sciezka 1

Piaseczno podpisało umowę na dofinansowanie budowy ścieżek rowerowych

Burmistrz Zdzisław Lis podpisał z zarządem województwa mazowieckiego umowę na dofinansowanie projektu budowy ścieżek rowerowych w ramach Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

2 czerwca podpisano umowę na dofinansowanie projektu w Piasecznie i okolicznych gminach (Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria).

Projekt który powstał dzięki inicjatywie Gminy Piaseczno zakłada budowę łącznie 86 km dróg rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w trzech gminach. Kwota dofinansowania projektu to 10 506 161,30 zł, z czego dofinansowanie dla Piaseczna to – 2 310 242,40 zł.

Projekt przewiduje wyznaczenie 16 tras zlokalizowanych w ciągu dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych i innych.

– Ta inwestycja jest efektem współpracy samorządów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Trasy będą pełniły funkcję korytarzy transportowych i liczymy, że mieszkańcy będą z nich korzystać jako z alternatywnych środków komunikacji miejskiej – mówi burmistrz Zdzisław Lis

W ramach projektu wykonana zostanie też nowa kanalizacja sanitarna, deszczowa, wodociągi, sieci elektroenergetyczne, teletechniczne, gazowe a także oświetlenie.

– Mamy nadzieję, że realizacja tego projektu wpłynie na zmniejszenie się emisji zanieczyszczeń oraz hałasu – dodaje wiceburmistrz Daniel Putkiewicz, odpowiedzialny w gminie m.in. za sprawy związane z ochroną środowiska.

Przewidywane zakończenie projektu to czerwiec 2018 r.

Wartość całego projektu wynosi 13 323 644,74 zł

Projekt „Budowa Zintegrowanej Sieci Tras Rowerowych na terenie gmin: Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Piaseczno” został pozytywnie oceniony i znalazł się na 5 miejscu na liście projektów wybranych do dofinansowania.

Projekt zakłada stworzenie spójnego układu sieci infrastruktury rowerowej na terenie trzech gmin poprzez wyznaczenie 16 tras rowerowych o łącznej długości ok. 86,78 km. W ramach nowoprojektowanych dróg, wybudowanych zostanie 17,539 km tras, pozostałe zostaną oznakowane w ciągu istniejących jezdni. Wybudowana zostanie podstawowa infrastruktura towarzysząca, m.in. stojaki na rowery, stacje naprawcze. Celem projektu jest przesunięcie międzygałęziowego ruchu odbywanego za pomocą motoryzacji indywidualnej na rzecz ruchu niezmotoryzowanego i komunikacji zbiorowej.

Trasy rowerowe zostały zlokalizowane w ciągu dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Źródło: Gmina Piaseczno

Więcej na temat ścieżek rowerowych:

Dlaczego nie można było zrobić trasy rowerowej po której nie trzeba byłoby poruszać się slalomem między pieszymi? – Urząd odpowiada

Trasa rowerowa Puławska – Geodetów – Julianowska i inne

Drogą rowerową z Piaseczna na Ursynów i Mokotów

Ścieżka rowerowa petycja

Ścieżka rowerowa i wypożyczalnia Veturilo

Wiata non grata ?

Ścieżka wąskorowerowa

Trasa rowerowa Puławska-Geodetów-Julianowska

Tak wygląda logiczna lokalizacja przystanku przy ścieżce rowerowej

Kolejny bubel w Józefosławiu

Nie będzie buspasa na Puławskiej. Będzie ścieżka rowerowa…

Podoba ci się:

Komentarzy (2)

  1. Ja bym tego budowa nie nazwał, raczej zawężeniem ulic i przeznaczenie części na ścieżki rowerowe.

  2. W ramach nowoprojektowanych dróg, wybudowanych zostanie 17,539 km tras, pozostałe zostaną oznakowane w ciągu istniejących jezdni.

    17km tras w trzech gminach, średnio po 6km na gminę. Szał, łał, etc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*