fot. Małgorzata Idaczek Gmina Piaseczno3

Uroczyste otwarcie parku w Józefosławiu – „oglądanie powstającego podwórka Nivea”- relacje UMiG i Sołectwa

17 października 2015 roku lokalni włodarze w towarzystwie mieszkańców, przecięli biało czerwoną wstęgę i uroczyście zainaugurowali działalność długo oczekiwanego, pierwszego parku w Józefosławiu.

Park znajduje się na przeciwko osiedla zlokalizowanego u zbiegu Alei Bzów i ulicy Ogrodowej. Trzeba przyznać, że tego wiejskiego parku nie jedno miasto może tylko pozazdrościć. W parku można spędzić aktywnie czas w siłowni plenerowej oraz na boiskach do siatkówki plażowej i koszykówki. Mniej aktywni mieszkańcy mogą odpocząć przy stołach piknikowych.

Niestety do dnia inuguracji nie został ukończony plac zabaw. Dzieciom musiało wystarczyć jedynie „oglądanie powstającego podwórka Nivea”. Złośliwi twierdzą, że oficjalne otwarcie parku bez funkcjonującego placu zabaw, było elementem kampanii wyborczej kandydującego do sejmu wiceburmistrza Daniela Putkiewicza.

Poniżej relacje zamieszczone na stronach przez Urząd Gminy i Sołectwo Józefosław:

„W sobotę 17 października oficjalnie otwarto park przy ul. Ogrodowej w Józefosławiu.

W samo południe, mimo niesprzyjającej pogody, mieszkańcy, radni oraz członkowie Stowarzyszenia Pomysł na Józefosław rozpoczęli uroczystość otwarcia nowego parku akcją wieszania budek lęgowych. Wiele zakupionych z tej okazji budek zostało pięknie udekorowanych i powieszonych na drzewach. O godz. 13.30 nastąpiło przecięcie wstęgi, którego dokonali wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak, Daniel Putkiewicz – pełnomocnik burmistrza ds. rozwoju gminy oraz przewodniczący Rady Powiatu Piaseczyńskiego, radna Hanna Krzyżewska oraz Patrycja Zych z Wydziału Utrzymania Terenów Publicznych Gminy Piaseczno. Tuż po oficjalnym otwarciu wszyscy zgromadzeni udali się na wspólny spacer po parku, podczas którego radny Robert Widz opowiadał o różnych elementach i ciekawostkach związanych z terenem, na którym zlokalizowany jest park. Dla dzieci przygotowane zostały jesienne warsztaty a animatorzy rozdawali cukierki i lizaki.

Obecnie trwają prace wykończeniowe przy budowie placu zabaw NIVEA, którego realizację mieszkańcy wywalczyli w konkursie internetowym.”

Źródło: Gmina Piaseczno Foto: Małgorzata Idaczek

„W uroczystości uczestniczyły także Elwira Dworak oraz Anna Czerwiec z Rady Sołeckiej, radni Katarzyna Krzyszkowska i Robert Widz oraz (niestety) nieliczni tylko mieszkańcy.
Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław rozpoczęło uroczystość akcją wieszania budek lęgowych dla ptaków. Budki mozna było osobiście udekorować i podpisać, a następnie Pan z firmy Sita wieszał je na wybranych drzewach. Zachęcamy do odwiedzenia parku i poszukania ich! Jest ich całkiem sporo. Oby tylko zamieszkały w nich ptaki ;-) .

Był także wspólny spacer po parku, animacje dla dzieci oraz oglądanie powstającego podwórka Nivea, które mieszkańcy wygrali w konkursie internetowym.”

źródło : Sołectwo Józefosław fot. Małgorzata Idaczek Gmina Piaseczno

Więcej:

„Jeśli ktoś zagłosował na podwórko Nivea 10.000 razy, to znaczy, że chce go bardziej, niż ktoś kto zagłosował 60 razy ?”

Właściciele psów posprzątali po ludziach ?

Gmina wyręczona – mieszkańcy wyklikali sobie plac zabaw

Radni założyli, że plac zabaw mieszkańcy wygrają sobie w konkursie …

Nieuczciwy konkurs ? Dlaczego gmina nie umie wybudować placu zabaw w publicznym parku ?

Nad wszystkim czuwa gospodarz domu, nie da on krzywdy zrobić nikomu – Anioły z Józefosławia

Wakacje w parku przy Ogrodowej ?
Park przy Ogrodowej – konsultacje społeczne !

Jak na skróty dojść do parku przy Ogrodowej ?

Zakaz wprowadzania psów do parku niezgodny z prawem

Podoba ci się:

Komentarzy (10)

 1. Tymczasem Selgros dostał od Lesznowoli warunki środowiskowe. Wkrótce się wybuduje i korki na Geodetów i Puławskiej się powiększą. A potem rozbudowa Auchan i zakorkuje się nawet wyjazd z parkingu przy nowym parku.

  • zdjęcia umieli sobie zrobić, ale zadbać o porządek i konserwację sprzętów tam postawionych już nie! Wstyd!
   I na końcu dodam ten teren powinien zostać wpisany w MPZP jako ZP.
   AMEN

 2. Ja mam tylko pytanie co się stało/stanie z pięniędzmi przeznaczonymi oryginalnie na plac zabaw? Było tego o ile dobrze pamiętam kilkaset tysięcy złotych.

  Czy to przepadło? Czy pozostanie dla naszych dzieci tylko namiastka (Nivea) tego co początkowo było planowane? Nie to, że nie cieszę się z podwórka Nivea, bo sam aktywnie wspierałem tę akcję wychodząc z założenia, że na początek lepszy wróbel w garści… , ale przyznajcie sami, że znacznie ciekawsze i rozbudowane place zabaw można znaleźć praktycznie w każdej mniejszej wiosce w kraju.

 3. Park to duzy sukces!
  Kto tego nie dostrzega jest ślepy.

  Alleluja i do przodu!

 4. Szczerze czemu nie przyszłam? a po co skoro sołectwo z Panem Widzem na czele ma mnie w dupie. I nawet gdybym przyszła to nie zostałabym wpuszczona ponieważ do parku nie wolno wchodzić z psami, co niestety jest niezgodne z prawem. No ale cóż jedno jest pewne na pewno w przyszłej kadencji nie zagłosuję na Pana Widza i jego kolegów. Ba! z własnych pieniedzy wyprodukuję ulotki i nagłośnię przekręty obecnej władzy, niech wszyscy wiedzą jakimi sa baranami!

  • Niech Pani już nie przesadza z tymi PSAMI! Jedyne miejsce gdzie bezpiecznie można przyjść z dziećmi, ale psy, ale psy… Efekty już są po pasch, wszystkie latarnie obsikane, nowe latarnie a wygląda to obrzydliwie. Ten park za chwilę będzie wypełniony dziećmi, jeszcze tylko wpuścić psy a dzieci będą znajdować „glinę” w piaskownicy….

 5. tłumy na otwarciu , tłumy :)

 6. Ale psy spuszczone straszą dzieci i rżną kupę gdzie popadnie.

  Poza tym nie wszyscy właściciele używają worków i łopatek na psie kupy.

  Niestety, takie są uroki zamieszkiwania w JJ gdzie dominują małe, ciasne i zamknięte osiedla bez zieleni.

 7. chodniki i drogi zamiast parku i drzewek na polu przy ścieżce do nikąd!!!

 8. Psy sr…ą, dzieci i młodzież śmiecą, dorośli piją i przeklinają. Gdyby wszystkim zabronić przebywania w parku jaki byłby on piękny :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*