Galeria Piaseczno  zródło : Gmina Piaseczno fot. Anna Grzejszczyk

Galeria Piaseczno Auchan – kino, lodowisko i 220 sklepów !

W piątek 3 lipca 2015 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno miało miejsce posiedzenie Komisji Polityki Gospodarczej z udziałem burmistrza Zdzisława Lisa, radnych Rady Miejskiej Piaseczna, przedstawicieli Auchan i zainteresowanych mieszkańców.

Do 2020 roku dzisiejszy hipermarket Auchan przekształcić się ma w nowoczesną galerię handlową z licznymi sklepami modowymi, strefą gastronomiczną oraz kinem. Nowo zaprojektowany, ciekawy architektonicznie budynek, którego elewację stanowić będzie w głównej mierze szkło i metalowe elementy powstanie w obrysie dzisiejszego sklepu Leroy Merlin i w naturalny sposób łączyć się będzie ze zmodernizowanym dzisiejszym hipermarketem Auchan.

Na spotkaniu omówiono zarówno plany rozbudowy centrum handlowego jak i te związane z przebudową i modernizacją ulicy Geodetów oraz ulicy Energetycznej. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z wizualizacjami samego obiektu jak i planami rozbudowy dróg i węzłów komunikacyjnych. Przypomnijmy, że wytyczne do budowy nowej galerii handlowej w tym miejscu są określone w aktualnie obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, uchwalonym jeszcze w 2010 roku.

Prezentacja – Galeria Piaseczno Auchan – kino, lodowisko i sklepy

Po przebudowie Centrum Handlowe Auchan ma zwiększyć powierzchnię handlową niemal dwukrotnie. Liczba obiektów handlowych ma wzrosnąć do 200 a liczba miejsc parkingowych, dzięki wybudowaniu parkingu w podziemiu galerii, powiększy się z 1800 do 2900.

Prezentację z zakresu modernizacji dróg w tej części gminy przedstawił naczelnik wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego Włodzimierz Rasiński. Ewentualne porozumienie pomiędzy spółką Auchan i spółkami powiązanymi a gminą Piaseczno dotyczy uzgodnienia koncepcji przebudowy ul. Energetycznej i ul. Geodetów oraz udział finansowy spółki Auchan w przebudowie tych ulic.

Przedmiotem rozmów z firmą Auchan jest:
1. Uzgodnienie szczegółowych koncepcji przebudowy ulic:
a. ul. Geodetów na odcinku od ul. Puławskiej do ulicy Kosodrzewiny
b. ul. Energetycznej na odcinku od ronda przy Fashion House do planowanego ronda Rubinowa,
2. zakres remontu ul. Energetycznej od ronda Rubinowa do skrzyżowania ulic Geodetów, Wilanowskiej i Energetycznej,
3. udział finansowy spółki Auchan i spółek powiązanych w powyższych inwestycjach,
4. uzgodnienie wjazdu drogi wewnętrznej Auchan przez teren Policji do ronda przy Fashion House, łącznie z parametrami tej drogi i zagospodarowaniem terenu pomiędzy drogą a budynkiem przy ul. Rubinowej,
5. terminy realizacji poszczególnych inwestycji.

Ponadto rozmowy dotyczą udziału finansowego Auchan i spółek powiązanych w przebudowie ul. Mleczarskiej oraz uwzględnienie wniosków Auchan do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu pomiędzy ulicami Energetyczną, Puławską, Mleczarską i torami bocznicy kolejowej – dawnej zajezdni trolejbusowej.

Odnosząc się do wniosków Auchan dotyczących dawnej zajezdni trolejbusowej należy pamiętać, że znajduje się ona w obszarze, który w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Piaseczno przeznaczony jest pod działalność handlową i usługową. Rozpatrywać je należy również w kontekście sąsiednich terenów byłego gospodarstwa ogrodniczego w Mysiadle, gdzie gmina Lesznowola przewiduje lokalizację innych sklepów wielkopowierzchniowych.

Dlatego ważne jest, aby w związku z realizacją zamierzeń spólki Auchan jak najwięcej skorzystali na tym sami mieszkańcy oraz gmina Piaseczno. Jedną z bezpośrednich korzyści, obok rozbudowy okolicznej infrastruktury drogowej będą z pewnością nowe miejsca pracy, których powstać ma ok. 2000 oraz zwiększone o kilka milionów złotych rocznie dochody gminy z tytułu różnego rodzaju podatków.

Na spotkaniu burmistrz Zdzisław Lis obok plusów związanych z inwestycją wskazał też na utrudnienia i niedogodności, które mogą mieć miejsce. Podkreślił jednak, że rolą samorządu są takie działania, które te niedogodności mają zminimalizować.

Na koniec spotkania pytania zadawali mieszkańcy ulic, które leżą w sąsiedztwie centrum handlowego. Głównie dotyczyły one natężenia ruchu i zakłóceń podczas samej rozbudowy. Na to pierwsze pytanie padła optymistyczna odpowiedź, że po zrealizowaniu wszystkich inwestycji drogowych, natężenie ruchu na ul. Geodetów i Energetycznej może nawet zmaleć. A to za sprawą planowanych dwóch nowych skrzyżowań na ul. Puławskiej. Pierwsze ma powstać przy ul. Kuropatwy, która będzie łączyć się z ulicą Cyraneczki, drugie już na terenach inwestycyjnych gminy Lesznowola. W przyszłości spowoduje to rozbicie dzisiejszego potoku samochodów na ul. Geodetów na 4 niezależne strumienie od strony Puławskie (łącznie z ul. Energetyczną)j, którymi mieszkańcy dojadą do osiedli na Józefosławiu i Julianowie.

Jeśli chodzi zaś o samą budowę sklepu to ma być ona prowadzona na wygrodzonym terenie, nie wpływając na bieżące funkcjonowanie Auchan czy obecnego parkingu.

Kolejne spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 21 lipca 2015 o godzinie 17 na Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Informujemy, że wnioski, opinie i zapytania w sprawie koncepcji komunikacyjnych można wysyłać na adres: konsultacje@piaseczno.eu.

źródło : Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (4)

  1. >W przyszłości spowoduje to rozbicie dzisiejszego potoku samochodów na ul. >Geodetów na 4 niezależne strumienie od strony Puławskie (łącznie z ul. >Energetyczną), którymi mieszkańcy dojadą do osiedli na Józefosławiu i Julianowie.

    Najpierw to zróbcie – a nie obiecujecie „gruszki na wierzbie” „do świętego nigdy”. Obawiam się, że powstanie kolos AUCHAN – a tych ww. połączeń nie będzie.

  2. piiiii… hipolicie raz mówią o kinie potem odwołują, teraz znowu mydlą oczy kinem …

  3. Nie panikujcie, będzie dobrze, przecież na wizualizacji wszyscy są młodzi, zdrowi, piękni i uśmiechnięci, więc nie może być źle.

  4. Czy ktoś był na spotkaniu?
    Do kiedy zrealizują Gedodetow i Energetyczna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*