Gmina Piaseczno

Gmina pielęgnuje współpracę z Huanggang – byle nie w kwestiach zaludnienia

Goście przyjechali do nas w sobotę 15 października, a już w poniedziałek rano udali się do Osjiek w Chorwacji, gdzie podpisywali nową umowę partnerską.

Podczas pobytu w Polsce zdążyli jednak zobaczyć najciekawsze zakątki powiatu piaseczyńskiego oraz Warszawę, spotkali się także z przedstawicielami władz Gminy Piaseczno oraz grupą radnych. Chińskiej pięcioosobowej delegacji przewodniczył Zhihuai Wang – wiceburmistrz Huanggang ds. bezpieczeństwa oraz szef tamtejszej policji Tianshan Pan. Dlatego na spotkanie w urzędzie miasta z Burmistrzem Zdzisławem Lisem, podczas którego przedstawiona została prezentacja gminy, zaproszony został Komendant Powiatowy Policji insp. Robert Kokoszka oraz Komendant Straży Miejskiej Mariusz Łodyga. Po wizycie w urzędzie goście odwiedzili komendę policji oraz sąd rejonowy w Piasecznie.

Piaseczno nawiązało współpracę z Huanggang w 2010 roku. Chińską gminę, położoną w prowincji Hubei nad rzeką Jangcy zamieszkuje blisko 8 milionów ludzi. Gmina jest dobrze skomunikowana, leży zaledwie godziną drogi od międzynarodowego lotniska w Wuhan, przez jej obszar przebiega kilka autostrad oraz trasa szybkiej kolei do Szanghaju. W skład Gminy wchodzi 9 prefektur, w tym 3 miasta przekraczające liczbę miliona mieszkańców. Gmina szczyci się osiągnięciami w dziedzinie oświaty, oraz rozwiniętym przemysłem. O jej turystycznych walorach decyduje położenie pomiędzy największą chińska rzeką Jangcy oraz urokliwymi górami Dabie. Poszczycić mogą się też wieloma osiągnięciami z dziedziny kultury i bogatą, sięgającą kilka tysięcy lat historią.

Więcej:

Radni z Piaseczna w Huanggang

Sołtys Józefosławia pojechał pielęgnować polsko-chińskie kontakty

Podoba ci się:

Komentarzy (1)

  1. Maść!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*