Józefosław

„Nie można dokonać zmian w zakresie zwiększenia kursowania autobusów …” – interpelacja radnej Hanny Krzyżewskiej

Podoba ci się:

Komentarzy (11)

 1. No nie da się i tyle.
  Nie to co pozwolenia na budowę budynków wielorodzinnych, tutaj decyzje są podejmowane taśmowo i lekką ręką. Dwie linie autobusowe kursujące co 30 min i jedna z prawdziwego zdarzenia drogą wyjazdową (energetyczna) z liczącego 12k mieszkańców getta. Oto nasza gminna rzeczywistość.

 2. Ostatnio udało mi się wejść z wózkiem tarasując pół pks_u L39.. nie mogłam usiąść, a jak autobus zahamował to sobie obiłam plecy… innym razem pan kierowca powiedział mi konkretnie, że nie wpuści mnie do autobusu z wózkiem… jest to forma dyskryminacji.. napisałam w tej sprawie do ZTM.. ciekawe co odpiszą…

 3. To chociaż może DA SIĘ zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów linii 739 ?
  Do Piaseczna autobusy podążają co parę minut (na Metrze Wilanowska stoją jeden za drugim), a 739 kursuje nawet co 45 minut. Sporo osób z J&J zrezygnowałoby z „korkowania” uliczek i ulic w kierunku centrum WARSZAWY. W Warszawie studiujemy, pracujemy, uczymy się. L-ki zupełnie nie rozwiązały bardzo trudnej sytuacji komunikacyjnej w naszym rejonie.

 4. a może zrobimy referendum odwołujące ? wtedy się może coś ruszy ?

 5. Były takie dni w październiku (dni robocze), że oba kursy były „wysokopodłogowe”, albo po siedemnastej jechał zielony mikrobus zamiast większego autobusu (co było opisane w przetargu na obsługę tej linii).
  @Helka, jak nie korzystasz – to nie pisz, że eLki nie rozwiązują problemu: mieszkańcy muszą mieć dojazd do centrum gminy, ludzie jeżdżą i w drugą stronę. A jak w przyszłym roku kolej ruszy dwoma torami, to wielu moich znajomych i sąsiadów zapowiedziało, że będzie jeździć eLką do Jeziorek – bo będzie znacznie szybciej niż 739 plus metro plus kolejna przesiadka…. I dobrzeby było, aby piaseczyńska pętla tej eLki była w okolicach PKP Piaseczno.
  Częstsze kursowanie 739 powinno powrócić już od poniedziałku 31 października – bo kończy się remont przejazdu przez Rów Jeziorki.

  • Całkowicie zgadzam się z Mieszkańcem Kierszka: eLki są potrzebne, ale w dalszym ciągu uważam,że „zupełnie nie rozwiązały trudnej sytuacji komunikacyjnej w naszym rejonie”. Codziennie dojeżdżam z uczelni warszawskiej do J&J i dobija mnie długotrwałe oczekiwanie na 739 na przystanku Metro Wilanowska, patrząc jednocześnie z jaką częstotliwością odjeżdżają autobusy linii 709.Pozdrawiam.

  • Mieszkaniec Kierszka/ Ja również czekam na tę kolej, jak na zbawienie, ale jakoś już mi wiary brak. Z tym, że ja jednak wolę jeździć ze stacji Nowa Iwiczna (dojazd Energetyczna, Mleczarska i Krasickiego).

 6. Mnie też dobija 40 minut czekania na 739 na przystanku bez-NADZIEI, ale może będzie lepiej od poniedziałku 31 X :) .
  A jakby i eLka jeździła częściej – to można spróbować MIXu: 709+ L-39 – na jednej karcie miejskiej. Pzdr sąsiadkę.

 7. Kochani, w tej sprawie poszła skarga do ZTM i sprawa oparła się o urząd gminy. Zaproponowałam 2 rzeczy jako mieszkaniec – zwiększenie kursów ewentualnie większe autobusy i druga – autobus 739 dedykowany tylko dla nas, tzn. rusza z metra i zatrzymuje się na Mysiadle i dalej jak w rozkładzie i kończy bieg w J&J (odpada nam wtedy dowożenie mieszkańców Piaseczna, którzy i tak mają autobusy co 10 min.). To były oczywiście tylko propozycje do analizy lub zaproponowania czegoś innego. Jaka była odp? ZTM napisał, że decyzje może podjąć gmina, a gmina, że mają to w d… (tylko ładniej). Ręce opadają…
  Może dołączmy do Ursynowa? Zróbmy coś bo nic się nie zmieni… :-( ((

 8. Była już o tym mowa na tymże forum – praktycznie WSZYSCY mieszkający w zasięgu obecnej trasy 739 (od Julianowska-CM) na północ – to praktycznie>95 % nowi mieszkańcy, którzy tu mieszkają mniej niż 20 lat. Dla „starego” Piaseczna przez lata byliśmy niezauważalni i nadal jesteśmy czymś „zza obwodnicy” – z boku od Puławskiej, którą oni jeżdżą do Warszawy, a więc – jestęmy jak „garb na plecach”. Całe pn/wsch Piaseczno, część zachodnich Chyliczek i zach-Kierszka, wschodnie Mysiadło (po naszej stronie Puławskiej) no i oczywiście J&J powinny się znaleźć razem w nowej gminie. I dobrze, abyśmy RAZEM z ww. sąsiadami trzymali jeden fason.

  Aha – ze strony UMiG wynika, że przejazd Julianowską już od dziś dla… samochodów osobowych, a autobusy ew. po 15 listopada. Czyli – kolejne 3 tygodnie z oczekiwaniem po 40 minut na 739 :(

 9. Już chyba z dwadzieścia razy i JAKO PIERWSZY pisałem na tym forum ,że Józefosław, Julianów i ewent. obszary wymienione przez Mieszkańca Kierszka powinny utworzyć NOWĄ GMINĘ!

  Nie chodzi o wchłonięcie JJ do Dzielnicy Ursynów w granice m.st. Warszawy tylko o nową ,bogatą i niezależną Gminę z własnym budżetem , Radnymi i Władzami tak jak np. Lesznowola.

  Dobra Zmiana ,czyli PIS temu sprzyja i ze stosownym rozporządzeniem Rady Ministrów nie powinno być problemów.

  Ostatnio bardzo często tworzy się nowe Gminy nawet z liczbą mniejszą niż 10 tys. mieszkańców.