Park w Józefosławiu przejście ul Pastelowa 2

Droga do parku, czy droga przez park ? Dla mieszkańców, czy dla deweloperów ?

Przygotowywany aktualnie MPZP zakłada, że ulice Wilanowska i Ogrodowa będą połączone drogą, która ma biec wzdłuż Parku w Józefosławiu. Jest też zaplanowane przebicie ul. Słoneczny Sad do ul. Księżycowej. Mieszkańcy obecni na spotkaniu Rady Sołeckiej są zdecydowanie przeciwni budowaniu nowej drogi w obszarze ulic Księżycowej, Komety i Pastelowej, tym samym otwieraniu ul. Księżycowej do Ogrodowej i otwieraniu ul. Słoneczny Sad do ul. Księżycowej. Mieszkańcy tego obszaru wnioskowali do Gminy o połączenie ul. Pastelowej, Komety i Księżycowej ciągiem pieszo-rowerowym, zamiast budowania szerokiej drogi dla samochodów aż do ul. Ogrodowej. W tej sprawie zebrano 200 podpisów, a przeciwników budowy tej drogi cały czas przybywa.

Mieszkańcy jasno wyrazili swoje stanowisko w tej sprawie,jednak są ignorowani przez władze Gminy i do tej pory nie dostali odpowiedzi na swoje pismo. Obietnica spotkania w obecności planisty z Komisją Ochrony Środowiska i Ładu Przestrzennego również nie została dotrzymana. Mieszkańcy żądają, aby ich głos wreszcie został wysłuchany i potraktowany poważnie, a także aby przedstawiciele władz Gminy oraz członkowie Komisji wreszcie spotkali się z nimi w celu wypracowania porozumienia w tej sprawie.

Mieszkańcy wyżej wymienionych ulic zgadzają się na ciąg pieszo-rowerowy dochodzący do Parku zarówno od ul. Księżycowej i Pastelowej, z możliwością ruchu samochodowego tylko dla mieszkańców tych ulic. Uchwała odnośnie ciągu pieszorowerowego została przyjęta na zebraniu wiejskim w maju 2016 r.

Podobne stanowisko w wyżej opisywanej sprawie zajęli mieszkańcy osiedla naprzeciw Parku, przy ul. Ogrodowej. Uważają oni, że puszczanie strumienia samochodów z ul. Księżycowej jeszcze bardziej utrudni życie mieszkańców tego osiedla. Użytkownicy Parku i ludzie przyjeżdżający do kościoła w dużej mierze zaburzają spokój mieszkańców, szczególnie w niedzielę. W związku z tym nawet w dzień wolny od pracy, nie ma tutaj spokoju.

Obecni na spotkaniu mieszkańcy Józefosławia uważają, że pobliska ul. Cyraneczki wystarczy do rozwiązania problemów komunikacyjnych Józefosławia, a planowana droga przy Parku nie jest potrzebna. Ponadto droga ta i planowane pobliskie osiedle wiąże się z wycinką starych drzew, co jeszcze bardziej zmniejsza powierzchnie terenów zielonych, tak bardzo potrzebnych naszej miejscowości.

Protokół z zebrania Rady Sołeckiej Józefosławia 4.08.2016

W związku z budową nowej drogi zostaną wycięte stare drzewa, które według słów planisty (zaproszonego przez urzedników na spotkanie z mieszkańcami) stanowią część płuc Józefosławia.

Na seminarium na temat roli miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ekspert poinformował, że nieodpowiednie planowanie może doprowadzić do niepoprawnej cyrkulacji powietrza, a co za tym idzie do smogu.

Niekażdy zdaje sobie sprawę z tego, że samo sąsiedztwo lasu nie chroni mieszkańców Józefosławia i Julianowa przed smogiem. Planowanie dróg, osiedli i wycinanie drzew musi zapewniać wymianę mas powietrza ciepłego od strony Auchan z zimnnym znad lasu.

Można odnieść wrażenie, że budowę nowej drogi popiera lokalna gazetka, która jest powiązana z radnymi z Józefosławia. Komu najbardziej zależy na nowej drodze ? Przecież mieszkańcy chcieli tylko możliwości dojścia do parku od strony ul. Wilanowskiej. Zmotoryzowani amatorzy parku bez problemu dojadą do niego od strony ul. Ogrodowej.

Więcej:

Urząd Gminy płaci za reklamę gazecie zarządzanej przez radną z Józefosławia i jej męża

Podoba ci się:

Komentarzy (43)

 1. Jak zwykle. Budujcie drogi, tylko nie pod naszym domem. Ja wolę jeździć i zatruwać powietrze innym. Niedawno przecież mieszkaniec Pastelowej tak krzyczał, żeby zamknąć to nielegalne przejście do parku, bo mu dużo rowerów pod nosem jeździ i nie może wyjechac z posesji. I tak jak zbudują to nawalą spowalniaczy i lipa.

 2. jest też bardzo wielu zwolenników budowania nowych ulic i przejść (także koło parku). Ich także trzeba policzyć. To że z jednej strony zebrało się 200 osób nie oznacza, że z drugiej nie zgrupuje się 2800 . Trzeba ważyć obie strony

  • ale ważyć trzeba rozsądnie, stosując właściwe wagi. Szkoda 200 osób może być cięższa, niż korzyść 2800 osób.

  • ale ta droga nie prowadzi do Parku!!! ta droga przecina Park i to kosztem samego Parku!!!! nikt nie protestuje przeciwko powstaniu ciagu pieszo rowerowego!

 3. Moim skromnym zdaniem drogi powinny byc. Zmora J&J sa slepe uliczki, ktore uniemozliwiaja np jakiekolwiek sensowne objazdy w czasie remontow. Pamietajmy ze wkrotce czekaja nas dwa duze remonty – Julianowska/ Cyraneczki oraz Wilanowska. Czeka nas carmaggedon gdyz aby wyremontowac drogi bedziemy jezdzic doslownie i w przenosni przez pola.
  Oczywiscie rozumiem protestujacych ale ruch powinien byc ograniczany zakazami i egzekwowany ew. mandatami. Drogi sa krwiobiegiem kazdej miejscowosci czy nam sie to podoba czy nie
  Zobaczymy co bedze w czasie wspomnianych wyzej remontow oraz nieuchronnie zblizajaceg sie rozkopania ul. Geodetow.
  Oczywiscie wszyscy powiedza wtedy – wina inwestora gdyz nie wyznaczyl obiazdow.
  Pytanie gdzie i jak mial to zrobic gdy co chwile plot lub pole….

  • ok niech beda drogi ale dlaczego kosztem Parku!!!

 4. ulica Sybiraków oraz Kombatantów od Julianowskiej – garb za garbem (wczoraj byłam przejazdem) . Ulica Ogrodowa – garb za garbem. Ulica XXi wieku -8 garbów bodajże, ulica WENUS – porośnięta kosodrzewiną. A zatem decyzje URZĘDNIKÓW mają wpływ na komunikację, tzn ją UTRUDNIAJĄ .

 5. Najlepszy jest tekst:

  „mieszkańcy Józefosławia uważają, że pobliska ul. Cyraneczki wystarczy do rozwiązania problemów komunikacyjnych Józefosławia”

  Ciekawe co na to mieszkańcy okolic projektowanej ul. Cyraneczki?

 6. A ja mam wrażenie, że to państwo radni i ich koło różańcowe wypowiadają się w imieniu mieszkańców pod rożnymi nikami. Panie i panowie, słuchajcie mieszkańców a nie waszych inwestorów!!!!

 7. dobry trop, ale kółko różańcowe jest przy sołtysie

  • Raczej lokalna gazetka z ojcem redaktorem na czele, któremu radni meldują wykonanie zadania :)

   • Trafnie powiedziane!
    Żenująca sytuacja.

 8. Krzyczeć i podpisy zbierać każdy może, a drogi i ulice muszą być budowane, bo jest to konieczność. Im więcej infrastruktury drogowej do poruszania się tym lepiej dla wszystkich!

  • Nieprawda, że im więcej tym lepiej. Musi być rozsądnie. Mieszkamy na wsi i chcemy mieszkać na wsi, a nie w betonowo-asfaltowej sieci dróg.

   • Po ile mleko i jaja można u Ciebie kupić?

  • ok niech buduja ale dlaczego kosztem PARKU!!!!! i wycinkiem drzew!!!! prosze cie !!!

  • Ciekawe, czy byłby Pan/i tego samego zdania, gdyby Panu/i pod oknem miała powstać szeroka droga z ruchem rzędu co najmniej kilkuset aut dziennie, gdy miał Pan/i do tej pory cichą wewn. uliczkę.
   Może usprawniajmy ale nie kosztem naszych sąsiadów?

 9. Nie zgadzamy się i już ! Nie pozwolimy na układy! Pan radny w Świdniku niech robi porządki a pan reżyser Łódź naprawia a od Józefosławia wara!

  • jakoś cicho siedzi największa zwolęnniczka powstania parku, może z racji wieku. Wtedy już doskonale były znamy plany otwarcia ulic, zbudowania nowych i sprzedaży gruntów obok pod bloki, szkoda że wtedy o tym nie mówiła….. ulicę powstaną tego nie wolno zatrzymywać, trzeba zadbać aby bloki nie były 5-6 piętrowe albo większe z płaskim dachem tylko dopasowane do okolicy. Jak nie chcecie aby wam ludzie z balkonów do ogródka zaglądali to się o to postarajcie, a nie blokujcie rozbudowy dróg!!!

   • To nieprawda. Walczyć trzeba o jedno i drugie.
    Józefosław to sypialnia a nowych dróg nikt normalny nie puszcza przez stare, 20 letnie osiedla, przy ogródkach i maleńkich uliczkach!
    Tu chodzi o interesy gminy z Politechniką i tyle.

 10. To właśnie deweloperzy blokowali budowę publicznych ulic w J&J.
  A włądza zawsze chętnie szła im na rękę.

  Zamiast tego powstawały drogi zamknięte ze szlabanami
  - bardziej „prestiszowe”.

  Więc teraz mamy deweloperów, którzy chcą budować publiczne drogi?
  Wojna będzie, przed wojną deweloperzy też budowali publiczne drogi.

  • Nie, teraz to gmina chce za nasze pieniądze zbudować drogę dla developera a wyciera sobie gębę dobrem Józefosławia.

 11. jeden lokalny faktycznie blokował i to skutecznie, starosta vel. sołtys się nazywa. Dalej coś blokuje?

  • Panie SUT czy w jakimś Pana komentarzu znajdzie sie brak słowa były starosta, Sołtys?

   • Pan Sut reprezentuje wyłącznie interesy gminy z racji swoich związków z radnymi, i te promuje w swoim piśmie. Szkoda, bo radni winni dbać o nasze interesy w gminie a jest odwrotnie…

    • Ten obserwator to frustrat maleńki człek i tyle!

 12. Budowanie drogi kosztem Parku!!!! jestem przekonany ze ta droga to poczatek zabudowy parku dla deweloperów. Brakuje nam ścieżek rowerowych na wilanowskiej chodników na ul Geodetow a tu nagle znajdue sie kasa na budowe drogi przez Park!!!!! czuje to mega przekret!!!

 13. ale park powstał na terenie , który należy bodajże do politechniki z Warszawy. Do parku nie mają dostępu osoby ze strony ulicy Wilanowskiej i dalej Julianowskiej , bo nie ma jak dojść. Stąd wiele apeli, żeby połączyć obie ulice ciągiem pieszym, w przeciwnym razie w parku będą tylko wiewiórki i osoby z Ogrodowej. (!!!!!!)

  • Z Ogrodowej mają fajny i duzy wybieg dla psów.

   • Obowiązuje zakaz wprowadzania psów do parku. Psy i ich właściciele mogą jedynie spacerować po wąskim, pozapadanym chodniku i wdychać spaliny samochodowe przyjeżdżających do kościoła , trzech przedszkoli i dwóch szkół zlokalizowanych na przestrzeni ok 300 metrów ul Ogrodowej. Nie wspominając o trzech sklepach i innych punktach usługowych. I kto to zaplanował? Wszystko na kupie! Przez ulicę nie można pprzejsć ani przjechac. Wszędzie parkują samochody!

  • No właśnie! Od początku była mowa o DOJŚCIU a nie dojeździe. I na to mieszkańcy się zgadzali. Teraz okazuje się, że gmina i radni od początku okłamywali mieszkańców.

  • Dostęp i dojście mają, ale chcą koniecznie do parku wjeżdżać samochodami :)

 14. Łatwo mówić osobom mieszkającym w zamkniętych osiedlach. Nawet się chwilę nie zastanowią o jakie ulice i osiedla chodzi i co to znaczy puszczenie dużego ruchu przez sam środek cichych i spokojnych osiedli przy Komety, Księżycowej, Pastelowej i Słoneczny Sad. To nie jest wytyczanie nowych dróg! To wjeżdżanie samochodami do sypialni i ogródków! Jest to kara dla tych osiedli tylko dlatego, że są osiedlami otwartymi. Wszystkie inne są w tym rejonie zamknięte ! A najgorsze w tym jest to, że są to ruchy pozorne, które nie rozwiążą problemu braku dobrych ciągów komunikacyjnych w J&J. Jedyny sposób na znaczną poprawę komunikacji w J&J jest jak najszybsze zbudowanie bezkolizyjnego węzła na rogu Wilanowskiej, Geodetów i Energetycznej. Jest tam wystarczająco duży teren (na przeciwko Centrum Józefosław), żeby stworzyć prawie bezkolizyjny ruch pomiędzy Puławską a Wilanowską, Geodetów i Julianowską z wykorzystaniem szerokiej i niezatłoczonej ulicy Energetycznej. Jeśli kogoś to zainteresuje to mam nawet rozplanowane takie bezkolizyjne skrzyżowanie.

  • Wszyscy zwolennicy tych połączeń mieszkają na zamkniętych osiedlach i im warunki życia się nie zmienią. A to, że wielu innym będzie gorzej ich nie obchodzi.
   Ważne, że im będzie lepiej.

   • Deweloper jak ma prawo zabudować teren (przylegający?) do parku
    to i tak go zabuduje.
    Nie będą przeszkadzały mu drzewa, bo je wytnie.
    A ulicę zbuduje sobie prywatną, ze szlabanem.

    • A dlaczego deweloperom się na to waszystko pozwala !

     • Bo mamy w Polsce własność prywatną,
      a na tym terenie obowiązują plany zagospodarowania?

      • als na terenie parku nie można budować osiedla.

    • Wiec żeby nie zrobił tego na prywatnym terenie gmina funduje mu drogę hahaha no jaja jakieś! I to nasi radni popierają ? No pięknie mieszkańcy wybrali !

     • Np.

      Dlatego że ta droga połączy 2 części miejscowości,
      i ułatwi to życie wszystkim mieszkańcom?

      Dlatego że większość kosztów już gmina poniosła budując
      część drogi dla 20 innych deweloperów/inwestorów?

      Dlatego że tak rekomendowało holenderskie biuro planistyczne ;) ?

      • Dlaczego więc nikt nie zwrócił uwagi na wcześniej planowane ulice które zamknięto przez deweloperow? Dlaczego nikt ich nie otworzy tylko otwiera sie osiedla istniejące juz x lat ?

   • Jeśli komuś przeszkadzają ludzie jeżdżący do kościoła czy parku,
    to co mają powiedzieć mieszkańcy (głównie zamkniętych osiedli) z okolic ul. Cyraneczki/Kuropatwy, która „rozwiąże wszystkie problemy”?

 15. smog w Józefosławiu – no bądzmy poważni proszę