Sołtys Józefosławia Jan Dąbek & Doda fot. Like a Doda źródło: likeadoda.com

Sołtys Józefosławia proponuje Burmistrzowi inną lokalizację dla Punktu Selektywego Zbierania Odpadów Komunalnych

W imieniu Mieszkańców i Rady Soleckiej wyrażamy wielkie niezadowolenie z powodu ogłoszenia przetargu na projekt budowlany PSZOK-u w bliskim sąsiedztwie Józefosławia bez żadnej informacji dla mieszkańców pomimo wcześniejszych rozmów m.in. na spotkaniu z mieszkańcami.

Domagamy się informacji na ten temat, nie może tak być ze najbardziej zainteresowani dowiadują się ostatni.
Jednocześnie uważamy, ze nie jest to najlepsza lokalizacja dla Piaseczna. Brak w tym miejscu rozwiązań komunikacyjnych wzbudza dodatkowy niepokój mieszkańców.

Wiemy ,że organizacja PSZOK-u jest obowiązkiem Gminy dlatego proponujemy inną lokalizację bardziej skomunikowaną i według Nas do przyjęcia przez wszystkich.

Ta lokalizacja to dz. o nr. 19/13,19/14,19/16 o powierzchni około 6500m2 położone w Piasecznie przy ul. Elektronicznej należące do Samorządu Powiatowego. Myślę ,ze w ramach dobrej współpracy samorządy domówią się i problem zastanie rozwiązany ku zadowoleniu wszystkich stron. Nadmieniamy, ze w pobliżu tego terenu nie ma zabudowy mieszkaniowej.

Prosimy o przeanalizowanie naszej propozycji i zaproponowanie terminu spotkania z mieszkańcami.

Z poważaniem
Sołtys Jan Dąbek

źródło: Sołectwo Józefosław

Więcej na temat Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów :

Na przeciwko CH Józefosław powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Nie taki PSZOK straszny + podziękowanie za innowacje w Józefosławiu

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów

Przetarg unieważniony

Podoba ci się:

Komentarzy (13)

 1. Nie wiem gdzie to jest muszę poszukać na mapie, zatem się nie wypowiem. Ostatnio coś czytałem ,że z Konstancina ”przepędzają” jakąś asfalciarnię- musimy być czujni by z drugiej str nas niczym nie zaskoczyli ,bo kto tam wie co urzędnikom do głowy przyjdzie…

 2. Ciekawa jestem, dlaczego nasi włodarze upierają się przy starej lokalizacji, naprzeciwko „Piotra i Pawła”? Jestem pewna,że i z tym nowym PSZOK-iem bedzie nierozerwalnie zwiazany smród i szczury (tak jak ma to miejsce w starym).
  Nie chcą PSZOK-a w Konstancinie,my też kategorycznie mówimy NIE. W Piasecznie jest tyle wolnych,niewykorzystanych terenów, dlaczego włąsnie u nas, w Józefosławiu?
  Hej,nasi radni,dlaczego zgadzacie się na PSZOK na terenie Józefosławia? Naprawdę „radni są bezradni” ? To po co ten cały galimatias z wyborami?

 3. Helka, Puzon pisał o asfalciarni w Konstancinie nie PSZOK. Już jedno spotkanie o PSZOK było,było pismo ze sprzeciwem i podpisami mieszkańców. I co to dało? Nic. Inna miejscowość w której pierwotnie miał być PSZOK miała zdecydowanie lepsze argumenty jak widać.

 4. A ja bardzo chce mieć PSZOK w Józefosławiu, stara lokalizacja idealna, nowa nie jestem przekonany. Sołtys może ma tam jakieś swoje 3m2 ziemi albo chodnika za jakie będzie chał milionowe odszkodowanie, bo w jego bezinteresowny samarytanizm nie wierzę.

  • Obserwator ogarnij się z tymi uszczypliwościami do sołtysa . Zrób ty tyle co on dla Józefosławia,. Ja też uważam , ze sołtys proponuje lepszą lokalizację.

 5. Przetarg na dokumentację projektową na PSZOK w J już raz ogłoszono i odwołano tuż przed wyborami.

  Aktualnie ogłoszono kolejny przetarg , pomimo wcześniejszych protestów i nie sądzę ,że go i tym razem odwołają.

  Władza tak zdecydowała i koniec ( zapewne mają czyjeś przyzwolenie na takie działanie).

  Co na to nasi Radni ?

  Lokalizacja Sołtysa wydaje się lepsza, położona w strefie przemysłowej.

  Wystarczy ,że Gmina zamieni się na działki z Powiatem ( wymagane zgody obu Rad).

 6. Toż to bezczelność wstawiać śmieciowisko w nagęściej zabudowaną mieszkaniowo część gminy. Jezeli tym razem sie poddamy to zawsze beda mieli nas w glebokim powazaniu.

 7. a gdzie tam są najbliższe budynki mieszkalne?

  • Najbliżej jest Elektra (osiedle MultiHekka) – ok 200m, niewiele dalej osiedle obok tego wielkiego kamienia, do Piotra i Pawła niecałe 300 m.

   • Najbliższe domy są w odległości niecałych 100m, za magazynami.

 8. Proszę zobaczyć jak to wygląda w Konstancinie, http://www.nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=3315. Czy naprawdę burmistrz chce nam zrobić taki prezent!? Proszę zerknąć w specyfikację zamówienia w przedstawioną listę zbieranych odpadów niebezpiecznych: azbest, rtęć, olej, środki ochrony roślin I i II stopnia toksyczności, przeterminowane leki itd. Itd… !!! Gmina jest duża PSZOK powinien powstać z dala od nas i naszych dzieci !!!

 9. Powalczmy o lokalizację wskazaną przez naszego sołtysa Dąbka.
  Niech Pan Putkiewicz jako podwójny urzędnik pokaże czy coś robi czy tylko ładnie opowiada ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*