PIT Gmina Piaseczno

PIT tu PIT tu

Rozlicz PIT w Piasecznie, jeśli chcesz mieć wpływ na jakość usług i inwestycji w swojej gminie.

Udział w podatku od osób fizycznych i osób prawnych to główny dochód gminy. Ponad 37% z podatku płaconego przez mieszkańców wraca do gminy i w prosty sposób przekłada się na realizację potrzebnych usług i inwestycji. – To prawda, że „Twój PIT to lepszy byt” jak mówi dżentelmen z plakatu przygotowanego przez Biuro Promocji Gminy Piaseczno w ramach corocznej akcji zachęcającej mieszkańców do płacenia podatków w miejscu zamieszkania.

Pomóżmy rozwijać się naszej gminie

– Korzystając z publicznego transportu, wysyłając dzieci do szkoły, narzekając na brak chodnika czy przyzwoitej drogi, pamiętajmy, że jakość usług i ilość nowych inwestycji uzależniona jest od dochodów gminy, a te w przeważającej mierze pochodzą z udziału w podatkach od osób fizycznych i prawnych. Zamożność naszej gminy uzależniona jest więc od zamożności mieszkańców i ich rzetelności w płaceniu podatków – wyjaśnia Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

To proste, wystarczy ZAP-3

Dzięki zmianie przepisów nie ma już konieczności bycia zameldowanym, aby płacić podatki w miejscu zamieszkania. Wypełniając PIT, wystarczy wskazać jako miejsce zamieszkania gminę Piaseczno oraz dołączyć wypełniony formularz aktualizacyjny ZAP-3.

Na co idą Twoje pieniądze?

Na stronie www.piaseczno.nacoidamojepieniadze.pl można sprawdzić, jak pieniądze z naszych podatków wydawane są przez gminę Piaseczno.

– Program, który jest swego rodzaju kalkulatorem mieszkańca, pokazuje, w jakim stopniu poszczególny podatnik przyczynia się do rozwoju swojej gminy, płacąc w niej podatki. Z drugiej strony jest to narzędzie, które każdemu pozwala ocenić i wyrobić sobie zdanie, czy podział wydatków na konkretne dziedziny i zadania realizowane przez samorząd jest zgodny z jego oczekiwaniami – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. – Właśnie wprowadzamy do programu dane z budżetu na 2016 rok i wkrótce będzie można porównać wydatki tegoroczne z ubiegłorocznymi – dodaje.
Symulator internetowy jest oczywiście narzędziem poglądowym, odnosi się wyłącznie do podatku dochodowego od osób fizycznych, a poszczególne wyniki mogą delikatnie różnić się od stanu faktycznego, bo różne mogą być chociażby koszty uzyskania przychodu. Wyniki są też zaokrąglane. Program uwzględnia progi podatkowe, ale nie bierze pod uwagę odliczeń czy sytuacji, w której małżonkowie rozliczają się wspólnie. Dlatego wygenerowanych kwot nie należy przyjmować dosłownie, a jedynie orientacyjnie.

źródło: Gmina Piaseczno

Urząd Skarbowy w Piasecznie

ul. Energetyczna 5

tel. (22) 7266700
fax. 22 7266854

Kontakt e-mail
us1418@mz.mofnet.gov.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek 8:00 – 18:00
wtorek – piątek 8:00 – 16:00

Godziny otwarcia kas:

poniedziałek 9:00 – 16:30
wtorek – piątek 8:00 – 15:30

Podoba ci się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*