Plac zabaw ul. Tenisowa

Gmina wyręczona – mieszkańcy wyklikali sobie plac zabaw

II tura głosowania zakończyła się szczęśliwie dla mieszkańców Józefosławia i Julianowa. 251 594 głosy oddane na Podwórko Nivea w Józeofosławiu uplasowały nas na 9 miejscu wśród drugiej dwudziestki lokalizacji, które wkrótce zostaną zrealizowane. Bardzo dziękujemy za Państwa zaangażowanie i każdy oddany głos.

Teraz trwa proces uzupełniania dokumentacji projektowej prowadzony przez gminę, dokładniej przez Wydział Utrzymania Terenów Publicznych.

źródło: Gmina Piaseczno

Nivea już oficjalnie skontaktowała się z Urzędem Gminy, potwierdzając nasze zwycięstwo. Gmina potwierdziła firmie, że teren pod podwórko jest wyznaczony i przygotowany, posiada wymaganą dokumentację (m. in. prawomocne pozwolenie na budowę) i montaż urządzeń jest możliwy w dowolnym momencie po zakończeniu prac budowlanych (czyli od lipca).

Teraz Nivea powinna określić, kiedy możliwy montaż z ich strony.

Serdeczne podziękowania za ogromne zaangażowanie grupy mieszkańców w głosowanie a także dla Pani Iwony z Bibilioteki oraz Dyrekcji Szkoły za umożliwienie głosowania z komputerów w weekendy!

Obecnie w parku trwają prace brukarskie, następnie będzie montowane ogrodzenie, oświetlenie i mała architektura oraz wykonywane zaplanowane nasadzenia. Dzięki dodatkowym pieniądzom przyznanym dla Józefosławia na ostatniej sesji Rady Miejskiej, jeszcze w tym roku rozpocznie się także budowa boisk (do siatkówki i koszykówki).

źródło: Sołectwo Józefosław

Więcej na temat parku i skweru w Józefosławiu:

My też wywalczmy sobie park – styczeń 2012

Światło w tunelu prowadzącym do parku i placu zabaw w Józefosławiu- styczeń 2012

Odpowiedź starosty w sprawie parku w Józefosławiu -sierpień 2012

Powstanie park w Józefosławiu – czerwiec 2013

Park przy Ogrodowej – wrzesień 2013

Umowa podpisane Józefosław będzie miał park – maj 2014

SKWER …

Starostwo ogłosiło przetarg na sprzedaż działki przy Tenisowej- sierpień 2012

Tam na razie jest ściernisko ..ale będzie skwer ? – styczeń 2013

Czy radni przyjmą darowiznę od Skarbu Państwa ? – luty 2013

Jednomyślni radni – luty 2013

Wojewoda nie podjął decyzji w sprawie skweru przy Tenisowej – maj 2013

No i gdzie ten SKWER ? – czerwiec 2014

Podoba ci się:

Komentarzy (6)

 1. Na co zostaną przeznaczone pieniądze z placu zabaw?

 2. Jeszcze w tym roku? Czy to budowa jakiegoś drapacza chmur? Mostu? Metra? Przecież w miesiąc można zbudować sceny ścieżki i boiska. Litości. Dlaczego to trwa tak długo?

 3. Może z innej beczki, mamy umieszczone zdjęcie „statku” znajdującego się na placu zabaw za piortem i pawłem. Wczoraj będąc z dziećmi zauważyłem odpadniętą boczną ścianę statki, druga ledwie się trzyma- puszczają nity. Staje to się niebezpieczne dla dzieci. Kto jest tego opiekunem, do kogo zgłosić usterki, zanim będzie „problem że ktoś coś sobie zrobił „?

 4. Do urzedu gminy albo do radnych. Kontakt na pasku głównej strony u góry.

 5. „I jeszcze, żeby tej elektryki nie było – to ja bym się czuła jak w domu” powiedziała w SAMYCH SWOICH babka Pawlakowa. A ta sieć bardzo wysokiego napięcia z polem elektromagnetycznym pozostaje, czy może tamtędy nie płynie już prąd???

 6. Jeszcze tylko
  otwarcie w terminie :nowej szkoły, rozbudowanej Julianowskiej i parku przy Ogrodowej z boiskami
  a także budowa:
  brakujących łączników Cyraneczki : Ogrodowa Kuropatwy oraz Julianowska- Le Village , odcinka Wilanowskiej do lasu, odcinka Wenus do Wilanowskiej, całej Osiedlowej oraz odcinka Geodetów z chodnikiem i rondem przy Piotrze i Pawle, dziurawej i niebezpiecznej Działkowej do Kierszka ,boiska piłkarskiego
  i stanę się optymistą !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*