Radna K, Krzyszkowska-Sut, burmistrz Z. Lis fot. Biuro Burmistrza Z. Lisa

Urząd Gminy płaci za reklamę gazecie zarządzanej przez radną z Józefosławia i jej męża

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno na wniosek redakcji ITV Piaseczno podsumował wydatki z budżetu przeznaczonego na promocję w lokalnych mediach.

Ciekawostką jest finansowanie Magazynu Sąsiedzi, który podobno jest dostępny w Józefosławiu, niestety od kilku lat nikt z naszego kręgu nie natknął się na to medium, a przy 4 tysięcznym nakładzie to co najmniej dziwne. Działem reklamy zajmuje się Katarzyna Krzyszkowska-Sut (od 2014 radna desygnowana przez Platfomę Obywatelską). Mąż pani radnej Jacek Sut jest redaktorem naczelnym. To żadna tajemnica niektórzy wiedzą o tym od dawna.

Dlaczego w wyborach samorządowych pani Katarzyna występowała jako Krzyszkowska-Sut, a w stopce redakcyjnej figuruje jako Katarzyna Krzyszkowska? (reklama radnych w Magazyn Sąsiedzi listopad 2014) Mniejsza o to.

Czy w dobrym tonie jest sytuacja, w której Urząd Gminy płaci gazecie zarządzanej przez radną i jej męża ? Tym bardziej, że jednym z kryteriów wyboru Magazynu Sąsiedzi miała być „rzetelność”.

Czy do rzetelnych i neutralnych mediów można zaliczyć Magazyn Sąsiedzi, którego dział reklamy prowadzi radna z partii rządzącej Piasecznem ? Może tak, może nie.

źródło fot. ITV Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (30)

 1. boli jednak:)

  • a cie boli sut chiba

 2. ta sprawa to mini makieta tego co robią politycy na skale calego kraju, niezależnie od barw

 3. „Sąsiadów’ można znaleźć wszędzie, ja co miesiąc widzę np. w okolicznych sklepach, więc to nieprawda, że trudno trafić… Czytam regularnie :) Faktem jest jednak, że nie podoba mi się, że ostatni numer należał tylko do PO. Albo piszemy o wszystkich, albo o nikim… Ostatni numer (co ciekawe, wrzucany mieszkańcom DO SKRZYNEK) był po prostu ulotką wyborczą…

  • Bo za tym stoi Dąbek!

   • Pudło!

    raczej ostatni Obiektywny, który goni takich frustratów i zakompleksionych jak Ty

    • Zejdzie z tego Dąbka, w tym wypadku nie maczał w tym palców

  • „Sąsiedzi” zrobili swoje. Dali posady w samorządzie mężowi i żonie i już po „Sąsiadach”!

  • „Sąsiadów” już nie ma. „Sąsiedzi” zrobili swoje dali posady samorządowe małżeństwu Sut i po „Sąsiadach”

 4. A ja nie do końca rozumiem dlaczego ‘nietakt i smród okropny’. Czy jak ktoś prowadzi gazetę i ma w rodzinie kogoś z administracji to znaczy że ma dawać reklamy za darmo? No nie oszukujmy się, prowadzenie gazety to nie jest zajęcie hobbystyczno-rekreacyjne tylko działalność gospodarcza nastawiona na zysk. Nie rozumiem dlaczego pobieranie opłat za reklamę od kogokolwiek kto chce tę reklamę tam umieścić miałoby być jakimś nietaktem. Bo zdaje się nie tylko urząd gminy się reklamuje w sąsiadach, nieprawdaż?

 5. bo widzisz jak by urząd gminy płacił za reklamę w J24 to by nie było sprawy, a tak jest:)

  • Gdyby były powiązania z radnymi, byłaby sprawa.

 6. A inne gazety mogą brać kasę za reklamę, a Sąsiedzi juz nie, coś mi tu śmierdzi zawiścią. Sąsiedzi są w Józefosławiu, można spotkać gazetę wszędzie, każdy ja tu zna. Ludzie to jednak są zawistni. ech, jozefoslaw24.pl już jak brukowiec.

  • Ludzie czytajcie ze zrozumieniem – >

   „Uprzedzając hejterów, powyższy wpis nie wynika z zazdrości i zawiści.
   W najbliższych wyborach do sejmu nie weźmiemy udziału.

   W Jozefoslaw24.pl wolimy pisać prawdę, nawet za cenę bycia niewidocznym dla nowych radnych i pracowników urzędu gminy, którzy ignorują nasze pytania dotyczące spraw Józefosławia. Na brak sponsorów nie narzekamy, nie musimy wchodzić w d… nikomu :)

   • tylko że nie napisali prawdy

    • jak to ?

  • Gdybyś chodził do miejscowych sklepików to na pewno byś trafił, PO bardzo nie lubię ale muszę przyznać iż tej gazety jest na Józefosławiu pełno i twierdzenie że tak nie jest jest jawnym kłamstwem.
   Redaktor J24.pl jest po prostu zazdrosny o przychód z reklamy jaki mają jego konkurencji z gazetki sąsiedzi

   • Czyli każdy kto pisze coś o władzy jest zazdrosny. Wspaniały tok myślenia. Szkoda mojego czasu na polemikę tutaj.

    Dobrej nocy!

 7. „Sasiadow” mozna tez znalesc w Parafii na Oorodowej – w ostatnio niedziele widzialem pomiedzy czasopismami katolickimi – wiec to pismo jest raczej ogolnie dostepne

 8. Widzę ,że J24 zazdrość bierze!
  Sami reklamujecie Piotra Kandybę na pewno za ciężką kasę i zastanawiam się ,czy w tym wypadku nie włazicie zbytnio w d…..

  Z pisma które, zostało opublikowane wynika ,ze Sąsiedzi otrzymali kasę za reklamy ok. 6 tys. zł w ciągu 2 lat.

  Wszyscy wiedzą z jakimi politykami powiązane są pisma : Kurier Południowy czy Przegląd Piaseczyński i co ? Czy koś o tym pisze?

  Fe , nieładnie tak hejtować, niszczyć i opluwać lokalną inicjatywę.

  Obserwuję ,że na forum aktualnie nie ma dużo wpisów i teraz zaczynam rozumieć dlaczego…

 9. Ja dostaję Sasiadów co miesiąc do skrzynki. Widuję też regularnie w jednym z małych sklepików w Józefosławiu, więc raczej nie ma problemu z dostępnością.

  Inna sprawa, że rzeczywiście czasem trąci „kółkiem wzajemnej adoracji” wokół konkretnych radnych. Ogólnie jednak tragedii nie ma, czasem można natrafić na ciekawy artykuł.

  I zgadzam się, że nie ma nic specjalnie dziwnego w tym, że Urząd płaci za reklamę w takim medium. Bo niby czemu miałby nie płacić? W końcu ktoś te teksty pisze, ktoś składa magazyn graficznie, trzeba go wydrukować, zająć się kolportażem itd. Skąd na to wszystko wziąć pieniądze, z nieba? A jeśli wykup takiej reklamy czy artykułu sponsorowanego ma pomóc w przekazaniu mieszkańcom istotnych informacji, to chyba dobrze.

  Podsumowując, mniej teorii spiskowych i węszenia wszędzie, gdzie się tylko da, proszę. A swoją drogą, z naszymi radnymi z PO z Panem Widzem na koncie mam na pieńku z innego powodu, więc nie jestem żadnym „wyznawcą”, tylko staram się obiektywnie ocenić sytuację :)

  • Mam wrażenie, że żyjemy na dwóch różnych planetach. Nie chodzi o to, że ktoś ma zarabiać bo koszty bo cośtam. Chodzi o to, że w gazecie tej pracuje radna urzędu, z kórego robione są gminne przelewy. Kwoty nie mają tu znaczenia. W pełni popieram i rozumiem tok myślenia J24. Nie przejmujcie się dużo ludzi myśli podobnie jak Wy!

   • Osoby kandydujące do rady gmin, po wygranych wyborach zazwyczaj nie rzucają swojej dotychczasowej pracy – nawet jeśli są to media. Fakt zarządzania miesięcznikiem przez radną budzi kontrowersje, ale same sumy nie są niepokojące, zwłaszcza że w roku 2015 wydano znacznie mniej niż rok wcześniej ( a kandydaci wybrani zostali pod koniec zeszłego roku).

 10. Nie znam cennika Sąsiadów, a ni J24. Zajmowałam się zakupem powierzchni reklamowych w różnych mediach i po samym tytule spodziewałam się kwot pięcio- sześcio- cyfrowych. Tutaj są małe kwoty. Tak dla przykładu przejrzyjmy rok 2014:
  Wydatek ( mniemam brutto bo gminy tak podają): 4152,50 tj. ok 3376 netto
  Nakład miesięcznika 5000
  Koszt dotarcia do 1 osoby przy jednorazowej reklamie: 0, 68 pln
  Jesli to była reklama w każdym wydaniu to koszt na 1 osobę: 0, 06 zł
  Przypomnę, że wiele osób otrzymuje miesięcznik do skrzynki na listy.
  Biorąc pod uwagę alternatywę tj. wydruk ulotek z komunikatem i rozniesienie ich do skrzynek (kilka razy w roku) – kosztowałoby gminę więcej.

  Podsumowując, nie wiem po co tyle krzyku.
  Z drugiej strony – dobrze, że ktoś czuwa nad wydatkami gminy :)

  Pozdrawiam!

 11. Wiochmen Wielki !

 12. Odnośnie pisania nieprawdy przez pana Suta, a także reklam jedynej i słusznej partii PO, wraz z jej prowincjonalnymi działaczami, pisałem wielokrotnie i powtórzę -JEST TO PISEMKO PARTYJNE. A to, że jest ono dostępne wśród prasy katolickiej, traktuję, jako dowcip.
  Jest jeszcze drugie dno całej sprawy – Stowarzyszenie Pomysł Na Józefosław, gdzie główne skrzypce gra nasz drugi radny, p. Robert Widz. To Stowarzyszenie dostaje każde pieniądze od Gminy, o jakie prosi, zaś Stowarzyszenie, które ja prowadzę od 3 lat nie dostaje od Gminy ani złotówki, na propagowanie kultury, w tym roku nam odpisano, że środki się wyczerpały, a po miesiącu innemu stowarzyszeniu pieniądze przyznano.
  Taka Gmina…

 13. Poprosimy o konkrety o dowody panie Andrzeju.

  Robi sie cikawie….
  Wlasciciele gazetki Sasiedzi powinni podziekowac J24 za bezplatna reklame.

  • Proszę bardzo: strona internetowa UMiG Piaseczno, zakładka organizacje pozarządowe, drugie źródło, to KRS online, proszę wpisać Stowarzyszenie pomysł na Józefosław i zobaczyć skład zarządu i komisji rewizyjnej, a dla bardziej wtajemniczonych adres siedziby, połączyć dane KRS i UMiG Piaseczno, konkretami jest też nasza korespondencja z UMiG Piaseczno w części opublikowana na http://www.confuoco.eu, bardziej aktualną wkrótce też udostępnimy.

 14. Kto chce czyta. Kto się nie zgadza z obecną polityką gminy w tej sprawie gazety nie czyta a i tak na nią płaci, ot socjalizm towarzystwa wzajemnej adoracji. Bo jak widać w załaczniku nie ma nic za darmo

 15. afera na aferze.