Plac zabaw ul. Tenisowa

Nieuczciwy konkurs ? Dlaczego gmina nie umie wybudować placu zabaw w publicznym parku ?

30 kwietnia zakończyło się głosowanie w konkursie prywatnego sponsora, który obiecał, że wybuduje place zabaw dla dwudziestu miejscowości. Niestety Józefosław w ostatniej chwili wypadł z pierwszej dwudziestki. Niektórzy mieszkańcy wietrzą spisek, a inni nie poddają się i głosują w drugiej turze konkursu.

My nadal nie możemy zrozumieć dlaczego mieszkańcy muszą głosować, w nie do końca uczciwych konkursach, aby zdobyć plac zabaw dla PUBLICZNEGO PARKU ???! Bo czy do uczciwych należy system, w którym można głosować 10 razy dziennie lub kupować całe pakiety głosów ?

Skoro gmina zdecydowała się zafundować park z naszych podatków, to dlaczego nie może wybudować w nim placu zabaw ? Przecież w projekcie parku przy Ogrodowej przewidziano miejsce do zabaw dla dzieci (Wakacje 2015 w parku w Józefosławiu).

Plac zabaw wybudowany przez sponsora powinien pojawić się w jakiejś innej lokalizacji, dzięki temu Józefosław zyskałby kolejne miejsce dla dzieci.

Żeby było jasne. Nie wyśmiewamy pospolitego ruszenia społecznego. Nie wyśmiewamy zaangażowania ludzi, którzy widząc nieudolność gminy chcieli wziąć sprawy w swoje ręce przy pomocy klawiatur. Wyśmiewamy kuriozalną sytuację, w której mieszkańcy dostają sms od gminy, w którym urzędnicy nakłaniają do głosowania w komercyjnym kokursie na plac zabaw.

Pokłady złości jakie wywołał wynik głosowania nie powinny być wycelowane w organizatora komercyjnego konkursu. Złość i rozczarowanie należy kierować do gminy, bo to gmina swoją polityką zmusza mieszkańców do udziału w tego typu „zabawach”.

Poniżej mail od jednego z głosujących.

Dzień dobry !

Wielu z nas bierze udział w głosowaniu na podwórko w konkursie Nivea. Firma ma doskonałą reklamę na forach, FB, nawet na stronie naszej gminy. Tym bardziej zadziwia fakt z jaką beztroską organizatorzy tego szczytnego w swoim zamiarze konkursu podchodza do jego realizacji. W ubiegły piątek zakończyła sie I-sza tura konkursu. W ostatnim dniu, a nawet w ostatniej godzinie konkursu Józefosław był w okolicach miejsca 15-go „gwarantującego” budowę tak potrzebnego nam podwórka. Jestem święcie przekonany, że każdy z nas zachęcał wielu swoich znajomych do głosowania.

Jakież było zdziwienie wszystkich uczestników, kiedy w oficjalnych wynikach I-szej tury spadliśmy o blisko 6 miejsc poza pierwszą 20-tke, w ostatniej chwili, niemal rzutem na taśme wyprzedzeni przez takie małe miejscowości jak Łąkta Górna, czy Stare Siółkowice. Konia z rzędem temu kto wie nawet ile one mają mieszkańców. Oczywiście można rzec – vox populi vox dei. Nie chce byc nawet zlosliwy w stosunku do ich mieszkancow. Jednak osobiscie najbardizej zdegustowala mnie postawa organizatorów, którzy nie chcą przyjąć do wiadomości, że ponad 7500 głosów oddanych w kilka minut przed zakończeniem tury przez spoleczność liczącą ok 1500 mieszkańców wymaga moim skromnym zdaniem „nadludzkiego” wręcz wysiłku i mocno odbiega od zalożeń statystycznych. Czy doszukuje się tu drugiego dna? Czy jestem złośliwy? Nie!

Jestem naprawde daleki od zarzucania organizatorom rozmijania sie z przepisami prawa, a mieszkańcom Łąkty Górnej nadużywania (ułomnego moim zdaniem) regulaminu w celu osiągniecia swojego wymarzonego celu. Jestem swięcie przekonany że wszystkie głosy są z nim zgodne i teraz dopiero zrozumiałem, że własnie TAKI był od początku cel firmy Beiersdorf. Nie wazne jaki głoz – wazne ze glos. Jest mi natomiast niezmiernie wstyd za swoją naiwność oraz jestem strasznie zdegustowany faktem ze tak powazna firma jest w stanie zaryzykować dobrą reputacje w myśl takiej zasady.

Może należę do starego pokolenia, które nie przystaje do nowych czasów :) Może wciąż uważam, że zasady gry fair play są najważniejsze, a cel naprawdę w dłuższej perspektywie nie uświęca środków? Może nie zauważyłem zmiany epok, dla których signum temporis jest to ze idzie się bezmyślnie za stadem – nie ważne co i gdzie, ważne ze na FB i trzeba kliknac? Moze jestem zawiedziony porazka? Coz… Mozliwosc oceny czy postawa organizatorow konkursu o podworko Nivea idących w zaparte, że „nic sie przeciez nie stało i wszystko jest pod kontrola, gdyz zapobiegamy nadużyciom i wszyscy mają równe szanse” jest zgodna z zasadą gry fair play pozostawiam nam wszystkim niezaleznie. Ja mam swoje własne przemyślenia. Jestem natomiast przekonany, że powinniśmy wszyscy głośno mówić o naszych wątpliwościach aby choć częściowo popsuć wciąż bardzo dobry humor organizatorom związany z najtańszą ogolnopolską reklamą jaką mogli sobie wyobrazić.

Mimo wszystko zachecam wszystkich mieszkancow J&J do głosowania w II-giej turze i walki o nasz park i mocno trzymam kciuki za tych najbardziej zaangażowanych. Nadal uważam, że to bardzo dobra akcja tworząca relacje i więzi międzyludzkie, wymagająca jednak nieco lepszej kontroli i zainteresowania ze strony organizatorów, na które jak widać niestety nie ma co liczyć. Takich akcji w naszej mlodej spolecznosci J&J nigdy nie będzie dość. Tym optymistycznym akcentem pozdrawiam wszystkich życząc tak mocno wyczekiwanej i zapracowanej wygranej.

Wasz przyszły sąsiad
(adres e-mail i dane do wiadomosci redakcji)

Podoba ci się:

Komentarzy (39)

 1. Daliśmy się wkręcić i mamy za swoje. Zrobili z nas debili. Bank maili mają nabity. Biznes się kręci. A my ? Nic z tego nie mamy :(

  • Wielokrotnie próbowałem zagłosować, jednakże strona nivea.pl się zawieszała i nie można było nic zrobić

  • To nie prawda że nic nie mamy

   1 – Potrafimy się lepiej integrować
   2 – Wiemy w praktyce jak to zadziałało
   3 – Podciągniemy się i wygramy w drugiej turze :)

  • nie mamy bo mieliście w dupie żeby sensownie o tym zachęcać, teraz się zastanówcie, czy to nie dzięki takim pierdoletom jakie pisaliśmy nie zabrakło nam głosów…

 2. znowu jątrzycie, nie potraficie normalnego artykułu napisać, trzeba było nas wspierać, zabrako 50 glosów aby wejść , dziękujemy bo to dzięki takiemu wsparcie przerypaliśmy w I turze. Pisałam już wam o tym a wy dalej swoje, widzę że nadal wam żal dupę ściska że ludzie się jednoczą i coś robią zamiast kiwać się jak im zagracie…. Jesteście żenujący, na Fb nawet porządnego info nie było, tacy chcecie być dla ludzi a jak ludziom na czymś zależy to macie to w dupie i potraficie tylko jątrzyć i dyrdymały pisać, chyba że wy macie plan aby sami wyłożyć kasę na ten Plac Zabaw… jak tak to rozumiem….

  • c22
   całkowicie się zgadzam z twoim powyższym wywodem
   Żyjemy w społeczeństwie gdzie 30% ludzi woli krzyczeć „hańba! zdrada!” zamiast zająć się czymś konstruktywnym
   Ten „mental” również widać w kilku tutejszych komentarzach

 3. Sam głosowałem,ale zawsze twierdziłem,ze ten konkurs to lipa!

  Gmina mogłaby zrealizować plac zabaw bez problemu już teraz a boiska np. za rok.
  Ale lepiej unieważnić przetarg i nie robić nic, albo przerzucić środki na inne zadania.
  Można też zwalić winę na mieszkańców,którzy dali się wkręcić w Nivea…

 4. wyborca
  bracie – bredzisz :)
  zawsze jakieś środki można przerzucić na inne zadania – to przynajmniej wygrajmy plac zabaw w Nivea a zaoszczędzone pieniądze przerzućmy na chodnik pod np. TWOIM domem

 5. Nieuczciwy Konkurs?
  Taki tytuł ma ten artykuł

  A więc powiem tak -> głosowałem jako:
  1 – Ja
  2 – mój jeden syn
  3 – moja jedna żona
  4 – mój drugi syn
  5 – mój pierwszy kot
  6 – mój drugi kot
  7 – moja pierwsza dziewczyna
  8 – mój wnuk który szacunkowo urodzi się w 2040 roku
  9 – mój prawnuk który urodzi się w 2075 roku
  10 – moje ulubione drzewko w ogródku

  To już nie mówcie o uczciwości i nie cierpcie publicznie, że przegraliśmy:)
  Dodawajcie dziennie po 10 głosów i namawiajcie znajomych aby robili to samo:)

 6. Jak komuś nie szkoda transferu w komórce, to można jeszcze głosować przez komórkę :P

 7. Można jeszcze używać różnych przeglądarek – na każdej po 10 głosów.

 8. Czy wy wierzycie, ze koncern Nivea jest głupi i naiwny?

  • hej wyborca
   Jakie to ma znaczenie czy Nivea jest czy nie jest głupi
   1 – Place zabaw Nivea postawi x 40 i na tym zyska marketingowo
   2 – następni ludzie w 40 gminach w III RP odkryją że coś od nich zależy
   3 – malkontenci nic nie stracą

 9. Czy ktoś wie ile będzie wejść do Parku i czy wejście/wejścia będą TYLKO od Ogrodowej?

 10. W JJ nic porządnego nie powstanie,chyba ze przed kolejnymi wyborami.

  Co mamy :jeden plac zabaw malutkii z brudnym piaskiem przy szkol a drrugi tylko dla osiedla i na dodatek pod drutami WN.
  Przeciez ten park bedzie sluzyl glownie mieszkancom z Ogrodowej.
  Niestety takie sa fakty.

  Pozostalo klikanie…

  • wyborca
   co ty gadasz?
   „….ten park bedzie sluzyl glownie mieszkancom z Ogrodowej…”
   Przecież ci z poza Ogrodowej nie będą mieli zakazu wstępu.
   Poza tym będzie drugie wejście od Pastelowej lub Księżycowej /podobno/

   Owszem mamy wybory 10 maja i co powstaje TERAZ?
   1 – chodnik pieszo-rowerowy wzdłuż Julianowskiej
   2 – przedłużenie Cyraneczki w stronę Konstancina
   3 – Park
   czyli twoje zdanie „….W JJ nic porządnego nie powstanie…” jest r również do kitu :)

   Chlapnij trochę „łyski” z lodem – pomoże:)

 11. Jestem z Wenus i głosuję codziennie z kilku kont. Nie uważam, że tylko mieszkańcy Ogrodowej skorzystają na tym placu zabaw. Nie wypominam komu to pod blokiem układają kostkę, czy budują zatokę autobusową. Jak będzie trzeba to pomogę, jak tylko będę potrafił. Jak będzie się coś koło mnie budowało to liczę na solidarność. Nie wietrzę spisków, bo w nie nie wierzę. Mamy w aktualnej dogrywce 25 tys. głosów przewagi nad 20. w rankingu lokalizacją, która zamyka grono szczęśliwych przegranych. Patrzę na ranking codziennie.Na razie żadnych cudownie rosnących wyników naszych konkurentów nie zaobserwowałem.

 12. Nie narzekajcie ludzie, wypadliśmy poza 20 ale możemy załapać się w II turze. Sama głosowałam, głosowali moi znajomi w pracy, sąsiedzi itd. Widocznie w innych miejscowościach w ostatnim dniu głosowania ludzie lepiej się zorganizowali do głosowania. Nadal jest szansa więc trzeba ją wykorzystać!!!!!!

 13. Jesteście naiwni i zaślepieni i nie dziwię się, że władze nas olewają.
  Na ich miejscu też bym tak czynił …
  Dla starego Piaseczna JJ to słoiki!

  Czy budowa chodnika na Julianowskiej dla 15 tys. miejscowości po 15 latach projektowania i oczekiwania to sukces?
  Dziś prawie każda wieś ma chodnik ze ścieżką rowerową.

  Przedłużenie Cyraneczki do Konstancina ?
  Może to nastąpi za 10 lat ….
  Na razie jest problem z brakującym odcinkiem z Julianowskiej do do La Village.

  Park?
  Pożyjemy zobaczymy…

  • wyborca

   jestem pewien że jesteś wyborcą PiS-u :)
   a twoje główne hasło patriotyczne brzmi „hańba! zdrada!”
   Hi Hi – takie geny :)

  • cześć wyborca :)

   piszesz: „…Dla starego Piaseczna JJ to słoiki!..”
   A dla Starej Wawy co mieszka w J&J Stare Piaseczno to prowincja :)
   hi hi

   Dlatego ważny jest wspólny cel – np podwórko Nivea :)

   PS
   USA to kraj słoików i ich potomków

 14. Ha, ha, ha….
  jan jesteś psychologiem samoukiem?

  Ja tylko wykazałem bez problemu, jak łatwo manipulować piszącymi na forum JJ 24.

  Na Pis i PSL nigdy nie głosuję.
  Po prostu podzielam obawy autora tematu.

  • Hej wyborca :)
   Czyli malkontenci głosują na coś innego niż PiS :) ???

   Głosujmy więc razem na Nivea :)

 15. Pan / Pani redaktor (autor się nie podpisał) jątrzy z całej mocy swojego jadu. I oczywiście znalazła się grupka osób która jad rozdaje w komentarzach pod artykułem. Wypociny przeczytałem i już o nich zapominam; tymczasem ja i moja rodzina oddaliśmy 6 głosów.

 16. Ja to postrzegam tak.
  Gmina nam ‘wisi’ plac zabaw. Obiecała wiec powinniśmy ją przyciskać by obietnicę spełniła. Natomiast sprawa Nivea możemy traktować jako inną historię. Niech Nivea wyposaży nam plac przy Ogrodowej (a czy ktoś wie jakie to będzie wyposażenie, ile warte). A gmina niech zrobi to co obiecała. Albo niech doposaży plac przy Ogrodowej, bo obawiam się że to co zrobi Nivea może nie być wystarczające, albo niech gmina urządzi park w innym miejscu. Zdaje się że jest publiczna działka Cyraneczki/Julianowska. Może tam. Tak więc głosujmy w konkursie Nivea a gminę ciśnijmy by zrealizowała obietnicę. Nie możemy uznać że plac wyposażony przez Nivea zamyka sprawę parku obiecanego przez gminę.

 17. Ziutek

  Zgadzam się z tobą!
  Chyba po raz pierwszy…

  Czy widział gdzieś ktoś plac zabaw Nivea ?
  Tylko wykonany a nie wizualkę.

 18. Ktoś wie jakie to place stawia ta Nivea? A może już postawiła jakieś?
  Co zyskuje Nivea, to pewnie bazę danych emaili, na które będzie wysyłać reklamy i którymi będzie handlować (pewnie w regulaminie oddaje się do tego wszelkie prawa). Czy coś postawi i kto to zweryfikuje? A czy taki plac nie potrzebuje załatwiania jakieś papierologii w Wydziale Architektury? Jakiś pozwoleń na budowę, zezwoleń, ect? Bo jak? Przyjeżdża Nivea i stawia sobie gdzie chce? Ten konkurs to może być ściema.
  Albo postawią dwie drabinki i sprawa załatwiona – reklama jest, baza danych jest. A gmina będzie miała usprawiedliwienie, że plac zabaw już stoi i nie trzeba żadnych więcej środków na to.

  Ok, załóżmy że nie jest. To może potrzebny jest jakiś lokalny informatyk. Założyć 1000 fikcyjnych darmowych maili, napisać jakiś skrypt i automatycznie codziennie program będzie oddawał tysiąc głosów. 10 dni – 10 tysięcy głosów.

  Teoretycznie zabrakło kilkudziesięciu głosów. Wystarczyła by malutka mobilizacja i Józefosław wskoczył by do tej pierwszej dwudziestki. Świadczy to o mieszkańcach (olali sprawę), albo o kiepskiej polityce informacyjnej organizujących tą akcję. Gdyby jednak tylko kilka osiedli sąsiadujących z parkiem się spięło, mogło by przegłosować. Tysiąc osób x 20 założonych kont emal = 20 tysiecy głosów dziennie. W tydzień byłoby 70 tysięcy głosów, a w dwa tygodnie 140. Widać jakoś ludziom nie zależy. Wystarczyłby wysiłek samej ogrodowej i 10 minut dziennie przez 2 tygodnie.

  • To ile Pan/Pani żałosny(a) oddawaliście dziennie głosów?? Nie oceniaj innych jeśli nie znasz faktów. Wejdź na strone i zobacz ile lokalizacji zostało zgłoszonych – podpowiem ci – ponad 1000! Wyklikaliśmy ponad 60tys głosów – zapłaciliśmy frycowe, bo zadowoliliśmy się 14tym miejscem ostatniego wieczoru – nie uwzględniając głosów które napłynęły masowo do NIvei tuż przed 24tą, a dodane zostały już po czasie. Oczywiście zakładam czystość głosowania, bo dowodów na nic innego nie mam…
   Więc nie filozofować m itu, tylko głosować. Pozakładać po kilkadziesiąt kont na onetach czy innych wp i jechać masowo, codziennie!. Ten czas co marnujesz na jad i hejt na forum wykorzystaj na NIVEA.

  • „to jest żałosne” – piszesz tak:

   1 – „….A czy taki plac nie potrzebuje załatwiania jakieś papierologii w Wydziale Architektury? Jakiś pozwoleń na budowę, zezwoleń, ect? Bo jak? Przyjeżdża Nivea i stawia sobie gdzie chce? Ten konkurs to może być ściema…….”
   odp – tu masz regulamin:
   http://ext14.nivea.pl/28/nivea-csr/Regulamin_Podworko_NIVEA-konkurs.pdf?v=1430744601

   2 – „….. To może potrzebny jest jakiś lokalny informatyk. Założyć 1000 fikcyjnych darmowych maili, napisać jakiś skrypt i automatycznie codziennie program będzie oddawał tysiąc głosów…”
   odp – automatyczny skrypt nie umie odczytać losowych cyfr i liter które trzeba wpisać przed wysłaniem maila
   Możesz iść do kafejki internetowej i z niej wysłać 1000 maili

   3 – „..Co zyskuje Nivea, to pewnie bazę danych emaili, na które będzie wysyłać reklamy i którymi będzie handlować…”
   odp – możesz zawsze maile z reklamą wpisać z całym IP do spamu

   „to jest żałosne”
   A może zajmujesz się jakąś /choćby na mikroskalę/ działalnością społeczną?
   Jeżeli tak to wiesz że zawsze znajdą się żałośni ludzie którzy zamiast dojrzeć, że coś robisz będą się zastanawiali ile z tego masz na lewo.
   Uważaj aby nieświadomie nie przyłączyć do tej części społeczeństwa
   pzdr
   jan

 19. Też głosowałam na ten plac zabaw ale uważam, że to jest żenada. Taki plac zabaw ma nie jedno większe zamknięte osiedle lub większy blok, więc chyba Józefosław też stać na coś takiego?

  • To głosuj dalej a nie jęcz. Józefosław nie ma budżetu i sobie może decydować o…

   • zemar
    jesteś konkret gość – tak trzymaj :)
    Też mi ciężko z tymi co widzą „zdradę i hańbę i żenadę i żałość” we wszystkim dookoła :)
    Ciekawe skąd się wzięli ?

 20. Zemar
  JJ ma musi miec budzet z uwagi na kilkunastoletnie olewatorstwo i zaniedbania wladz!
  Lizusom wladz mowimy NIE!

  • wyborca :)

   meldujmy się tutaj skoro mieszkamy tutaj
   Będzie więcej kaski :) – DUŻO WIĘCEJ !!!
   jan de Lizus

   PS
   coś mi się wydaje że nadal żyjesz w mentalności post-niewolniczej, gdzie władza to wróg narodu :)

   Wypiję dziś za twoje oświecenie :)

 21. Lizusom i Wiejskim Mentorom mówimy DOŚĆ!

  • wyborca
   Popieram :)
   Walczmy o PRAWA MIEJSKIE dla naszej wsi :)

 22. Skoro powstaje grupa ludzi walcząca w takich konkursach o coś dla Józefosławia, to mam tu kolejny konkurs – walka o stojaki rowerowe dla swojego miasta. Też by się przydały:

 23. O, to podpowiedz ROWERZYSTO gdzie są potrzebne, a ja sprawdzę czy to miejsce jest na ten cel dostępne i o stojaki wystąpię.
  Na plac głosuję codziennie. Dyskusję przeczytałam z mieszanymi uczuciami.
  Pozdrawiam,
  Hanna Krzyżewska, radna

 24. a czy w Waszym mieście także władza ma problem żeby sama zbudować plac zabaw dla dzieci?

  bo to nie jest w końcu stacja kosmiczna i samorząd powinien raczej mieć na huśtawkę czy na kosz na śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*