Plan zagospodarowania przestrzennego

„Niestety Radni obecni na wczorajszym spotkaniu tzn. Pani Katarzyna Krzyszkowska – Sut i Pani Hanna Krzyżewska nie chciały się wypowiadać co do zasadności budowy tej drogi”

Szanowni Państwo,

jak pokazało wczorajsze spotkanie jest kilka niebywale ważnych tematów, które dzieją się obecnie w naszej wsi. Z obszernym protokołem ze spotkania wrócimy do Państwa niebawem, tymczasem po krótce streścimy co się wczoraj działo. Najwięcej emocji wzbudził miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który w swych założeniach przewiduję budowę drogi biegnącej w obrębie ulic Pastelowa – Księżycowa – Słoneczny Sad.

Przeciwko tej inwestycji jest zdecydowana większość mieszkańców, co można było wyraźnie odczuć podczas spotkania. Niestety Radni obecni na wczorajszym spotkaniu tzn. Pani Katarzyna Krzyszkowska – Sut i Pani Hanna Krzyżewska nie chciały się wypowiadać co do zasadności budowy tej drogi. Obiecały wypowiedzieć się na ten temat po wyłożeniu całości planu w Gminie, co ma nastąpić na początku października. Szersze informacje odnajdą Państwo w protokole.

Poruszony został również temat przeniesienia przystanków autobusowych przy szkole na ul. Kameralną. Z informacji jakie uzyskaliśmy od Radnej Pani Katarzyny, wynika że zmianę tę wymógł na Gminie ZTM. W związku zwiększoną ilością autobusów ZTM obawia się zatorów jakie mogą powstawać na „rondzie” przy szkole, a parkujące tam samochody uniemożliwiają kierowcom autobusów manewrowanie i płynną jazdę. Faktem jest, że rzeczywiście nagminnie kierowcy parkują pod budynkami warzywniaka w sposób niezgodny z przepisami, tak że tył samochodu znacznie wykracza poza miejsce parkingowe. „Na chwilkę” parkuje się również na tyłach budynku, choć jest to miejsce wyłączone z ruchu.

Niemniej jednak przeniesienie przystanków na chodnik przy ul. Kameralnej stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci, które będą tam oczekiwały na autobus. Chodnik jest wąski, miejsca mało, a w najgorętszych godzinach czeka tam kilkadziesiąt dzieci.

Nasza Radna wystąpiła już do Gminy z wnioskiem o cofnięcie tej decyzji , Rada Sołecka zrobi to samo w najbliższych dniach. Mamy nadzieję że uda się rozwiązać tą sytuację jeszcze przed pierwszym dzwonkiem.

Kolejna kwestia to inwestycja przy ulicy Jutrzenki/Wenus. Buduje się tam nowe osiedle. Z informacji zgłoszonych przez mieszkańców, firma budowlana bez zezwoleń wycięła drzewa znajdujące się na działce, oraz bez stosownego zezwolenia ciężkie samochody ciężarowe poruszają się ulicą Wenus, przewożąc piach. Mieszkańcy obawiają się szybkiego zniszczenia tej drogi. Niestety ani policja ani straż miejska nie chcą zająć się tą sprawą. Gmina prowadzi postępowanie w tej kwestii, ale do czasu uzyskania stosownych wyjaśnień rozkładają ręce. A budowa trwa…

Sołtys obiecał jak najszybciej zapoznać się ze sprawą i wesprzeć mieszkańców w tej kwestii.

Tak w skrócie przebiegało wczorajsze spotkanie.

W najbliższym czasie Rada Sołecka przygotuje z niego obszerny protokół, jak również złoży do Gminy 6 wniosków jakie zostały przegłosowane podczas spotkania. Wszystko zostanie umieszczone na stronie Sołectwa do której zaglądania serdecznie zachęcamy.

Rada Sołecka Józefosławia

Źródło:Facebook

Więcej na temat nowej drogi :

Droga do parku, czy droga przez park ? Dla mieszkańców, czy dla deweloperów ?

Podoba ci się:

Komentarzy (38)

 1. Większość mieszkańców jest przeciw ? Sądzę że 99% mieszkańców Józefosławia jest za, przeciw sa mieszkający nieopodal planowanej inwestycji.

  • ProsZe zapoznać sie z tym planem rozwiazanie nie pomaga mieszkańcom jozefoslawia w rozładowaniu ruchu drogowego bo Ul Księżycowa jest nie przejezdna jest za wąska i zastawiona samochodami budowanie takiej inwestycji mija sie z celem

 2. wszyscy są za!! rozbudowa ulic i chodników powinna być priorytetem, już dość czasu zmarnowano!

  • My wiemy co Ty chcesz czytamy twoją gazetę ! Więcej osiedli np mak domu który jest Waszym sponsorem! Nowych ludzi upchnąć gdzieś trzeba, ruch rozładować też prawda ? Ale dlaczego nie pod waszymi oknami tylko naszym kosztem ? Dlaczego drogą, która została wybudowana z naszych składek? Nowe osiedle się buduje wiec trzeba wyciąć stary drzewostan i wybudować drogę za gminne pieniądze?! Znów nowy układ z inwestorem? Co tam mieszkańcy i ich opinie, co tam jedyny zielony teren Józefosławia !! Wszystko zniszczyć wykosić postawić betonowe mieszkalne płyty z ludźmi zakładającymi sobie do okien ! Zrobić syf oto cała filozofia !!!

   • Nie wiem, który to „jedyny zielony teren Józefosławia”? Czy ten przy Wenus, gdzie rozpoczęła się budowa? Przecież to teren prywatny!

    • Park człeku, park

 3. Popieram Piotra. Jestem za. A z tym parkowaniem to jest cyrk niezły. lecz nie ma sie co dziwić. Dzieci jest bardzo dużo i samochodów znacznie więcej niż miejsc na parkingu. Większe dzieci mozna wysadzic i jechać dalej, lecz mniejsze trzeba odprowadzic do szkoły.

  • Jedna i ta sama osoba p obserwator pisząca pod tymi samymi nikami klika, przedłużenie głosu gminy !

 4. Nie można zamiast tego warzywniaka „zawalidrogi” wybudować rondo z prawdziwego zdarzenia? Zmiana znacznie ułatwiłaby komunikację i estetykę w naszym rejonie.

 5. jesteśmy ZA budową nowych dróg , także tych wskazanych na planie

 6. Bzdura panie/ pani sutek i panie widzę piszcie pod swoimi nazwiskami a nie pod ukrytymi nikami! Tylko wam zależy na zrobieniu ze wsi miasta! A zasadności budowy tej drogi wytłumaczyć nie umiecie ! My chcemy kameralnej miejscowości a nie kolejnej brzydkiej jakie są w Piasecznie. Zacznijcie sie liczyć z ludźmi i ich opiniami bo ludzie mają waszych rad i działań serdecznie dość!

  • Jeśli chciał Pan mieszkać na wsi na zagrodzie,
   to po co Pan przyjechał do 3 milionowej aglomeracji,
   i zamieszkał 14 km od jej środkowego punktu,
   w tak gęsto zaludnionym miejscu?

  • PS. Jeśli jest Pan autochtonem, do dlaczego nie wpływał Pan
   na władze, żeby nie uchwalały planów zagospodarowania dopuszczających
   bloki mieszkalne?
   Żeby drożej sprzedać ojcowiznę?

   • Kameralnej miejscowości czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 7. Nie chciały się wypowiadać?! A przepraszam kto składał interpelację?!

 8. Mili Państwo,

  TAK, infrastruktura w Józku woła o pomstę do nieba.
  nie możemy sie doczekać dróg podstawowych czyli osi: Geodetów-Wilanowska-Energetyczna.

  To co jest obecnie to skandal.
  Nasi Radni powinni także pomyśleć o ułatwieniu dojazdu i wyjazdu mieszkańcom na ul. Puławską.

  • Chyba wystarczy odciąć Energetyczną od Wilanowskiej i problem komunikacyjny na tym skrzyżowaniu się skończy. Zawsze twierdzono że mieszkańcy z „apartamentów w rezydencji” przy Energetycznej będą mielibezpośredni dostęp do Puławskiej i nie zwiększą natężenia ruchu w rejonie skrzyżowania Geodetów-Wilanowska

 9. Niestety prawda jest taka ze jak jest droga publiczna to vox populi vox dei :)
  Jak chce miec cicho to… kupuje hektar, robie droge prywatna i sam odsniezam remontuje etc. A tu chcialoby sie miec ciastko i zjesc ciastko… Rowniez ja utrzymuje te drogi z podatkow wiec prosze o budowe – Jozefoslaw potrzebuje drog jak kania dzdzu. Wczoraj bylem obok parku rowerem. Niechcacy podsluchalem jednym uchem jak „autochton” skomentowal ze teraz to jest „cyrk” bo rowery mu jezdza i dzieci biegaja. Dopoki mial publiczna droge prowadzaca wylacznie do jego domu rozumiem ze bylo wszystko w porzadku… Ot i Polska wlasnie…. Co do przystanku na Kameralnej to nie wiem co jest bardziej niebezpieczne – mijanie na centymetr dzieci na zawrotce bo zabudowana i zastawiona czy waski chodnik. Tam po prostu ludzie (nomen omen czesto rodzice) jezdza za szybko – dlaczego w koncu nie wybudujecie tam progow co 50 m? Co z tego ze przeniosa przystanek jak mi dziecko szaleniec zabije na pasach. Przystanki powinno zostawic sie w ciagu Kameralnej – czy Wy naprawde nie widzicie tego cyrku co kilka dni jak dwa lub trzy autobusy probuja bezskutecznie zawrocic na zawrotce przez „zaradnych” rodzicow? ALbo wlepiac niezapowiedziane mandaty codziennie.

  • Mocne Michał ;)

 10. Po prostu brakuje normalnej zatoczki autobusowej na kameralnej. Z jednej strony zapewne byłaby łatwa do zrobienia (kosztem przesunięcia płotu szkoły). Z drugiej pewnie nieco bardziej kłopotliwa.

  • Zgadzam sie w 100% z mccone. W projekcie pierwotnym tak to było, pokazywał te rozwiązania Jan Dąbek z przedstawieniem wizji komunikacyjnej wokół szkoły. Pytanie dlaczego z tych rozwiązań nieskorzystano ?

 11. kilkadziesiąt lat temu tworzono Ursynów w Warszawie – tam zaczęto od szkół, żłobków, przestrzeni do zabaw, ulic (w zarysie). Tutaj dzielona jest mała przestrzeń na kawałki, wciskane kolejne inwestycje i robi się po prostu za ciasno, za szybko, szkoły przeładowane itd. Stąd korki i cyrki na zakrętach :) Ale lepiej nie będzie ! No i osoby reprezentujące wsie … Coż, sami wybieraliśmy .

 12. lepiej będzie o ile znowu garstka osób nie zacznie blokować inwestycji w gminie. Nie może być, że mała grupka krzykaczy blokuje rozwój miejscowości. Blokowali Pszok, blokują budowę ulic, nic tylko narzekają i wszystko im nie pasuje….. Trzeba patrzeć dalej niż swój płot. Nie można takich działań tolerować!

  • Drogi Obserwatorze, czy mieszkasz na ogrodzonym, strzeżonym osiedlu czy może nie masz płotu?

 13. Tak, trzeba zostawić zamknięte osiedla za szlabanem pomimo zaplanowanych dróg wcześniej i zrobić drogi tam gdzie ich nie było plus wyciąć stary drzewostan! Czy to wszytko w imię kasy i układów tak by nowy inwestor miał drogę dojazdową opłaconą przez gminę mam rację? ;) Czy taki ruch reprezentuje pan obserwator a La als czytaj p. Redaktor pseudo magazynu w Józefosławiu, zapewne sponsorowanego np przez gminę i mak dom. Ci co nie wiedzą mak dom to jeden z najpopularniejszych inwestorów w Józefosławiu..

  • Trochę dużo tu insynuacji i pytań z tezą. Może jakieś dowody by szanowny Pan przedstawił?

  • Tak, Pan Redaktor, als i Ala to jedna osoba – Trójca.
   A po za tym to wszystko OK?

   • Pytałem o plany budowy osiedla oraz o kasę i układy. Pytałem o sponsorowanie magazynu przez gminę i Makdom. Rozumiem, że tezy te mają jakieś podstawy.

    • Zapytaj p. Radnych, o ile wody nie nabiorą w usta ;)

     • Krótko mówiąc nie ma żadnych dowodów poza luźno rzucanymi insynuacjami i oskarżeniami. Gratuluję dobrego samopoczucia.

 14. Po co komu potrzebna ta droga?

 15. generalnie drogi potrzebne są. oczywiście jeśli pojawiają się nagle i znikąd (bo wcześniej w planach np. ciąg pieszy) to rodzi pytania. W końcu Polska korupcją i układami stoi. :)

 16. Drogi Obserwatorze piszący o garstce osób blokujących inwestycje w gminie. Proszę przeczytaj poniższy cytat z tekstu Pana Redaktora naszego lokalnego Magazynu:
  …”pohamować dziki rozwój miejscowości, w której w ciągu kilku lat może przybyć aż 8000 mieszkańców, co przy obecnej liczbie 12 000 zamieszkujących Józefosław i Julianów da liczbę powyżej 20 000! Pozwalając na to fundujemy sobie komunikacyjny horror, zniszczone środowisko i mieszkanie w morderczym suburbium, które niewiele będzie miało wspólnego z oazą ciszy i spokoju, dla której wybieraliśmy to miejsce.”

 17. ja nie podzielam tego punktu widzenia, rozwój jest nieuchronny, napływ mieszkańców także, jednak musi iść za tym rozwój infrastruktury! To ona ma wpływ aby żyło nas się miło i przyjemnie. Przez lata nic nie robiono z infrastrukturą, zezwalano na chore inwestycje, rozdawano drogi publiczne, sprzedawano i dzierżawiono działki sobie samemu JD, blokowano budowy dróg JD, budowano niezgodnie z miejscowym planem JD, latami buduje się jedną z najważniejszych ulic w JJ. Dzisiaj jest próba powrotu do tego samego. Kilkanaście osób ma bardzo negatywny wpływ na możliwości rozwojowe JJ w jakim – jak wspomniał Szanowny Pan Redaktor – mieszka 12000. To jest chore i nie można tego tolerować.

  • No proszę, Pan obserwator – ojciec redaktor naczelny znanego nam wszystkim z propagandy gminnej magazynu pod wdzięczną nazwą (która ma się nijak do społecznego zachowania jakim są sąsiedzi) pisze sam o sobie hahahaha. Ponadto oczernia, szkaluje, świadczy nieprawdę jeśli mówi prawdę niech umieści linki i dowody . Józefosław24.pl nie zrobi cenzury tak jak Wy, umieści je chętnie o ile są zgodne z prawdą :)

  • Dlaczego obserwatorze jeśli masz coś do JD nie przedstawisz się z imienia i nazwiska? Dlaczego pisząc JD nie napiszesz o kogo chodzi? Czego się boisz? Wylewać pomyje potrafisz, kłamać również ale podpisać się z imienia i nazwiska nie potrafisz bo wiesz że za kłamstwa można odpowiedzieć karnie.

  • No Obserwator jest tutaj tylko od oczerniania, przeciez On ma na wszystko dowody szkoda tylko ze dowody słowne ale co tam wiadomo ktoś musi przeciez być od hejtowania moze i nawet płacą mu za to :)

 18. absolutnie zgadzam się z Tobą drogi Obserwatorze – nie należy rozdawać dróg publicznych a właśnie taki scenariusz zostanie zrealizowany przy budowie drogi wzdłuż granicy Parku. Nie mylić z dojściem do Parku dla mieszkańców z okolic Wilanowskiej.