ul. Wilanowska

Wilanowska zacznie kiełkować na wiosnę 2016 ?

Strona Sołectwa Józefosław w zakładce „Inwestycje” informuje, że długooczekiwaną przebudowę ulicy Wilanowskiej, na odcinku od Działkowej do Cyraneczki, zaplanowano na 2015 rok.

Projekt przebudowy zakłada wybudowanie chodnika i pasa pieszo-rowerowego.
Rada Sołecka informuje również, że w czerwcu 2014 roku Gmina Piaseczno zakończyła prace nad koncepcją przebudowy ul. Wilanowskiej.

Ze strony sołectwa dowiadujemy się, że przedstawiciele gminy planują zakończyć przedłużające się prace nad projektem budowlanym i uzyskaniem pozwolenia na budowę do końca sierpnia 2015 roku.

Według gminy powodem opóźnień jest przeprojekotowanie linii elektrycznej, teletechnicznej i dopracowanie projektu mostu nad kanałem Jeziorki. Przebudowę ul. Wilanowskiej zaplanowano na jesień 2015.

Niestety na wrześniowym zebraniu Rady Sołeckiej radny Robert Widz poinformował, że realnym terminem rozpoczęcia przebudowy ul. Wilanowskiej jest wiosna 2016.

Zdaniem radnego sprawa Wilanowskiej jest „kolejnym kuriozum gminnych inwestycyji” (cyt. ze strony radnych Józefosław 2.0). Opóźnienia wynikają z ustaleń prowadzonych między gminą, starostwem, Wojewódzkim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych, PGE i Orange (projekt zakładający kanał teletechniczny).

Podoba ci się:

Możliwość komentowania jest wyłączona.