbudowa Auchan TAK, ale z adekwatną rozbudową infrastruktury drogowej. Wydawałoby się banał lub oczywista oczywistość, ale nauczony lokalnym doświadczeniem jestem pełen obaw. Pamiętajmy, ul. Geodetów to przede wszystkim główna droga dojazdowa do Józefosławia i Julianowa (i tak często mało drożna), a nie łącznik Auchan z Puławską! Wyjazd z terenu Auchan głównie powinien odbywać się bezpośrednio na Puławską, dwoma pasami już z głębi parkingu, poprzez powiększone rondo przy stacji paliw. Ruch klientów C.H. nie powinien zalewać sąsiednich ulic osiedlowych”

 12. Moim zdaniem jeżeli Auchan nie dołoży min 100 mln na infrastrukturę (Józefosław i dojazd do Piasecza) to będzie klęska negocjacji. Chyba , że zaczną płacić takie podatki dzięki którym gmina będzie mogła zaciągnąć kredyt i pobudować infrastrukturę zanim powstanie rozbudowany Auchan.

  • Jeśli w Łomiankach Auchan inwestuje 90 milionów w infrastrukturę drogową, to realne jest by zainwestował 100 milionów w Piasecznie. Jeśli burmistrz czy inny urzędnik mówi tylko o 20 czy 30 milionach, że tyle go przekonuje, to wygląda na to by Auchan oszczędził 70-80 milionów. Dlaczego w takim razie zależy mu na oszczędnościach Auchan a nie na inwestycjach dla Piaseczna?

   Powinno stanąć definintywnie na tym, że albo Auchan wyłoży te 100 milionów, podobnie jak w Łomiankach, albo się nie rozbuduje. Nikomu tu do szczęścia nie jest ta rozbudowa potrzebna. Ani z tego sensownej i dobrze płatnej pracy nie będzie, ani nic oprócz korków. Kinem mogą mydlić oczy. Dziś, przy rozbudowie Mleczarskiej, widać jak wrażliwa jest infrastruktura drogowa i jak się Puławska od byle bocznej dróżki zapycha. To można sobie wyobrazić co się stanie, gdy dzięki znacznie większemu Auchan, wzrośnie ruch na Geodetów i Puławskiej. Bo to nie tylko Geodetów się zapcha, ale i Puławska. Dlatego inwestycje które powinno zrobić Auchan to nie tylko nie wypuszczanie aut na Geodetów, ale udrożnienie Puławskiej. Czytaj: wiadukt i rondo na skrzyżowaniu Puławska/Geodetów to minimum.

   Jak nasi włodarze nie wiedzą jak to przeprowadzić, niech pojadą na konsultacje do tych którzy prowadzili negocjacje w Łomiankach.

   • Wiaduktu na skrzyżowaniu Puławskiej z Geodetów nie zrobią ze względów technicznych – zbyt blisko jest kolejny wiadukt. Biorąc pod uwagę wybudowanie sklepów na terenie Mysiadła po tej stronie (teren KPGO – tam gdzie teraz mamy m.in. Budokrusz) będziemy sparaliżowani komunikacyjnie. Nie widzę wystarczającego rozwiązania, żeby umożliwić tym inwestycjom funkcjonowanie – trzeba byłoby dwukrotnie poszerzyć Pułaską, Geodetów, być może Kuropatwy – a to jest nierealne!

    • Chyba nie jesteś kompetentnym projektantem dróg? Czy ktoś prowadzi rozmowy z zarządcą Puławskiej?

     • Nie trzeba być projektantem dróg, żeby zauwazyc, ze nie da się poszerzyć Puławskiej,ani Geodetów, ani Kuropatwy. Gdzie je poszerzyć? Przy wjeździe ? I to zalatwi sprawę? Dalej SA prywatne posesje. Trzeba być idiota, zęby stawiać takie argumenty. A Ty obywatel kim jesteś? Bo na pewno o planowaniu przestrzennym nie masz pojęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*