ul. Puławska Jozefoslaw24.pl

Czy kolejne światła pogorszą przepustowość Puławskiej ?

Poniżej komentarz mieszkańca Józefosławia dotyczący planowanej przebudowy skrzyżowania ul. Baletowej z ul. Puławską. Przed wyborami taka przebudowa wymagała koordynacji wszystkich świateł wzdłuż Puławskiej, po wyborach miejski inżynier ruchu nie wymaga już koordynacji.

„Już teraz Puławska wygląda jak choinka w okresie świątecznym. Jeszcze jedne światła zmniejszą i tak małą już przepustowość.

Czy na prawdę nie można skoordynować działań Ursynowa i Piaseczna? Czy zamiast dodawać nowe nie można spróbować przeanalizować czy wszystkie istniejące mają sens? Przecież 150 m za ul. Baletową są już światła przy ul. Spornej. Rozumiem, że są różne grupy interesów, ale gdzieś powinien być zdrowy rozsądek.

Nie może być tak, że główna ulica dojazdowa do miasta jest w prawie swobodnej dyspozycji jednej tylko dzielnicy. Może warto sprawa zainteresować naszych włodarzy, szczególnie, że wywodzą się z tej samej opcji politycznej.”

Pozdrawiam
Rafał

- ZDM zgodził się na budowę świateł przy Baletowej i Puławskiej, ale żądano od nas skoordynowania wszystkich świateł wzdłuż Puławskiej od obwodnicy do granicy miasta, a to wiąże się z olbrzymimi kosztami na pokrycie których dzielnicy nie stać – wiceburmistrz Lech Skowron – grudzień 2014

- Jest jasne, że tam potrzebna jest komunikacja i trzeba się na nowo przyjrzeć sytuacji. Oświadczam, że to zrobię. Jak się okaże, że potrzeby są małe, może uda się uruchomić chociaż mikrobus – deklaruje dyrektor ZTM Wiesław Witek.

- Jestem z Wielkopolski, a na ludzi stamtąd mówi się „pyry”. Mogą więc być Państwo pewni, że Zielony Ursynów będzie się miał dobrze – mówił Robert Kempa na ostatniej sesji rady dzielnicy, nawiązując do nazwy osiedla, na którym mieści się ul. Baletowa.

Wypowiedzi burmistrza i dyrektora ZTM pochodzą z portalu Haloursynów.

Więcej na tema Puławskiej :

Buspas na Puławskiej już po wakacjach – 17.02.2014

Jest projekt buspasa ! – 9.06.2014

ZTM jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji o buspasie -9.09.2014

Drogą rowerową z Piaseczna na Ursynów i Mokotów – 1.10.2014

Tu siedzi człowiek, który musi doprowadzić do tego, że będzie czwarty pas na Puławskiej! – 5.02.2015

Podoba ci się:

Komentarzy (5)

 1. Nie na pewno nie pogorszą:) Przecież wiadomo jest że Puławska sunie jak złoto i rano i wieczorem:)

 2. A to skąd wiesz jak żadne światła na Puławskiej nie są skoordynowane!
  Dawno dawno temu aż do remontu było zsynchronizowane 3 sygnalizacje przy Ludwinowskiej i do tamtego czasu to działało… A później olali synchronizację-pewnie celowo- żeby nie wpuszczać za wiele aut z Piaseczna…

 3. baletowa + puławska światła ??????
  jedyne co tam jest potrzebne to pas rozbiegowy i ewentualnie pas do skrętu w baletową aby nie korkować Puławskiej i pozwolić swobodnie się ludziom włączyć do ruchu
  światła w tym miejscu są kompletnie bez sensu.

 4. Ciekawy jaki radny mieszka przy baletowej?

 5. To czego brak w tym przedruku to informacja, że skrzyżowanie Baletowa – Puławska ma stać się pełnoprawnym skrzyżowaniem, ma zostać przebudowane aby umożliwić skręt w kierunku Warszawy w Puławską.

  Ma to na celu puszczenie linii autobusowej przez ulicę baletową. Obecnie jest to niemożliwe, bo drogi nie są przystosowane dla autobusów.

  Proponuję zatem zamknąć przejazd przecinający przez Sporną i zlikwidować światła w tym miejscu.
  Alternatywnie proponuję wybudować drogą łączącą baletową z karczunkowską i autobus jadąc z miasta niech jedzie baletową, a wracając niech jedzie karczunkowską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*