Julianowska

Sygnalizacja świetlna przy Julianowskiej ? Sesja rady miejskiej – sprawy Józefosławia i Julianowa

Z protokołu IV sesji Rady Miejskiej w Piasecznie z dnia 30.01.2015 roku, wyszczególniliśmy wypowiedzi radnych z Józefosławia i Julianowa. Niestety nie ma tego zbyt wiele, ale wszystkich zainteresowanych sprawami naszej wioski zapraszamy do lektury.

„Sesje otworzył i prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej w Piasecznie pan Piotr Obłoza.

Sesja rozpoczęła się o godzinie 9:40, po stwierdzeniu quorum. Następnie odbyła się uroczystość wręczenia medali i dyplomów z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.”

Zgłaszanie wniosków i interpelacji:

Radna Hanna Krzyżewska z Julianowa złożyła wnioski:

a) w sprawie naprawy pobocza ul. Działkowej,

b) w sprawie wyjaśnienia aktualnego statusu projektu i pozwolenia na budowę skrzyżowania ul. Julianowskiej z Cyraneczki,

c) w sprawie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Julianowskiej z Kombatantów i Wenus

//Brak interpelacji na stronie gminy Piaseczno//

Radny Robert Widz z Józefosławia wnioskował:

a) o utwardzenie pobocza na ul. Krótkiej w Józefosławiu;

b) o rozpoznanie możliwości organizacji przestrzeni publicznej w okolicach Klubu Kultury i ZSP w Józefosławiu;

c) o podjęcie rozmów z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad w celu przebudowy odcinków drogi 729, w związku z rozstrzygnięciem przetargu na budowę obwodnicy Góry Kalwarii – planowane środki na to zadanie nie zostaną wykorzystane w całości.

//Brak interpelacji na stornie gminy Piaseczno//

Zgłaszanie wniosków dotyczących spraw Sołectw:

Sołtys Józefosławia Jan Adam Dąbek nie złożył żadnego wniosku. Prawdopodobnie dlatego, że nie był obecny na sesji.

Burmistrz p. Zdzisław Lis poinformował, że na wszystkie wnioski i interpelacje Radni otrzymają odpowiedź pisemną.

Sprawozdanie Skarbnika na temat bieżącej sytuacji finansowej gminy:

- Skarbnik p. Agnieszka Kowalska poinformowała o stanie konta na rachunku podstawowym, który wynosi 3,5mln. zł. – lokaty: 41 mln. zł. łącznie Udział w PIT-ach za 2014 rok wynosi 14 mln. zł. narastająco 132 468 469,- zł. w porównaniu do roku 2013 o 14,5 mln. zł. Ww. wpływy dają realne szanse realizacji planu wydatków w roku 2015.

- p. R. Widz trudno orzec, które zadanie ważniejsze. Obniżenie wydatków bieżących o 4 mln. zł i wydatków inwestycyjnych o 11 mln. zł. to nie jest dobre rozwiązanie dla rozwoju gminy. Chodzi o racjonalizację wydatków w każdej dziedzinie tak mieszkowej jak w oświatowej. Aby zbudować obiekt trzeba zaciągnąć kredyt, czy zadanie zrealizujemy w tym roku czy za 2 lata – bez kredytu nie da się zadania zrealizować. Redukcja deficytu w ciągu 5 lat to nierealny czas. Trzeba racjonalizować wydatki przez wszystkich, dyskusja nad detalami przy pracy nad budżetem winna odbywać się co do ważności w ciągu roku a nie na sesji budżetowej.

- p. Robert Widz, Przewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej poinformował, że komisja pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu z autopoprawkami na rok 2015 oraz w sprawie uchwalenia WPF na lata 2015-2025 .

Zamknięcie obrad

Piotr Obłoza, Przewodniczący Rady stwierdził wyczerpanie porządku obrad, zarządził zamknięcie obrad o godz. 12: 35.

Protokół IV sesji Rady Miejskiej w Piasecznie z dnia 30.01.2015

Poznaj sylwetki radnych z Józefosławia i Julianowa :

Kim są radni z Józefosławia ?

Chodniki przy Wilanowskiej i Geodetów najwcześniej w 2016 – sprawozdanie ze spotkania z burmistrzem i radnymi

Podoba ci się:

Komentarzy (20)

 1. Zamiast robić światła lepiej przebudować niebezpieczne skrzyżowania. Światła zakorkują Wenus i Julianowską …super Qerwa

 2. Swiatla akurat w tym miejscu sa psu na bude. Na zachodzie w takich miejscach robi sie male ronda czyli normalne skrzyzowanie z wysepka,kapslem w srodku. Nie ma korkow a jest bezpiecznie. Jak tam beda swiatla to przy tym natezeniu ruchu juz nikt z nikad nie wyjedzie.

 3. Aga ma rację, małe rondko, każdy zwolni i ruch się upłynni. Po jaką cholerę blokować ludzi jakimiś światłami, aż tak dużo pieszych tam przez ulicę nie chodzi

 4. światła w tamtym miejscu??? jestem ciekawa kto z radnych tam mieszka, albo z ich znajomych… bo budowę chodnika też zaczęto właśnie od ul. kombatantów, czyli w miejscu zupełnie bezsensownym …

 5. Jest to bardzo niebezpieczne skrzyżowanie.
  W godzinach rannych bardzo trudno wyjechać z Wenus w lewo ( auta jadą bardzo szybko Julianowską ).
  Ponadto przejście na drugą stronę Julianowskiej jest niebezpieczne.

  Światła czy małe rondo czy zwykłe skrzyżowanie z przejściem dla pieszych?
  Wystarczy zlecić nieskomplikowaną analizę ruchu tym samym projektantom i wszystko się wyjaśni.

 6. TYLKO! rondo ! jakie światła … tak z wiochy nie mozna normalnie wyjechac to jeszcze bedzie dodatkowo pogorszony ruch wewnetrzny….. ja rozumiem ze to tansza wersja ale tylko RONDA!!!!

  1. GEODETÓW – WILANOWSKA
  2. GEODETÓW – JULIANOWSKA
  3. JULIANOWSKA – KOMBATANTÓW
  4. WILANOWSKA – CYRANECZKI
  5. CYRANECZKI – JULIANOWSKA

  TO Są priorytety po chodnikach !!!!!!! … ( nie licząc rozbudowy szkoły)

  • Popieram. Jeszcze Geodetów z Ogrodową.

 7. Coś tam na pewno trzeba zrobić, szczególnie że w tym samym miejscu budowana ścieżka rowerowa będzie przechodzić na drugą stronę ulicy, co dodatkowo skomplikuje ruch – małe rondo na pewno jest dobrym pomysłem. Oczywiście takie, które można ‘ściąć’ – nie zapominajmy o autobusach i dłuższych transportach do Technicoloru.

 8. A skąd taki pomysł żeby montować tam światła. Przecież kiedyś w końcu wybudują ul. Cyraneczki – więc 100% samochodów z osiedla LeVillage przestanie jeździć przez Kombatantów. Co więcej pewnie duża część ludzi z domków przy Sybiraków itp. ulic też pojedzie przez Cyraneczki.

  Jeśli ktoś uważa że samochody za szybko przemieszczają się przy tym skrzyżowaniu to wystarczy przed przejściem położyć „śpiącego” i będą wszyscy zwalniać.

  Są chyba ważniejsze problemy w Józku i Julianowie niż te światła.

 9. o co chodzi z tymi światłami?? Tylko rondo. świtała nie dość że kosztują majątek to jeszcze potem kosztuje używanie, serwisowanie. Czy musimy wyważać otwarte drzwi? co 300m rondko dla uspokojenia ruchu, szerokie i proste chodniki (brak zatok autobusowych), ścieżki rowerowe… O iile przyjemniej by się zrobiło na naszej wsi

 10. Ja też chcę światła pod moim domem, na pilota.

  A tak na poważnie, to nawet na małe rondko nie ma tam miejsca.

  Faktem jest że pewna część kierowców nie respektuje ograniczeń
  prędkości, i nie ma zamiaru przepuszczać pieszych,
  całkiem logicznie zakładając że w starciu z samochodem,
  pieszy nie ma żadnych szans.

  Niestety jedynym rozwiązaniem są hopki o małym rozstawie.
  Pojawiło się ich sporo w Warszawie, i autobusy nie mają
  z nimi problemu.

 11. super pomysł popieram panią Radna Hanię :-) wyjazd z Wenus i kombatantów jest tragiczny szczególnie rano i zima kiedy lustro jest zaparowane i nic nie widać. Włączenie sie do ruchu na julianowska to albo cud albo szczęście a po zatym spowolni to niektórych piratów drogowych… Ja popieram :-)

  • Chyba Pani trochę przesadza. Codziennie rano przed 8:00 wyjeżdżam z Kombatantów. Samochodów ze strony Kombatantów i Wenus jest max 1-2. Czy naprawdę musimy wymyślać „kosztowne” rozwiązania w stylu „światła” – żeby 1 czy 2 osobom lepiej się wyjeżdżało. Po otwarciu Cyraneczki ruch zmaleje do min. W przyszłości Wenus będzie miała wyjazd i na drugą stronę – więc ponownie mniejsza ilość samochodów na tym skrzyżowaniu.
   Więc po raz kolejny pytam się „po co” marnować kasę.
   A co do „pędzących” samochodów – OK, bezpieczeństwo ponad wszystko – więc spowalniacze na jezdni załatwią sprawę. Tańsze, szybsze i skuteczniejsze rozwiązanie (w końcu „na zielonym” też można pędzić, a przy spowalniaczach nie).

 12. Nie taniej i łatwiej przedłużyć Wenus do Wilanowskiej?

  • Ja również uwazam ze swiatła to bardzo dobry pomysl:) Piraci na JUlianowskiej wreszcie zwolnia!!! Wyjazd z Wenus jest obecnie niebezpieczny…

   • Proponuję szlabany jeszcze dołożyć, most zwodzony i policjanta czuwającego 24h na dobę.

 13. Rzeczywiście mieszkam w tej okolicy. Widzę jak się jeździ i słyszę o co proszą Mieszkańcy. Sama nie prowadzę samochodu, często korzystam z autobusu. Sygnalizacja świetlna będzie w tym miejscu, ponieważ Mieszkańcy tak chcieli, dla mnie mogłoby jej nie być. Ale jeśli będzie dzięki temu bezpieczniej dla pieszych i rowerzystów to popieram i wspieram.
  Pozdrawiam,
  Hanna Krzyżewska

  • Pani Hanno
   Nie bardzo rozumiem te Pani słowa „dla mnie może jej (sygnalizacji) nie być, mieszkańcy chcieli i będzie”. Przepraszam, ale ja też chcę wiele rzeczy – czy spełnia Pani każdą zachciankę – to ja bym bardzo prosił o usunięcie tych kabli wiszących nad całą Julianowską i nad innymi drogami, poproszę o ładne trawniki, ścieżki, kawiarenki – żeby było gdzie posiedzieć w ciepły dzień itd. itp.

   Niestety „światła” w tym miejscu to zwykła zachcianka kilku osób. I to patrzących na obecną sytuację – a nie na to co za chwilę (czyli otwarcie Cyraneczki itp. udogodnienia).
   Może zamiast spełniania zachcianek – proszę o realną analizę sytuacji i podjęcie odpowiednich działań.
   Jak Pani przeczyta większość osób wypowiadających się wskazuje na problem „prędkości” – czy światła to rozwiążą – ZDECYDOWANIE NIE. Więc może zamiast pisać „będą, bo tak chcę” – proszę rozważyć inne rozwiązanie np. „hopki” – tańsze i skuteczniejsze aby zmniejszyć „prędkość”.
   A światła to tylko dodatkowe niepotrzebne korki i wyższe koszty – hopki można zainstalować nawet i jutro – więc proszę o analizę sytuacji.

 14. Do osób podnoszących argument, o długich transportach do technikoloru czy TDP
  szczerze to żadna z dróg nie jest dostosowana do poruszania się pojazdów typu TIR, w Julianowską nie powinny one mieć wjazdu, podobnie w inne wąskie ulice.
  Tak mogło być w latach 90 jak nikt tutaj nie mieszkał, ale nie obecnie gdy jest blok na bloku. Nawet dostawa do biedronki stwarza problemy ponieważ TIRy nie są w stanie się złamać nie zajmując drugiego pasa ruchu. To powinny być drogi do 3,5 ewentualnie 7 ton, ale nie dla ciężkich ciągników siodłowych, które nie są w stanie sprawnie tam manewrować.
  I dlatego będę znów optował za rondem, światła spowodują tylko i wyłącznie korki, a są kosmicznie drogie.
  można rozważyć śpiących policjantów jako pomoc szybką, doraźną aby zwolnić przy tym newralgicznym miejscu, ale nie światła, które są najgorszym z możliwych rozwiązań dostępnych. Na Julianowskiej zaczną się robić korki.

  Mieszkańcy chcą i dostaną ? to jakaś nowość, ponadto mam wrażenie, że spoko mieszkańców nie chce, więc tym bardziej dostaną.

 15. O, jeśli spełnia Pani życzenia mieszkańców, to ja też proszę o światła przy wyjeździe z mojego osiedla na Julianowską! Bo na całej Julianowskiej kierowcy łamią przepisy i z Enklawy też się ciężko i niebezpiecznie wyjeżdża. Nie mówiąc już o tym, że przejście na drugą stronę z 3 dzieci to na prawdę niebezpieczna sprawa… Samo planowane tam przejście dla pieszych nic nie da więc…. może jakieś światła na przycisk? po stronie osiedla jest ścieżka rowerowa, chodnik będzie po drugiej stronie więc w sumie dobre umotywowanie :D no i ludzie do Biedronki chodzą, wyjazd do Biedronki też byłby od razu bardziej bezpieczny… Bądźmy zatem uczciwi, jak dla mieszkańców Wenus, to i dla Enklawy, no i klientów Biedronki, często starszych i mniej sprawnych ruchowo ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*