Sołtys Józefosławia Jan Dąbek & Doda fot. Like a Doda źródło: likeadoda.com

Sołtys Józefosławia został uniewinniony

Jan Dąbek zajmował się pośredniczeniem w transakcjach między deweloperami, a właścicielami gruntów wystawionych na sprzedaż. Sołtys Józefosławia zajmował się pośrednictwem jeszcze przed tym jak zaczął pracę w lokalnych samorządach.

W zamian za swoje usługi Jan Dąbek pobierał prowizję od osób sprzedających grunty. Jeden ze sprzedawców odmówił płacenia prowizji, ponieważ stwierdził, że nie podpisywał z nikim umowy. Sprawa miała swój finał w sądzie. Biegły sądowy stwierdził, że podpis na umowie został sfałszowany. W 2010 roku sąd uznał winę Jana Dąbka, jednak w 2013 roku uchylono nieprawpmocny wyrok i oczyszczono go z zarzutów. Prokuratura nie zgodziła się z wyrokiem i wniosła apelację. W 2015 roku sąd ponownie uznał, że Jan Dąbek jest niewinny. Wyrok uprawomocnił się pod koniec sierpnia tego roku.

„Cały ten proces był na zlecenie moich przeciwników politycznych, którzy przy każdej okazji nagłaśniali tę sprawę – Ta sprawa przez ponad dziesięć lat była wykorzystywana przeciwko mnie. Jeden z moich przeciwników, ten który na mnie doniósł do prokuratury, oświadczył, że jeżeli zostanę uniewinniony to publicznie posypie sobie głowę popiołem. Zobaczymy czy dotrzyma słowa. Przykro mi, że w tę brudną walkę polityczną włączył się jeden z prokuratorów piaseczyńskich, który w efekcie narobił wstydu całej prokuraturze piaseczyńskiej. ”

„Sprawa ciągnęła się bardzo długo być może poprzez niedostateczną wnikliwość pierwszego sędziego, który ją rozpatrywał. Moim zdaniem za wszelką cenę dążono do tego, żeby mnie skazać lub sprawę doprowadzić do przedawnienia – Zależało mi na uniewinnieniu, gdyż miałem świadomość tego, że gdyby sprawa się przedawniła to osoby mi niesprzyjające bardzo szybko wykorzystałyby ten fakt, twierdząc, że byłem winny a udało mi się uniknąć kary tylko, dlatego że nastąpiło przedawnienie. Dziś mam satysfakcję z powodu wygrania sprawy i oczyszczenia mnie z zarzutów, jednocześnie czuję żal i mam poczucie straconego czasu, który mógłbym poświęcić pracy i swojej rodzinie” – powiedział „Kurierowi Południowemu” Jan Dąbek.

Więcej:

Wywiad z Sołtysem Józefosławia

Radny Robert Widz vs Sołtys Jan Dąbek – brak porozumienia w sprawie odwodnienia

Sprawozdanie Sołtysa i Rady Sołeckiej Józefosławia – kadencja 2012/2016

Wybory na Sołtysa Józefosławia – trochę informacji związanych z kandydatem.. jedynym ?

Konkurencja poliszynela dla Sołtysa Jana Dąbka ?

Relacja z wyborów Rady Sołeckiej i Sołtysa Józefosławia – ITV Piaseczno

Jan Dąbek po raz kolejny został Sołtysem Józefosławia. Nowy skład Rady Sołeckiej !

Spotkania Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz zadania i cele w roku 2016 – protokół z zebrania

Podoba ci się:

Komentarzy (9)

 1. Panie JAD -Jan Adam Dąbek będą bruździć i pomawiać bo zazdroszczą Panu i tyle :) Proszę robić swoje i mieć w nosie innych.

 2. Prawda zwyciężyła, a pomawiającym pozostał wielki wstyd.

 3. Alleluja i do przodu!

 4. normalnie nasz lokalny KRYSZTAŁ

  • WIDZę, że zazdrość SUTy ściska :) Golnij sobie to przejdzie :)

   • Pięknie powiedziane

   • Pięknie powiedziane

   • Widzę ,że ten obserwator to upierdliwy gość

 5. a może kasację da się jeszcze ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*