Rada-Gminy

Kim są radni z Józefosławia i Julianowa ?

Zapraszamy do zapoznania się z charakterystykami radnych kadencji 2014-2018 z Józefosławia i Julianowa. Niestety nie publikowaliśmy zdjęć wszystkich przedstawicieli mieszkańców, w obawie przed nadwrażliwością radnych z PO i ich wymaganiom dotyczącym praw autorskich do wizerunków i programów wyborczych.

Hanna Krzyżewska – Julianów

W wyborach zdobyła 408 głosów.

Urodziłam się w Warszawie, gdzie się wychowałam i wykształciłam. Nie należę i nigdy nie należałam do żadnej partii politycznej. Od roku 1998 mieszkam w Julianowie, gdzie od 15 lat nieprzerwanie jestem członkiem kolejnych Rad Sołeckich, a prezesem Stowarzyszenia „Nasz Józefosław i Julianów” od chwili jego powstania w 2007r. (trzecią kadencję).

W latach 2010 – 2014 byłam radną Rady Miejskiej Piaseczna, w której pełniłam funkcję wiceprzewodniczącej.

Jestem mężatką, mam dwóch synów i dwie wnuczki. Z wykształcenia jestem hotelarzem, ( pracowałam w Przedsiębiorstwie Turystycznym „Orbis” w Warszawie, teraz jestem na emeryturze); z zamiłowania humanistką i społecznikiem.

Społecznie działam „od zawsze”, m.in. prowadziłam biuro Fundacji Pilotów i Spadochroniarzy „Gloria Aeronauticis”.

W Radzie Miejskiej kadencji 2014-2018 postanowiłam pracować w komisjach:

- Polityki Gospodarczej,
- Ochrony Środowiska i Ładu Przestrzennego,
- Zdrowia i Opieki Społecznej.

Kontakt :

telefon: 601 808 247
e mail: hannakrzyzewska@interia.pl

Zgłoszona przez KWW Nasza Gmina Nasz Powiat w okręgu nr 16.

Radna odpowiada na pytania Jozefoslaw24.pl :

Humanistka i społecznica-wywiad

Hanna Krzyżewska kampania wyborcza 2014

Katarzyna Krzyszkowska-Sut – Józefosław

W wyborach zdobyła 382 głosy.

Lat 44, mieszkanka Józefosławia, zgłoszona przez KW Platformy Obywatelskiej RP w okręgu nr 15. Pracuje w: Komisji Ochrony Środowiska i Ładu Przestrzennego, Komisji Oświaty i Kultury. Przewodnicząca Komisji Promocji.

Poniżej własna prezentacja radnej:

Moimi atutami są: bezbłędna organizacja, upór w dążeniu do celu i skrupulatność. Dzięki tym cechom sprawdzam się w rolach związanych z organizacją, komunikacją i relacjami w ramach projektów wymagających elastycznego podejścia i niezbędnej kontroli.

Studiowałam w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz ukończyłam Podyplomowe Studia Specjalne „Universite de la Mode” Moda i Wzornictwo na Politechnice Łódzkiej. Od ponad roku wraz z sąsiadami współtworzę lokalny Magazyn Mieszkańców Józefosławia i Julianowa “Sąsiedzi”.
Mieszkam w Józefosławiu od 2006 roku, należę i działam w dwóch Stowarzyszeniach “Pomysł na Józefosław” i “Nasz Józefosław i Julianów”, jestem mamą dwóch dorastających synów.

W Radzie Miejskiej kadencji 2014-2018 zasiada w komisjach :

-Komisja ochrony środowiska i ładu przestrzennego
-Komisja oświaty i kultury
-Komisja promocji (Przewodnicząca)

Kontakt :
k.krzyszkowska@piaseczno.eu

Radna odpowiada na pytania Jozefoslaw24.pl :

Kampania 2014 kandydaci Platformy Obywatelskiej

Robert Widz – Józefosław

W wyborach zdobył 469 głosów.

Mieszkaniec Józefosławia, zgłoszony przez KW Platformy Obywatelskiej RP w okręgu nr 14.

Poniżej własna prezentacja radnego:

Kiedy w 2003 roku zamieszkałem w Józefosławiu (przy Ogrodowej), kompletnie nie zwracałem uwagi na otoczenie. Miało być nie za daleko od Warszawy, kameralnie i cicho. Nawet nie pamiętam, czy korzystałem z Lasu Kabackiego, czyli nie korzystałem.. Pochłaniała mnie praca w firmie informatycznej, w której wdrażaliśmy systemy komputerowe z zakresu informacji przestrzennej w administracji publicznej i samorządowej (cyfrowe mapy, bazy danych). Z czasem (z wiekiem..) człowiek zaczyna zauważać to, co nas otacza, szczególnie gdy biegając lub jeżdżąc na rowerze korzysta się z ulic inaczej, niż tylko jadąc samochodem. Rok temu poszedłem na zebranie wiejskie w Józefosławiu i… zostałem radnym.

Uważam, że trzeba mieć cele bliższe i dalsze. Te bliższe, które załatwią problemy podstawowe, to co nas najbardziej irytuje. Cel dalszy określa miejsce, w którym chcielibyśmy być za 5 i 10 lat. Jak mamy ten cel, to od jutra trzeba go realizować, bo inaczej nigdy się go nie osiągniemy. Razem z Kasią Krzyszkowską-Sut opracowaliśmy program Józefoslaw 2.0, z celami bliższymi i dalszymi, teraz czas na działania.

Z racji doświadczenia zawodowego, najbardziej bliskie są mi tematy związane z infrastrukturą techniczną, ładem przestrzennym, komunikacją społeczną. Interesuje mnie problematyka inteligentnych miast, zrównoważonego rozwoju miast, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, organizacyjnych i społecznych sprawiających, że przestrzeń miejska staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców. No i chciałbym, aby w biegu Józefosławia i Julianowa pobiegło 500 osób a na zebranie wiejskie w Józefosławiu przychodziło 5 razy tyle mieszkańców co dzisiaj. No dobrze, niech na początek będzie 2 razy tyle..

W Radzie Miejskiej kadencji 2014-2018 zasiada w komisjach :

-Komisja polityki gospodarczej
-Komisja ochrony środowiska i ładu przestrzennego
-Komisja Promocji
-Komisja Inwentaryzacyjna

Kontakt :
robert.widz@piaseczno.eu

Radny odpowiada na pytania Jozefoslaw24.pl :

Kampania 2014 kandydaci Platformy Obywatelskiej

Informacje o radnych pochodzą ze strony Gminy Piaseczno.

Poniżej wszystkie artykuły związane z wyborami samorządowymi 2014. Informacje zostały opublikowane na naszym portalu na przełomie października i listopada.

Burmistrz boi się konkurentów w walce o reelekcję ? Nieuczciwa rywalizacja ?! – 1.10.2014

A gdyby tak spróbować inaczej … – 8.10.2014

Kandydaci na radnych z Józefosławia i Julianowa -19.10.2014

Józefosław 2014/2018 – kandydat na burmistrza Mariusz Słowik -20.10.2014

„…zainteresowane strony wypierają się tego jak żaba błota ” – Wyborcza koalicja ? -20.10.2014

Józefosław 2014/2018 – kandydat na burmistrza Józef Zalewski – 21.10.2014

Program rozwoju Józefosław 2.0 – spotkanie z kandydatami PO do Rady Miasta -22.10.2014

Gmina Piaseczno nie wykorzystała unijnych dotacji – 22.10.2014

Co może radny ? -23.10.2014

„Starosta Jan Dąbek i inni członkowie zarządu powiatu nie powinni pełnić żadnych funkcji w samorządzie, gdyż nie rozumieją, jakie cele samorząd powinien realizować.” – wywiad z Adamem Leśniakiem -24.10.2014

Czy kandydatka z listy wyborczej Starosty ma coś wspólnego rozbudową Auchan ? – 30.10.2014

„Nasza Gmina – Nasz Powiat” … syn Starosty Jana Dąbka kandyduje do Rady Powiatu ! -30.10.2014

Kandydaci na radnych Józefosław Okręg 15 – Joanna Chełchowska -31.10.2014

Oświadczenie w sprawie wpisu „Nasza Gmina – Nasz Powiat… syn Starosty Jana Dąbka kandyduje do Rady Powiatu „ – 31.10.2014

Hanna Krzyżewska Julianów okręg nr 16 -31.10.2014

Chcę być burmistrzem -3.11.2014

Komunikacja publiczna, drogi, koncepcja przyłączenia Józefosławia do Warszawy – wywiad z kandydatką na burmistrza Barbarą Rudzińską – Mękal- 4.11.2014

Elwira Dworak – Józefosław okręg 15 – 5.11.2014

Jolanta Zel – Józefosław okręg 15 – 5.11.2014

Debata z kandydatami na burmistrza Piaseczna – relacja video -5.11.2014

„Obawiam się, że jeśli wejdziesz do rady, to będziesz „przepychała” koncepcje rozbudowy Auchan zgodna z interesami spółki, a nie mieszkańców ” – Nowocin vs Dworak -7.11.2014

„Jeśli chodzi jakość podróżowania linią 739 to naszym zdaniem szanse na poprawę są niewielkie” – na pytania odpowiadają kandydaci Platformy Obywatelskiej- 11.11.2014

Filip Daniel Krakowiak – Julianów, Chylice, Chyliczki, Pólko okręg nr 16 – „Jakakolwiek chęć wieczornego wyjścia bez samochodu ograniczana jest przez rozkład jazdy autobusu 739″
– 12.11.2014

Krzysztof Dynowski – Julianów, Chylice, Chyliczki, Pólko okręg 16 – czy jeden radny zadba o cztery wsie ? -12.11.2014

Jolanta Żórańska – Józefosław okręg 14 – recepta na poprawę komunikacji publicznej kadydatek KWW Wspólne Razem -12.11.2014

Andrzej Sochocki – Józefosław okręg nr 14 – „Ograniczyć przewóz pasażerów, którzy nie są z tych miejscowości, a mają do dyspozycji inne linie autobusowe, chodzi o to, by linia 739 w jak największym stopniu służyła mieszkańcom Józefosławia i Julianowa” -13.11.2014

Kandydaci do Rady Powiatu Piaseczyńskiego – okręg Józefosław i Julianów -13.11.2014

Kandydaci do Rady Powiatu Piaseczyńskiego – okręg Józefosław i Julianów – 13.11.2014

Paraliż komunikacyjny Józefosławia – 13.11.2014

Józefosław 2014/2018 – kandydat na burmistrza Piotr Kandyba

Kandydaci do Rady Miasta – okręg Józefosław i Julianów – co kandydaci na burmistrza zaoferują mieszkańcom Józefosławia ?

Platforma Obywatelska Józefosław – 17.11.2014

Oficjalne wyniki wyborów w Józefosławiu i Julianowie – 18.11.2014

Jan Dąbek nie dostał się do rady powiatu piaseczyńskiego – wyniki wyborów ! – 19.11.2014

Kształt dzisiejszego Józefosławia (a także osiedli w rejonie Słowiczej) to planistyczne „dzieło” samorządów i władz gminy z czasów, kiedy decydowali pana koledzy” – 24.11.2014

Piaseczyńskie wybory w liczbach – 27.11.2014

” Radny reprezentuje interesy mieszkańców swojego okręgu. Radny nie ma przywileju króla, który wydaje oświadczenia ” – komentarz do oświadczenia radnego z Józefosławia

Od zera do 361997,95 złotych rocznie. Oświadczenia majątkowe radnych z Józefosławia i Julianowa

Charaktersytykę radnych opublikowaliśmy 15.01.2015 – będzie znajdowała się w czołówce artykułów do zakończenia obecnej kadencji.

Zobacz na Jozefoslaw24 :

Historia Józefosławia

Las Kabacki

Kościół Parafia Rzymsko – Katolicka Świętego Józefa Opiekuna Pracy

Józefosław mieszkanie

Józefosław mieszkania

Forum Józefosław

Dom Józefosław

Józefosław domy

Osiedle Józefosław

Józefosław segmenty

Józefosław segment

Józefosław kod pocztowy

Sprzedam mieszkanie Józefosław

Centrum Józefosław

Sedno

Piekut

Trio Development

Nasze Miasteczko Development

Queens Garden

Multi-Hekk

Super sam Supersam

Gmina Lesznowola

Szpital św. Anny w Piasecznie

Lidl Puławska

Rozbudowa Auchan

Kino Piaseczno w Piasecznie

Podoba ci się:

Komentarzy (21)

 1. Dlatego zniknął ich program wyborczy ze strony PO ?

 2. Czy radni z PO zdają sobie sprawę jaki będzie efekt rozbudowy Auchan dla Józefosławia? Czy jeżdżą dziś ulicą Geodetów? Czy potrafią wytłumaczyć dlaczego głosowali za ułatwieniem rozbudowy Auchan i jak wyobrażają sobie dojazdy do i z pracy, gdy Auchan wypuści na Geodetów dodatkowe dziesiątki tysięcy aut dziennie?
  A może mają zamiar do tego czasu ewakuować się z Józefosławia?

  • Głupi nie są…

  • Jedna radna się ewakuowała widząc co tu się dzieje. 4 lata zapierdalalalałałałiła na rzecz mieszkańców, zrobiła co się da widocznie więcej się wycisnąć nie dało.

  • Monika Prajsnar: „…Bez odpowiedzi pozostaje pytanie dlaczego wcześniej Rada nie chciała podjąć takiej uchwały, ale teraz jednak zdecydowała się na taki ruch? Co zmieniło się w stanie faktycznym i/lub prawnym sprawy rozbudowy CH Auchon i inwestycji drogowych okalających CH, że nowa Rada zadecydowała obecnie inaczej?
   Mieszkańcy Józefosławia, dla których kwestia rozbudowy CH Auchon, a przede wszystkim inwestycji drogowych okalających CH, jest bardzo ważna i na pewno w realny sposób wpłynie na jakość ich życia na Józefosławiu, powinni być na bieżąco oraz w sposób merytoryczny informowani o stanie sprawy i podejmowanych decyzjach. Szczególne obowiązki ciążą na radnych z Józefosławia, których wyborcy –mieszkańcy Józefosławia, obdarzyli ogromnym kredytem zaufania, wierząc w to, że będą oni reprezentować ich interesy w gminie… ”
   Właśnie czy radni PO wierzą (oby szczęśliwie) w moc pana burmistrza czy też mają jakąś wiedzę o korzystnych dla mieszkańców J&J i użytkowników Puławskiej rozwiązaniach. – Obywatel

   • Co się zmieniło? Ano po wyborach jest, drodzy mieszkańcy. Teraz można już mieć Was gdzieś i głosować za tym co się opłaca radnym i burmistrzowi a nie Wam. It co.
    Następne głosowanie nad urną za 4 latka, a w tym czasie tak się ten Józek i okolice urządzi, że nie tylko Auchan się rozbuduje ale i MultiHekk, Piekut bloków nabudują. Dróg i chodników za to nadal nie będzie. Podobnie jak metra, buspasa, tramwaju. A za 4 lata znów się coskik obieca, ładny plakat walnie. I tak frekwencja niska, wystarcza zmobilizować rodzinę i urzędników.

    • Obyś Ty i Ci co nie poszli na głosowanie mogli zmienić zdanie.

 3. Gdzie można zobaczyć ten program?

 4. To nie jest propozycja od czapy.

  Będzie mnóstwo pieniędzy do wydania w ramach
  programu integracji naszej aglomeracji, o nazwie:
  „Warszawsk Obszar Funkcjonany”
  http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/1000656.html

  Po głębokiej analizie, urzędnicy uznali że mieszkańcom aglomeracji,
  a zwłaszcza jej peryferii najbardziej doskwiera w życiu
  brak różnego rodzaju portali, wortali i e-usług internetowych, np.
  - Virtual WOF
  - E-Archiwum
  - TIK
  - E-Opieka
  - E-Rekrutacja
  - StartBox
  - BizStarter
  - BizInfo
  - SmartEdu
  itp.

  • ‘Po głębokiej analizie, urzędnicy uznali że mieszkańcom aglomeracji,
   a zwłaszcza jej peryferii najbardziej doskwiera w życiu
   brak różnego rodzaju portali, wortali i e-usług internetowych’

   To widocznie ja jestem niestandardowy, bo w mnie w życiu bardziej co innego doskwiera niż brak portali, wortal prowadzonych i finansowanych przez samorząd.

  • proponuję jeszcze portal e-mądrość i usługę e-rozum, bądź e-myślenie :)

   • A ja mam propozycję dla prezesa ZUS. Żeby zlecił google napisanie e-systemu dla ZUSu. Wówczas system nazywałby się gzus (po polsku dżizus).

   • ahahahha dobre Ja proponuję jeszcze taki: e-wyciagkasy

  • Jak zamówią take e-portale, to ktoś za to wystawi fakturę.
   Za zrobienie takiego portalu można wystawić dowolnie abstrakcyjna fakturę, bo trudno toto realnie wycenić. Co innego 100 metrów chodnika czy drogi, to jest mierzalne i konkretne, i średnia cena za taki chodnik do sprawdznia. A taki e-portal? Pierdu pierdu niewiadomoco. Może 1000 zł, a może 10 000 zł, a może 100 000 zł.

   • Brawo radni, nie ważne że moje dzieci nie mogą dojść bezpiecznie do szkoły bo nie ma chodników a ruch na Geodetów spowodowany rozbudową Auchan wydłuży czasowo mój powrót z pracy. Ważne że będę miał portal w którym dowiem się gdzie kupię gazetę czy wykonam kopię kluczy. Niesamowicie usprawni mi to życie!

 5. Program został udostępniony na stronie fb WspolneRazem.

 6. Był – jest chyba nadal – taki legendarny portal internetowy za grube miliony. Dla bezdomnych :P Ale chyba pieniądze bardziej się przydadzą na infrastrukturę, szkołę albo inne tematy, nie tak ważne jak priorytetowy „aktywny i nowoczesny system informacji:…

 7. A po co drogi i chodniki?
  Za kilka lat nikt nie będzie wychodził z domu. Wszystko załatwisz przez internet.
  Wirtualny sport, wirtualny spacer i zakupy itd

 8. Pan Kandyba razem z naszym Leśniakiem już pokazali co potrafią.
  A potrafią tylko krytykować i obiecywać.

  • A niby to w jakim temacie piszesz? Wyskoczyłaś jak Filip z konopii!

 9. a co Kandyba i Lśniak dla nas zrobili?
  Odp. kompletnie nic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*