fot. Gmina Piaseczno / radna Hanna Krzyżewska z Julianowa - 2017 r.

Ogólnodostępny teren rekreacyjno-sportowy w Julianowie

Miło mi poinformować, że moje długie starania zostały uwieńczone sukcesem! Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej przyjęta została (prawie jednogłośnie, przy tylko jednym głosie wstrzymującym) uchwała o zakupie przez Gminę działki na OGÓLNODOSTĘPNY TEREN REKREACYJNO SPORTOWY w Julianowie.

Jest to ok. 3.ooo m2, na których zmieści się nie tylko siłownia „pod chmurką” i urządzenia dla dzieci ale także boisko, o które często pytali Mieszkańcy. Teren ten zlokalizowany jest przy jeszcze nie zbudowanym odcinku ul. Cyraneczki, obok małych działeczek PWiK i Elektrowni. Od razu informuję, że były brane pod uwagę także inne lokalizacje, (między innymi ulubione przez dzieciaki t.zw. „górki przy kaczkach”), ale niestety właściciele nie byli zainteresowani ich sprzedażą na rzecz Gminy, mimo bardzo przyzwoitej ceny.


style="display:block; text-align:center;"
data-ad-layout="in-article"
data-ad-format="fluid"
data-ad-client="ca-pub-9388782753130193"
data-ad-slot="2655062740">

W tegorocznym funduszu sołeckim mamy zarezerwowaną część środków na wstępne zagospodarowanie tego placu, który, wzorem innych sołectw, będziemy urządzać stopniowo w miarę możliwości finansowych.

Mam wielką nadzieję, że będziemy także potrafili „skrzyknąć się” z sąsiadami w przypadku konieczności jakichś prac porządkowych, wyrównywania, koszenia, sadzenia roślin lub t.p. W końcu ma to być dla nas, mieszkańców, sami więc powinniśmy się o ten „skarb” zatroszczyć.”

Hanna Krzyżewska
Radna Julianowa

Podoba ci się:

Komentarzy (8)

 1. Mam nadzieję, że to są faktycznie wolne tereny zielone a nie te co były przeznaczone na park and ride i stację dla elektrycznej kolejki ;)

 2. Radny Robert Widz poinformował:

  Wilanowska

  W związku z problemami związanymi z synchronizacją prac ul. Wilanowska zostanie oddana do użytku miesiąc później niż planowano czyli 22.07.2017.

 3. do 1 Września zrobią, luzik

 4. Czyli jest nieźle.
  Rozumiem,że mostek także…

 5. Jak zwykle tempo żółwie.

 6. czy Wilanowska oddana do użytkowania i mostek ? pytanie z dnia 25 lipca

 7. Fajnie, że coś powstanie i odległości spaceru (choć przyznam, że nie zrozumiałam, gdzie to dokładnie będzie). Podziękowania dla wszystkich, których starania tym zaowocowały.
  Co do prac społecznych, to mam nadzieję, że nie będzie, jak w przypadku sadzenia drzewek na drodze do lasu, gdy dzieci przyszły pełne dobrych chęci, tylko drzewka już były zarezerwowane.

 8. Proszę o sprecyzowanie (może mapka) jaki dokładnie obszar zajmie planowany teren ogólnodostępny? Kiedy planowany jest zakup działki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*