fot. Archidiecezja Warszawska

„Przyjmij świat u siebie!” – Archidiecezja Warszawska

Parafia Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, przypomina o Światowych Dniach Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce.

Moi Drodzy Diecezjanie!

Kieruję do Was serdeczne zaproszenie, byście włączyli się w przygotowania najbliższych Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Polsce, a ich centralne wydarzenia w Krakowie.
Przed nami ogromna szansa, by dać świadectwo naszej wiary młodzieży z całego świata. Szansa i wiele pracy, która wszystkich nas czeka.

Kochana Młodzieży!

Liczę na Wasze zaangażowanie w przygotowanie Waszych Parafii i naszej Diecezji na przyjęcie Młodych
z różnych stron świata podczas „Dni w Diecezjach” w lipcu 2016 roku.

Spodziewamy się, że naszą Archidiecezję odwiedzi ok. 20 tysięcy osób. Podejmijcie wyzwanie, jakie przed nami stawia papież Franciszek, który pragnie spotkać się z pełnym wiary Kościołem w naszym kraju.

Drogie Rodziny!

Przyjmijcie, proszę, do Waszych domów Młodych z całego świata. Pokażcie im siłę polskiej, chrześcijańskiej rodziny i naszej narodowej gościnności. Przybywająca do nas młodzież pragnie doświadczyć
ducha polskiego domu. Młodzi z całego świata przyjeżdżają do kraju św. Jana Pawła II i św. Faustyny.

Przyjmijmy ich jak najserdeczniej, a doświadczymy prawdziwości naszego polskiego przysłowia: „Gość w dom, Bóg w dom”. Na trud przygotowań naszych parafii do „Dni w Diecezjach” wszystkim z serca błogosławię i zapraszam do udziału w uroczystościach ŚDM 2016.

Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski

Informacje dla rodzin goszczących młodzież podczas “Dni w Diecezjach” :

• Pielgrzymi będą w Waszych domach rano
i wieczorem od 20 do 26 lipca 2016 roku.

• Wystarczy zapewnić im nocleg i śniadanie.

• Nie potrzeba dużo miejsca. Wystarczy pokój dla minimum dwóch osób, z łóżkiem lub materacem.

• Jedyny dzień, w którym będziecie razem z gośćmi, to niedziela.

„Wolontariat był dla mnie czasem mierzenia się z samą sobą, z moim ego. Był to trudny czas służby, nauki pokory i oka- zywania wdzięczności. Był to czas naj- piękniejszy, w którym przestałam być centrum mojego życia, a miejsce to zajął Jedyny, który powinien w nim być – Bóg. Odtąd nic już nie jest takie samo, odtąd czuję, że jestem naprawdę wolna.-Ola”

„Czy mam gdzie przyjąć pielgrzyma podczas Dni w Diecezjach? Czy to jest bezpieczne? Jak się z nimi komunikować? Te i inne obawy rozwiewa nasz najnowszy spot – do obejrzenia na YouTubie i Facebooku! Zapraszamy!”

źródło: Archidiecezja Warszawska i Światowe Dni Młodzieży Polska 2016

Więcej:

Parafia Rzymsko – Katolicka Świętego Józefa Opiekuna Pracy – Józefosław ul. Ogrodowa 3

Podoba ci się:

Możliwość komentowania jest wyłączona.