Linia lokalna fot Gmina Piaseczno

Nowa linia lokalna w Józefosławiu – Cmentarz – Szkoła … już w marcu ?

26 lutego wyłoniono zwycięzcę przetargu ogłoszonego przez gminę Piaseczno. Firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, będzie obsługiwała trzy dodatkowe linie lokalne. Jedna z nich ma być spełnieniem „od dawna zgłaszanego zapotrzebowania” na lokalny bus w Józefosławiu i Julianowie.

– Chcielibyśmy uruchomić je jak najszybciej, jeszcze w marcu – naczelnik Wydziału Transportu i Infrastruktury Włodzimierz Rasiński „Nad Wisłą” 26.02.2015.

Planowana Trasa :

Cmentarz Julianowska -> Geodetów -> Ogrodowa -> Działkowa -> Wilanowska -> Geodetów -> Julianowska -> Zespół Szkół Podstawowych Kameralna. Trasa powrotna bez zmian – od szkoły do cmentarza.

Bilety - normalny 3 zł, ulgowy 1,5 zł

Jeżeli plany gminy się ziszczą, to zostanie wykonany jeden z postulatów wyborczych zawartych w programie Józefosław 2.0 – częściowo, ponieważ w pierwotnym założeniu autobus miał komunikować JiJ ze stacją SKM w Nowej Iwicznej. Może uda się jeszcze wynegocjować połączenie z PKP ?

„Dodatkowo będziemy zabiegać o uruchomienie lokalnej linii L,(najlepiej jako przedłużenie linii L kursującej w Mysiadle i Nowej Iwicznej) na trasie Nowa Iwiczna Stacja – Mysiadło – Geodetów – Ogrodowa – Cyraneczki – Julianowska – Plac przy Szkole). Zyskalibyśmy w ten sposób skomunikowanie Ogrodowej i Osiedlowej oraz łatwy dojazd do pociągu w Nowej Iwicznej.” - program wyborczy Józefosław 2.0 pdf

„Lokalną linię autobusową wpisaliśmy do naszych propozycji dla Józefosławia i Julianowa (..) Mandat radnego nie zapewni automatycznie nowej linii autobusowej. Będziemy wnioskować i przekonywać pozostałych radnych do zabezpieczenia środków w budżecie gminy na pokrycie kosztów funkcjonowania tej linii. Byłaby to uzupełnieniem linii 739 (również w godzinach wieczornych).” - listopad 2014 wywiad z twórcami Józefosław 2.0

Podoba ci się:

Komentarzy (17)

 1. Czy te busy wożą na podstawie karty miejskiej ? Czy tylko jednorazowe bilety u kiero ?

 2. Brak połaczenia z puławska? Czy ktos tam w tym urzedzie myśli!!!? Przeciez to bez sensu…

 3. Przede wszystkim potrzebujemy lepszego połączenia z Warszawą i nad tym powinni zastanawiać się i jak najszybciej zrealizować nasi włodarze.

 4. Powstanie takiej linii nie może zamykać powstania linii z JJ do Dworca Jeziorki, bo to dwie zupełnie inne trasy. Żeby było jasne: ta nowa linia z cmentarza Julianowską i dlaej dookoła Józka też będzie miała swoich klientów. Ale – należałoby raczej 739 skierować do początku Julianowskiej (w okolice planowanej pętli przy cmentarzu), aby osiemdziesięcioparo-osobowe autobusy nie woziły po 5-15 osób Okulickiego do Piaseczna (i nie marnowały czasu na stanie w korku na Okulickiego) – a dla tych, co chcą do Piaseczna z JJ – należałoby Okulickiego-Julianowską przedłużyć do Józka linie L-2, L-3 i L-5 (mniejszy koszt użytkowania, a te kilka/kilkanaście osób miałoby stałe, a może nawet częstsze połączenie z Piasecznem – bo też takiego połączenia potrzeba. Wycofując 739 z Okulickiego i „starego miasta” w Piasecznie – ta sama ilość wozów jeździłaby częściej. I jeszcze jeden plus: zdarza się, że niektórzy jadą z/do Piaseczna na/z Puławską/iej linią 739 zamiast 709!!! (nie przeszkadza im, że dookoła) – a to powoduje, że zabierają oni miejsca tym, dla których stworzono 739.

 5. Konieczne dodatkowe połączenie z Puławska np.poprzez Energetyczną,czyli trzeba skorygować trasę nowej linii.
  Po co mi połączenie z cmentarzem?

 6. 3 zł za taką krótką wycieczkę ? No bez żartów !!!
  Do puławskiej jescze by to miało sens. My chcewmy normalnych linii waznych z biletami miesięcznymi, chcemy również 1 strefy !!!!

 7. Na wszystkich „L”-kach są honorowane bilety miesięczne. Poza tym – co niektórych kłuje w oczy, że powstanie linia, którą zapewne będzie obsługiwać 1 (słownie: jeden) wóz (a może: wozik) na kilkanaście osób? Ludzie – oduczcie się krytykanctwa typu: jak mi nie pasuje, to na pewno nie pasuje wszystkim – bo to nieładnie. Na pewno zyskają ludzie z okolic Działkowej i Ogrodowej, a także ci co chcieli dojechać do kościoła św. Józefa, do szkół (w tym nie tylko zespołu szkoł J-J, ale i tych szkół na Chyliczkowskiej w Piasecznie) też będą zadowoleni.
  A teraz można powalczyć o porządne, obsługiwane przez kilka wozów połączenie od Julianowa (a może od Chyliczek przez Julianowską i dalej przez J&J -ze stacją PKP Jeziorki. No i ten pomysł Krzysztofa o przedłużeniu „L”-ek z Piaseczna też słuszny. Możnaby jeszcze dodać L-1 od Piaseczna przez Puławską i Energetyczną na pętlę pod Zespół Szkół.

 8. Coś szwankuje z informacją. W zapowiedzi „dodatkowego autobusu w Józefosławiu i Julianowie” wkradł się zasadniczy błąd. Otóż jest to wyłącznie wznowienie dotychczasowej linii typu P dowożącej dzieci do szkoły przy ul. Kameralnej. Zmienione tylko zostało miejsce początku trasy z bazy PKS przy ul. Okulickiego na przystanek przy Cmentarzu Komunalnym. Wprowadzono także opłatę za przejazd w wys. 3.- zł (1,50 zł za bilet ulgowy). Cztery kursy dziennie w godzinach pracy szkoły (dwa rano i dwa we wczesnych godzinach popołudniowych) zostały bez zmian, także kursowanie wyłącznie w dni szkolne. Przetarg wyłonił jedynie nową firmę, która będzie tę linię obsługiwać. Nie zmienia to faktu, że radni z JiJ wraz z mieszkańcami zgłaszają zapotrzebowanie na całkiem nową linię komunikacji publicznej typu „L” obsługującą rejony pozbawione dotychczas tego udogodnienia. Proponowana trasa dowiezie pasażerów od szkoły w Chylicach, zahaczy o szkołę w Józefosławiu, pomknie Cyraneczki, Ogrodową i Geodetów przez Puławską aż do stacji PKP Jeziorka lub Nowa Iwiczna. Mamy nadzieję na jej realizację najpóźniej w przyszłym roku.
  Hanna Krzyżewska, radna.

 9. Jeżeli nowo-planowana trasa będzie przebiegała tak, jak napisała Pani Radna – to w porządku. Ale nie podoba mi się – że trzeba czekać… najpóźniej do przyszłego roku (który ma nawet o jeden dzień więcej – 29 luty!).
  A z tą zamianą za autobus szkolny – to rozumiem, że jedyny zysk z tych… czterech kursów jest taki, że można będzie korzystać z biletów miesięcznych – w ramach ZTM???
  PS. szkoda, że tylko 4 kursy. Przydałby się taki autobus w niedzielę; skorzystałyby osoby idące do Kościoła na Ogrodową (kursy musiałby by być skorelowane z godzinami mszy), ale – jakby to odblokowało ulicę Ogrodową!

 10. A co z większą częstotliwością linii 739? Dojeżdżamy do pracy,na uczelnie do Warszawy i na tej trasie potrzeba więcej,częściej jeżdżących autobusów.

 11. Proszę porównać częstotliwość kursowania autobusów linii 709 i 739, porównania wyglądają bardzo niekorzystnie dlaJ@J,a przecież przez Piaseczno jeździ jeszcze 727.
  Czy nie korzystniejszym rozwiązaniem byłaby większa częstotliwość kursowania autobusów linii 739, tych krótszych,zamiast przegubowców z tak rzadką częstotliwością i wynikającym stąd długotrwałym oczekiwaniem,zwłaszcza w weekendy,
  na obskurnym przystanku na Dworcu Południowym?

 12. Chcemy więcej autobusów linii 739!!!
  To przecież oczywiste ze względu na liczbę mieszkańców JJ.
  Zastanawiam się tylko, dlaczego jest to niewykonalne…
  i nie znajduję odpowiedzi.

 13. Drogi Wyborco, odpowiedź jest prosta: Warszawa nie ma więcej wozów. Mogłaby natomiast wymienić część naszych kursów w godzinach szczytu na wozy bardziej pojemne- przegubowce. Trzeba jednak usunąć przeszkody na skrzyżowaniach. Do uruchomienia nowej linii może byśmy wtedy jakoś dotrwali.
  Hanna Krzyżewska, radna.

  • Zamiast przegubowców zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem dla podróżujących 739 byłaby ich większa częstotliwość.Wolne autobusy na pewno znalazłyby się przy odrobinie dobrej woli.Czy Państwo kiedykolwiek sterczeliście pół godziny,czasami znacznie dłużej w soboty,niedziele na Dworcu Południowym w oczekiwaniu na przyjazd 739? Nie każdy ma wolne weekendy,gros ludzi z J&J w tych dniach pracuje,dojeżdżając do W-wy,a po pracy do J&J. Preferuje się,całkiem słusznie,komunikację publiczną, ale trzeba stworzyć godziwe warunki,aby można było z niej korzystać.Proszę zerknąć na świąteczne rozkłady jazdy 739…,częstotliwość kursowania tej linii jest porażająca.

  • Pani radna, mieszkańcy b.się ucieszyli z dojazdu autobusu do Działkowej. Powstały nowe osiedla na wilanowskiej, ogrodowej ,od Działkowej blisko do lasu. Ponieważ nie ma parkingu przy lesie. Proszę sprawdzic, co się dzieje na ul.Prawdziwka przy lesie nie można przejść, ani przejechać, nie mówiąc o zaparkowaniu. Gdyby dojeżdżał autobus do ul.Działkowej , to mieszkańcy /zwłaszcza matki z dziećmi / nie korzystaliby z samochodu tylko z autobusu.

  • Na pewno dwie linie dodatkowe szkolna (jadąca przez Józefosław) i do PKP są Nam pilnie potrzebne. Na pewno są w okolicy firmy b.bogate które dla poprawienia swojego wizerunku mogą dołożyć potrzebne fundusze.

 14. Czy coś się ruszyło w sprawie autobusu do PKP Jeziorki?