fot. Con Fuoco

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Klasycznej w Józefosławiu

Stowarzyszenie Muzyki Klasycznej Con Fuoco zaprasza na VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Klasycznej, który odbędzie się w dniach 4 – 25 października 2015r. w kościele pw. św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu przy ul. Ogrodowej

Wystąpią:

Robert Grudzień – organista Filharmonii Lubelskiej,

Muzycy z kwintetu instrumentów dętych blaszanych na co dzień grają w takich orkiestrach, jak: Orkiestra Teatru Wielkiego; Orkiestra Filharmonii Narodowej; Orkiestra Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Od tegorocznej edycji wprowadziliśmy cykl „Talenty na początku drogi artystycznej” – w ramach kolejnych edycji Festiwalu będzie się odbywał jeden koncert tego cyklu, podczas którego będziemy promowali najbardziej utalentowanych studentów sztuki muzycznej, którzy są na progu kariery wokalnej, bądź instrumentalnej. W tym roku wystąpią znakomite trzy studentki wydziału wokalno-aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina.

Tegoroczna edycja jest w całości finansowana przez parafię w Józefosławiu, a także Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Klasycznej „Con Fuoco”, niestety mimo wielkiego powodzenia festiwalu wśród mieszkańców, a także wśród dość dużej grupy melomanów, którzy przyjeżdżają na koncerty z Warszawy, mimo pisania wniosków i ofert do Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, a także Starosty Powiatu Piaseczyńskiego – odmówiono wsparcia finansowego dla Festiwalu, który jest ewenementem w skali całego Powiatu, zaś na terenie Gminy Piaseczno największą imprezą cykliczną propagującą wysoką sztukę muzyczną w profesjonalnym wykonaniu.

Z wyrazami szacunku
Andrzej Sochocki

Podoba ci się:

Komentarzy (5)

 1. A buspas zamiast zapowiadanego dodatkowego pasa będzie stworzony z istniejącego pasa dla samochodów. Pięknie, współczucie dla podróżujących do Warszawy

 2. lepiej niech księciunio dzwony przyciszy ,a nie jeszcze koncerty urządza

  • Drogi „odważny” ukryty Nickiem. Troszkę kultury by się przydało, a nie język cyniczny.
   Jeśli masz coś do powiedzenia księdzu, to pofatyguj się osobiście i mu powiedz -zobaczymy, czy Ci starczy odwagi.
   Dzwonów nie da się przyciszyć, gdyż są to dzwony tradycyjne, a nie elektroniczne. Z tego, co mi wiadomo bicie dzwonów nie narusza ciszy nocnej, a na prośbę mieszkańców czas dzwonienia o godz. 21 został zredukowany do minimum, czyli do 1 minuty.

 3. Koncerty też są potrzebne

 4. Trzeba było mysleć przed kupnem mieszkania z dala od kościoła kościół i dzwony byly pierwsze.