Szkoła Józefosław

Dlaczego radni nie zgodzili się na spotkanie w Józefosławiu ?

Sołtys Jan Dąbek wyjaśnia na stronie sołectwa, dlaczego radni zmienili zdanie i nie zgodzili się na zorganizwoanie spotkania z burmistrzem mieszkańcami w Józefosławiu. Mieszkańcy poinformowali, że na spotkaniu w szkole, będzie zapewniony sprzęt nagłaśniający i multimedialny.

Szanowna Pani Alicjo,

zgodnie z prośbą mieszkańców wyrażoną na radzie sołeckiej po pierwsze umówiłem spotkanie z Panem Burmistrzem Lisem na 12.11.2015r. na godz.15:00.

Po drugie wyjaśniłem p. Burmistrzowi, że jest prośbą mieszkańców, aby spotkanie dotyczące PSZOK-u odbyło się w Józefosławiu w szkołę o godz. 19:30 argumentując, że to jest optymalna pora, aby zainteresowani mieszkańcy mieli szanse na dotarcie na tak ważne spotkanie. Pan burmistrz odpowiedział, że on może wszędzie uczestniczyć w spotkaniu i jest gotów przyjechać do Józefosławia.

Poinformował mnie, że organizatorami spotkania są radni i że jeżeli oni się zgodzą to on się dostosuje.

W związku z takim postawieniem sprawy przez burmistrza zatelefonowałem do Pana radnego Roberta Widz i wyjaśniłem, że najlepszym miejscem na spotkanie z mieszkańcami Józefosławia i Jułianowa jest nasza szkoła. Pan Radny zgodził się.

Następnie w uzgodnieniu z członkami Rady Sołeckiej przygotowałem i wysłałem zaproszenie do burmistrza na zebranie wiejskie oraz poinformowałem osoby zainteresowane o tym zaproszeniu.

Oto treść zaproszenia:

„Szanowny Panie Burmistrzu,

u w nawiązaniu do naszej rozmowy i uzgodnieniu miejsca i godz. spotkania z Panem radnym Robertem Widz w imieniu mieszkańców zapraszamy na spotkanie do sołectwa Józefosław w dniu 18 listopada 2015. godz. 19.30, które odbędzie się w Zespole Szkół Publicznych w Józefosławiu, ul. Kameralna 11″

W międzyczasie skontaktowała się ze mną Pani Radna Krzyszkowska dlaczego to zebranie jest przeniesione i przekształcone w zebranie wiejskie. Odpowiedziałem, że jest to skonsultowane z Panem Radnym Widz i Panem Burmistrzem i że to jest zrobione na wyraźną prośbę mieszkańców. Po dość sympatycznej rozmowie otrzymałem maila z informacją, że nasi radni po wzajemnej konsultacji nie wyrażają zgody na zmianę godziny i miejsca spotkania.”

W tym momencie miałem dylemat ponieważ w związku z wcześniejszymi uzgodnieniami przekazałem informację o zebraniu wiejskim w obieg, a mieszkańcy zamówili już banery informujące o spotkaniu. Nie chcąc zaostrzać atmosfery odpisałem, że podzwonię i zorientuję się co można na tym etapie zrobić. Skontaktowałem się z członkami Rady Sołeckiej wspólnie uznaliśmy, że dla Nas najważniejszy jest cel i pozytywne załatwienie dla mieszkańców sprawy, a nie przepychanki o miejsce i formę spotkania.

W związku z tym wycofaliśmy się z organizacji zebrania wiejskiego dla dobra sprawy i pojedziemy na spotkanie do Piaseczna.

Odpisałem Pani radnej Katarzynie Krzyszkowskiej maila o treści:

„Szanowna Pani Katarzyno,

chcę Panią poinformować, że Sołtys i Rada Sołecka działa na rzecz, ale i w imieniu mieszkańców.

Staramy się łagodzić, a nie podkręcać atmosferę i przede wszystkim działamy jawnie. Dzięki temu, że w Radzie Soleckiej są ludzie kompromisu nie będziemy robili zebrania wiejskiego dniu 18.11.2015r.) bo dla nas nie forma, a cel się liczy.

Udało nam się przekonać także wnioskodawców na przełożenie miejsca spotkania pomimo, że zsadzamy się z argumentacją naszych mieszkańców że pora i miejsce są tak niefortunnie wskazane, że prawdopodobnie przyjdzie niewiele osób.

Dla nas ważniejsze jest przekonanie Pana Burmistrza do zmiany lokalizacji na lepszą i bardziej społecznie akceptowalną niż spór kto to organizuje. Nie wiem czy Pani wie, ale prócz lokalizacji PSZOK – u na ulicy Elektronicznej wskazałem także Panu Burmistrzowi drugą lokalizację tj. działki przy oczyszczalni ścieków w Piasecznie (własność gminy).

Mam nadzieję, że Burmistrz jako człowiek kompromisu skorzysta z moich propozycji. Na przyszłość dobrze by było także ze strony Państwa jako radnych zacząć współpracować z Sołtysem i Radą Sołecką konsultować swoje pomysły lub przynajmniej przed podjęciem
decyzji poinformować o terminach spotkań, aby nie było nieporozumień.”

Następnie wysłałem do Pana Burmistrza informację o treści:

„Panie burmistrzu udało się osiągnąć kompromis pomiędzy radnymi a mieszkańcami w sprawie spotkania w dn. 18. libr, spotkanie odbędzie się w Gminie. W związku z tymzaproszenie Pana na spotkanie w Józefosławiu jest nieaktualne. Mam nadzieję, że po analizie przekazanych przeze mnie lokalizacji pod PSZOK wybierze Pan dobrze i uniknie niepotrzebnego konfliktu. Liczę na dobrą współpracę. Potwierdzam spotkanie delegacji mieszkańców w dn. 12.11 br o godz. 15:00 u Pana w gabinecie.”

Pragnę poinformować także iż spotkanie w dn. 12.11 br burmistrza z Naszą delegacją odbyło się. Burmistrz wysłuchał argumentów i pozostawił sobie czas na decyzję po analizie nowej wskazanej przeze mnie lokalizacji.

Sołtys Józefosławia Jan Adam Dąbek

źródło: Sołectwo Józefosław

Punkt widzenia mieszkańców z grupy Nie dla PSZOK:

„Zaproponowany przez radnych plan spotkania legł w gruzach na samym wstępie”

Czy PSZOK będzie spalarnią ? „Czy radni kłamią ?” O co w ogóle chodzi ?!

Punkt widzenia radnych z Józefosławia i Julianowa:

„Nie dla punktu zbiórki odpadów” – uzasadniona obawa czy bezmyślna histeria ?

PSZOK przeniesiony. Teraz niech się martwią inni…

Więcej:

Rada Sołecka Józefosławia jest przeciwko budowie PSZOK przy Energetycznej

Regulamin Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów

Sołtys Józefosławia proponuje Burmistrzowi inną lokalizację dla Punktu Selektywego Zbierania Odpadów Komunalnych

PSZOK! Burmistrz wyjaśnił, dlaczego nie taki PSZOK straszny…

Na przeciwko CH Józefosław powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów

Przetarg unieważniony

Zakład utylizacji odpadów w Uppsali i Piasecznie – opinie samorządowców

Czy w Piasecznie powstanie spalarnia odpadów ? Relacja Hanny Krzyżewskiej

Reportaże z wizyty piaseczyńskich radnych w szwedzkiej spalarni śmieci

By żyło się lepiej… – wycieczka do szwedzkiej spalarni…

Radni upoważnili Burmistrza do negocjowania w sprawie spalarni śmieci

Podoba ci się:

Komentarzy (6)

 1. „Na radzie” we Vyshechradzie

 2. Po pierwsze, cieszę się, że mamy takie poparcie Pana Sołtysa, naprawdę – czuję się troszkę bezpieczniej wiedząc, że jest taka Osoba odpowiednia i odpowiedzialna na tym stanowisku, która słucha mieszkańców naszej miejscowości, ich potrzeb.. do tej pory miałam poczucie, że radni są „nasi”. Niestety, nie wszyscy radni nasi są, czuję się rozrzucona pomiędzy Piaseczno, Józefosław, Julianów – i naprawdę, potrzebna nam taka Osoba, która zbierze wszystko i wszystkich, i rozdzieli jak należy. Mam nadzieję, że lokalizacja nr 2 w obrębie piaseczyńskim naprawdę spełnia wszelkie kryteria, pod względem uzbrojenia, lokalizacji, wysokości wód gruntowych drogi dojazdowej – i wszelkich innych. Teraz, pozostaje mi czekać, w lekkiej obawie- na werdykt władz, ale wszystko jest dla ludzi. Termin i miejsce spotkania w Ważnej Sprawie ewidentnie nie było trafione, myślę, że gdyby odbyło się na Kameralnej to przyszło by więcej osób, głownie własnie po to, by dowiedzieć się więcej, oraz po to, by wyrazić swój realny głos w tej sprawie. Mnie odebrano tego zaszczytu, przenosząc spotkanie dalej od Józefosławia.

 3. Spotkanie w Piasecznie o 18:00 MEGA!!! To tak, żeby wszyscy na nie zdążyli z pracy ? Do 18:00 s pracy dojechać, odebrać dzieci ze szkoły, pójść o 18:00 na wywiadówkę i pojechać na spotkanie w Piasecznie. Gratulacje Radni naprawdę jesteście MEGA;)

 4. To mi przypomina umawianie spotkań między Dudą a Kopaczową.
  Nie przenośmy tych złych praktyk do JJ !

  Niepotrzebne są waśnie i awantury między Radą Sołecką a Radnymi z Gminy, zwłaszcza gdy ludzie z Ratusza czasem czytują wpisy na tym portalu.

  Wszelkim zadymom mówię STOP!

  PSZOK to już przeszłość (I hope) i skupmy się na innych problemach np.
  dlaczego w piętnastotysięcznej miejscowości JJ nie ma boiska piłkarskiego typu Orlik ? Takich boisk jest kilka w Piasecznie ( oprócz stadionu) , ponadto są w Lesznowoli czy Tarczynie.
  Przecież dzięki akcji mieszkańców JJ zaoszczędziliśmy Gminie kupę kasy na placu zabaw, ufundowanym przez NIVEA ….
  Co z tą kasą ?

 5. Dlaczego nie ma odcinka Cyraneczki do Puławskiej?

 6. Sołtys Jan Dąbek stanął na wysokosci. Pokazał , że zna przepisy i procedury aż milo go było na zebraniu słuchać. A wskazanie przez sołtysa terenu Gminnego Gminie i radnym o którym nie wiedzieli to mistrzostwo świata.
  Musimy teraz dopilnować aby tej lokalizacji niezmarnowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*